דוגמא למוכרים "מסכנים" במשומשים - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דוגמא למוכרים "מסכנים" במשומשים

nec_000

Recommended Posts

user name תסכולך מוצדק וליבי איתך. 

בישראל ישנה בעיה כרונית רבתי של מוכרים לא מקצועיים בלשון המעטה, כאשר מוכר אחד נדבק בטמטמת של האחר

משום שמעתיק את תמחורו השגוי בחושבו - שזה מחיר השוק. 

וכפי שפגעת נכון, כל מני ערסוותים שחושבים שמה שהם מוכרים ראוי לנישוק התוסיק שלהם. הם חושבים שאפשר למכור ביוקר

את מה שהם משחררים לשוק, ולקנות בזול את מה שהם משדרגים אליו.

ונכון כדבריך, הם ישארו עם ה- 1070 70ti ו-80 שלהם במחירי 1500-2500 שח הרבה זמן בלוח, ואחרי הפונה ה- 50 ואחרי

חודשים... יבינו (אולי גם זה לא בטוח) שלא יקבלו את מבוקשם.

אבל איך אנחנו מוצאים את אלו שעברו 50 פניות זו השאלה ?

אז למי שזמנו קצר, כדבריך שירד מזה. זה ממש לא בשבילך.

ולמי שהנושא מעניינו, או יש לו הזמן כמו גם הדבר חונה בתחום תחביבו (מזכיר לי מישהו, נו....

עומד לי על קצה הלשון תזכירו לי רגע)

הוא יידע איך להגיע לאותם מוכרים. נכון זה אינו לוקח 5 דקות אלא זמן רב, אך למי שיש אותו הוא כבר מגיע ליעד.

הטקטיקה אינה לנסות "לחנך" את המוכר וללמדו מה מחיר השוק הנכון, זה פשוט לא עובד כך למדתי.

ולעולם אל תנסה לחנך עארס. זו משולה לנקיטת גישה מערבית כנגד מוכר עם גישה ערבית. התרבויות אינן מתחברות זו לזו.

הדרך הנכונה היא לאתר את מי שנמצע בעמדה מרוככת דיה בכדי לתקוף אותה, ולפנות לרגש אחר לחלוטין שלו.

למשל כמו לפנות לטוב ליבו, במטרה שיסייע בידנו כן לרכוש את המוצר, אך בגבול התקציב שלנו ויהי מה.

אנחנו "הרי מאד רוצים לרכוש במחיר שהוא מבקש ודווקא ממנו כי התרשמנו ממנו מאד לטובה", אבל פשוט לא יכולים.

יש לדעת איך ללקק לבן אדם ולסובב אותו על האצבע מבלי שהוא בכלל מבין את זה.

לרוב גישה זו למדתי עם הנסיון והזמן, מניבה תוצאה טובה פי כמה וכמה.

ואגב כשרואים מודעה במחיר לא ראלי, די בבירור עומד מאחוריה ילד/נער - קח זאת בחשבון. מחיר ראלי מגיע מצד

מוכרים מבוגרים ובשלים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של אור כהן

ראיתי את המסכן

אני מבין שאתה מחפש כרטיסי RX580, כך עלית עליו. הוא נהנה מחשיפה גדולה כרגע לאור העובדה שהשמות של הכרטיסים קרובים מספיק, אבל זה לא עוזר לו מלמכור כמובן :)

מעניין לראות שכרטיסי RX580 יד-2 נמכרים כבר ב500 ש"ח באיביי (לא כולל משלוח ומיסים) ובארץ מינימום של 900 ש"ח (כשחדש דנדש בארץ עולה 1200!) גם כאן צריכים להתאפס.

משתף שכבר הגעתי למחירי 600-700 שח לאחר מו"מ בארץ מול מוכרי יד 2 של דגם זה 480/580.

לא כולם, אלו שהבשילו דיים מספיק זמן. ואני יודע מי, כמי שעוקב ברמה יומית אז זוכר בת כמה בערך כל מודעה ומודעה.

יש נקודת שבירה שמגיע אחרי כך וכך זמן לכל אדם נורמטיבי. החריגים הם אלו שהבאנו דוגמאות שלהם בשרשור זה.

