עידן הזהב בתחום המאיצים הגראפיים - עמוד 5 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עידן הזהב בתחום המאיצים הגראפיים

nec_000

Recommended Posts

המחירים בטוח יחטפו מכה קלה נוספת. זה מתבקש. התמחור של הסדרה החדשה מגלם את השאריות מסדרה 10, בין היתר.

הדבר הכי לא שווה לדעתי, זה לקנות כרטיס מסדרה 20 בזמן הקרוב. תנו לסדרה הקודמת להתרוקן, או למצוא אפילו דילים על 1080Ti

חדשים. המחיר של הסדרה הזו בשמיים. RT לא פועל ברוב המשחקים, 2060\2070 עתידים לצאת רק הלאה. עונת החגים והאטרף האמריקאי\קנדי הינה בחורף. עד הכניסה ל 2019 אולי אפילו נשמע משהו מ וכו'. 

טעות לקנות עכשיו 2080, 2080Ti. אין סיבה אחת הגיונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המצב כל כך אפור ועצוב כרגע, שאני אפילו לא מצפה לניסים מכרטיסי במחיר. הם לא נולדו להיות זולים ומאוד יפתיע אותי לראות משהו כמו 56 יורד למחיר של 350 דולר ופחות.

אנחנו מאוד על קצה של התקוממות צרכנית לדעתי, כי וואקום הולך בהחלט להווצר, ככה נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חדשות מאכזבות,

עוד אנו מתלהבים מהמשלוח חינם של מוצרים מאמזון שלא רק לחברי prime ,

אלא לכל מי שמזמין מעל 75$ ובתנאי שהמשלוח מאמזון עצמה, אז הבוקר המבצע הזה הסתיים 😕

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5344005,00.html#autoplay

image.png.c6d5531d17589feb14c2434fd67d72e5.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר היה לנו דיון די מעמיק בסוגיה פה בפורום (חפש אותו) מומלץ לקרוא. בדיון הוסברה המשמעות על כל היבטיה.

עקרי הדברים:

א. כל עוד לא מדובר בכרטיס שעבר חלילה שינוי ביוס, לכזה שהוא מאופטמז כריה

ב. שלא עבר התעללות של over clocking (לצערנו לא ניתן לדעת כי אין לוג שמראה זאת - אז לנסות להתרשם מה המוכר עשה עם הצעצוע)

ג. שלא עבר abuse פיסי על ידי המשתמש מתחזק החווה (צריך לבצע התרשמות ובדיקה של הכרטיס, הסביבה, והמוכר ככל שהדבר ניתן)

ד. שמצבו הקוסמטי והויזאולי תקין וסביר (למשל שאינו חנוק וסתום מאבק באופן משמעותי ושאין בו פגיעות פיסיות/טכניות)

ה. שעובר בדיקה של unigine valey למשך 15-20 דקות ללא בעיות, קריסות, טמפרטורה שגויה, ארטיפקטים, גמגומם בריצה,

והתדרים שהוא מפגין הם בהתאם לדגם הספציפי שאנו בודקים (לעשות שעורי בית מראש להכרת הדגם הספציפי)

ו. שמוציא ציון benchmark תקין בריצה כמו שמקובל לצאת לדגם הכרטיס הנבדק

ז. שהמאווררים שלו תקינים, כולם, מסתובבים נכון, שקט, ועולים ויורדים בסל"ד כמצופה בהתאם לטמפ' של הכרטיס

או אז הוא כרטיס ואלידי לרכישה.

נכון, צריך קצת ידע, נסיון, והבנה בתחום. לא לכל אחד הייתי ממליץ לרכוש משומש ככלל, לא כל שכן מכריה לשעבר,

במיוחד אם אין בידו הכלים וההבנה מה לבדוק ואיך, מה שנקרא יודע איך "להלבין" את כרטיס.

