עידן הזהב בתחום המאיצים הגראפיים - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עידן הזהב בתחום המאיצים הגראפיים

nec_000

Recommended Posts

שילוב של כמה גורמים בו זמנית, מביא את מחירי המאיצים הגראפיים ביד שניה, לנירוונה אחת הטובות שלא היתה כדוגמתה בהסטוריה:

מדובר על מחד השקת דור 20 של נוידיאה, הגורמת לבעלי כרטיסים לא מעטים מסדרות 900/1000 - במיוחד אלו שחייבים תמיד להיות

עם הצעצוע הכי חדש בשכונה אצלם ביד, לדחוף את כרטיסם ללוחות היד השניה,

ומאידך בשילוב התרסקות מוחלטת וגמורה של שוק כריית המטבעות הוירטואליים, שמביאה חוות שלמות במאמץ לנסות ולהחזיר ולו חלק

מן השקעת ההון שלהם עבור כרטיסי מסך (שאותם רכשו במחיר מנופח במיוחד), זאת באמצעות שחרור כל הסחורה גם היא ללוחות.

זהו שילוב קטלני אשר יצר מצב של הצפה בכרטיסי מסך, שלא נראה כמותו מעולם והיה למעשה צפוי על ידי הקהילה בתחום.

כך שאין כאן הפתעה, הרי חיכינו לרגע הזה 👍

תחילה לינק ישירות למלל הרלוונטי באחד הסרטונים של בריאן מ- yes tech city, העוקב אחר תחום המשומשים הקרוב לליבו:

עתה נעבור להמחשה ויזואלית - הצפה של כרטיסי 1070 כרגע מלוחות יד 2 בארץ, המעידה על משהו שקורה מתחת לפני השטח והוא

אינו מקרי. שימו לב, למעלה מ- 3 העמודים משמשים רק עבור דגם GTX1070.   זה מטורף ! 

מעולם לא היו מדגם ספציפי אחד, יותר מ- 4-8 מודעות בו זמנית בשיא. ואנחנו מדברים פה על מעל 60 מודעות, חלקן הם בכלל לכמות

של כרטיסים מדגם זה, לא הצעה של כרטיס בודד (עיינו ערך חוות כריה בפירוק שרק להם יש כמויות).

להערכתי כרגע בארץ מוצעים למכירה בלוח יד 2 לבדו, סדר גודל גס של מעל 100 כרטיסי 1070משומשים. זו כמות בלתי נתפסת

ברמה הסטורית !

גם בימיו העליזים ביותר של הצפת דגם 7970/280x בלוחות (מכריה לשעבר) דגם שהיה פופולרי בכריית לפני כ- 5 שנים,

הצפה שארעה לאחר התרסקות ערכו של (בשנה 2013/14), היה מדובר על לא יותר מעשיריית כרטיסים בו זמנית בלוחות

בשיא הזמנים. כך שהפעם אנו מדברים על אירוע בעוצמה גדולה פי כמה וכמה:

image.thumb.png.0d9448f02c7752d3d411a8d6eab1987d.png

ואם מישהו חשב שרק דגם 1070 שימש בהמוניו לכריה, אז דעו שגם דגם 1080ti שימש בהמוניו למשימה זו, ולכן לא בכדי מעל

שני עמודים מוקדשים בלוחות רק עבור דגם זה. יודגש כי חלק מן המודעות מתיחסות לכמות של כרטיסים ולא כרטיס בודד (שוב, 

מחוות כריה מן הסתם). מטורף....  כבר אמרנו ?

image.thumb.png.9678b1aabc6432ca3c51217341ab6e20.png

אם מישהו מתעניין לגבי רמות מחיר, אז 1070 עובר בימים אלו יד במחיר של 900-1000 שח ליחידה (ויש לי כמה הצעות שכאלו בכתב

בהודעה בסמרטפון), כאשר 1080Ti כנראה (פחות בטוח כאן בנתונים כי לא נכנסתי למו"מ על רכש) עובר יד (בזהירות הנדרשת) סביבות

1800-2000 ש"ח ליחידה (מחיר סגירה בפועל).

משתף עם החברים כאומדן לנוחיותכם, במידה ותרצו לנצל המומנטום לטובת רכש אקטואלי.