יש מוכרים שהתחלתי מולם מזמן, הצעתי הצעה וסרבו לה. דגמתי שוב אחרי חודש וגמישותם השתפרה, אך לא מספיק.

אחרי עוד חודש נשברו לגמרי. סבלנות חברים, הרבה סבלנות...    זה תחום לדייגים מנוסים בלבד, לצערנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

יחד עם זאת אילו אכין נוסחאות מתמטיות מובנות באקסל שמחשבות מחיר כאחוז יחסי, כל שידרש ממני יהיה לעדכן מחיר

מוצרים חדשים, ומהם אוטומטית יגזרו המשומשים בלחיצת כפתור.

בקיצור הבאת לי רעיון Qttp 👍

לכרטיסי מסך אין ביקוש והיצע לפי יצרניות שונות. המחירונים של לוי יצחק מאחורי הקלעים משלבים הרבה דברים "בנוסחא".

זה לא רק הק"מ ומה שכולם שואלים שהם רוכשים מכונית ביד שנייה.

בשוק כרטיסי המסך מספיק ללכת ל ebay\amazon ולקבל בלחיצת כמה כפתורים מדד לגבי מחירים של משומשים. ואז עם מעט

שכל להשוות למחירים ביד שנייה...

לעשות אקסל עם נוסחא או שתיים פשוטות בשביל לעדכן מחירים ^^  אוקיי :) כנראה חלק מהתחביב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המספיק הזה ללכת ל- הוא מספיק של אנשים טרחנים כמונו שיבצעו זאת. אבל הרוב אינם כאלו. מה גם וכפי שנאמר

קודם בשרשור, אינו מדד מייצג למה שקורה ספציפית בשוק הישראלי המקומי שלנו אשר לו תכונות יחודיות משלו.

לצערנו מרבית החברס אף לא עושה זאת (לברר ב ebay), ולכן או מוכר יקר מדי או קונה ביקר מדי.

לא ראית מקרים לכוון ההפוך, אז כנראה שבורות ועצלנות מביאות לטעות חד צדדית והיא לצד היקר.

המחירון בה לתקן זאת.

כמה חברים נכנסים אלינו בשגרה לפורום ומעת לעת מתייעצים ושואלים:

"ראיתי כרטיס מסך כזה וכזה במחיר כזה וכזה שווה ?"

ולפי שאלתם אנו מיד מבנים עד כמה הבורות אצלם חוגגת.

ואז צריכים בתורנו לכתוב תשובה מפרטת ולהסביר כל פעם מחדש מהתחלה. זה מתיש, וזה אינו יעיל לעבוד כך.

אז בואו נשים מחירון גנרי פשוט, שאומר מה "האחוז הסביר" לשלם עבור כרטיס מסך משומש לעומת חלופה של חדש,

ומציין לכל קטגוריה מה היא חלופה של חדש ואשר ממנה נגזר השווי של המשומש.

מחירון פשוט, קל להבנה וקריאה, עם שורות שמיצגות קומת רפרנס השוואתית לאותה קטגוריה.

באמת שלא מסובך ואני (כהרגלי) מתנדב להכינו. מאמין שתוך שעת עבודה סדר גודל הוא יהיה מוכן וממילא הנני בחופש

מרוכזת עתה מהעבודה (כמקובל בחברות ממשלתיות) משך שבועיים רצופים...  אז זמן יש לי :)

בכל פעם שמישהו יעמוד מולנו בקשר אף מחוצה לפורום, נפנה אותו עם לינק למחירון שלנו שיהיה תלוי בפורום, 

וכך במיידי יקבל את מלוא התמונה פרוסה בפניו כבאבחת חרב. אגב נביא כך חברים בעקיפין להתרשם מהפורום ולך נדע,

אולי ישארו כאן הלאה ?  אז יש לכך גם ערך מוסף של שווק הפורום בקרב אלו שלא מכירים אותו ונכנסו במקרה,

בגלל סיבה אחת (המחירון) אך נשארו בגלל אחרת (האוירה הידע והחברים).

כל חבר פורום מזדמן שיהיה באותה עת בתחום קניה מכירה ויבקש עיצה, ישר יופנה על ידנו עם לינק למחירון.