**אני במקרה יודע אז לי זה שקוף

לצרכנים ללא הידע והנסיון, במטותא שיגשו לרכוש חדש מחנות עם אחריות, ישלמו את הפרמיה הכרוחה בכך - אבל ינקו עצמם

מסיכון רכישה, שזה מאד רלוונטי באם מדובר בכרטיס יקר, שכן כואב הלב לעשות טעות של טירון, למשל לשלם 1000

ש"ח על GTX1070 משומש ולגלות שהכרטיס דפוק אחרי זה בבית.

מצד שני לחברס עם הידע והנסיון, אין חשש מהותי מרכישת משומש ובתנאי שיבדקו אותו כנדרש טרם הרכישה.

בנתיים לא יצא (לי) לרכוש כרטיס מסך משומש וליפול בעסקה. מה שבדקתי עבר את המבחן בהצלחה ובהתאם נרכש לאחר

הבדיקה. אגב, לעיתים רכשתי מקולקל מוצהר ככזה ביודעין וסכמתי שאשלם רק לאחר נסיון שלי לתקנו. מוכר ראוי מאפשר זאת.

כן פסלתי עד כה מקרה אחד של כרטיס מסך משומש, שעשה רושם כתקול בעת הבדיקה אצל המוכר וחשדי עלה במיוחד

כאשר המוכר לא איפשר לקחת את הכרטיס לבדיקה אצלי בבית בשקט ובתנאים שלי, כמו גם ביקש רק מזומן מראש,

במיוחד כשאני גר רק כמה דקות נסיעה מרחק ממנו אז בכלל.

אז הנה לנו מקרה שמדליק נורה אדומה. אצלי זה היה מקרה אחד מתוך המוני עסקאות, כך שהסטטיקטיה בסה"כ בסדר.

מה שאוכל להציע זה, אם יש לכם את היכולת לבדוק את הכרטיס בצורה נאותה לפני הרכישה, בצעו זאת. נסו לסכם עם המוכר

על השאלת הכרטיס ליממה בה תבדקו את תפקודו במחשבכם בבית, אם תקין תועבר התמורה (למשל בהעברה בנקאית זה

מאד נוח) ואם לא תקין יוחזר הכרטיס למוכר.  מצאו את הנוסחה שהוא יסכים לכך, וגם אתם.

לעיתים זה אפשרי, לעיתים לא. כל מוכר לגופו. לעיתים תאלצו לבצע בדיקה אצל המוכר אך זהו ריטואל של להיות אצלו

בשקט שעה ברוטו, כי צריך להוריד גם כלי בדיקה שיותקנו במחשבו, ואת הזמן הנחוץ לשם ההרצה עצמה והתצפית מצדכם

בביצוע על כל רבדיה.

להערכתי הזהירה מוכרי כרטיסים מחוות כריה נמצאים במצוקה מסוימת, ולכן בעמדה נחותה.

להערכתי אלו יהיו נאותים להשאיל הכרטיס ליממת בדיקה, יותר בקלות מאשר מוכר של כרטיס בודד ממחשבו הפרטי.

עוד המלצה שהיא כלל אצבע:

כרטיס משומש לא יכול להיות יקר מדי לעומת השווה ביצועית לו כחדש. למשל לכרטיסים מהשורה הראשונה שהם חדשים

כמו GTX1060/1070/1080/1080Ti, על חלופה שוות ביצועים משומשת במקרה הכי הכי הכי יקר זה 50-55% ולא

שקל מעבר. משום שהמחיר של משומש חייב לגלם בתוכו, את הסכון הטמון ואבדן האחריות/השירות של חנות.

כרטיסים יותר ישנים ששקולים בצועית לחדש, הייתי מנסה שלא לשלם יותר מ- 30-40% מערך כרטיס חדש שווה ביצועית

להם, היות והם כבר רצו על הכביש כמה שנים טובות והתמיכה שלהם בדרייברים גם כבר לא ארוכה להמשך הדרך

אז יש לקחת זאת בחשבון.