אגב הערכתי היא, שהמחירים רק ימשיכו וירדו וכי לא צפוי שינוי מגמה בחזרה לעליות מחיר, אם מישהו לרגע נלחץ לרכוש מהר.

השוק מוצף לא רק במשומשים, הוא מוצף גם במיליון ליבות (סדר גודל גס) של דור 10, שנוידיאה מנסה בכח לשחרר לשוק.

משמע שההצפה היא מכל הכוונים - כולל שוק החדשים, וזהו רק אלמנט נוסף שמעיק על המצב וממשיך לדחוף את המחירים כלפי מטה.

אז כן, הגענו לתקופת תור הזהב שחכינו לה כל כך הרבה זמן ועוד מאמצע 2017, ולמען האמת מגיע לנו...

ושילכו כל הכורים והיצרנים לעזאזל - שיחנקו עם מה שהם בישלו בעצמם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד הנני ממשיך לחקור את הנושא כי הוא מעניין ברמת מאקרו, מגלה שגם דגם 1060 לא פסח מהגזרה ולפחות 2 עמודים

רק מדגם זה, מכל הדגמים וכל נפחי הזכרון:

image.thumb.png.f30d99c4b19144a5eb24df7f07d3ba6f.png

כמו כן כמי שמשוטט תדיר בלוחות היד השניה (ולכן ער למגמות שמתרחשות בהם), שמתי לב כי אם פעם ביממה אחת

היה עמוד עד שניים מתחלפים פר יממה - באמצעות פרסומן של מודעות חדשות (או הקפצה של מודעות קיימות),

הרי שבתקופה זו אנו יכולים לראות כדי 5 (ואפילו 6) עמודים מתחלפים ביממה אחת !

זהו אלמנט שמעיד, כי יש לא רק גידול בכמות המודעות למכירת באופן כללי, אלא גם חלה עליה בתדירות

ההקפצות מצד המוכרים השונים, מתוך נסיון להשאר עם מודעתם קדימה ככל שאפשר בעמוד הראשון.

כמו כן עוד תופעה ששמתי לב אליה היא, שכמות המודעות למכירה שאינן בחינם, קרי אלו שבתשלום, שירות אשר משאיר

למפרסם את מודעתו מודגשת ותמיד למעלה בעמוד הראשון... אז בעוד שבשגרה היה מדובר בין 0 ועד לכל היותר 2 מודעות

שכאלו, בתקופה זו יש כבר עשיריית מודעות שכאלו (ויותר....)

הרי אנשים רציניים שאין להם זמן להכנס כל כמה שעות להקפיץ מודעה, בהחלט מעדיפים לשלם את הכמה שקלים ולקבל

את השירות בחינם, במיוחד אם הם מפרסמים כרטיס שערכו מצדיק זאת, או מפרסמים ערמת כרטיסים מחוות כריה

שערכם המשותף הוא אלפים רבים של שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר טוב

אכן זה היה משהו צפוי. שדגמים כלשהם מסדרה 10 יהיו בכמויות יותר גדולות בזמן הקרוב ביד שנייה.

אז בנושא 1070 - 

גם לי כבר יש רוכש פוטנציאלי לכרטיס, בחור נחמד שעד היום עובד עם 670 שמכרתי לו ביד שנייה בזמנו והתעניין לדעת אם יש אצלי כרטיס

מסדרה 10. אני עדיין שוקל ונראה מה קורה אחרי החגים.

לנושא הדיון, ולכל מי שבאמת שוקל\חושב ללכת על 1070, אני ממליץ במחשבה ארוכת טווח ללכת על כרטיסים עם קירורים מתקדמים,

שהמאווררים לא זזים במנוחה. דבר נוסף חשוב לדעת ולקחת בחשבון זה שהשנה-שנתיים הבאות עתידות להיות עמוסות במשחקי מחשב

בולטים, כותרים גדולים מאוד ולכן צריך להיערך כדי לסחוט את המקסימום מקנייה של 1200-1600 שקל ( אני מעריך שאלו המחירים תלוי בדגם,

זמן אחריות ובמיקוח ).

