דוגמא למוכרים "מסכנים" במשומשים - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דוגמא למוכרים "מסכנים" במשומשים

nec_000

Recommended Posts

ציטוט של maya li

איך יודעים מה גרסת הביוס שאמורה להיות?

גם עושים בדק מול המוכר בתחכום - על מנת להבין האם עדכן ביוס מאופטמז כריה, ואם הוא עשה זאת אז יתן לנו את התשובה.

וגם בודקים את גרסת הביוס שעל הכרטיס, ומצליבים אותה אל מול הגרסא הרשמית של המוצר כפי שמוצאים אותה ברשת.

גם אפשר להשוות נתוני טלמטריה מתוך afterburner ולבדוק אותם, אל מול הנתנים הנכונים של דגם זה. אם הביוס הוחלף

הנתוני טלמטריה יצביעו על נתונים שגויים, של תדרי העבודה ו/או מתח העבודה של המוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של nec_000

לא יודע איך בדקת אבל חווה שלמה מפורקת, כאשר המחיר ליחידה 1700 ש"ח והמודעה אינה מאתמול אלא ישנה יותר...

ברחבי העולם נמכרים 1080ti באזור חיוג 450$ שזה מקביל למחיר הזה גם.

ואם אני הקונה אין לי ספק שבמו"מ איכותי מול המוכר, אוכל לקחת כרטיס כזה בפועל בפחות כסף.

העניין הוא, שאין לי מה לעשות עם 1080ti, משום שעבור המכונה 2500k ומסך כשלי 1080p 60hz,

גם 1070 מתחיל להיות על הגבול של אוברקיל.

ולקנות היום בשביל הכנה לעתיד, עם כל הכבוד זו שטות, שכן בעתיד כשכבר כן אצטרף יותר כח האצה גראפי,

אקנה אותו בפחות כסף ממה שהוא עולה כיום, שכן המחירים רק יורדים עם הזמן...

מעריך ש- 1080ti בשנה הבאה יעלה 1000 ש"ח גג במשומשים. זהו טבעו של התחום. ואולי הנני אפילו אופטימי 

מדי והמחיר יירד מהר יותר, שכן כשיושק דור 7nm (והוא אכן יושק ב- 2019) הביצועים יוכפלו כפליים ממה שהם

היום, כך שהדור הנוכחי יהיה סמרטוט לידו...

אני קונה רק כשהמחיר ב- sweet spot, וממליץ לכולם לעבוד כך - עם הראש והשכל הישר.

איפה ראית ב1700 לחתיכה? ממה שאני רואה המחירים רק מתחילים ב 2000. אשמח לקבל קישור.

וכבעלים של 1070 הוא בהחלט לא overkill ל fhd.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה נעוצה  בתמחורי יתר  של   כרטיסי המסך    אם  כאן ואם   באתרי חו"ל  -  נובע  מכרייה .. חמדנות  ...  שהתמהמה  לדעתי בכוונה  על ידי  החברה הירוקה...

עכשיו זה  יורד  פשוט כי כל הגורמים  לעיל    או  "חטפו"   או  פשוט עשו מהלך סוף-סוף...

השוק מוצף ויוצף  כרטיסים גבוהי  מפרט....  מה שמציל את המחירים שךהם  זו  החמדנות  של היצרנים   - ראה ערך 2080... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של simbaoren

הבעיה נעוצה  בתמחורי יתר  של   כרטיסי המסך    אם  כאן ואם   באתרי חו"ל  -  נובע  מכרייה .. חמדנות  ...  פיתוח שהתמהמה  לדעתי בכוונה  על ידי  החברה הירוקה...

עכשיו זה  יורד  פשוט כי כל הגורמים  לעיל    או  "חטפו"   או  פשוט עשו מהלך סוף-סוף...

השוק מוצף ויוצף  כרטיסים גבוהי  מפרט....  מה שמציל את המחירים שךהם  זו  החמדנות  של היצרנים   - ראה ערך 2080... 

לקחת נושא תמים...

hqdefault.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עוד מוכר מעופף שאין לו מושג ירוק:

זה מנסה למכור gtx1070 ב- 1600 ש"ח, בשעה שחדש בנילונים עם אחריות מאמזון עולה לנו 1650 שח בלבד.

