הפרשי מחירים לא ברורים בSSD בחנויות מוכרות בארץ? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפרשי מחירים לא ברורים בSSD בחנויות מוכרות בארץ?

Sargon

Recommended Posts

הזמנתי מNEWEGGS ISRAEL כונן SSD EVO 860 2.5" עם 500gb של .

עלה לי בסך הכל, כולל משלוח עד 5 ימים לארץ(מארה"ב), כולל EXTRA משוער של מיסים ומכס, בסך הכל 511 ש"ח.

המחיר הכי זול שמצאתי של אותו מוצר בדיוק היה של TMS ב525 ש"ח. המחיר כולל משלוח חינם רגיל.

אצל KSP וIVORY המחיר היה 620 ש"ח, כולל משלוח רגיל. בנוסף באילת אפשר לקנות אצל IVORY וKSP את אותו המוצר ב525 ש"ח, כידוע אבל באילת המוצרים יותר זולים. 

מלבד TMS, לחנויות האחרות יש מחיר הרבה יותר יקר לאותו מוצר מסיבה לא ברורה. מה גם שיש תיאום סימטרי בין המחירים.

סתם בשביל הקטע ניסיתי להזמין הפעם מNEWEGG ISRAEL. אבל נראה לי שמהיום אבדוק כל מוצר בNEWEGG לראות שבאמת זה לא יוצא יותר יקר מבארץ?

אין שום מקום ש"מפקח" על המחירים בארץ של מוצרי אלקטרוניקה? מה מפריע לחנות לדפוק לך מחיר מבלי שאתה יודע שבמקום אחר מוכרים הרבה יותר בזול?

ואגב, האם 510 ש"ח זה באמת המחיר המינימלי שניתן לשלם על המוצר, בהנחה שמשלמים את כל המכס וכו, או שהחנויות בארץ יודעות שהן יכולות למכור לפחות במחיר שזה עולה להזמין מחו"ל(שאוליי להיות כרוך ביותר עלויות של מס ויבוא מאשר האחוז רווח שחנות בישראל היתה יכולה לעשות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שואל כאילו אין לך מושג איפה אתה חי.

הממשלה ,משרדי הממשלה והרגולאורים בארץ לא מתערבים במקרים הרבה יותר מובהקים של כשל שוק מזה.

כמו כל דבר בארץ , בטח יש יבואן רישמי אחד ועוד אחד שעושה יבוא מקביל (בטח קריל יכול להאיר את עיננו בנושא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kirill-TMS

אף פעם לא משווים את המחירים של מוצרים למחירי חול. לפחות ב TMS.

מה זאת אומרת?

מדובר על מחיר לאחר עמילות מכס, לא לפני. לפני זה אפילו יותר זול.

לכאורה המחיר אמור לצאת זהה(במקרה של הSSD הוא כמעט זהה אצלכם).

ברור שאי אפשר למכור במחיר שמוכרים בחנות בחו"ל, כי המוצר שם יותר זול מסיבות של יבוא ומיסים.

מה שמשונה זה שאצל אייבורי וKSP המחיר של הSSD באילת זהה לאצלכם. כלומר, באילת המוצר אמור להיות יותר זול ממחיר השוק בגלל שיש הקלות במס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לפעמים חוזים פנימיים רגולטורים בין היבואן לחנויות שלפעמים אפילו דרקוניים.
שתפים ארוכי טווח, השכרת מדפים, סיטונאות\קמעונאות, הגבלים עיסקיים חוקיים וגם כאלה שלא, יכולים להשפיע רבות על המחיר הסופי לצרכן כי המחיר שהן עצמן משלמות שונה.
מעבר לזה יכול להיות מצב גם ש2 חנויות נפרדות עובדות עם יבואן זהה וכתוצאה מזה המחירים כמעט וזהים, זה שהם באמת זהים = תיאום מחירים = פחות חוקי אבל בארץ שלנו כמו שבארץ..יותר קשה למצוא מי שלא מתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הרומאים קבעו בצדק ש"יזהר הקונה". אין שום מגבלה/חוק/תקנה שמגבילה מחיר. כל מוכר רשאי לבקש כמה שבא לו,

ואתה הקונה מחליט אם מתאים לך. התחרות בין המוכרים גורמת בסופו של דבר להחלטה על המחיר לצרכן ומכניסה קצת הגיון למחירים.

די מקובל למצוא הבדל של שקל אחד (1) למוצרים בעולם האלקטרוניקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כלול וזאת אחת הבעיות הגדולות והידועות של המשק בישראל רק שאף אחד לא מעוניין לטפל בזה.

המצב תחום מוצרי האלקטרוניקה עוד יחסית טוב לעומת תחומים כמו , ועוד הרבה אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לדיון בתחום הזיכרונות (RAM,SSD) יש קרטל של 3 יצרניות  Micron, Samsung, שמתאמות מחירים ביניהם.