נכון לעכשיו הכרטיס די flawless ל 1080P, הוא אכל לי בלי מלח כל דבר שזרקתי עליו עד היום בשנתיים האחרונות. 

כמובן שכל יוזר והדרישות שלו, אבל אם המטרה היא לשחק "בהכול" ולנצל את המקסימום מהכרטיס הזה במחירים הנתונים של יד שנייה,

אני ממליץ על 1080P או מקסימום  1440P עם קצת שנמוך של הגדרות במידת הצורך.

שיהיה שבוע טוב לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרך לדבריו של ידידנו coch, ואכן מומלץ בחום רב לבחור בכרטיס הכולל custom עם 2 או 3 מאווררים,

שמכיל את הפונקציה zero fan mode כאשר הכרטיס אינו תחת מאמץ תלת מימדי, ולכן ברוב רובו המכריע של הזמן

כאשר נמצא בכלל ב- idle (בשולחן העבודה) לא מרעיש מאומה, יש חסכון ניכר בבלאי למאוורר, ובאבק שסותם את צלעות הקירור.

כמו כן הערתו נכונה, ועבור שמוש ברזולוציה הכי המונית (שהיא ה- mainstream של הרוב המוחלט) והיא 1080P,

כרטיס ברמת ביצועיו של GTX1070 - הוא מעל לכל סף ביצועי נחוץ וסביר, ויכולה לספק קצבי FPS מרשימים,

בכל כותר, ועל הגדרות גרפיות הכי גבוהות שיש (הידועות בכינוי ultra).

קרי,

שעד שלא משדרגים למסך בעל רזולוציה גבוה יותר כגון 1440P (או 4K), אין שום צורך לחשוב על הצטיידות בכרטיס

שהוא חזק מ- GTX1070.

רק הערה קטנה לחברי,

והיא שאם תצליח למכור (כיום 2.9.2018 ) כרטיס GTX1070 בין 1200-1600 ש"ח (כדבריך מעלה), זו תהיה עסקה מעולה

מבחינתך 👍

זאת הנני מציין לאור:

א. שמחיר של כרטיס חדש כזה הוא סביבות 1750 ש"ח בקניה מאמזון (עם משלוח עד הבית והמע"מ כמובן - הכל כולל הכל).

ב. שהמחירים שהצלחתי להשיג במשומשים מלקט שיחות מו"מ קצרות מול מוכרי 1070 (התעניינתי לרכוש אחד כזה גם) היו

באזור חיוג 1000 ש"ח סדר גודל (מי יותר ומי פחות).

יחד עם זאת אינני שולל שהדבר מעשי כמובן , שכן כבר נוכחתי (להפתעתי) בתחום המשומשים, שלעיתים ישנם קונים המוכנים

לשלם מעל למחיר השוק, ואלו הם הפוטנציאל להצלחת הנושא. והרי שלנסות תמיד אפשר, מקסימום מה יקרה ?     

מקסימום זה לא יצליח.... אך ממילא מדובר בכסף קטן (יחסית) לאנשים כמונו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה גורמים בשוק יד שנייה כפי שאני רואה את זה במקרה של כרטיס מסך. 

1. דגם הכרטיס

2. מצבו

3. האם יש אחריות ואיפה נקנה

4. מכיר את המוכר*

לי אישית יש קונה פוטנציאלי שישלם 1500 שקל. לא 1450, לא 1490. הכרטיס שלי הוא מדגם gaming x שלדעתי* לא רק בין היקרים של ה 1070, אלא גם הקירור עצמו הוא הכי מוצלח, או בין המוצלחים שיש מכל הבחינות. (שקט, גובה RPM במצב של פעולה, גודל הקירור ביחס לטמפרטורות וכו').

אגיד יותר מזה - יש אפשרות שאפילו הוא קורא את הדיון הזה, אני לא פוסל זאת. אותי הוא הכיר דרך לוח יד שנייה בעבר

שמכרתי לו כרטיס. שמר את המספר שלי, היה מנומס מאוד ששאל אותי לפני 4-5 שנים אם הוא יכול.. ואמרתי בשמחה.

סעיף מספר 4* משחק תפקיד לא רק בכרטיסי מסך, אלא כמעט כל מוצר עם בלאי ( למעט נדל"ן ומקרים מיוחדים ).