הכי אהבתי שהמוכר מגדיל לרשום, "שאינו לחוץ למכור לא להתקשר סתם." 

כאילו שיקבל אפילו טלפון אחד עם יחס כזה ומחיר בלתי ראלי שנקב בו...

מעניין אם אחרי חודש כשטלפונו לא יצלצל, הוא ילמד משהו...

כמו שחוץ מלהוריד את המחיר (והרבה), עליו להסיר ממודעתו ויפה שעה אחת קודם,

את הביטוי הסנובי שכתב בעזות מצח עם האף למעלה, כאילו הוא עושה למישהו טובה בעת הזו - בה הצפה רבתי

בלוחות והרבה שמוכרים משמעותית זול ממנו...

להערכתי כעת היחס בין כרטיסי 1070 שמוצעים למכירה לבין כמות המתעניינים עולה ממש על 10 ל- 1

ואין מספיק קונים על מנת לספוג את הכמויות הללו. המצב עבור המוכרים קשה. 

Untitled.jpg.2a575dce997b944dc8a648e1bba89b50.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק לא מבין למה דווקא הGTX 1070 חווה זאת. האם זה היה כרטיס פופולרי לכרייה? הרי חשבתי שאלו היו בעיקר הRX580 או הVEGA, ואפילו הGTX 1080 וה1080TI. אבל ה1070? מה פשר ההצפה המאסיבית הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק 1070,

גם 1080ti בהצפה, גם 1060, וגם 580.

כל הדגמים שבצעו עימם כריה רבתי...

וכתוצאה מכך גם דגמים אחרים שלא היו מעורבים בכריה, נפגעים קשה.

כי כשיש הצפה ממוצר חלופי, הוא משליך הרי על כל השוק כולו.

כרגע זהו גן עדן של ממש עבור הקונים, שמעולם לא היה, וכנראה לעולם לא ישוב עוד.

ואילו לא הייתי מרסן עצמי בצורה בוגרת, הייתי חוטף כרטיסים מהיד לפה. 

כיום לקנות אפילו רק במטרה למכור אחרי זה ולעשות כמה גרושים על הדרך, זה מסוכן:

שכן קשה מאד לאמוד את המחירים שניתן יהיה לשחרר בהם את הכרטיס.

יתכן שמה שנראה לנו זול כרגע - זה רק לעומת מחירי העבר ועשוי להיות עוד יותר נמוך בהמשך. 

קשה מאד לאמוד את כמות מסת המוצעים למכירה (ועוד אלו שיבואו),

שכן דומה הדבר לשטפון שהחזאים מתקשים לאמוד לאן יגדל עוד.

האם יתרסן בהמשך, או יחמיר ?

זה שאני מצליח לשחרר כרטיסי 1070 זהו לטעמי נס. המצב מאד מאד מאד קשה.

כאלו שאני מדבר עימם תקועים ומתפלאים איך אני בכל זאת מצליח לשחרר משהו.

האמת היא שיש לי מזל ענקי בזכות רשת הקשרים שבניתי ואשר מסייעת לי בכך,

שבלעדיה זה היה בלתי אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מוגזם להגדיר את המצב חמור\קשה. מדובר בתכלס במוצר שהינו "פנאי".

אלו שרכשו "חוות כרטיסים" צריכים לדעת מראש שחלק מהחבילה של כרייה זה להיתקע עם כרטיסים

בגלל התרסקויות ונפילות של המטבעות הוירטואליים.

אלו שרכשו כדי לשחק.. נו בחיית דינאק.. זה לא סכומים של משכנתא או מנהלים. אני לגמרי תומך באורח

חיים ראציונאלי ומחושב מבחינה כלכלית. אבל זה , זה לא אוכל\מים\דלק.

הייתי משתמש במילים אחרות לתאר את המצב, כמו שוק מעניין \ מוצף וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה במילים "מצב קשה" היא שלא מצליחים למכור. לא קשה "שאין מה לאכול" - אז שתנוח דעתך :) הערב coch,

בישראל כנראה "שמוכרי כרטיסי מסך" לא רעבים ללחם.

