לעבור מ 60Hz ל 144Hz ולהיפטר מV-sync - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לעבור מ 60Hz ל 144Hz ולהיפטר מV-sync

Monopoly

Recommended Posts

ציטוט של Monopoly

קיבלתי- כבדהו וחשדהו.. אבל הביקורות באמזון גם כן טובות והן לא ממש "biased".

אתה טועה. הרבה מהן כן, וגם אלה שלא, לא כולן איכותיות.

לא סתם יש אתרים כמו:

https://www.fakespot.com/

שנועדו לנסות לשער מה איכות ואמינות הביקורות על מוצרים באמזון.

ציטוט של Monopoly

אני מבין שהPPI הוא עובדה, אבל תקן אותי אם אני טועה יש "נוסחה" של PPI vs Viewing distance
ז"א עכשיו תוך כדי כותב - אני יכול לצמצם את המרחק שלי מהמסך לחצי ועדיין המסך יהיה מספיק חד לטעמי, ז"א שבמרחק הנורמלי שאני יושב גם אם הPPI יהיה נמוך יותר- זה עדיין סבבה.
להפך, אשמח לקצת יותר גודל... כמו שכתבתי אני מתקשה לזהות אויבים רחוקים ב FPShooters למיניהם עם מפות גדולות.

זה נכון שזה גם תלוי במרחק שלך מהמסך. אבל תבין ש"מריחה" של אותה רזולוציה שאתה רגיל אליה כרגע במסך 25 אינץ, על מסך 32 אינץ זה הבדל ענק. אם תגדיל את המסך ל- 27 אינץ ההבדל יהיה מורגש מאוד. ל- 32 אינץ זה הבדל שמיים וארץ מ- 25 ולדעתי קצת risky אם אין לך ניסיון עם מסך כזה. אם יש לך איפה להתרשם ממסך כזה זה מעולה. ככה תוכל לדעת אם זה יתאים לך.

ציטוט של Monopoly

מבין מה שאתה אומר אבל פספסת נקודה אחת- אני מנסה להבין האם אני "חייב" G-SYNC או לא כדי לקבל את מה שאני מחפש.

וכמה כן צריך לשלם כדי לקבל מסך "מושלם" מכל הבחינות?

אתה לא "חייב" כלום. כנראה ש- ישפר לך את חוויית המשחק. לא יודע להגיד לך בכמה ואם זה שווה את התוספת הכספית של זה.

כדי לקבל מסך "מושלם" מבחינתך לדעתי, אתה צריך להוציא בערך 3-3.5 אלף ש"ח כדי לקנות בארץ. אולי אפשר לחסוך קצת אם תחפש בהזמנה מחו"ל. אבל לא בטוח וגם לא תיהיה לך אחריות.

ציטוט של Monopoly

*מצאתי את המסך הזה בכ1830 ש"ח שהוא נראה די בסדר ביחס למחיר ולמעט החוסר בGsync

VIOTEK GN27D 27 Inch 1440p 144hz Curved VA Panel

נראה נחמד. צריך קצת לחקור עליו. אני אישית הייתי פוסל אותו רק בגלל שאין לו אפשרויות כוונון. מבחינתי לפחות כוונון גובה חייב להיות, גם אם הייתי קונה מסך ב- 700 ש"ח. בטח ובטח אם הייתי משקיע סכום כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכות המסך נמדדת בדחיסת הפיקסלים והפאנל.

לא ממש נכון לקנות מסך עם רזולוציה יותר נמוכה רק ביגלל שאתה חש שאתה לא רואה את האויב מרחוק במשחק.

אפשר לשנות את ה-FOV בשביל זה.

כאחד שעשה את המעבר מ- 60HZ ל- 144HZ, אני יכול להגיד לך שהפאנל ירוד יותר. בהירות לא אחידה בכל המסך, גוון ורדרד באמצע. מהצדדים רואים בהירות נמוכה יותר. אומנם שיפור מבחינת קצב רענון, אבל גם שם יש חיסרון של מריחות בתזוזות עכבר גבוהות.

לדעתי כדאי לך להשתדל יותר וללכת על מסך 144HZ 2K.

גם אם אתה לא מקבל 144FPS ברזולוציה הזאת עדיין עם 100FPS המסך יראה שיפור.

GSync פיצ'ר נחמד. לא חובה אבל אם המחשב שלך בעייתי מבחינת stutter אז יכול לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מציע לך לחכות עם זה ולחסוך בשביל מסך .

אני אומנם לא התבאסתי ממש, אבל טיפה התאכזבתי. צצו לי פיקסלים שרופים בפינה.

העיקול של המסכים האלו הוא יותר בשביל לחפות על החיסרון של זוויות הצפייה.

אם התקציב שלך 2500 אז שווה למתוח אותו עוד טיפה בשביל לקבל משהו הרבה יותר טוב.

ביגלל שאתה רוצה לעשות מעבר מ- ל-, כנראה שתתבאס.

