דוגמא למוכרים "מסכנים" במשומשים - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דוגמא למוכרים "מסכנים" במשומשים

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^עוקב ברמה יומית ומכיר את כל המודעות בע"פ.

ככה זה כשאתה כל יום מבקר בשוק: אחרי מספיק זמן אתה מכיר את כל הדוכנים ויודע בכל דוכן מה יש ומה המחיר של הסחורה.

ברגע שמשהו משתנה, הסוקר היומי מיד שם לב לכך - כי זה נראה שונה ממה שהיה שם בשבועות האחרונים.

משהו בזוית העין אינו כאתמול שלשום. כל ירידה במחיר... כל תזוזה.... מיד מדליקה טריגר.

כמו כן מכיר כבר את "הסוחרים הקבועים", כי רואה את מודעותיהן מתחדשות עם סחורה חדשה מעת לעת,

או שיש להם כמה מודעות בו זמנית (מעיד לרוב על סוחר).

חלקם מקפיצים את מודעותיהם באותו רגע, אז הן כולן צמודות זו לזו ומסגירות בקלות - זה נתפס בעין.

את חלק מן הסוחרים אני כבר מכיר גם, יצרנו קשר. חלקם אחלא אנשים ומאד נחמדים. לא הייתי שולל לקנות מהם

ואף נהפוכו: הסוחרים מיודעים במחירי השוק ולכן מראש מוכרים במחיר ראלי. ובגלל שהם סוחרים שהרי מטרתם למכור

ולא לכלות זמן ולהתקע סתם, לרוב מו"מ קצר מולם מניב תוצאות אפקטיביות, שלא כמו הבונקר של מוכרים פרטיים

עם אפס הבנה או נסיון, הצריכים עוד ללמוד שעור דרך הרגליים.

כמו כן סוחרים אינם נוכלים עוקצים, יש להם מוניטין ושם לשמר באם ירצו להשאר בתחום למשך זמן.

הם לא ימכרו לנו מקולקל בידיעה, כי אחרת השמועה אודותם תפרח מהר. זאת מעבר לאפשרות לספוג תלונה

במשטרה שעשויה לסבכם והם מודעים לכך. סוחר באם ימכור פגום בשגגה, לרוב יתנצל, יבטל את העסקה ויחזיר הכסף.

לרוב בגלל חוסר הנעימות ינסה אף לפצות באמצעות מוצר מקביל שווה ערך כחלופה, או אחר אך במחיר אטרקטיבי מאד

והעיקר שהקונה יהיה שבע רצון. רק ככה בונים מוניטין, סוחרים מבינים זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מספיק זמן פנוי לקנא כהלכה בכמות הזמן הפנוי שיש לפותח הדיון על מנת לפרסם בפורום כל כך הרבה אמלקים .

קל וחומר להתווכח מתי שאיני מסכים  או אפילו לקרוא את הכל ( ע"ע אמלק ) .

אין לי ספק שהכוונה תמיד טובה גם אם הדרך לא תמיד לטעמי  . 

אבל בכל זאת אוסיף אמלק משלי במטרה להעלות כמה נקודות ולא סתם להתפלמס . 

השוק בישראל כמו שאני מכיר אותו (איני משווה לשווקים אחרים מאחר ואיני מכיר אותם   ) מתעקש על התמקחות .

מקרה אחד  ( מכונן מבחינתי ) מלפני כמה שנים -   פרסמתי מחשב ביד 2 , ביקשתי 2500 ש"ח. הוא בפרוש היה שווה יותר אבל רציתי למכור מהר ולקבל את הכסף מהר.

במהלך כשבוע יצרו איתי קשר מספר אנשים שהתמקחו על המחיר ללא הצלחה ולא התקדמו איתי.

לכולם הסברתי על המפרט הטכני המשודרג והמשופר ועל ההשוואה גם למחשב פשוטים יותר עם מפרט נחות שנמכרים ביותר 

האחרון  ( שישי או שביעי ) מהם  החליט להגיע אלי לאחר שהזהרתי אותו לא לצאת לדרכו עם פחות  מ2500 ש"ח בארנק .

הוא בדק את המחשב וראה שהכל 110% ובכל זאת  סרב לשלם 2500 ש"ח  - אני  סרבתי להתפשר ולאחר כשעה של התנחלות אצלי שלחתי אותו לדרכו.

עדכנתי את המחיר ל 3500 ותוך שבוע מכרתי אותו ב2900 ש"ח  ( לאדם הראשון שהתקשר ) .

מאחר ואיני אוהב את כל ההתעסקות עם ההתמקחות וכו'  אני משתדל להדיר אצבעותיי מלוחות יד שנייה בישראל .

דרך אגב, לגבי הניסיון שלך לבצע טרייד-אין   - אם היו מציעים לי טרייד אין הייתי מנפנף אותם גם כן ( כנראה יותר בנימוס - לא מתחייב  ) 

ב אוגוסט 2016 פרסמתי מעבד i5-3330s   משומש באיביי, ביקשתי 140$ כולל משלוח חינם לכל העולם.

כבר אז המחיר היה גבוה. 

במרוצת הזמן רציתי להוריד את המחיר , או אפילו לעשות מכירה פומבית שמתחילה ב 0.99  אבל לא יצא לי. 

במרץ השנה  המעבד נרכש ע"י אמריקאי מניו ג'רזי ( עם שם אירי כבד )   ב140$ - ספק אם היה שווה 70$ במעמד הרכישה. 

חשבתי לפנק אותו ב DHL אבל זה נראה לי כל כך הזוי שחששתי  שזאת קניה פיקטיבית ושהוא יחזיר לי אותו ואז אפסיד את עלות המשלוח אז שלחתי עם ECO.

המעבד לא חזר אלי , קיבלתי פידבק חיובי. 

וקצת לגבי קטילת מוכר כרטיסי המסך  הנלוז מכרמיאל .

אין לי תואר בכלכלה או משהו אבל  נראה לי שעסקאות סגורות הינן קנה מידה יותר איכותי לקביעת שווי שוק של מוצר מאשר דעה אישית של אדם .