אדם שמכיר את המוכר מהעבר ועשה איתו עסקה-שתיים, מוכן מההיכרות שלי עם מוצרי יד שנייה לשלם גם תוספת של 10-15

אחוז על המחיר, גם אם המחיר יהיה מחיר ביניים בין ישן לחדש, כדי להיות "נינוח". כלומר הוא קנה ממישהו כרטיס מסך בעבר,

המוכר ( במקרה זה הייתי אני ) היה הגון מספיק בשביל לספר מה הם השימושים שלו, האם הוחלף מאוורר, האם יש נזק לכרטיס, כמובן שאני תמיד אומר למי שרוכש ממני להריץ בדיקות מאמץ ולעדכן אותי, וכו' וכו'.

גם לא לכולם מתאים.. משהו מנטאלי, אני לא מבין למה - אבל נתקלתי בכאלה שלא רוכשים באיטנרנט

והם אנשים משכילים ומבינים וכו' וזה לא המחסום הטכנולוגי שמשפיע עליהם.

אני לא אמכור את ה 1070 שלי מתחת לסכום כזה, מהסיבה היחידה שאני יעלה ל 1080 חדש* בלבד. אין לי אינטרס לעשות

קופה, להיות לא הוגן, וכו'.. חושב רק על הכרטיס החדש וכמה הוא יעלה לי. או שאשאר עם ה 1070.

אפשרי מאוד במקרה הזה ספציפית שעוד 3 שבועות המחירים בחנויות ישתנו לרעתי ותהיה דרישה מהצד השני

להוזלה במחיר. ואז אצטרך לראות אם משתלם לי, שאני מסתכל על כל החבילה.

אני לא לחוץ למכור חומרה.. אף פעם. זה תחביב לא מקצוע או מחייה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אני אלא להסכים עם כל שתארת,

ביתרון הגלום במכירה למישהו שקונה ממך בגלל ההיכרות, והי...  זה בדיוק מה שקרה לי כבר כמה פעמים :)

לא רק בציוד חומרה של מחשבים (ושיתפתי את החברים בשרשור שלנו שעוסק בכך) אלא גם במכירת מכוניות משומשות.

יש מישהו (שכן שלנו במושב - בהמשך הרחוב) שקונה מאיתנו פונקט על השעון כמו שוויצרי, את כל המכוניות שאנחנו

משחררים לשוק. הוא יודע מדוע קונה מאיתנו, ומשלם מחירון עגול בלי בכלל לדבר ובלי בדיקה. הנסיון שלו לימד אותו טוב יותר.

ובכלל כל פעם שאנחנו קונים את האוטו הבא, שואלים אותו איזה צבע ומפרט... כדי שזה יתאים גם לו לעוד שנתיים קדימה 😆

לכן יש בהחלט אפשרות שיקנה ממך ב- 1500 ש"ח, משום שלקונה זה משתלם מכל הבחינות:

אמון, חסכון בטרחה, ובטחון שהמוצר נשמר ותוחזק בקפידה. מה שנקרא - העסקה הכי קרובה למוצר חדש מחנות.

והוא גם אינו צריך לקחת את הסכון והברבור של הזמנה מחו"ל (מאמזון) שתמיד קיימת - אם חלילה תהיה פשלה במשלוח,

או חלילה וחס בעיית צורך במימוש אחריות, למשל עבור מוצר DOA.

כשהוא קונה ממך, הוא קונה "עסקת מזומן ביד" - מוצר שעובד ברגע שמקבלים אותו וזה מקטין ללא ספק את הסכון.

יחד עם זאת אני מספר לך וכנראה שתסכים, שכל עוד אתה עם 1080P, אז תכלס - ביננו, אין לך באמת למען מה לשדרג

כרטיס כמו 1070, בטח לא עבור מסך 60hz שחוסם את יכולות הכרטיס מלמטה.

כשתשדרג מסך לרזולוציה גבוה יותר, זה כבר משהו אחר כמובן. ואז מומלץ לשדרג ישירות ל- 1080Ti (ומעלה),

שכן 1080 רגיל אינו מהיר דיו מעל 1070 על מנת להצדיק את המעבר אליו (לטעמי).