אחת לזמן מה ולכשיהיו עדכונים בשוק, נעשה עדכון למחיר החדש ומידית יגזרו כל מחירי המשומשים שווי הערך, כי זה

יהיה באקסל עם נוסחאות.

בקיצור אכין לנו גרסאת בטא ראשונית, מה שנקרא טיוטה להערות, נעבירה לעיון החברים וניקח הערות לפני גרסא סופית.

נראה לי שאת הטיוטה אכין ואתלה דווקא בשרשור זה משום שכבר התחלנו לדון על כך פה. אחרי שהיא תגובש ותהיה

מסודרת נאה, נפתח שרשור נפרד שיקרא "מחירון משומשים", (ואם ירצה ליאור כי יתרשם שהוא טוב, ישקול

לתלות אותה כסטיקי). זה הרי כלי שימושי לחברים.

**נ.ב

כדאי לכתוב להערכתי במחירון גם פסקה מקדימה שמלמדת איך בודקים כרטיס מסך משומש, מה הם כללי האצבע

היסודיים. זהו רק עוד כלי סופר שימושי עבור הקונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן טקסט המבוא שבכוונתי להכניס בצמוד למחירון שישמש כנלווה עבורו - וגם עליו אשמח להערות/תיקונים מחברי הפורום

באמצעות פונקציית עריכה. תעשו זאת כך: צטטו את הטקסט שמטה, והכניסו את הערותיכם ישירות אל גוף הציטוט. 

את תיקונכם הכניסו בטקסט אדום - כדי שנראה מה שיניתם.

להלן מחירון מומלץ לכרטיסי מסך בשוק היד השניה.

מטרת המחירון היא לתת המלצת שווי סבירה לאותה עת עדכנית, עבור דגמי נפוצים בשוק.

הוא בא ככלי עזר לסייע בידי מי שרוצה למכור או לקנות ואינו בקיא בתחום זה ובשוק.

המחירון אינו אלא הצעת מחיר סבירה המתבססת על הגיון בריא, סבירות לעומת חלופת מוצר מקביל חדש, או מוצר מקביל

ביצועי משומש, ומהווה guide line לאזור חיוג של מחירים סבירים שבהם ראוי שתסגר עסקה בין שני צדדים.

במה הוא עוזר למוכר ?

מוכר שאין בידו מושג מה שוויו הראלי של המוצר שבידו ומעוניין למכור בתוך פרק זמן סביר, יעזר במחירון לדעת מה הם גבולות 

הגזרה הנאותים לסגירת עסקה עבור המוצר שלו.

ובמה הוא עוזר לקונה ?

קונה שאין בידו מושג מה שוויו הראלי של המוצר בו מתעניין, ידע באמצעות המחירון מהו המחיר הסביר שעליו לחפש בו ו/או

לסגור בו את העסקה מול המוכר, באמצעות משא ומתן.

עקרונות יסוד ברכישת כרטיס מסך משומש:

א. ברמה העקרונית הם יחסית מוצרים אמינים למדי. יש לשים לב לכמה דגשים שאותם יש לבדוק בטרם הרכישה

על מנת  למזער את הסכון.

ב. ראשית ולפני הכל יש לעמוד על קנקנו של המוכר ולהבין - האם מדובר באדם נורמטיבי, העושה עלינו רושם אמין, מנומס,

נעים הליכות, וכדומה... זו המלצה כללית עקרונית. כאשר משהו לא נשמע או לא מריח לנו טוב, פשוט לא לעשות עסקה מול אותו

אדם. שהרי מוטב להפסיד הזדמנות (והרי שתמיד תבוא אחרת) מאשר להסתכן מול מוכר מפוקפק. 

ג. כל מוכר אמין תמיד יתן בידכם את האפשרות לבדוק את הכרטיס עובד אצלו בטרם סגירת העסקה, בין שמחשבו ובין שעל

המחשב שלכם שתביאו עמכם. כל מוכר שרוצה למכור ואין לו מה להסתיר, לא ינסה להניע אתכם לקחת את הכרטיס למטה

ברחוב מבלי לבדוק - בטוענה שהוא אדם אמין... אלו סמנים מחשידים.