בשביל לקבל הערכת שווי של מוצר , אני נכנס לאיביי ומסמן show only : sold listings .

gtx 760 נמכר  ב250-300 במכירות פומביות של משומשים וב 350-400 בקניות של "מחודשים" . ( 3 ימים אחרונים נמכרו 20+ ) 

לו הייתי רוצה לשלוח אחד כזה לארץ זה היה מוסיף כ 100 ש"ח  .

אז למרות שראיתי שכאן באתר מפורסם אחד ב 350   קצת קשה לי לקבל את הטענה שערך השוק שלו הוא 150-200 .

גם ביד 2 מבקשים עליהם יותר  מ 350 . 

אם נתייחס רק לנתוני המכירות הנ"ל,   לו הייתי רוצה כרטיס כזה, הייתי  מתייחס ל300 ש"ח כמחיר מציאה מעולה והייתי מוכן אף לשלם 350 ש"ח .

גם ציינת שהמודעה שלו  ישנה - ביוני כרטיסים כאלה נמכרו בכ 100 ש"ח יותר . אני מנחש שבתחילת השנה  - גם ב 200 ש"ח יותר .

ברמה האישית ובהתחשב בניסיון העבר שלי , אם הייתי מוכר כרטיס כזה בארץ ,  הייתי מבקש עליו  כ200 ש"ח יותר ממה שאני רוצה לקבל .

אני בכלל חושב שמדובר במישהו שיש לו יותר מיח' אחת מכל כרטיס ושבמהלך השנה + שהמודעות מפורסמות הוא מכר  כמה וכמה יח' מכל אחד מהם.

1550  ש"ח   ל 980 ? בהחלט יקר היום  אבל פחות הזוי לתחילת השנה כאשר  1060 עלה 1500-2000 ש"ח .

ולמרות  שקיימים אנשי מכירות בעלי ידע בתחומם רוב המוכרים הינם הדיוטות  וגם חלק מכובד מהלקוחות .

מה קורה אם לקוח הדיוט  ( שאוהב לרכוש יד 2 ) צריך לקנות כרטיס מסך לבן\ת שלו ועל קופסת  המשחק רשום שכרטיס המסך המומלץ הוא 980 ( או 970  או 760 , אולי זה משחק ישן  )  

קיימת אפשרות שהוא לא יבצע מחקר מעמיק לגבי מה הכרטיס הכי טוב שהוא יכול לקבל כעת אלא יכנס לזאפ ויחפש מחיר של הכרטיס הרשום על אריזת המשחק  ( 960 ש"ח ל 760 , 1900ש"ח  ל 970 ו 3200ש"ח  ל 980 ) ואז ידלג ליד 2 והכרמיאלי שלנו סגר עוד עסקה .  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yoavke ערב טוב,

נסיוני ברכש משומשים מביא בעקיפין להתמחות בנושא, כמו גם מדבר עם אחרים בברנג'ה שקונים ומוכרים, ומחליף ומשכלל את

הידע בעזרתם. מכך יוצא שידוע (לי) מהו "מחיר השוק" בארץ ברגע נתון יחסית בדיוק טוב עם סטיית תקן קטנה.

אך מה זה מחיר השוק ?

זהו מחיר התוחלת שבו נסגרות עסקאות בפועל, ובהנחה שלא המתינו שנה רק כדי (אולי) למצוא קונה מנותק ממציאות.

המחיר ב- דווקא כן מנותק מהמחיר בישראל, בכל מני דגמי . לעיתים הוא גבוה יותר, ולעיתים נמוך יותר.

בימים שבהם בקושי יכולת לקבל 100 ש"ח עבור HD5870 בשנה האחרונה בארץ, ב- התולחת היתה 250 שח.

מי שבא מהתחום צוחק על המחיר הזה, כי זה מחיר מגוחך למוצר שכבר אין לו תמיכה בדרייברים עוד ממרץ 2016 כן....

ולמשל תוחלת המחיר של gtx1070 ב- דווקא נמוכה מישראל, כיום עומדת על סביבות 800-850 שח לפי sold שאתה

כל כך מתפאר בו, וגם אני משתמש בו כמובן, כדי לקבל אזימוט ראשוני בהסתכלות רחבה מהעולם.

אבל בארץ מבקשים כולם (תבדוק) ביד 2 החל מ- 1100 ש"ח הכי זול בלוח (בדקתי ממש הרגע) ועד 2500 ש"ח.

אז מה מחיר השוק בארץ תאמר לנו ? זה של או זה של השוק המקומי ?

אני יכול לומר לך שהעסקאות נסגרות באזור 1000 שח לאדם פרטי שקונה כרטיס בודד, והיות ואני מחסל כרגע חוות כריה

עם עשרות כרטיסים שכאלו וגם עוקב היטב על מודעות אחרות כדי לראות אם הן נעלמות מהלוח (משמע נמכרו), אז דווקא

במוצר הזה יודע ושולט ביד ברזל. שם ממוקד ומדויק יותר מכל הדגמים באשר הם.

ebay אינו רלוונטי מאומה למחירי , כי מ- ebay לרכישה בארץ יש תוספת מחיר ענקית כדי לשלוח לישראל,

וגם מע"מ בשערי הכניסה לארץ באם העסקה מעל 75$.  כך שמי שמנסה לרכוש שם דגם 1070 , כן אפילו רק ב- 800 שח,

מגלה שרק המשלוח עולה לו תוספת של בין 200-300 ש"ח, ובכניסה לארץ עוד כ- 200 שח מע"מ.  מה שמביא אותו לאזור

חיוג 1200-1400 ש"ח מחיר סופי, והוא קונה חתול בשק מבלי בכלל יכולת לבדוק אותו.

ואם הגיע מקולקל ?  או מדובר בהונאה לשמה ?  (מגפה רבתי ב- ebay).

לך חפש את החברים שלך מי יחזיר לך את הכסף ברכישה מאדם פרטי ב- ebay.