דוגמא מספרית שנבין:

בשעה שבה GTX1070 חדש מאמזון עולה לנו סביבות 1650-1750 ש"ח מחיר הכל כולל הכל כולל משלוח עד הבית

ומע"מ בשערי (תלוי בדגם, ביום הרכישה ובמבצע... זה נע ונד מעת לעת)

לפי חוק המקסימום 55% , נשים לב שאנחנו מגרדים את האלפיה מלמטה, ולכן כנראה 900 ש"ח יהיה הגבול העליון 

שאני הייתי משלם על משומש שכזה, שוב, כדי לשקלל נכונה את הסכון האמור.

וכרטיס מדגם ישן יותר כמו R9 290/390 או GTX970/980 שביצועיהם מקבילים סדר גודל ל - GTX1060 חדש,

היות והוא עולה סביבות 1000-1200 ש"ח מאמזון (תלוי בדגם, ביום הרכישה ובמבצע... זה נע ונד מעת לעת)

והיות והם כרטיסים ישנים מדור קודם, לא הייתי משלם יותר מ 40% משמע סביבות 500 ש"ח לכל היותר.

יתכן שהתמחורים שהצעתי יהיו קשים להשגה בראייה ראשונית - משום שרוב המוכרים מבקשים יקר מכך, אבל אין זה אומר

שלא ניתן להשיג מחירים שכאלו לאחר עריכת משא ומתן איכותיים מולם. לעיתים הדבר יצלח ולעיתים לא, הכל  כתלות

בלחצו של המוכר למכור ולגמור עם הנושא - לא לכולם יש סבלנות להמתין חודשים... בשביל עוד 100 או 200 ש"ח זוטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

מבטיח לעדכן במידה ויהיה משהו מעניין.

אז סתם ככה כעדכון קל, למען אלה שמחפשים ביד שנייה - מוכרים, קונים ומתעניינים. זה ניטרלי לחלוטין (אני לא בא להמליץ על מחירים ל 1070). 

עשיתי בדיקה בסופש האחרון, פשוט לא היינו בבית אז לא יצא לי להגיב כמה ימים.. ויש לי מישהו שמגיע עם אשתו לארץ

לגיחה כדי לראות משפחה\חברים בדצמבר השנה. כלומר מאמאזון ישירות הוא יכול לרכוש לי כל מה שיהיה בדצמבר במלאי,

בסיאטל. אותו חבר שהביא לי לפני שנתיים ומשהו את ה 1070GTX.

על אותו משקל, בשביל הדיון שאלתי במייל את הבחור שהתעניין בכרטיס שלי אם הוא מוכן לקחת אותו ב 1500 ש"ח.

הוא אמר שהוא מוכן להגיע עד אליי (שעה ברכבת בשבילו), לבדוק את הכרטיס בשביל הספורט כי הוא יודע שתקין, קפה ועוגה עליי, סה"כ תשלום במקום של 1300 ש"ח. כלומר הוא ירד מ 1500 ש"ח. לגיטימי.

בשלב זה ירדתי בנימוס מהנושא, וכנראה* שאם תהיה לי אופציה טובה בדצמבר, אבדוק את הנושא שבוע-שבועיים לפני.

אז בנושא של 1070 ויד שנייה.. כנראה ש 1300 ש"ח זה המקסימום לרגע נתון זה, מאחר וזה מדד טוב ( בחור שרכש ממני, ואני יכול להעיד על עצמי* שאני מוכר אמין.. 😆 ). מה שכן הכרטיס שלי - ללא אחריות.

שבוע טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרשה לי להודות לך חבר יקר על השיתוף במידע, שמצטרף למידע סטטיסטי אקטואלי לטובת חברי הקהילה.

יש מי מבין החברים שמוכר או קונה בתקופה הזו, אז לבטח יוכל להעזר במה שהבאת ללא ספק.

נקווה שהחבר יביא לך מסיאטל מוצר מצוין במחיר רצפה כמו אז, ולכשההזדמנות תקרא לכך.

