מבקש חוות דעת על מפרט לקולונע ביתי ושימוש משרדי ב-3.5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש חוות דעת על מפרט לקולונע ביתי ושימוש משרדי ב-3.5K

Yuval Levy

Recommended Posts

שלום חברים,

המחשב ישמש לקולנוע ביתי וגם שימוש משרדי שוטף (גלישה, אופיס ואחסון) וצריך להיות מסוגל לנגן קבצי וידאו (גם סטרימינג וגם מתוך הארד דיסק) ו- בצורה חלקה.

1.      ניתן לחרוג מהתקציב במידת הצורך.

2.       המחשב יתחבר למגבר Denon AVR-X1200W  שתומך ב-4K ובפורמטי אודיו רבים ואליו מחוברים רמקולים של Tannoy. המחשב יתחבר גם למסך מחשב 24' שטרם נקנה.

3.      המגבר מחובר לטלוויזיה  Samsung UA58H5200AR ובחודשים הקרובים אחליף ל-4K חכמה.

4.      אין צורך בציוד היקפי.

5.      חשיבות השקט בסולם של 1 עד 8: 6.

6.       לא מתוכנן אובקרקלוק.

7.      מערכת הפעלה: מעוניין ב-WIN 10.

8.      מעדיף לרכוש מאזור מרכז ת"א - הקנייה לא דחופה.

9.       אין צורך לשמור על אופק שדרוג.

הסיבה שאני מחליף את המחשב היא שהמחשב הנוכחי שלי בן 4 שנים (מעבד i5-4590, לוח Gigabyte GA-H81M-HD3, 8GB DDR3) לא מסוגל לנגן חלק ב-4K שאני מצלם במצלמת FUJIFILM X-T20 ואני מניח שגם תכנים אחרים ב-4K הוא יתקשה לנגן. 

המפרט שהרכבתי הוא שילוב בין המפרט המומלץ באתר לשימוש משרדי וכמו כן למפרט המומלץ לקולנוע ביתי (שניהם עודכנו לפני כ-3 חודשים) ומפרט דומה ש---- The King --- עזר לי להרכיב לפני כחצי שנה.

כמו כן, חושב להזמין מ-newegg חלק מהחלקים כדי לחסוך בעלויות.

מעבד

AMD RYZEN 3 2200G

100 דולר / 370 ₪.

לוח אם

ASRock Fatal1ty X370

150 דולר / 540 ₪

זכרון

Team T-Force DARK 16GB 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 2666

150 דולר / 540 ₪

כונן קשיח SSD

Samsung 960 EVO Series - 500GB NVMe

196 דולר כולל משלוח ומסים / 710 ש"ח

כונן קשיח

Seagate Barracuda 3TB 7200

ממחשב נוכחי

מארז

Antec NSK2480B + EarthWatts 380W

570 ₪

עלויות משלוח ניואג – 100 ש"ח.

עלות הרכבה באייבורי - 150 ש"ח. 

סה"כ: 2,980 ₪ לפני חלונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

תבדוק אם הלוח אם בא כבר עם ביוס תומך ריזן 2.

דבר שני ברזולוציה 4k קצב הרענון יוגבל ל-30HZ או 24HZ.

בפרטי הלוח האם כתוב:

• Supports AMD Socket A-Series APUs (Bristol Ridge) and Series CPUs (Summit Ridge and Raven Ridge)
  • AMD Ryzen series CPUs (Summit Ridge) support 3466+(OC)/ 3200(OC)/ 2933(OC)/ 2667/ 2400/ 2133*
  • AMD Ryzen series CPUs (Raven Ridge) support 3466+(OC)/ 3200(OC)/ 2933(OC)/ 2667/ 2400/ 2133*
  • AMD 7th Gen A-Series APUs support 2400/ 2133*

אני מניח שזה אומר שהביוס תומך בריזן 2?