לכן הקונים הישראלים שידועים כקנינים נבונים (מציין כמחמאה) מעדיפים או חדש מאמזון לדגם זה באזור 1650 ש"ח הכל

כולל הכל, או משומש בארץ ולסגור עסקה באזור אלפיית השקלים, וכך להלבין את הכרטיס שהוא תקין, כמו גם לקבלו

בעסקת מזומן ביד על המקום, בלי המתנות למשלוח ארצה וכל הסכונים הכרוחים בכך.

לגבי דגם 760 - כותב שורות אלו רכש gtx760 לפני שנה כבר (מתואר בשרשור שלנו בפורם הזה - חפש אותו, על ידי

עבדך הנאמן) מבחור בשם יעקב מחיפה. תוכל לקבל טלפון לאמת את הפרטים מולו.

אם הוא שפרסם ב- 300 שח ביד 2 היה נאות לקבל ממני הצעה ל- 150 ולהסכים למכור (קניתי ממנו גם ספק כח על הדרך)

משמע שלא היו לו הרבה קופצים על המציאה, שאתה חושב שווה פי כמה וכמה. 

אם זה מעניין אותך עשה כך:

פרסם מודעה על 760 במחיר שאתה מאמין בו והמתן לטלפון שיצלצל. ככה תוכל הרי לאמוד היטב את מחיר השוק. ואני אגב

זורק מעת לעת חקות דמי בשוק יד 2, רק כדי לדגום אותו ולראות באיזה סף מחיר מתחילה התענינות בדגם מסוים שמעניין

אותי באותו רגע. אני איש מקצוע, לא חובבן.

הערתך אודות לפרסם מחיר מעל ולהוריד כמה אחוזים במכירה היא אכן נכונה ומתאימה לדפוס של הלקוח הישראלי המצוי,

סגנון שאגב מוכר מאד מהרבה מקומות במיוחד באגן הים התיכון, באסיה, ובכלל במדינות עולם שלישי עם שווקים כשל פעם.

המיקוח הוא חלק מהמסורת והתרבות.

אין זה שלילי אגב, בעולם העסקים מי שעובד כך יוצא (ברמה המקצועית) מצליח יותר במבחן סטטיסטי ארוך טווח ויש

מחקרים על כך. זו אחת הסבות שאנחנו הישראלית עולים על האמריקאים מתחרינו - התעוזה והחוצפה לנהל מו"מ עסקי עם

כלים שלהם חסרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שהעדת על עצמך לא אחת , אתה איש מכירות מנוסה ומיומן ,

לאורך הזמן אתה יושב שעות  על הלוח שכן אתה מבקר בו יומיום כבר כשנה וחצי ( ואני מניח שבתחילת הדרך נדרש יותר מכמה דקות כל יום )

אתה משקיע בהתעסקות עם הרכישה יותר זמן מאשר אתה משתמש ברכש ,

אתה ממתין ואורב לכל רכישה ולא סוגר עסקה אלא אם כל התנאים מתאמים לדרישות חסרות הפשרה שלך.

אז אני אגלה לך סוד, אתה לא קונה מזדמן ולא קונה ממוצע - אתה אשף יד 2  , במילותיך - אתה מומחה בתחום - אתה איש מקצוע יעקב , לא חובבן .

המחיר שאתה מצליח להשיג אינו מחיר השוק הממוצע או הנפוץ אלא המחיר המיטבי שבו אפשר לרכוש מוצר בהינתן השקעה רבה,  סבלנות רבה וכשרון התמקחות .

אני מבין שאתה עוקב אחרי הנעשה בלוח בתחום כרטיסי המסך ( ואני לא )  אבל אתה לא באמת יודע מה קורה עם כל מודעה שיורדת מהלוח  - אתה מעריך.

אם מוכר מבקש 1500 ואתה מצליח להוריד אותו ל 1100 ולבסוף לא סוגר עסקה שכן רק הטרדת אותו על מנת ל"דגום את השוק" - זה  לא אומר שהוא ימכור ב 1100, יכול להיות שהבא אחריך ירכוש ב 1300 ( ואולי אף יהיה מרוצה   מהעסקה הטובה לדעתו )

אומר משהו לגבי שוק ה 1070- שכאמור איני מכיר  אותו  אבל מרשה לעצמי להניח כמה הנחות ( ובניגוד להנחות שלך , ההנחות שלי אינן עובדות ) 

השוק מכיל  מגוון מוצרים , הוא אפילו יותר מגוון משוק החדשים  כאשר גם בשוק החדשים קיים מנעד  של מחירים .

בחדשים  ההבדל בין כרטיס "רגיל" לבין כרטיס עם נצנצים וורודים וOC מטורף של 16 מה"ץ  יכול להגיע ל 500 ש"ח.

יש גם הבדל בין מחירים של חברות שונות.

יש אנשים שקונים חדש ב 500 ש"ח יותר בגלל שבמקום לנסוע 10 ד' ל KSP או 20 לפלונטר\TMS , הם הלכו 5 דק' לחנות השכונתית . 

במשומשים יש משמעות לאורך האחריות, יש כרטיסים שנמכרו לכריה עם חצי שנה אחריות , יש מחו"ל , יש כאלה עם שנתיים+ של אחריות תקינה וטובה .

אני יודע שפרט שולי כמו אחריות היה שווה לי לא מעט כסף   ואני מניח שאני לא היחיד.

אשף יד 2  כמוך אמור לדעת את זה .

אם אדם פרטי קונה ב 1000 ש"ח כרטיס  1070 בודד שלא עבד בכרייה ועדין יש לו אחריות אז אתה  כמקצוען אשר רוכש כמות של כרטיסים  שעבדה בכרייה וספק אם יש לה אחריות  וכל זאת לאחר התמקחות  וציד מודעות סבלני , אמור  לרכוש אותם ב 600 לכל היותר .

אם זה המצב, במקום לברבר פה, אולי תארגן מכירות קבוצתיות בפורום .

אך אם אדם פרטי משלם 1000 ש"ח על כרטיס שכן עבד בכריה והאחריות שלו בספק , על כרטיס שמור עם אחריות טובה הוא ישלם יותר .