אנחנו רוצים בעצם לראות אדם סבלני שעונה על כל שאלותינו על תום, שיש לו תשובה מידיית וברורה לכל שאלה שנעלה בפניו, כמו קבלה, חשבונית, מסמכי רכישה, שימוש בכרטיס, גילו של הכרטיס, וכדומה...

גמגומים או סיפורים וכאן מיד יש לחדול מהעסקה. מדובר במוכר לא אמין.

ג. כאמור מעלה בידקו תמיד את המוצר בבית המוכר (או שיבוא אליכם אם אפשרי, זה עדיף כמובן - אם הוא מוכן זאת אומרת).

המלצתי הגורפת היא לעולם לא לקנות חתול בשק על סמך אמונה במוכר. 

ד. נקודות טכניות לבדיקת כרטיס מסך:

1. יש להריץ את הכרטיס עובד תחת דרייבר עדכני דיו, תחת כלי בדיקה מומלצים כמו 3D Mark Fire Strike. בכלי זה ישנה פונקציה stress test שרצה כ- 10 דקות ובסיומה נותנת לכרטיס ציון עובר או נכשל (הסברים בכלי עצמו זה מאד פשוט).

זו תהיה המלצתי לבדיקה מהימנה של הכרטיס.

2. אל מה לשים לב תוך כדי שהבדיקה האוטומטית מתבצעת:

- שהכרטיס עובד חלק ללא גמגומים על המסך (קרי ללא האטות מחזוריות).

- שבתמונה אין ארטיפקטים והבהובים.

- שהכרטיס עובד ורעשו סביר. הציצו על המאווררים ובחנו כי תנועתם חופשית, חלקה, וללא רעשים מכאנים מוזרים.

- בדקו את היציאה החשובה ביותר לכרטיס עבורכם, אם זו או display port. 

**היה עדיף לבדוק את כולן אך אין זה מעשי לרוב בשטח הבדיקה אצל המוכר, ולכן התמקדו ביציאה הרלוונטית עבורכם.

- ישנה אפשרות לבצע את ההרצה כשברקע עובד כלי ניטור כדוגמתו של msi afterburner המתעד לנו בזמן אמת טמפרטורת

עבודה, סל"ד מאווררים, זרם נצטרך, מתח עבודה, וכדומה... למתקדמים בינכם מומלץ שהכלי ירוץ ברקע פתוח בעת הבדיקה כדי לאשש תקינות גם של הפרמטרים הללו.

- לא לבדוק כרטיס מסך עם כלים כמו furmark או OCCT. הם לא מגלים לנו מאומה אודות התקינות והם הרסניים לכרטיסי המסך.

***כלי נוסף שניתן לבדוק עימו יהיה unigine position העדכני אם כי בעדיפות שניה. 

****ישנה בשוק אמונה תפלה כי ששמשו לכריית מטבעות וירטואליים מוטב להשמר מהם.

נסיונו הלא מבוטל של כותב שורות אלו, כמו גם מקורות רבים ברחבי הרשת העולמית שעוסקים רבות בציוד משומש,

סוברים שאין זו אלא אגדה אורבנית. 

כרטיס מסך שעבר כריה לא אמור להנזק מאומה, בתנאי שהשתמשו בו בצורה נאותה וראויה, בדיוק כמו כרטיס מסך ששימש לגיימינג או שימוש פרטי אחר. רק שלושה נקודות להתייחסות והן שהכרטיס אינו סתום מאבק, שמיסבי המאווררים תקינים (להלן

בדיקת תקינות מאווררים שציינו קודם) ושלא החליפו לכרטיס את גרסת הביוס לכזו שהיא מותאמת לכריה. במקרה שכזה ידרש

להחזיר תחילה את גרסת הביוס לגרסת המקור, זה תנאי שיש לעמוד עליו מול המוכר טרם השלמת העסקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד

אני אישית מסכים עם הערכים שרשמת.

אומנם זה בערך ובאיזור,כיוון שתלוי בין כמה הכרטיס ואם עדיין קיימת אחריות אבל בעזרת הטבלה=יודעים את המחיר הראלי ולא לשלם מחירים מנופחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כל הכבוד שאתה שורף זמן כדי לעזור לאחרים. ( לא בציניות ). רוב האנשים כולל אותי - הרבה יותר אגואיסטים וקנאים לזמן הפנוי שלהם.

