כונן C מתמלא בלי סיבה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן C מתמלא בלי סיבה

chaim_f

Recommended Posts

שלום 

כונן C מתמלא בלי סיבה כמעט עד הסוף ומאט את המחשב מאד

אנטי וירוס (ESET) לא גילה שום דבר

התקנתי והרצתי SUPERAntiSpyware (ואולי זה פתר את הבעיה)

אבל עדיין יש בעיה שהכונן מלא

התקנתי TreeSize כדי לראות מה ממלא את המחשב וצירפתי 2 בגלל שאני לא בטוח מה אפשר למחוק ומה חיוני ואסור למחוק

מקווה שתוכלו לעזור לי

2.jpg

1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידנית תתחיל במחירה של :

C:\Windows\temp

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

יש לך בעיה קטנה והיא המון תוכנות מותקנות בINSTALLER שזה בעיה קטנה למחיקה כי אחרת לUNINSTALL יהיה בעיה אחר כך..וזה לא מומלץ פשוט למחוק הכל שם בלי לדעת מה אתה מוחק, תתחיל מהגדולים ותראה אם התוכנה הזו שהם קשורים אליה מותקנת ואם לא, תמחק..בזהירות עם זה.

לא יזיק C:\Windows\Prefetch

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזו מדובר?

מתי הבעיה צצה?
מה מפרט המחשב?
יכול לומר לך שתיקיית 7 במחשב נקי לאחר פירמוט, עדכונים ודרייברים שוקלת 31.5 גיגה וזה תקין.
ווינדוס 8.1 שוקלת 11.3 באותו מצב (פירמוט, עדכונים ודרייברים)

-יכול להיות מצב שהזיכרון שלך נגמר וכתוצאה מזה נוצר קובץ של ווירטואלי על הארדיסק וכתוצאה מזה נגמר שטח האיחסון.
-יכול להיות מצב שנקודות שחזור שנעשות אחת ליום בשעה 2 בלילה לא מוגדרות נכון או יש באג מסויים שגורם לנקודות הישנות לא להימחק כשחדשות נוצרות
-יכול להיות מצב שהווינדוס מעדכן את המחשב וכתוצאה מזה נגמר שטח האיחסון או שיש קיבצי התקנת עדכונים שאינם נמחקו לאחר התקנתם כתוצאה מבאג

-יכול להיות מצב שזה ווירוס

ועצתי אלייך אל תשתמש בכלים כמו ccleaner, הם יכולים להזיק יותר מלהועיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית - לא נוגע בתיקיית Installer - הפתרון הנכון במקרה כזה הוא להעביר אותה למיקום שיש בו מקום - וזה אפשרי

שנית - דיסק של 120 (אני מניח שזה ) זה קטן בימינו - בעלות של כמה מאות שקלים אתה כבר מכפיל אם לא מרבע את הנפח הזה - ובנוסף הכונן 240 ומעלה יהיה גם מהיר ממנו (יש קפיצת מהירות ברוב הדגמים בין הנפח הבסיסי 120 ל-240)

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להריץ CCleaner

אפשר להריץ Disk Cleanup

אפשר גם לבדוק אם במקרה System Restore פועל ולבטל אותו אם לא מעוניינים בו (זה ימחק את נקודות השחזור שיכולות לתפוס מקום רב)

אלה דברים בטוחים.

דברים פחות בטוחים:

בWindows\Installer לא נוגעים, גם לא בWinsxs. מקסימום אפשר למחוק את הInstaller\$PatchCache, אבל זה יסגור את האפשרות להסיר עדכונים בעתיד (לא שרבים מאיתנו משתמשים בזה, אבל בכל זאת). כמו שאמר גבריאל - אפשר לנסות להעביר את זה לכונן אחר ובמקומו לשים Symbolic Link (פתרון "למתקדמים").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את ההמלצות נגד התעסקות עם התיקיות של אך לעיתים אין ברירה, אני לא יגיד לך שזה 100% נטול סיכון אבל אני עושה משתמש בזה על המחשב האישי שלי והכל עובד תקין.

לניקוי תיקיית הINSTALLER תשתמש בכלי הקטן הזה: http://www.homedev.com.au/free/patchcleaner

הוא בוחר רק את הקבצים היתומים, ובנוסף אפשר להעביר אותם לדיסק אחר במקום למחוק כדי להיות יותר בטוחים.

על הפקודות לניקוי תיקיית WINSXS אתה יכול קרוא פה:https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/clean-up-the-winsxs-folder

רק שים לב לאזהרות, ברגע שמוחקים אין אפשרות להסיר עדכוני מערכת יותר, אז קח את זה בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...