ובכל מה שקשור ליבואנים בארץ , אותו יבואן שמביא של סמסונג מביא גם של כל המתחרות שלה.

הוא קובע לחנות את המחירים של כל ה SDD ולא רק של .

בארץ בדרך כלל יש יבואן אחד להרבה מאד מותגים והוא מונע תחרות.

תאמין לי שאתה יכול לספור על יד אחד את מספר היבואנים של ,,זיכרונות,לוחות אם,ספקים, וכו.

השאלה שלך מאפינת את חוסר הידע של הרוב המוחלט של הישראלים שחושבים שהם חיים בשוק חופשי ותחרותי כשבעצם כמעט הכל פה זה קרטלים ומונופלים.

כשאתה הולך לסופר לקנות קפה או דיגני בוקר אתה חושב לעצמך וואו יש עשרות מותגים מהארץ ומחול , איזה מבחר עצום , איזה תחרות אבל בפועל מדובר ב 3 חברות שהם גם היצרנים וגם היבואנים של כל הסחרוה הזאת. זה המצב כמעט של מוצר שאתה צורך וכל המחירים מתאומים בין כל היצרנים והיבאונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

בכל מה שקשור ליבואנים בארץ , אותו יבואן שמביא SSD של סמסונג מביא גם SSD של כל המתחרות שלה.

הוא קובע לחנות את המחירים של כל ה SDD ולא רק של סמסונג.

בתחום ה-NAND יש עוד כמה יצרנים שלא הזכרת כמו אינטל, סאנדיסק (עכשיו WD) וטושיבה זה לא המון אבל לא ממש רלוונטי כשעושים השוואת מחירים מול חו"ל כי גם שם יש את אותם יצרנים בדיוק. עד כמה שאני יודע היבואן של סמסונג הוא לא היבואן של ולא של WD ובטח לא של עוד הרבה יצרני קטנים יותר ככה שלא ברור לי מאיפה הבאת את הקביעה הזאת שלך.

נכון שיש הרבה תחומים בארץ שיש בהם באמת בעיה רצינית של ריכוזיות אבל עושה רושם שאתה סתם זורק את זה פה בתור תשובה כללית שלא קשורה לעניין, העובדה שעם קצת חיפוש אני יכול לקנות SSD של crucial במחיר שמתחרה ואפילו זול יותר ממחירי חו"ל

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=CT500MX500SSD1

ציטוט של Sargon

אז לא הבנתי איך בKSP וIVORY אותו כונן עולה 620 ש"ח בדיוק ובTMS זה עולה 525 ש"ח?

יבואנים בדרך כלל קובעים מחירי מינימום, לא אכפת להם שהחנות תמכור במחיר גבוה יותר. בכל מקרה כמעט כל המוצרים ב-KSP ואיבורי יותר יקרים מבחנויות באינטרנט, הרשתות האלה מחזיקות הרבה חנויות ומלאי וזה עולה להן הרבה כסף שמתגלגל בסוף למחיר שמשלם הצרכן הסופי. כשאתה קונה שם אתה משלם אקסטרה על הנוחות של לקנות ליד הבית ולקבל מיידית את המוצר אבל צריך להבין שזה שרות שונה ממה שאתה מקבל ב-TMS שלא מחזיקים את רוב המוצרים במלאי ולכן יש להם זמני אספקה ארוכים יותר אבל הם גם יכולים להרשות לעצמם להיות זולים יותר. זה נכון כמעט בכל מקום בעולם שהמחירים בחנויות באינטרנט הם זולים יותר מאשר בחנויות הפיזיות ליד הבית ולא רק בתחום המחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע הסבר לא הגיוני.

זה הבדל של כמעט 100 ש"ח למוצר שעולה 520 ש"ח.

המשלוח החינמי שIVORY מציע הוא 7 ימים. כלומר, אני אקבל את החבילה מחו"ל גם יותר מהיר כי המשלוח המינימלי החובה שלהם הוא עד 5 ימי עסקים.

אם אתה רוצה את החבילה יותר מהר מIVORY אתה צריך לשלם בנוסף.

במקרה של כונן זה מותר זול מספיק כדי שתרצה פשוט לקפוץ להביא אותו, בהנחה שבאמת יש להם אותו בחנות. וגם אז רוב הסיכויים שייצא לך המיץ לחכות עד שיביאו לך את המוצר.

אבל אם אתה קונה רכיבים יקרים יותר, אז עדיף ללכת על מה שיותר זול אבל עם אותה האחרויות.

בקיצור, לא נראה לי שהמלאי זו הסיבה שהמוצרים יותר יקרים, הסיבה היא כנראה שיש מספיק פרייארים שישלמו מחירים מופקעים.

או שהצרכנים בישראל הם עצלנים וטיפשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...