נשמח להתעדכן גם אז לסגירת מעגל כן אז אל תשכח :)

בנתיים עשית גם לראייתי חכם, שכן אין לך הרבה מה לעשות עם 1300 ש"ח באם אתה קונה את השדרוג כרגע

בדוחק של מחירי הארץ. המחירים ממילא בשמיים בחנויות המקומיות, ואינם מוצדקים ביחס לאפשרות היבוא האישי מאמזון ארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד הייתי נגד רכישת יד שנייה, על אחת כמה וכמה מאז כל עניין המיינינג.

אבל לפעמים יש מציאות ולפעמים הן גם משתלמות מאוד.

לפני כיומיים רכשתי מבחור נחמד GTX 1080TI, הדגם המדויק:

Gigabyte GTX 1080 Ti 11GB GDDR5X DVI 2xHDMI 3xDP PCI-E

הכרטיס עולה בארץ 4500 ש"ח מינימום לפי זאפ שזה הזוי! באמזון הוא עולה בסביבות ה3200 (אם אני לא טועה) כולל הכל ועד הבית, פער משמעותי מאוד מהארץ.

אבל הנה, אחרי כמה שיחות טלפון עם הבחור ועם עוד כמה אנשים אחרים שמכרו כרטיסים דומים, מצאתי לנכון שהוא נשמע לי הכי לעניין, סגרנו על 1900 ש"ח, נפגשנו, בדקתי מה שצריך, הבאתי לו הכסף ונפרדנו לשלום.

לאחר יומיים של בדיקות אינטנסיביות, הכרטיס לא עובר את ה62 מעלות, עובד בצורה מושלמת, קוסמטית נראה מושלם, מגיע עם אחריות לעוד שנתיים ותשעה חודשים עם רישום באתר של ג'יגה בייט.

בקיצור, עם המחירים ההזויים שיש היום בשוק כרטיסי המסך, יד שניה היא אופציה ראשית כרגע, כמובן שצריך לבדוק הכל כמו שצריך, אבל יש הצפה של מוכרים והם כל כך רוצים למכור, כך שלא נראה שיותר מדי נוכלויות תיהנה, מה גם שאפשר לנצל את זה כדי לקבל מחיר עוד יותר טוב 🤔

בהצלחה :)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The Graphics Card FLOOD is HERE

^הנני שמח לשמוע ממך שהדווח אודות מחירי יד שניה של כרטיסים מדגם 1080Ti, בו נקבתי בשבועיים האחרונים

ורשמתי כי המחיר שוק בפועל לדגם זה עומד על 1800-2000 ש"ח, אכן מתברר כנכון בזכות הדוגמא שנתת לנו

מרכישתך הטריה. אם כן אפשר לסכם בעצם את מחירי השוק הנוכחיים כך:

1080Ti עובר יד תמורת 1800-2000 ש"ח

1070 עובר יד תמורת 900-1000 ש"ח

1060 עובר יד תמורת 500-700 ש"ח (תלוי בדגם האם 3GB או 6GB)

ולפי הערכים דלעיל ניתן לגזור את כל הכרטיסים המקבילים של מסדרת RX480/580 (שמקבילה לסדרה gtx1060)

ובהמשך להערכה זו, לבצע תמחור שוק לדורות קודמים בכללן סדרה 900 של נוידיאה, וסדרה R9 המקבילה של .

מיודענו בריאן מהערוץ Yes Tech City ב- Vlog מהשבוע האחרון, נותן התיחסות לתופעת הצפת השוק הנוכחית בכרטיסי מסך מחוות כריה

אשר מפורקות בכל קצוות העולם, עת מדגים את המחירים שבהם הוא מצליח לרכוש את הדגמים השונים (שנכנסים אגב למפורט מעלה בול).

שימו לב שהוא מדבר בדולר אוסטראלי, ובכדי להמיר לדולר אמריקאי יש להכפיל את הדולר האוסטראלי שלו ב- 0.72 - אז שימו לב...