2. הטבלה לטעמי לא כל כך רלוונטית בתחום המחירים, זו טבלה שאתה יצרת ואני יסביר למה אני מתכוון.

זה פידבק, בין אם תסכים או לא - אני רק נותן את דעתי על עניין המחירים, בעיקר* עבור רוכשי הכרטיסים החדישים\מבוקשים יותר.

קח למשל את כרטיסי 1070\1060\1070Ti\1080 ~

בטווח המחירים שכתבת, אין התייחסות כלל וכלל לפרמטרים של : דגם הכרטיס ( ACX \ FE \ STRIX \ WD \ MSI \ AMP ודגמים פשוטים* יותר ).

קודם כל לדעתי צריך להוסיף שורה שמבדילה בין כרטיסים יקרים יותר, לקירורים פשוטים יותר. טווח המחירים שם לא אמור להיות זהה.

אתה משלם על שקט ובר פוטנציאל OC יותר ממה שאתה משלם על מפוח פשוט. אם זה לא ייכנס לטבלה, אז כל הדגמים הם שווי ערך.

משהו שאני* חושב - שהוא לא נכון מהבסיס.

דבר נוסף ~

איפה אחריות ? איך יש הבדל של פחות ממאה ש"ח בין הכרטיסים ? אם אדם מוכר 1080Ti עם שנתיים אחריות ואדם אחר מוכר ללא אחריות

כי הוא רכש באיביי, ושני הכרטיסים תקינים לגמרי - צריך עמודה של "אחריות בפועל" או משהו בסגנון.

דבר נוסף ~

צריך לתת לאנשים גם מידע ( אם כבר עשית אקסל ), זה ייקח לך 30 שניות לגבי ספקי כוח מומלצים בפועל. אדם שלא מבין, יכול להנות

ממידע אמין שיש לו אפשרות לבחור בין כמה דגמים ואולי לא להחליף , וכן הלאה.

סך הכול כל הכבוד לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההערות coch.

ברמת העקרון גילמתי את סוגיית האחריות באמצעות האחוזים מערך משומש:

שים לב שלדור כרטיסים חדש נתתי שווי 60% , בעוד שלדור ישן בין 35-50.

גישה זו אמורה לגלם את הנושא בתוכו כבר - אז שים לב.

יחד עם זאת אפשר גם להכניס הערה קטנה במרכיב הטקסט שמלווה את המחירון, והיא שלגבי מוצרים עדכניים מה- 3 שנים

האחרונות, קיומה של אחריות ברת מימוש בארץ (בזכות חשבונית קניה לעומת העדרה של כזו), עשויים להשפיע כמה אחוזים

ימינה או שמאלה על שווי העסקה, ולכן לקחת זאת בחשבון.

לא הייתי נוקב במחיר כלשהו, משום שלטעמי קשה (לי) לתמחר דבר שכזה. הייתי משאיר אותו לקונה עצמו להחליט

עבור עצמו, כמה הוא מוכן לשלם על כך יותר או פחות מבין שלל האפשרויות שיש כרגע בשוק לבחירה מהן.

לגבי הערתך אודות גרסאות יותר פרימיום אל מול אחרות שהם פחות פרמיום, אפשר להוסיף הערה גנרית, שלגבי כרטיסים

יקרים (מסדרות 1070 ומעלה), כל עוד מדובר בגרסאות יקרות ומיוחדות יותר מהגרסא הגנרית באמזון, אפשר להוסיף את החלק

היחסי שלה לחישוב, ולהתמקד באחוזים. שיהיו 60% סדר גודל ממחיר חדש של אותה גרסא מיוחדת, וכך מקבלים התאמה

אוטומטית לסוגיה.

**אגב שמתי לב ששכחתי להכניס למחירון דגמי 1060 משומשים, וגם דגמי 780 ישנים יותר. בקצור יש כל הזמן חורים ששם

לב אליהם וצריך להשלים/לתקן. 1060 זהו דגם נפוץ מאד במשומשים - אז מוטב שיופיע במחירון גם.