ולכמה דברים נוספים שרשמת בשביל לנפנף אותי - כנראה מבלי לקרוא פעמיים .

עסקה בת שנה אינה באמת רלוונטית לכלום . בשוק נורמלי היא לא רלוונטית כי המחיר ירד משמעותית ובשוק המעוות שקיים כיום היא אינה רלוונטית מאחר והמחיר התנדנד .

אשף יד 2 אמור לדעת את זה .

עסקה בודדת  אינה רלוונטית לקביעת "מחיר השוק"  , דין הכרטיס שרכשת ב 150 ש"ח הינו כדין המעבד שמכרתי ב 140$ .

עסקה בודדת היא  ( חצוצרות בבקשה ) עסקה בודדת .

אשף יד 2 אמור לדעת את זה .

לחיצה על צ'ק בוקס קטן באיביי נותנת  מידע שאתה משקיע ימים ולילות על מנת לאגור אותו  כאשר המידע שמגיע מאיביי הוא עובדה מוגמרת בעוד שהמידע שלך אינו עובדה מוגמרת שכן על אף שאתה חוזר ואומר שאתה יודע את מחירי סגירת העסקאות שאינך צד בהן  - אתה לא באמת יודע אותם , אתה מעריך אותם - יש הבדל .  גם הערכה מעולה היא הערכה ולא עובדה . 

אני מבין שהמחירים המדוייקים באיביי פחות מעניינים אותך אבל לזלזל בצ'קבוקס קטן שעוזר לכל הדיוט לדעת את מה שאתה עובד עליו שעות רבות זה קצת מגוחך .

תשובה כמו "הלוואי שהיה כזה ביד 2 " או לחלופין "מזל שאין כזה ביד 2" הייתה מכבדת אותך יותר .

איביי רלוונטי לישראל לא פחות   מאמזון ועלי אקספרס .

הרלוונטיות לשוק המקומי אינה נקבעת ע"פ התמחור הנקודתי בזמן נתון אלא על פי הנגישות .

שלושת הנ"ל נגישים לנו .

שווקים שאינם רלוונטים לישראל הינם שווקים שאינם באמת נגישים לנו , למשל  (עד כמה שאני יודע )  , קופון מבצע לרכישה ישירות מהאתר של דל  או רכישת רפרנס ישירות מהאתר של

לדוגמא , אמרת בעצמך ש 5870 נמכר ב 100 בארץ וב250 באיביי  ( בזמנו ) 

למה לי למכור בארץ ב100?  הרי 250ש"ח  פחות 15% עמלות , פחות 40 ש"ח למשלוח ואני נשאר עם 170 ש"ח ביד . 

כמו-כן אם אני יכול לרכוש דגם מסויים  מאיביי ב 1200 ש"ח כולל  משלוח ומיסים שמשולמים מראש -אין שום סיבה שאשלם יותר מזה ביד 2 .

איביי מהווה פקטור במשוואה שלך גם אם אתה לא מודע לכך וגם אם אתה לא רוצה בכך.

בדיוק כשם שאמזון מהווה פקטור בתמחור של יבואנים וחנויות בארץ.

גם קראתי פעם שאם אתה מגיע למוכר בארץ והוא לא מסכים  לביטול עסקה  בזמן סביר במידה ומתגלת תקלה בבדיקות מעמיקות שאתה מבצע  - לא תרכוש ממנו . באיביי אם רכשת מוצר שמתואר כתקין אך הוא לא תקין  , תוכל תמיד להחזיר אותו  ( בפרק זמן קצר אך סביר )וגם תקבל החזר על עלות המשלוח חזור.

( ומי שמצהיר מראש שאינו מוכן לקבל החזרות, החלפות וכו'  - מקבל תמורה כספית נמוכה בהרבה ) 

ואם נחזור לנושא שבו פתחת, לפי הדמיון שלך , יש אדם בכרמאיל ,מסכן  ומנותק מהמציאות שמנסה לקבל 750 ש"ח על 760 ובערך 1500 ש"ח על 970\980

ניסיתי  לבדוק כמה כרטיסים מוצעים למכירה ב"כרמיאל והאזור " ? 

האמת היא שאצלי בראש , אדם עם 4 כרטיסים כמו שהצגת - לא נראה לי תמים ולא נראה לי אידיוט.  