זוהי חגיגה רבתי לעוסקים בתחום ומסע רכישות שהוא עורך בהתאם:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמי שיש לו כרגע בבית גם 1070 וגם 980ti, אין לי אלא להעיד שעבור 1080P ותחת תדר עבודה 60hz הם בהחלט overkill ,

כך שאין שום דבר שמצאתי המצליח לאתגר אותם ולהקשות במשהו. הכל רץ נהדר על ההגדרות הכי גבוהות.

ולכן כל עוד אינך עולה ברזולוציה או בתדר הרענון של המסך, בנעליך - לא הייתי משדרג (כי פשוט אין צורך בכך).

לכשכבר כן תצטרך לשדרג (משום שתעלה במסך) אז כרטיסי 1080ti (או משהו מדור 2000), יעלו כסף קטן. 

מוטב לראייתי להמתין עד אז.

אני בכלל בגישה של - "טעות היא לרכוש את הדור החדש והכי טרי ונוצץ שיש בשוק לצרכי גיימינג בייתיים".

משום שה- sweet spot בתחום דנן יושב "ברמת ספינת הדגל של דור אחד אחורה", או מקבילה לו של הדור העדכני

אך במשומשים. 

משכך ניתן לרוכשם (במשומשים) בכסף נוח: הנה ירדנו מאלפיית השקלים עבור כרטיסים ממין 1070/980ti.

את 980ti הסופר איכותי (חדש בקופסא אפילו קבלתי) רכשתי באוגוסט ב- 900 ש"ח, בשעה שאת ה 1070 בגרסאת

פרימיום G1 רכשתי השבוע ב- 820 ש"ח.

אז יתכן והמחירים שהשגתי מהווים את ה- Lower bound שניתן להשיג בשוק המקומי, ואלו נמוכים כדי 10% ממה

"שהקונה הממוצע" משיג, אך הדבר עדיין מתכנס לאזור אלפיית ש"ח (ומטה), וזו הפואנטה.

מי שעובד טוב על הקנייה ומזיע קצת כמו שאומרים, משיג מחירים טובים (מנסיון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בבעלותי 1060 6GB OC שימכר מחר, כשהפעלתי BF5 ו COD BLACKOUT ראיתי שהוא כבר מגביל אותי ברזולוציה שלי (1440p), לכן התחלתי לגשש קת בתקופה האחרונה, אם הייתי עובד על 1080p, הייתי נשאר אפילו עם ה1060 הזה, כי כל מה שהפעלתי ב1080p עבד ממש חלק, אבל זה לא היה אידיאלי והחדות ירדה משמעותית בגלל שמדובר ברזולוציה לא טבעית למסך שלי,דבר שמאוד פוגע בחוויית המשחק, במיוחד בעולמות גדולים ופתוחים שאתה מסתכל לאופק ויורה על שיח ש"זז" בגלל שאין חדות 😅

יכולתי לרכוש גם 1070TI או 1080 רגיל, אבל פער המחירים לא רציני כבר והעדפתי ללכת על הקצה העליון כדי להחזיק הפעם יותר זמן עם כרטיס, אני לא מתכנן לשדרג את המסך, רק רכשתי אותו לפני פחות מחודש, כך שלדעתי ה1080TI יחזיק את הרזולוציה הזאת בצורה מושלמת עוד מספר שנים, מניח ששנתיים מינימום.

כל המבחנים שאני רואה על הכרטיס הזה מתייחסים ל4k, דבר שלא כל כך רלוונטי עבורי, אז הסקתי מזה ש1440p לא ירגש את הכרטיס לאורך זמן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן,

עבור רזולוצית 1440P שהיא למעשה הכפלה בכמות הפיקסלים לעומת 1080P, העומס הגראפי שמושת על המאיץ מסך מוכפל 

(4 מיליון פיקסלים לעומת 2 מיליון), ולכן לא פלא שכרטיס שהתמודד יפה ב- 1080P, כדוגמתו של gtx1060,

ימצא עצמו נאבק קשה בעומס שהוא פי שניים וכפי שמצאת גם אצלך.