תבדקו שלא פספסתי עוד דגמים מהותיים - בחייאת תעזרו לי... 😓 זה לא קל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי,

אז הנה טבלה מעודכנת פעם נוספת - עם כמה דגמים שנשכחו מקודם כמו 1060 ו- 780 (לא יודע איך פספסתי),

כמו גם לאחר הטמעת הערותיו של coch.

מוגש איפה לעיונכם החוזר ולקבלת הערות נוספות באם יש. מאד אשמח אם עד הערב המסמך יהיה בשל ברמת "גרסא

פורמלית 1.0" - שנוכל להעבירה בצורה מסודרת לליאור...

***שימו לב גם לטקסט מלווה שהכנתי למחירון זה (כתבתי כ- 3 פוסטים מעלה יותר בשרשור הנוכחי), ראו אם יש צורך

בביצוע תיקונים נחוצים או הערות טקסטואלית שצריך להטמיען גם.

Untitled.thumb.jpg.75242280fec29b123600f613356065c7.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות תוסיפו קישורים לאיך לבדוק כרטיסי יד שנייה.

פיזית ואיך שהוא אכן את העבודה.

מי שלא מבין שלא ייתקרב לשוק היד שנייה במיוחד בכרטיסי מסך.

בנוסף להיכנס לyoutube ולרשום את שם הכרטיס ואת השנה נגיד 770 2018 ויהיו שם לא מעט סרטונים שיראו ביצועים עדכניים במשחקים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

לפחות תוסיפו קישורים לאיך לבדוק כרטיסי יד שנייה. 

רשמתי במבוא למחירון - טקסטואלית - איך לבדוק, זה יצורף למחירון

פיזית ואיך שהוא אכן מבצע את העבודה.

מי שלא מבין שלא ייתקרב לשוק היד שנייה במיוחד בכרטיסי מסך.

הערה נכונה

בנוסף להיכנס לyoutube ולרשום את שם הכרטיס ואת השנה נגיד geforce 770 2018 ויהיו שם לא מעט סרטונים שיראו ביצועים עדכניים במשחקים חדשים.

בשביל זה יש את השרשור (שלי) שדן ברכש של משומשים, יש שם חלק גדול מהדגמים ובהם מתוארת רכישתי

אותם על סיפורה המפורט, בליווי סרטונים לביצועים עדכניים שלהם. אז אפשר ללנקק לשרשור האמור וכך אבצע.

הכל מרוכז שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

ושלא החליפו לכרטיס את גרסת הביוס לכזו שהיא מותאמת לכריה. במקרה שכזה ידרש

להחזיר תחילה את גרסת הביוס לגרסת המקור, זה תנאי שיש לעמוד עליו מול המוכר טרם השלמת העסקה.

איך יודעים מה גרסת הביוס שאמורה להיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך בדקת אבל חווה שלמה מפורקת, כאשר המחיר ליחידה 1700 ש"ח והמודעה אינה מאתמול אלא ישנה יותר...

ברחבי העולם נמכרים 1080ti באזור חיוג 450$ שזה מקביל למחיר הזה גם.

ואם אני הקונה אין לי ספק שבמו"מ איכותי מול המוכר, אוכל לקחת כרטיס כזה בפועל בפחות כסף.

העניין הוא, שאין לי מה לעשות עם 1080ti, משום שעבור המכונה 2500k ומסך כשלי 1080p 60hz,

גם 1070 מתחיל להיות על הגבול של אוברקיל.

ולקנות היום בשביל הכנה לעתיד, עם כל הכבוד זו שטות, שכן בעתיד כשכבר כן אצטרף יותר כח האצה גראפי,

אקנה אותו בפחות כסף ממה שהוא עולה כיום, שכן המחירים רק יורדים עם הזמן...

מעריך ש- 1080ti בשנה הבאה יעלה 1000 ש"ח גג במשומשים. זהו טבעו של התחום. ואולי הנני אפילו אופטימי 

מדי והמחיר יירד מהר יותר, שכן כשיושק דור 7nm (והוא אכן יושק ב- 2019) הביצועים יוכפלו כפליים ממה שהם

היום, כך שהדור הנוכחי יהיה סמרטוט לידו...

אני קונה רק כשהמחיר ב- sweet spot, וממליץ לכולם לעבוד כך - עם הראש והשכל הישר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...