בראש שלי יש אדם שלא מבין במחשבים שנכנס לחנות בכרמאיל , מבקש כרטיס מסך לפורטנייט בשביל הילד , אומרים לו 1000 ש"ח ויותר - יקר לו , מחפש כרטיס מסך יד 2 בכרמיאל , מוצא את ההוא עם ה 760 . 

~~~ אני רואה שהוא מבקש הרבה , כנראה שזה כרטיס טוב , אני אתקשר אליו ואבדוק, ננסה להתסדר איתו~~~

מתקשר ושואל אם זה עובד טוב עם פורטנייט ( תכלס כן  )  יכול לבוא להרכיב אצלי במחשב ? 

משלם 500 לבחור מכרמיאל שגם קפץ אליו  ל15 דק' והראה לו שהוא סוחב פורטנייט די יפה ( מה שנכון  ) 

אך המוכר הכרמיאלי שלנו  אינו  מוריד את המודעה  אלא מקפיץ אותה, כי הביזנס שלו זה לרכוש כרטיסים בזול  מאנשים שמבינים ולכן מוכרים בזול  ולמכור ביוקר  למי שאינו מבין ומוכן לשלם יותר. ( וכאמור, אולי אם עדיפות לקהל כרמיאלי  )

ולפני שאתה אומר שהדמיון שלי מופרך 

צור קשר עם איזה יבואן שאתה בטח מכיר ותשאל אותו כמה 710\730 נמכרים כל חודש ( ה730 היקר שנמכר ב KSP הולך ב 345 ש"ח ) 

עד כמה שטרחתי לבדוק, גם 1030 שנמכרים ב400 ויותר נותן ביצועים פחותים מה 750ti ( שבתורו פחות טוב מ 760 )

נ.ב.

מי זה יעקב?   

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לnec_000 יש אובססיה חולנית להתעסקות במחירים של משומשים. אולי הוא "אשף יד 2" גם באופן כללי, אבל מהודעותיו הרבות בפורום ואורך המגילות שהוא כתב בנושא, זה ברור ש99% ממה שמעניין אותו זה משומשים. הוא גם דיבר בעבר על רצון לעשות מחירון לחומרה משומשת (כמובן, בעיקר - כרטיסי מסך). הוא רוצה להיות מעין "לוי יצחק" של שוק כרטיסי המסך המשומשים.

מה שייתכן שאינו מבין הוא שאין דרישה למחירון כזה כי בעוד שבשוק הרכב מדובר במוצרים יקרים שיש להם חשיבות רבה לחיי היום-יום של מרבית האנשים, כרטיסי המסך הם משהו זול יחסית, שהשוק שלהם, מעבר לקבוצת הצעירים המאוננים על 4XMSAA, הוא די זעיר.

אבל זה לא מונע ממנו להמשיך את התחביב שלו, וכתחביב אין עם זה שום בעיה. לחלקינו, וגם לעבדיכם הנאמן יש תחביבים מוזרים באותה מידה או אף יותר, והרי זה לא פוגע באף אחד.

אין בכך כדי לשלול את דבריו של nec_000 על תופעה של מוכרים הזויים ביד-2 שחושבים שאפשר למקור קקי משומש במחיר של זהב, אבל רק צריך לקחת את דבריו בהקשר הנכון. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מענה ל- yoavke,

לשאלתך, "יעקב" זוהי שגיאה שראיתי בדיעבד. הבנתי לאחר מכן ששמך יואב (באנגלית ?), אזי שערכתי ותקנתי את המודעה הקודמת בהתאם.

תודה על ההערה.

חלק מהדברים שכתבת נכונים, למשל אודות כך שיש פראיירים מעטים כמו בכל מקום, שכנראה אותם מנסה לצוד הכרמיאלי.

זו התאוריה שלך לפחות שעשויה לתפוס ואינני מתעלם ממנה, אלא שבמקרה הפרטני של הכרמיאלי שלנו כבר דגמתיהו בשיחה פרונטלית

בטלפון (מזמן מאד), באמת עניין אותי לעמוד על קנקנו. הנני לבשר בצער, כי התאוריה שהצעת אינה תופסת במקרה הפרטי שלו,

ואולי תופסת במקרים אחרים שלא העלנו כאן בשרשור זה.

ציטוט של yoavke

אמרת בעצמך ש 5870 נמכר ב 100 בארץ וב250 באיביי  ( בזמנו ) 

למה לי למכור בארץ ב100?  הרי 250ש"ח  פחות 15% עמלות , פחות 40 ש"ח למשלוח ואני נשאר עם 170 ש"ח ביד

א. היית שמח לשלוח לחו"ל כרטיס מסך ב- 40 ש"ח, וכנראה לא בקרת מזמן בדואר על מנת לברר עלות משלוח שכזה

כשהו רשום, מבוטח, וארוז כנדרש בקרטון עם קלקר מגן (או שווה ערך) למוצר גדול כבד ועדין כמו כרטיס מסך.

ב. כמה זמן שלך שווה/עולה, שהנך מוכן לסור לדואר, לעמוד בתור, ולשלוח חבילה ? 

סבוב של שעה בשקט לא כולל התברברות על חניה זמן דלק וכדומה... וזאת בתמורה למה ?

לעסקה בשקל תשעים ?

ג. ומה, תאחר באותו יום לעבודה שעה, וינקו לך את הסכום בנוסף ?

נובע מא' עד ג' לעיל, שבוודאות אם תמכור 5870 , אתה תמכור אותו רק במזומן ביד, למישהו מקומי בארץ שטורח הוא

עצמו לסור אליך. בסיכומו של יום זוהי העסקה קטנה מדי בשביל לטרוח עבורה לדואר ולהתברבר עם משלוח מוגן לחו"ל,

כמו גם להפסיד את הזמן שהדבר מצריך ממך. מה גם שלך מצא מישהו מהעולם, שבכלל מוכן לרכוש  5870 מישראל, זוהי

משימה הגובלת על הבלתי מעשי. הוא לרוב קונה מארה"ב ליד הבית, או אירופה איפה שהוא גר.

לרוב גם קונה מחו"ל עשוי, להתכחש לתשלום בכל מני תרוצים אפשריים, ואז אתה בבעיה.

לך תשבור את הראש מול , מאחל הרבה בהצלחה. נסיון של מוכרים ישראליים מנוסים ב- ebay מהם למדתי

בעקיפין, מסבירים כי זהו נתיב למכירה רק של דברים יקרים, רציניים, שמצדיקים זאת. לא עבור עסקאות בגרושים.