עבור רזולוציה 1440P כרטיסים מקליבר של GTX1060 אכן מסוגל לו, אך תחת כותרים חדשים יחייב לרוב הורדת הגדרות

לאזור mid. על מנת להחזיק 1440P בתדר רענון תמונה מעל 60fps תמיד, גם בכותרים הכי חדשים וכבדים ועל הגדרות

very hi / ultra,  אין מנוס מאשר להצטייד ב- 1080Ti. 

**אפילו כרטיסי 980ti/1070 עשויים בכותרים הללו להזיע בהגדרות ultra.

לגבי (שזה 2160P) רשמית אין שום מאיץ גראפי שנועד לרזולוציה הזו תחת כותרים מודרניים, באם מבקשים

מינ' 60fps וגם הכל על ultra. צר לי.

הדבר הזה יתאפשר רק בדור הבא של מאיצים (הסבר מטה), משום כנראה גם דור 2000 לא יהיה מספיק.

רזולוציה היא בדומה למקודם, שוב פעם מהווה עומס כפול לעומת רזולוציה 1440p  (כ- 8 מיליון פיקסלים לעומת 4), 

ואם לא משיגים "הספק כפול" ממה שנותן 1080ti , אז אל לנו להתפלא מדוע יש קושי לסחוב .

הציבור הרחב אינו תמיד ער לכך, שבמעבר מקטגוריית רזולוציה אחת לבאה בתור אחריה, כמות הפיקסלים מוכפלת ועימה

העומס החישובי על המאיץ. הדבר מתנהג לינארית. המעבר בין 1080P ל- 1440P ולאחר מכן ל- 2160P אינו עניין של מה בכך.

זה עניין של הכפלה בעומס ולאחר מכן שוב פעם הכפלה.  רזולוציית כבדה למעשה פי 4 מאשר רזולוציית 1080P.

הכפלה בעומס החישובי הגראפי גוזרת צורך בהכפלת הכח החישובי של המאיץ, על מנת להשאר באותה רמת FPS סדר

גודל גס. בואו נציץ רגע על יחסי הכוחות:

הכח של 1070 מעל 1060 הוא פי 1.5

הכח של 1080Ti מעל 1070 הוא פי 1.6 

יש לזכור את היחסים הללו היטב בראש לפני שקופצים מעלה ברזולוציה של המסך, שכן אחרי זה נתקעים עם כרטיס

מסך שאינו מסוגל להחזיק את העומס המבוקש בתדר רענון מספק.

ואם כרטיס מסך 1080Ti נחשב רשמית - ככרטיס שמחזיק 1440P בסדר גמור, אז רק כרטיס שהוא בערך כפליים ממנו יהיו

מסוגל להחזיק 4K באותה רמת ביצוע. נו, אז האם 2080Ti מכל ההדלפות ששמענו עד כה, הוא כרטיס בעל הספק כפול

מ- 1080Ti ?

ממש לא.  ולכן אנחנו עוד לא שם.

נהיה שם בדור אחד אחרי, חכו ל- 7 ננו מטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זה ברור לגמרי, השינויים עדיין נמדדים באחוזים שמוגדרים כשיפור ולא כקפיצת מדרגה, זה אותו הדבר, רק קצת יותר חזק.

לגבי 1440p ו- 1080TI, הכרטיס מריץ כל משחק עם הגדרות ULTRA, מדבור בסביבות ה90fps ומעלה, וזה כולל כל משחק חדש שבדקתי, לא חושב שהרזולוציה הזאת תאתגר אותו בקרוב, וכשיגיע היום שכן, גם ככה הוא יגיע למיצוי ואני ארצה לשדרג בכל מקרה.

בקיצור, רחוק מאוד מלהיות סטנדרט, אפילו 1440p עדיין לא סטנדרט ומיינסטרים, יש לאן להתקדם, והרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...