תקלה בדיסק קשיח פנימי + חלופה נבחרת - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה בדיסק קשיח פנימי + חלופה נבחרת

Fellowship

Recommended Posts

דיסק קשיח פנימי דגם Barracuda נפח 3 ג'יגה מודל ST3000DM001, תפקד כדיסק קשיח משני,
כבר לא באחריות, נרכש לפני כ 4 שנים, לאחרונה התחיל לעשות בעיות של כתיבה/קריאה איטית של קבצים,
אבל רוב הזמן עבד תקין למרות זאת, פשוט מעט לאט יותר, הרצתי chkdsk /F /R /X,
בהתחלה כתב שאין Bad Sectors, בהמשך הבדיקה כתב שיש בעיה, לא זוכר איזו בדיוק, נראה לי שמצא Bad Sectors.
כתב שאין מספיק מקום כדי לתקן את התקלה, לאחר מכן כתב שחלה שגיאה בקריאה מהדיסק והפסיק את התהליך.
חשבתי פשוט לבצע פרמוט מלא לכונן, אבל מאז ביצוע ה chkdsk הכונן נעלם, 10 לא מזהה אותו יותר,
כאמור, לפני כן היו מעט סימפטומים בעיתיים, אבל עדיין עבד ללא תקלות, למעט זמני תגובה מעט איטיים יותר.
לוח האם הוא H270-HD3 וה Chipset הוא H270.

אלו הפעולות שביצעתי, אף אחת לא עזרה, הכונן לא מזוהה

• ביצעתי System Restore ל לתאריך שבו הכונן היה מזוהה
  • בדקתי דרך ה (בעצם UEFI), ראיתי שגם שם הכונן לא מזוהה
  • ניתקתי וחיברתי פיזית את הכונן דרך חיבורים אחרים
  • עדכנתי את גירסת ה UEFI של לוח האם לגירסה האחרונה שיצאה באפריל השנה
  • ניקיתי את הערכים ב MountedDevices ב Registry
  • ניסיתי את כלי הטיפול של , הם לא מזהים את הדיסק

אני לא צריך את החומר שהיה על הדיסק, הוא כבר היה מגובה, להלן שאלות ברשותכם
1. טכנית, אני מבין שהדיסק כנראה גסס, אבל האם ה chkdsk עלול לגרום למותו המעט מוקדם מהצפוי?
2. פרקטית, יש עוד מה לעשות/לבדוק, או כל אשר נותר לעשות הוא להשליך אותו לפח/מחזור?

3. והשאלה החשובה יותר:
הדיסק הזה שימש אותי לגיבוי חומרים/קבצים, יש לי גיבויים נוספים במקומות נוספים, כולל מנוי בתשלום ב Carbonite,
אבל אני מעדיף שבנוסף לכל הגיבויים, יש לי את הכל מגובה גם באופן הזמין ביותר, שזה היה על הדיסק המשני.
שקלתי לרכוש דיסק חדש, אבל נזכרתי שיש לי כונן גיבוי חיצוני 2TB Expansion דגם STEA2000400 חדש יחסית,
שגם עליו יש גיבוי, האם סביר להשאיר אותו מחובר כל הזמן למחשב והוא יהיה התחליף לכונן הפנימי?
(להבנתי אין שום בעיה, אבל אשמח לוודא).
מצד שני, אני לא צריך גישה אליו באופן קבוע, מספיק לי לחבר אותו פעם בחודש, לסנכרן את הגיבוי ולנתק, מה דעתכם?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

1. כן כנראה אימצת אותו.

2. כן, יכול להיות שהמחט נתקעה. תן לו כמה צ'פחות כשהוא מחובר, תנסה להאזין למחט האם היא מסתובבת. אבל בשום פנים ואופן אל תפתח אותו. אפילו תנסה לחבר ולנתק אותו מהחשמל כמה פעמים, יכול להיות שזה יתן למחט בוסט והיא תזוז בסופו של דבר.

3. כמה שפחות יהיה מחובר ככה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...