ציטוט של yoavke

באיביי אם רכשת מוצר שמתואר כתקין אך הוא לא תקין  , תוכל תמיד להחזיר אותו  ( בפרק זמן קצר אך סביר )וגם תקבל החזר על עלות המשלוח חזור.

מעניין,

מכרים שרכשו לא אחת ב- ובנו על "פוליסת ההבטחה של החזרה וקבלת כסף בחזרה", גילו לא אחת שבין המובטח

על הנייר לבין המימוש בפועל של הנושא, ישנו פער גדול ודרך יסורים שצריך לעבור. 

לא כל שכן משכת הטרטור והוכחת הטענה שלהם כלפי , שעלתה להם בשעות טרחה, בחלופת מיילים בלתי סבירה,

בצילום ותיעוד כדי להוכיח את טענתם, בטרחה לדואר לשלוח המוצר בחזרה, שעלו פי כמה וכמה מעל לשווי העסקה

עצמה, בטח מעל לשווי החסכון הכספי - שרכישה דרך יצרה במקור לעומת חלופת הרכישה המקומית בארץ.

דוגמא - בשביל לחסוך 200 שח ביבוא מ- על פריט מסוים שיכלו לרכוש בארץ, הם השקיעו המוני שעות רק כדי להשיב

את העסקה בחזרה והמצב לקדמותו, וראו את זה נגמר רק אחרי שנה.

זה זמן רב מדי, זה טרטור ועוגמת נפש, זו טרחה ללכת לדואר ולהפסיד שעות עבודה, דלק, חניה, עצבים, רק כדי להשיב

המוצר למוכר. וזו גם התנהלות מול מוכר שעושה בעיות כל הדרך ונלחם בך מול ebay, שמתכחש להכל - גם לטענת הקונה

אודות התקינות, וגם מתכחש שבכלל קיבל את המשלוח בחזרה בצדו האחר שבעולם. הוא עשוי שלא לסור לדואר לאסוף

את המוצר וטוען שמעולם לא קבל אותו.

לעיתים ראו כסף חוזר רק אחרי שנה, ובחלק מן המקרים התייאשו בהליך ופשוט ויתרו עליו.

זאת אומרת הנך מעלה טענות תאוריה, שבפרקטיקה המעשית מתרסקות.

חברים שלי אכלו חרא ממשי ואבדו מאות שקלים, לעיתים מעל 1000, אז מכיר מקרוב באמצעותם.

כמו כן טענתך שאינני יכול לדעת בכמה עסקה נסגרה לאחר שהמודעה הוסרה, וגם בה הנך טועה. משום שבמקרה ומדובר במכירה של

דגם שמעניין אותי ועקבתי אחריו, אזי הנני טורח לברר מה היה המחיר באמצעות יצירת קשר עם המוכר ותחקורו בצורה מתוחכמת.

אחת השיטות היא התחזות ללקוח שרצה לקנות ממנו אך פיספס, ולאחר שמכר, מבקש להעזר בו שיכוונני - מה המחיר שבפועל נסגרה העסקה

ואשר ממנה אסיק בתורי, לכשאחפש אותו מוצר ממוכר אחר וכמה ראוי ונבון לשלם.

דע זאת שמוכרים רבים מאד, פותחים במונולוג של כמה דקות ומנסים ללמדני ולסייע לי ברזי התחום. ככה אלו הישראלים, באמת אכפת להם.

מזכירך - הנני מתחזה לירוק גמור בשיחות שכאלו ומעלה שאלות מתוחכמות, על מנת לגרות את השני לשפוך כמה שיותר חומר מתוך

שליחות של ממש לסייע לי להבין.

מהמכירה שלהם הנני למד הרבה, כמו כמה זמן חיכו עד להצלחת עסקה, כמה המציעים התעניינו, ומה רמות המחיר שהציעו והוא סרב להן.

ככה מנצל את הנסיון הפרטני שלו בעסקה זו, מתגלח עליה ולומד ממנה המון מידע בחינם.

ולעיתים שואל את המוכר גלויות, מה הצלחת העסקה שכן גם לי דגם מקביל ולא יודע לבדי מה המחיר הנכון להסכים לו או לפרסם בו.

גם פה כל המוכרים תמיד שמחים לסייע.

עכשיו,

היו גם מקרים (בודדים) שזה שעמד מולי להבנתי הוא איש שכדאי להפוך לקשר קבוע, לא רק כי התגלה כמאד נחמד, אלא שיכול

לסייע לי לא מעט בתחביב (גם הוא נמצא בו בצורה כזו או אחרת) וקשרים זה כלי נהדר שעוזר המון.

ראה עוד דוגמא יפה מהשבוע החולף:

היה אחד שהתעניין בכרטיס שמכרתי, בסוף לא הוא זה שקנה אלא מישהו אחר אבל זה לא הנושא.  בלי קשר המשכנו לדבר עת הנני מסייע

לו מרחוק לרכוש כרטיס מסך אחר מהלוחות, מנסה לכוון אותו למודעות שנראו לי לעניין, מכוון אותו למחיר שראוי לשלם כדי שלא ישלם מוגזם. 

בסוף מצאנו משהו מצוין במחיר ראוי והעסקה הלכה לו יופי. הוא מאד הודה לי.

אחרי כל התמיכה שנתתי לו באהבה ומכל הלב, בהתנדבות, שמבחינתי זו שליחות בכלל, בחר זה לגמול לי בכך שהביא לי במתנה את כרטיס

המסך הקודם שלו. זו פעם ראשונה שמיועץ בתחום שהכרתי דרך הלוחות, אף הגדיל לגמול לי במשהו שווה כסף.

ועד כה סייעתי לכמה וכמה חובבנים בהתנדבות, כאשר ההתכתבות המלאה שלנו עדיין אצלי בווטסאפ. אשקול להביא דוגמא אחת שכזו כאן

בפורום לכבוד החברים, שיקחו ממנה דוגמא.

לתפיסתי כל אחד בחלקת האלוהים שלו, צריך להעביר ידע ולסייע לאחרים במה שהוא אוחז ביתרון יחסי.

ואת זה הנני מנסה לעשות גם באמצעות הפורום שלנו: 

משתף את החברים במסעי הארוך, שילמדו ממנו ויתגלחו עליו, את מה שאני מגלה ולומד על הדרך.

עכשיו לשאלתך אודות כרטיס 1070 - שאלת מדוע לא עושה מבצע לפורום...

א. אינני מערבב  bussiness with pleasure.

ב. הדבר אינו מותר בחוקי הפורום. 