הסבר מרחיב למתעניינים, זה מתחום כלכלה ועסקים גם - לא רק מחשבים גרידא:

מחד למי שיש חווה עם כרטיסים רבים, הוא לא בתחום שלנו וסובר שאם לא שווה לו לכרות, אז בטח יש כורה אחר שלא יודע זאת

ולכן ירכוש ממנו את חוותו as is. הוא אינו אינטיליגנט מספיק להפנים, מדוע אף כורה אחר לא קונה ממנו אותה.

הוא מפספס את הפואנטה הברורה מאליו, שכולם כבר לא רוצים לכרות בדיוק כמוהו.

למעשה גם הם עשו בדיוק את אותו חישוב שהוא עשה ומצאו, כי הדבר אינו משתלם עוד.

ולכן עצם זה שהוא מפרסם "חווה למכירה מוכנה לעבודה ומקונפגת ומאפוטמזת", קרי פונה לכורים אחרים שיקנו ממנו אותה, 

מעיד על רמת האינטילגנציה שלו. כנראה של חלק לא מבוטל מאוכלוסיית הכורים גם, שכמו שהיו מספיק טפשים (לתפיסתי) להכנס לשטות

הזו מלכתחילה, הם גם טפשים דיים שלא להבין את נקודות היסוד בדרך למכירת הכרטיסים שלהם הלאה, ולהחזיר ולו חלק מן הכסף האבוד.

חווה לא תימכר as is לכורה אחר. היא תמכר אך ורק לקונה פרטי - לגיימר. וגיימר בורח ממודעה על "חווה למכירה" כמו מאש.

אז ברור שזו אינה הדרך למכור אותה, ומדוע הם מנסים בגישה הזו בכל מקרה ?  בקיצור לא אינטיליגנטים - כבר אמרנו.

אגב זו עוד שטות המבוססת על דיסאינפורמציה רבתי אם לא אגדה אורבנית של ממש. הכרטיסים מחוות כריה שווי ערך לכל כרטיס שאינו

מחווה, הדבר מוכר וידוע לכל מי שמבין קצת יותר באלקטרוניקה ובהנדסת התחום. גם יש על כך המוני התייחסויות וכתבות ברשת אשר מנסות

בתורן להרגיע את הבהלה הלא מוצדקת מכרטיסי כריה לשעבר.

אם כן,

היחידים שכן מתעניינים לקנות מבעלי החוות אלו רוכשים פרטיים הרוצים רק יחידה אחת עבור עצמם, אלא שהכורים לא רק שאין להם כח

להתעסק עם לקוח אחד אחרי השני בשרשרת - כך שכל אחד מזיין להם בשכל, שואל מליון שאלות ומבקש לבדוק את הכרטיס אצלם יסודית,

אלא שגם אין להם איך להראות לקונה המיועד שזה תקין, כי שוב הם כורים, לא חובבים, אין להם מחשב מוכן לזה או הבנה בזה.

הם גם לא מוכרים מיומנים בתחום (או בכלל, שכן כריה כידוע אינה מקנה נסיון בתחום המכירות) כך שהמטלה נעשית עבורם רק קשה עוד יותר.

בואו נזכור שיש להם דרך ארוכה ומתישה נפשית, הם מתקשים במכירה בודדת כשמולם ערמה של כרטיסים עוד לפניהם.

עכשיו,

במקרה של אלו שרכשו לחוותם דגם 1070 בכמעט 3000 שח בשיא המחיר של בום הכריה, ומפרסמים למכור עתה במחיר שהוא לא הרבה מתחת

למה שקנו,  בחושבם שהמחיר שקנו אז זה היה הרי המחיר האמיתי של המוצר, רק שלא ידעו (אז) שזה מחיר מופקע - הם לא באים מהתחום כמונו 

ולא חובבים אותו, לכן אין להם מושג ירוק ולא מבינים מדוע נתקעים.

אז עומדים עם ערמת כרטיסים שלא מצליחים למוכרה ב- 2000 שח, גם לא ב- 1500 וגם לא 1300... כי הם לא בנויים לעסקה בדידה כמונו.