עוד שותף גם לטיעון, שמרביתנו פה בגין תחביב, ולא ממש ראינו סוחרים שבאים במטרה לברבר לחברס במוח, כמו לדחוף

לחברים סחורה משומשת.  מקסימום פרסמו משהו בלוחות של hwzone שזה לגיטימי ולשם כך הם נועדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. ל 1080P המעבר לכרטיס 1080GTX לא מצדיק את זה. 

אני לא יעשה זאת אם לא יהיה משתלם, כמו שכתבתי - סכום סמלי תוספת בשביל חדש.

אני גם לא יעלה מעבר ל 60Hz. מעולם לא מצאתי שם משהו מעניין.. זה בלי קשר למאיץ גרפי.

מבחינת יכולות בגיימינג בשבילי, 1070 לא מצדיק שדרוג. זה הכול עניין של תזמון ולקפוץ על הזדמנות

שעלולה לא להיות בעוד שנה. ביצועים כרגע אני לא צריך. אבל אפשרי* שעוד שנה שנה-וחצי שדרוג מהסוג 

הזה יכול להיות קצת משתלם.. כנראה לא משהו משמעותי, אבל לך תדע.. עוד 10-12 פריימים.

נראה אחרי החגים. לא מתכוון להתעסק בזה עד תחילת אוקטובר שנסיים עם סוכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

כשתשדרג מסך לרזולוציה גבוה יותר, זה כבר משהו אחר כמובן. ואז מומלץ לשדרג ישירות ל- 1080Ti

גם כרטיס 1080TI איננו מריץ בצורה מיטבית רזולוציית .

ולכן להישאר בשנים הבאות על רזולוציית 1080p תהיה הבחירה הטובה ביותר.

אנחנו נהנים מהמירוץ לרזולוציות גבוהות יותר בעזרת כרטיסים שהם overkill לרזולוציה הנוכחית, וזה מצוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה NEC על העדכון של התופעה.

כמו שאמרתם, גם היצרניות עצמן יחתכו מחירים ואנחנו נראה כרטיסים חדשים (ואפילו לפטופים עם כרטיסי גיימינג) במחירים מוזלים ביותר.

לגבי קניית כרטיס יד2, יש המלצה על שיטת בדיקת תקינות של הכרטיס לפני קניה?

כי אם אני קונה כרטיס מכרייה הוא הרבה יותר "גמור" מכרטיס שמיועד לגיימינג...

השאלה איך אפשר לבדוק את הדברים האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיקה פיזית של הכרטיס, ללא אזורים נפוחים, שחורים או משהו חריג.

בדיקת מאמץ סינטטית בכמה לופים, רבע שעה עשרים דקות של משהו מודרני כמו TimeSpy.

תוך כדי שהבדיקת מאמץ מתבצעת משאירים ברקע ניטור טמפרטורה כמו GPU-Z או AB כדי לראות את הטמפרטורה ב peak.

כאשר כל זה מתבצע אפשר גם להקשיב לכרטיס, לראות שאין חריקות משהו לא סטנדרטי במאווררים.

זהו בגדול. במרבית המקרים, העסקים האלה ביד שנייה של הם לא בעייתיים. מדובר בסכומים קטנים,

אין ממש אינטרס לעשות קופה, לשקר, לעגל פינות וכדומה. חשוב לבדוק את הכרטיס, אבל לא צריך לפחד מלרכוש יד שנייה.

כרטיסי מיינינג לא יותר גמורים, המאווררים שלהם פשוט עבדו יותר במצטבר. 

גם כרטיסי מיינינג תקינים לגיימינג. יש אפקט פסיכולוגי לא לרכוש כרטיס שעבר כרייה, שזה מובן.

אם זה נכון או לא, שאלה למהנדסים כאלה ואחרים. אין לי תשובה חד משמעית.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jackhammer

כן זה קצת בעיה לעשות את הבדיקות האלה בקנייה יד 2 כי בדרך כלל נפגשים ברחוב או בחנות כלשהי....

נכון. זו המלצה, זו איננה חובה.

אם אני קונה הארדיסק קשיח ב 150 שקל, אני לא אבדוק אותו.. אני אעשה זאת בבית שלי

ואניח שהמוכר דובר אמת. 