ג. מי מחברי הפורום שרצה, ידע איך לפנות אלי בפרטי ולקבל את שרצה.

ד. כמו כן את הכרטיסים הנני מצליח להעביר/למכור ללא מאמץ גדול, לסוחר משומש מהשטחים,

ולעוד כמה סוחרים קטנים שהכרתי בדרכי בתחום בשנה וחצי האחרונות. כך שזו מטלה יחסית קלה לי (למזלי).

וכאן שוב ניתן לראות עד כמה לקשרים כח רב. הם מסייעים גם להפטר מחומרה משומשת במהירות רבה.

מקווה כי לא פספסתי אף אחת מן הנקודות (המהותיות לפחות) ששאלתני מעלה, ואם חסר עוד סעיף שלא זכה להתייחסותי

הער לתשומת ליבי ואתייחס גם אליו.

נ.ב שמתי לב לנימה של כעס משהו בדבריך, ואם כך הבנת אותי לא נכון, אולי כל היעקב הזה בלבל אותך :)

המציאות היא הפוך מכך, הנני מאד נהנה לדון ברזי הסוגיה משום שהנושא מרתק אותי, וקשה למצוא אחרים שהוא מעניין גם

אותם. תחום נישתי מאד. אותך כנראה תפסתי שזה כן מעניין, ועל כך התודה לי על ההתייחסות וההפריה ההדדית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

מה שייתכן שאינו מבין הוא שאין דרישה למחירון כזה כי בעוד שבשוק הרכב מדובר במוצרים יקרים שיש להם חשיבות רבה לחיי היום-יום של מרבית האנשים, כרטיסי המסך הם משהו זול יחסית, שהשוק שלהם, מעבר לקבוצת הצעירים המאוננים על 4XMSAA, הוא די זעיר.

חג שמח איש יקר,

לתפיסתי הטענה שהעלת, כי מחירון מוצרי חומרה יד שניה בתחום המחשבים אינו נחוץ, רק משום שהמוצרים זולים באופן יחסי

לעומת מחירי מכונית למשל, הינה טעות בתפיסה. ברשותך אנסה להסביר:

צרכנים רבים מדי במשומשים, כולל אפילו חובבים בתחום מחשבים - אך כאלו שאינם עוסקים ברכש משומש ואין להם זמן או

רצון לנבור בו, אינם ערים אודות "מהו מחיר סביר" (שים לב למינוח סביר) לשלם עבור מוצר חומרה יד שניה, משום שהתחום של

משומשים ספציפית ושיערוכו אינו נוגע להם.  כמו כן אין בידם הבנה מספקת אודות הסיכון הסטטסטי הכרוך בתחום, ועלותו

במקרה של התקלקלות מוצר משומש שאין עליו אחריות תקפה. זו מומחיות בכלל אחרת, שמצריכה גם ידע סטטיסטי בכל

סגמנט של מוצר חומרה בנפרד. דיסקים קשיחים למשל הולכים קפוט בתדירות גבוהה.

אילו היה לנגד עינם זמין, מחירון נוח בשליפה שאנחנו המבינים בתחום יצרנו לשירותם (שצריך כמובן להיות מתוחזק ומעודכן כל

הזמן ורלוונטי לאותה עת) שיחסוך עבורם את מלאכת המחקר הנקודתית בעת חפוש אחר עסקה, ואשר יצביע עבורם מהו

"שווי סביר" למוצר מסוים באותה עת,  הם היו אומרים תודה. חייהם הרי היו קלים יותר, כמו גם היו מונעים מעצמם טרחה

נקודתית לבצע מחקר בשוק בתולי מבחינתם.

זו מטרתו של מחירון, לכוון ביעילות ובמהירות את הקורא, לחסוך ממנו מלאכת למידה, לקבל אזימוט מהיר אודות כמה שווה

(לדוגמא) כרטיס מסך כלשהו ברגע נתון,  בחודש זה, ולהבין ממה שוויו נגזר במקור (מחיר מוצר שווה ערך חדש וזמין לרכישה).

מחירון שכזה לא רק מקל לקונה שמחפש לרכוש, הוא גם מסייע למוכר שאין לו מושג ירוק כמה ראוי לבקש על המוצר הישן שלו.

אינך יודע כמה חברס שאלוני בשנה החולפת (בפרטי) מהו מחיר סביר למוצר שמבקשים למכור.

אחד למשל עם GTX570 שאלני "אני אפרסם ב- 500 זה טוב ?"

ברור לכולנו שעם מחיר כזה הוא לא היה מוכר לעולם. אז כוונתיהו למהו המחיר שאני יודע שבו כרטיס כזה עובר יד באותה

עת, שהיה סביבות 100-150 ש"ח אז, ולכן המלצתיהו שיתחיל את תהליך המכירה (קצת מעל - נגיד 200). וכך תוך זמן סביר

של שבועיים-שלושה יעדכן המחיר מטה אם לא מצליחה להתפס עסקה. מחירון עוזר איפה לא רק לקונים - לקנות במחיר סביר

הנדסית וסביר לעומת חלופת חדש (ולעומת חלופת משומש מדגם אחר שווה ערך), אלא מסייע למוכרים להבין מהו מחיר ראלי

וסביר על מנת להצליח למכור בתוך "פרק זמן מעשי". שהרי לפגוע רחוק ממחיר סביר, כמו למשל 500 שח כשמחיר שוק למוצר

זה הוא רק 100-150 באותה עת, סתם יגזול להם זמן מיותר של חודשים לשווא. ולמה ללמוד עם הרגליים אם אפשר בלי.

אגב ציינת את מחירון יצחק לוי, אך פספסת שאין מחירון שכזה בשום מקום בעולם. זו המצאה ישראלית. אם תגש לארה"ב תגלה

שאין דבר כזה. יש שם כמה גופים שעוסקים בתחום התחבורה והרכב, שנותנים מה שנקרא "מחיר מומלץ שלהם".

אך מחירון מונפוליסטי אחוד כמו יצחק לוי לפיו עובד כל השוק (לרבות חברות הביטוח ובתי המשפט), זה אין שם.

יצחק לוי הינו שמאי מקצועי שהוא גאון עסקי מעל הכל - עת הצליח לעשות את שעשה אי שם באמצע המאה שעברה.

והוא לא עושה כן כי "מכונית זה דבר יקר", אלא משום שהוא גילה נישה שבה יכל מחד לסייע לשוק ולאנשים,