ומן הצד השני יש את המוכרים הפרטיים של כרטיס בודד במחשבם, שרוצים להתקדם הלאה. אלו מוכרים לגיטימיים יותר לתפיסתי מההיבט המוסרי.

אלא שחלקם קשור רגשית לכרטיסם, חלקם לא בדיוק שולטים בתחום היד שניה, הם רואים סביבם הפצצות מחיר הזויות וחושבים בטעותם

שזה מחיר השוק. הם לא מבינים עדיין שזו אינה אלא פיקציה, ואינם טורחים לבצע את האלמנטרי - שזה מחקר שוק עקרוני להבין מה קורה בו

בעת הזו, אין להם לא ידע ולא נסיון כמוכרים. גם לא מסיקים מלהמתין חודש בלי טלפון אחד, שזה כנראה אומר משהו.

אז מנסים כמו במקרה הקודם למכור ב- 2000, ב- 1500 ב- 1300... כי נדבקים בטמטמת של רבים סביבם, ועדיין לא מצליחים למכור את שלהם

כבר מעל חודש, חלקם מעל חצי שנה (אני עוקב ולכן יודע)... ולכן גם הם "במצב נואש". כשהם מבינים שלמכור יכולים כנראה רק באזור חיוג 1000,

הם מרגישים שזה להוריד את התחתונים מבחינתם, אז נשארים דבוקים לעקרון שלהם האומר - לא לצאת פראיירים.

וממתי מערבבים רגש עם עסקים ?  שאלה נוקבת. לך תסביר זאת לטירונים בתחום מכירות.

שמע, יש 3 דפים רק על דגם 1070 - זה משהו כמו 60 מודעות. חלק ניכר אלו חוות, אז מודעה כזו מייצגת לבדה 5-50 כרטיסים.

מעבר ללוח המוכר לכולנו יש גם מסחר ענף בלוחות ,  כך שההיצע המלא גדול בעצם עוד יותר.

וכל זאת כן, עוד לפני שהגיעו לארץ הקונטיינרים עם אלפי כרטיסים שמפורקים במזרח הרחוק מחוות שנסגרו, ואלו עוד יגיעו וישווקו דרך חנויות

עם אחריות קצרה ל 3 חודשים. סבלנות.

ב- הם כבר מופיעים, חלקם כולל קופסה מקורית גם.

**lead שלי הגיע לישראלי שייבא מכולה עם 10 אלף כרטיסי 1080 במחיר 130$ ליחידה, שהוא הולך למכור גלובאלית (לבודדים או כל מי שרוצה)

ולגזור את הקופון שלו. אז הנה לנו אינדיקציה מה הולך ולקראת מה אנו מתקדמים.

רק מעטי מעט, הייתי מגדיל לומר בודדים ממש אולי 1-3 בכל הארץ (ברגע נתון), מבינים בלוחות יד 2 מה המחיר האמיתי שבו 1070 יכול להצליח

להמכר כעת. ורואים כי אלו מפרסמים קרוב דיו למחיר הנכון,  ואחרי מו"מ קצר (אם צריך) מורידים 100 או 200 שח וסוגרים עניין.

אין יודע טוב ממני, כי אני כרגע מוכר כאלו והמון. והצלחתי (למרבה תדהמתי אגב, זה ממש אינו טריוואלי) למכור בשבועיים חופשה הללו שלי

מהעבודה, כמה עשרות כרטיסים. נשארו ביידי רק השניים האחרונים (כשאחד מהם הולך לבית חדש עוד הערב ממש) **עדכון טרי - כבר נמכר

למעשה עבדך הנאמן פירק לבדו חווה שלמה לשוק הישראלי (והפלסטינאי), ועשה רווח נחמד בן 4 ספרות על הערמה הזו.

אז כמי שמכר עשרות 1070 בשבועיים הללו, כותב שורות אלו במלוא הזהירות הנדרשת כן, כנראה יודע יותר טוב מכל אחד אחר בישראל ברגע

זה (לא מגזים בכלל) מה הולך ספציפית בדגם הזה (או בשוק ככלל) ולכן תאר במילותיו את שתיאר קודם.