אם אני קונה כרטיס מסך ב 800 שקל נניח ומעלה, ארצה לבדוק אותו.

זה לגמרי אישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמה תוספות על שנאמר מעלה,

אני לא קונה מאומה בלי לבדוק תקינות וזו המלצתי. יש ברשותי נסיון רב שלימדני לפעול כך.

הבדיקה תיערך אצל המוכר (או אצלי שזה עדיף), אבל היא תעשה ללא סייגים.

ונכון, לרוב אנשים שמוכרים משומש אינם באים מכוונה תחילה להונות, אך יחד עם זאת חלקם מוכרים ציוד תקול שלא

מתוך ידע שהוא תקול - בין שהגיע אליהם כך ומעולם לא בדקו אותו, בין שמוכרים משהו שלא ערים לכך שמתפקד קלוקל,

ובין שמוכרים משהו שאינו מתנהג נכונה - אך לא מקשרים לכך שזו תקלה, עת חושבים לתומם "שהמוצר ישן" וככה הוא

אמור להתנהג (איטי/מקרטע).

לגבי בדיקת כרטיס מסך, אז מעבר למה שתאר coch מעלה הייתי מאד ממליץ כך:

להריץ דווקא unigine valey, לא רק שעליו לרוץ כ- 15-20 דקות ברציפות, אלא יש להתבונן בקפידה בתמונה

ולוודא שאין בה ארטיפקטים, וכמו כן שההרצה חלקה ואינה מגמגמת.

יש להריץ גם bench מלא של תוכנה זו (שאורך כ- 5-10 דקות לערך), ולראות שהתוצאה שמקבלים נופלת בדרוג

שכרטיס הנבחן אמור לקבל בבנץ המדובר, תחת הגדרות default. ניתן לברר אותם באינטרנט על מנת שיהיה רפרנס

להשוואה. סטיה משמעותית מהציון המצופה, מעידה על בעיה כנראה בכרטיס, שאינו מגיע להספק מלא.

הנה בפרקטיקה:

דוגמא טובה וטריה ממש מאתמול עת בדקתי כרטיס משומש למכירה (מזל שזה היה קרוב אלי כך שלא בזבזתי זמן רב)

ובבדיקה של unigine valey, אני רואה שהכרטיס הולך בפולסים, זז.. מאט.. זז.. מאט... תופעה ידועה של מנעד תדר ליבה

או הזכרון - שמעידה שיש בכרטיס בעיה חומרתית. הסכוי לתופעה כזו מגורם אחר במחשב קטנה, מה גם שבתחילת

הריצה זה רץ חלק ותקין, ונכנס למחזור הפולסים המקרטעים כ- 10 שניות לאחר מכן לערך. או בקיצור, אחרי שהכרטיס מטפס

לטמפרטורת עבודה כמו שאומרים. היות והמאווררים היו תקינים והסתובבו כנדרש, והכרטיס חם, מובן שיש כאן כנראה בעיה

תרמית, שמקורה (כנראה) בכשל (asic) שהיא פגומה - בעלת זליגה גדולה ואשר סיימה את חייה.

אכן מקרה נדיר יחסית אבל בהחלט יכול לקרות. המרחק לכשל מלא הוא קצר בכרטיס זה, וזהו רק עניין של זמן עד

מוות סופי שלו.

היות וכשבקשתי מהמוכר להשאיל לי את הכרטיס לבדיקה בשקט ובנוחות שלי אצלי בבית, בגלל שהתצפית בבדיקה אצלו

נכשלה, וזאת באמצעות ציוד בדיקות שברשותי המוכן לכך - מחשב נקי ועם דרייבר מוכן שהוא מחשב מולבן כנדרש,

על מנת לאמת האם הבעיה בכרטיס עצמו ולא במחשב שלו חלילה, המוכר לא היה מוכן להצעתי זו והסכים למסור

הכרטיס רק תמורת תשלום מלא מראש ובמזומן. אמר:  "שאם תהיה בעיה אוכל להחזיר עד מחר ולקבל את כספי בחזרה".