אך מאידך לעשות על הדרך יופי של כסף באמצעות שווק המחירון שלו, שתפס בסוף כמונופול עד היום ממש.

ואילו היה לנו מחירון hwzone כזה לחומרה משומשת אצלנו בפורום, לשירות הקהילה והחברים, אין ספק שהדבר היה מסייע

רבות כפי שהוסבר מעלה, חוסך זמן ומונע מחברים טעויות. תמיד יהיה קל לנו להמליץ למכר שלנו שאפילו נמצא מחוצה לפורום,

שמחפש משהו או רוצה למכור משהו, עם לינק לאותו מחירון.

בשעתו לפני המון שנים, כמדומני ב- 2011 זה היה, יצרתי אז מחירון כלשהו (של כרטיסי מסך).

לימים איכשהו אבד לנו (לי) הקשר וההתעסקות עימו. היתה גם תקופה שיצאתי מהפורום ושבתי אחרי זמן רב מאד.

אין הנני רואה לרעה, לייצר אחד חדש שכזה במיוחד היום ולכשיש ברשותי הרבה מאד נסיון נקודתי שצברתי, מתוך תקווה

להשתדל ולתחזקו בשוטף. מדובר באנרגיה זמן והשקעה.

יחד עם זאת אילו אכין נוסחאות מתמטיות מובנות באקסל שמחשבות מחיר כאחוז יחסי, כל שידרש ממני יהיה לעדכן מחיר

מוצרים חדשים, ומהם אוטומטית יגזרו המשומשים בלחיצת כפתור.

בקיצור הבאת לי רעיון Qttp 👍

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דוגמא למוכר "מסכן" המנסה למכור כבר כמעט שנה, GTX580 במחיר 500 ש"ח ואינו מעדכן את מחיר מודעתו מאומה,

אלא רק מקפיץ בנואשות אותה מדי כמה ימים, כתוכי החוזר על עצמו.

כשהתחיל לפרסם (אשתקד 2017), היה עוד יכול לקבל תמורתו סביבות 100-150 ש"ח סדר גודל גס, אך משהמתין זמן כה

רב נכנס לתקופה בה נוידיאה חדלה מלכתוב לסדרה 500 (kepler) - מאז מרץ 2018, והכניסה את המוצר

ל- legacy status.

בהתאם מאז מרץ השנה הבקוש לכרטיסים אלו צנח, כך שגם סכום פעוט דלעיל לא בטוח שיצליח עוד לקבל.

שילמד דרך הרגליים כמו שאומרים, זהו שעור טוב. 

Untitled.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם קניות של חומרה ביד 2 בשוק הישראלי סיימתי.

המחיר הממוצע שהמוכר הישראלי דורש על GTX 1070 עם שנתיים אחריות ומטה - 1400 ש"ח. הכי נמוך שהצלחתי להוריד מישהו לכרטיס שנטחן שנה בכרייה- 1200 ש"ח.

כרטיס חדש באמזון של עם 3 שנות אחריות עם משלוח ומסים עד הדלת - כ-1640 ש"ח.

על כרטיסי 1080\1070ti דורשים הליצנים בממוצע 1700 ש"ח, כאשר חדש מאמזון/newegg עולה כ-1800.

כל הנסיונות להוכיח למוכרים שהמחירים בחנויות בארץ מנותקים לגמרי מהמציאות ואדם עם קצת שכל בקודקוד מזמין מחו"ל (ואפילו מצרף לינק) לא ממש עוזרים. היו גם ערסים ששלחו אותי לכל הרוחות עם קללות עסיסיות לכבוד החג. בנוסף, שיקולים כמו זמן ודלק של שני הצדדים כלל לא נכנסים לשיקולים שלהם.

ברור לי שחלק מהכרטיסים ימכרו בעוד חודש לכל היותר, אחרי שאותם גאוני מסחר יבזבזו אינספור שעות על הודעות ושיחות עם אנשים שיציגו להם שוב ושוב את המחיר ההגיוני. לרוב עסקה מוצלחת מתבצעת ביד2 כאשר אתה האדם ה-50 ולמוכר אזלו הכוחות. אילו היה מונה פניות בכל מודעת מכירה, הייתי פונה רק לאחר מספר דו ספרתי.

כרטיס מסך זה מוצר מותרות, אם אתה משדרג אותו, כנראה שאתה יכול להרשות לעצמך, ואת הישן פשוט רוצה למכור כדי להחזיר קצת כסף לכיס. כשאני מוכר ביד2, לא משנה מה, לרוב אני נפטר מהמוצר תוך שבוע לכל היותר. עוד 100 200 ש"ח לא יהפכו אותי למיליארדר ובוודאי לא שווים את הזמן שלי. השיא שלי היה מכירת בתוך 4 שעות כולל העברת בעלות בדואר, תחושת ניצחון מתוקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

עוד דוגמא למוכר "מסכן" המנסה למכור כבר כמעט שנה, GTX580 במחיר 500 ש"ח ואינו מעדכן את מחיר מודעתו מאומה,

ראיתי את המסכן

אני מבין שאתה מחפש כרטיסי RX580, כך עלית עליו. הוא נהנה מחשיפה גדולה כרגע לאור העובדה שהשמות של הכרטיסים קרובים מספיק, אבל זה לא עוזר לו מלמכור כמובן :)

מעניין לראות שכרטיסי RX580 יד-2 נמכרים כבר ב500 ש"ח באיביי (לא כולל משלוח ומיסים) ובארץ מינימום של 900 ש"ח (כשחדש דנדש בארץ עולה 1200!) גם כאן צריכים להתאפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה אבל מה זה מחדש למישהו? הישראלים תמיד מחפשים פריאר ותמיד בטוחים שהזבל שלהם הוא זהב טהור.

בנוגע לתאריך של מודעות ניתן להיכנס לאתר www.ad.co.il והוא מציג היסטוריה של מודעות ומתי הן פורסמו לראשונה.

אני אישית מתרחק משוק היד שנייה הישראלי פשוט זוועה עם חומר אנושי לא בשמיים.

עצה למי שמחפש או כל דבר יד שנייה תמיד תריצו חיפוש על המספר טלפון לפעמים אפשר לגלות דברים מפתיעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...