**לא מכיר בשוק שלנו עוד מפרק חווה מקביל שפועל בו. זהו שוק קטן ומי שנכנס אליו כבר מכיר את כולם.

אפשר לעשות רדוקציה מהנסיון הזה, לנסות לנתח ככה מה הולך בשאר הדגמים גם, אם כי בסטיית תקן כזו או אחרת כמובן. בהעדר נסיון מכירתי

ספציפי (למשל) על דגם 1080ti זולת מה רואה שמפרסמים, כמו גם עדות לעסקה אחת של מיועץ שלי, אשער מחיר שוק אך לא מעבר.

כך או אחרת הרדוקציה תהיה למיטב הערכתי ממילא קרובה דיה לפרקטיקה, משמע נכונה פלוס מינוס 5-10% מהמחיר בפועל,

וזה מספיק טוב עבורנו לצרכים פרקטיים להבין, מה בתכלס הולך בדגם 1080ti גם.

בסיכום הדברים כרגע השוק "חרבנה" למוכרים שבאמת רוצים למכור.

הוא גם חרבנה לעוסקים זעירים חובבנים בתחום (כהכנסה צדדית - לא מאמין שיש בזה מקור פרנסה, זה peanuts)

הרוצים להרוויח משהו, קרי למכור במחיר העולה על מה שקנו.

כדי כן להצליח ולהרוויח משהו צריכים להיות לא רק בעלי קשרים בסגמנט (שהם לראייתי הכרחיים ממש), אלא צריכים כישורי מכר ברמה גבוהה

ומקצועית. לא כל ילדון שכונתי בן 15-28 יודע לעשות, לזה צריכים (להערכתי הזהירה) להיות כרישים ממש עם נסיון עסקאות ומשאים ומתנים.

לראיה כדי להצדיק הטענה, ראיתי כבר כמה "סוחרים" זעירים שעבדו מולי וממה שאני רואה, במלוא הנימוס הדרוש כן, הם לא קורצו מהחומר המתאים:

הם גם מפסידים כסף כפועל יוצא מטעויות של טירונים. אודות מקרה אחד שכזה פירטתי לחברי הפורום שיראו, על אחד שקנה ממני כרטיס

ב- 900 שח, נתקע איתו ומכר לי אותו בחזרה ב- 450 רק חודש בודד לאחר מכן בעסקה סבובית.

(אני כמובן מיד מכרתיהו ב- 700 למחרת היום לסוחר מקלקילה - לשטחים, הרווחתי פעם שניה על אותו כרטיס תוך חודש).

ואם כך אז מה הוא (הסוחר החובבני) בכלל עושה בתחום הזה ?

באמת שאינני מבין, אם הוא יודע להפסיד בו משהו שמעולם לא היה עולה על דעתי שאפשר בכלל.

אז לשאתך coch כן,

המצב קשה לא רק למוכר פרטי את כרטיסו בגלל מצב השוק, הוא חרבנה גם לסוחרים חובבנים זעירים בתחביב.

אך הוא מצב מדהים שלא היה מעולם עבור הרוכשים, אין שמח ממני שזה המצב, שמח עבור הקהילה שיכולה לנצל המצב עד הסוף

ובשביל זה אנחנו כאן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל זה כסף קטן. כל ההתעסקות הזו סביב היא לא רווחית.. לשרוף זמן על סכומים זעומים כאלה במידה והמטרה זה

לעשות קצת כסף מהצד, אני רואה בזה בזבוז זמן.

אני גם לא חושב שיש כאן "שוק". אני אומר פייר את נקודת המבט שלי. שוב, לא שאני בא לדרוך על נושא המשומשים אני שם את עצמי

לרגע כמוכר או כקונה או כסוחר ולכל אחד מהצדדים יש את האופציה הבטוחה. היום לרוכשים הכי משתלם לקנות כרטיס יחיד ביד שנייה,

למוכרים "הסטנדרטיים" יש מעל ומעבר אופציות למכור, הם רק צריכים להתאים מחירים לפי אמאזון\איביי ? בחירה שלהם. למצוא פראייר,

להיתקע עם הכרטיס, או למכור מיידית.