כשמישהו מפגין בפני את כל הסימנים הלא נכונים, אז מבחינתי משהו כאן מריח לא טוב. ואם יש משהו שמריח פישי,

אז מבחינתי זה סימן ברור להתרחק. הוא הראשון מני רבים שעברתי במסע רכישותיי של ציוד משומש, אשר לא נתן בי

את האמון ולאפשר בידי לבצע בדיקה בשקט וניחותה, אצלי בבית תחת ציוד מסודר ומוכן לנושא, ותוך סיכום על תשלום

רק באם ימצא הכרטיס כעובד תקין. עם כל הכבוד למוכר, אני גר כמה דקות ממנו, הוא רואה שמולו לא עומד ילד

אלא מבוגר רציני ומבין לא קטן בתחום. אפילו הראתי לו את הפורום על השרשור ומסעי שלי בציוד משומשים המתואר

כאן בבלוג ארוך ועמוס רכישות לעייפה, שמלמד את הקהילה את רזי התחום...  והדבר עדיין לא ריצה אותו.

משכך לי זה די ברור שהמוכר רצה להיפטר מהכרטיס, משום שחווה באמצעותו ביצועים קלוקלים וירודים.

לא ברור שהוא מבין שיש תקלה בכרטיס, אז לא ארצה להאשימו חלילה כמי אשר מנסה לדחוף משהו מקולקל ביודעין. 

אבל כן ישנה סיבה ברורה מדוע הוא מוכר את המוצר, שאינו מאפשר רמת ביצועים תקינה וסבירה המצופה מכרטיס מסך.

בתכלס, הגמגומים הללו זה כרטיס בלתי שמיש לחלוטין.

לכן מעלה בפני הקוראים גם את החשיבות - של לשים לב לתופעה ממן זה בעת בדיקת משומש (הגמגומים תחת unigine

valey) שהוא כלי נהדר ומקצועי בדיוק לשם המטרה הזו, ואשר מפגין ומעלה על פני השטח תקלות במאיצים גראפיים.

הכלי בנוי לכך וזו היא גדולתו.

ככל שהנני מגדיל את צבר הרכישות (והנסיון שאוסף באמצעותן), כך לומד על עוד נקודות ומקרי קיצון מיוחדים המעידים על

תקלה במוצרים משומשים, כך יכול בסבוב חוזר לשתף בנסיון שצברנו את החברים שפה, וכך לתת להם ללמוד ולהתגלח

על הנסיון ביחד עימי. זו אחת מן המטרות של הקבוצה שלנו - שתעשה מבחינתי לקבוצה מומחית באיתור תקלות בציוד

חומרה, בזכות חברים שהלכו בדרך ואספו עבור הקבוצה את הידע המצטבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jackhammer

כן זה קצת בעיה לעשות את הבדיקות האלה בקנייה יד 2 כי בדרך כלל נפגשים ברחוב או בחנות כלשהי....

ברמת העקרון אני לא מוכן להפגש ברחוב, לשם החלפת סחורה תמורת כסף,

אלא באם הפגישה היא לצרכי מסירת החומרה אלי, תוך סיכום שאבדוק אותה אצלי, כך שרק אם תמצא תקינה, התמורה

תועבר למוכר בהעברה בנקאית. ומוכר שלא נותן בי אמון, לא יעבוד מולי.

היות ולא חסרים מוכרים והשוק רווי כמותם, כך שהכח נמצא בכלל בידיים של הקונים, אז בעיה של המוכר כמו שאומרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של StavBN

גם כרטיס 1080TI איננו מריץ בצורה מיטבית רזולוציית 4k.

ולכן להישאר בשנים הבאות על רזולוציית 1080p תהיה הבחירה הטובה ביותר.

אנחנו נהנים מהמירוץ לרזולוציות גבוהות יותר בעזרת כרטיסים שהם overkill לרזולוציה הנוכחית, וזה מצוין.

תמיד טענתי שאתה איש סופר אינטילגנט וחכם (בנושא המתמטי בפרט), והנה עוד דוגמא לכך סתיו, שמצאת את הטיעון השנון

בשרשור (לטעמי) אשר מרכז בשורה אחת את כל המהות.  חבל שאינך כותב יותר פעיל, כדי שנשמע מה יש לך לומר בכל מני נושאים ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...