לגבי הרזולוציה -

Supports 2 x HDMI with max. resolution up to x 2K (4096x2160) @ 24Hz

אכן בעייתי - תוכל להמליץ על לוח שתומך ב-60HZ ב- או שנדרש כרטיס מסך ייעודי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לתמוך ב-60Hz צריך יציאת 2.0

העניין הוא היא שכשלוחות אם 350/370 רק יצאו לשוק אז לא היו ל- מעבדי APU שתמכו ב- 2.0 ורק מאוחר יותר כשיצאו המעבדים המתאימים חלק מהלוחות קיבל עדכון כדי לתמוך בזה. הבעיה היא שלרוב נתוני הלוח הרשומים באתר היצרן ובחנויות לא עודכנו בהתאם ככה שגם בלוחות שהיום כבר יש בהם תמיכה זה לא מופיע בצורה מסודרת.

בלוח שבחרת יש תמיכה ב- 2.0 לפחות לפי מי שבדק את זה פה:

https://smallformfactor.net/forum/threads/raven-ridge-hdmi-2-0-compatibility-1st-gen-am4-motherboard-test-request-megathread.6709/

אישית לא ברור לי למה אתה משדרג, יש לי מחשב עם מעבד דומה לשלך ואפילו קצת חלש יותר ואין לו שום בעיה להריץ סרטים ב-, המעבד שאתה משדרג אליו גם לא הרבה יותר חזק ממה שיש לך אם בכלל. באיזה כרטיס מסך אתה משתמש היום? יכול להיות שהקידוד של הסרטים מהמצלמה הוא לא סטנדרטי או משהו.

אני בספק אם איבורי יסכימו להרכיב מחשב אם לא קנית מהם את החלקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום אין לי כרטיס מסך ייעודי ואני משתמש בכרטיס המסך של לוח האם 

Gigabyte GA-H81M-HD3

האם יכול להיות שהסיבה שההסרטים שאני מצלם ב- מקרטעים היא כי המסך שלי בן 5 שנים ותומך רק ב-FHD ?

הנחתי שהמסך פשוט יעשה DOWNSCALING ולא שיציג באופן קטוע ומקרטע ולכן הנחתי שמקור הבעיה היא במעבד ו/או בכרטיס מסך.

המצלמה שיש לי מאוד פופלרית לצילום סרטים ב- ולכן קשה לי להאמין שהקידוד שלה לא סטנדרטי - זה הפירוט באתר היצרן:

[4K (3840x2160)] 29.97p / 25p / 24p / 23.98P, 100Mbps .

כבר בדקתי עם אייבורי והם מסכימים להרכיב עבור 150 ש"ח. אני גם מניח שאת המארז אקנה מהם.

תודה רבה על העזרה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקשיח שלי SSD

אבל גם הקשיח השני הוא 7200, זה לא אמור להיות מספיק מהיר ל-SSD?

לגבי קודקים - נראה שמעבר מ-MEDIA PLAYER CLASSIC ל- שיפר משמעותית את המצב, אבל עדיין לא סופר חלק.

זה כבר כנראה בגלל המסך הישן

טוב - נראה שאחרי הכל אני לא באמת צריך מחשב חדש...

אלא פשוט לקנות מסך ולהקפיד לנגן את הסרטים מכונן ה- עם VLC

תודה !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VLC כולל בתוכו את הקודקים שלו, הוא לא משתמש בקודקים של המערכת או בחבילות קודקים נוספות.

כיוון שהמעבד טיפה ישן אז בכרטיס הגרפי המובנה שלו כנראה שאין האצת חומרה לשיטות הדחיסה החדשות יותר, יכול להיות הוספת מעבד גרפי חיצוני תפתור לך את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, המעבד הזה מספיק חזק.

מאמין שזה משהו בהגדרות.

בהנחה שהתקנת את חבילת הקודקים בגירסה סטנדרטית ומעלה, יותקן לך הנגן " Media Player Classic Home Cinema ". תשתמש בו.

שים לב שבהתקנה בלשונית hardware acceleration, יש לך כמה אופציות לאיך הוידאו יפוענח.

יש האצת חומרה ויש פיענוח תוכנתי, שזה בעצם על גבי המעבד.

יכול להיות ששינוי ההגדרות יעזור לך.

‏‏לכידה.PNG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...