לגבי הסוחרים.. שוב אני לא מבין איך בישראל מתנהגים אנשים שנתקעים עם "חוות". במידה ולקחו מראש את הסיכון ורוצים לשחרר את

הכרטיסים במרוכז, אז גם להתאים את עצמם למחירי שוק של חוות שגם אפשר למצוא ברשת בקלות, ב 5 דקות בדיקה.

הנקודה שלי שזה לא "שוק" שבעצם אין פה כלום. ההצפה הזו על פני 3 דפים היא משמעותית ביחס למה שאנחנו מכירים, כי אנחנו מכירים

חומרה. בתכלס ? מה זה ? אין פה כלום.. זה לא רווחי, זה לא משפיע על שום דבר אחר והאמת שזה גם לא מעניין. המטבעות כבר קיבלו

את המכה הראשונית הכואבת, מי שרוכש היום לגיימינג לא צריך לקרוא דיונים ודברים בנושא.. הוא הולך מזמין במבצע מאמאזון חדש,

או מגלח ממחיר 30-40 אחוז על משומש. זה באמת לא שוק.. אנחנו כל כך פיצפונים בישראל, שיום אחד בסניף ארומה בת"א שעובד חזק

מכסה את כל ה 60 דפים האלה.

ובכלל, אלו שבאו מדור של 5870\4850 ועד היום נתקעו עם כרטיס כזה שהספיק לצרכים שלהם, יכולים להזמין מאמאזון

חדש עם הרחבת אחריות ולמשוך איתו עוד עשר שנים במחירי "השקה" אמיתיים של יולי 2016. למה לקנות משומש ?

זה פרספקטיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

coch....מצד אחד אני מבין אותך שבגדול מדובר בסכומים של קניה בסופר.........אבל מצד שני אתה קצת חי בבועה....יש הרבה (להערכתי 30%) אנשים שנלחמים על כל שקל ובטח על מאות שקלים הפרש.

ולכן אני רואה ביוזמה והשיתוף של NEC,דבר מבורך וחשוב במידע שהוא משתף על שוק המשומשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של gilka

coch....מצד אחד אני מבין אותך שבגדול מדובר בסכומים של קניה בסופר.........אבל מצד שני אתה קצת חי בבועה....יש הרבה (להערכתי 30%) אנשים שנלחמים על כל שקל ובטח על מאות שקלים הפרש.

ולכן אני רואה ביוזמה והשיתוף של NEC,דבר מבורך וחשוב במידע שהוא משתף על שוק המשומשים.

בדיוק ההיפך. "הבועה" היא לעשות משוק כרטיסי המסך, נושא שיחה מעבר להצפה זמנית של כרטיסים מהדור הקודם.

גם אני רואה ביוזמה של nec ובדיונים שלו תוכן מעניין וחשוב לחלק מהאוכלוסיה. כנראה לא הבנת את כוונתי.

אין שוק בגדול, נסה לקרוא שוב מה שרשמתי ומקווה שיהיה ברור. מה שאני חושב לפחות זה שהצפה קטנה זמנית בכרטיסי המסך

לא מהווה שום שוק או משהו ששווה לבזבז עליו זמן וכסף מכל צד אפשרי ( קונה, מוכר וכו' ). זה לא שייך לזה ש nec עוזר

בדיונים שלו לחלק מהאנשים עם מידע אמין וכדומה. אני דיברתי על משהו אחר, או לפחות זו הכוונה.

מי שרוצה למכור או צריך לקנות כרטיס - יכול לעשות זאת בקלות לאור ההצפה הזמנית וכאן בעצם הוא יכול למצוא חומר

טוב בדיונים השונים באתר. אבל כל הדרמה\נושא לדיון סביב זה שיש עכשיו משומשים בכמות גדולה יותר.. קצת טיפשית

מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב מבין אותך....ולכן אין שום פסול בתגובתך כי במילים פשוטות ללא עידון=אותה גברת בשינוי אדרת.

אבל מצד שני זהו תחביב שלו ולכן הידע וההבנה בתחום הזה מאוד עמוקה בשבילו והוא מסביר את הנושא מכל הזוויות על מנת שהבנת הנקרא תהייה רחבה וגם אנחנו שלא מתעסקים בתחום המשומשים,נוכל להבין אותו יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...