יש מצב שגם אם תקנה את ה-144HZ , תגיד לעצמך שהשידרוג לא היה כזה משתלם(מבחינת עלות-תועלת). אז לא רוצה להכריח אותך או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

יש מצב שגם אם תקנה את ה-144HZ , תגיד לעצמך שהשידרוג לא היה כזה משתלם(מבחינת עלות-תועלת). אז לא רוצה להכריח אותך או משהו כזה.

פה נכנס הקטע שאני נורא מתלהב מהviewsonic 32"

הוא ענק עם "wow factor"

אני בטוח שהוא לא חד כמו המסך הנוכחי שלי אבל זה פחות מטריד אותי

יותר הקטע של הG-sync והתקיעות - מנסה כרגע לאתר את המקור לנפילות פריימים הרגעיות מאיזור ה120-150 ל70-90 תלוי במשחק.

האמת שאני כנראה אלך על 1080ti + ואם המצב יהיה חמור אנסה להחליף את הTI ב 64 ראש בראש עם מישהו או משהו כזה.

לדעתי מבחינת הסטאפ [מסך] הנוכחי - הוצאה של כ3200-3500 ש"ח על מסך אינה מצדיקה את עצמה כדי להתקדם ל144HZ ו2" בגודל.

אם כבר קופצים לכאלה סכומים הייתי מעדיף להשקיע ב34" ultrawide שיחזיק לי ליותר שנים אבל הוא לא כ"כ מתאים מבחינת גודל לסט-אפ, יש לי שאצטרך להפטר מהם לגמרי כדי לאכלס כזה מסך.

היום דיברתי בטלפון עם היבואן ועוד כמה חנויות ואין להם בכלל תצוגה של מסכי גיימינג [לא משנה דגם]

דיברתי באותה הזדמנות עם איש מכירות [yeah i know] שאמר שהוא התנסה עם 34" UW וחזר ל27" כי יותר נוח לו ככה

וגם אמר שהVS 32" חדש, והוא best value for money מבחינת 2k + 144hz והוא מכר כבר 5 כאלה ומחכים למלאי נוסף,

אמר שאין לו בעיה של חדות והTEARING לא יהיה מורגש כמו במסך 60HZ.

האם אני משכנע את עצמי שהוא עדיף כי הוא יותר זול?

כן, קצת. אבל גם שמעתי סיפורי זוועה על עם בלידינג מטורף 

ואין לי חשק להוציא 3.5 אלף על מסך ולהתחיל להתעסק ב"בבקשה תחליפו לי"..

אני גם לא חושב שאם אשקיע בכזה מסך יקר אשאר איתו יותר משנתיים שלוש- בסופו של דבר התחום מתקדם ל4K ועוד. אחרת הייתי מסתכל על זה כהשקעה לטווח ארוך מאד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Monopoly

יותר הקטע של הG-sync והתקיעות - מנסה כרגע לאתר את המקור לנפילות פריימים הרגעיות מאיזור ה120-150 ל70-90 תלוי במשחק.

G-Sync לא יפתור נפילות ביצועים רגעיות שאתה מקבל היום ללא V-Sync.

מה שהוא יתן לך זה את תחושת הסיפוק משלמות האנימציה (עקביות \ אחידות הפריימים) כפי שמתקבלת אצלך כיום במקרה מאוד ספציפי (ונפוץ) של 60fps / 60hz / vsync מקובע.   הוא יתן לך את זה בכל fps שהוא (עד לקצב הרענון המקסימלי של המסך), אם כי נפילות fps חדות בהקשר ביצועי מערכת \ משחק יתכנו ויורגשו כרגיל.

במעבר מ-60hz לקצבי רענון גבוהים ההבדל הוא מורגש וגדול בכל מקרה. היו לי מסכי 120hz ו-144hz לפני שעברתי למסך gsync.  יכול לומר שבמקרה שלי, אל התענוג של 144hz התלוו גם שלל התלבטויות, בדיקות וחפירות חדשות בשאיפה להגדרה אופטימלית של משחק, דריבר ותוכנות צד שלישי.  ההתעסקות המתמדת סביב vsync / lag / stutter / tearing שמסתיימת בפשרה כזאת או אחרת - לעיתים מנעה ממני את ההנאה מהמשחקים עצמם. אירוני שדווקא ההשקעה הבלתי מבוטלת בקצב רענון גבוה הגבירה את התסכול שתמיד היה לי ברקע.  טוב לפחות המחירים שפויים יותר כיום.

אין בכוונתי לשכנע רכישת מודול gsync בכל מחיר. אני גם מודע לפרפקציוניזם המקולל \ בלתי שיגרתי שלי בעניין.

אבל תמיד שמח להמליץ על טכנולוגית VRR, הסם הזה שמשכיח צרות של עשירים ומספק מנה אינסופית של נעים במוח, כזאת המתקבלת מסנכרון קצב הרענון אל קצב הפריימים (ולא להיפך, או ללא סנכרון כלל ע"פ תכניתך הנוכחית). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@SyndromE

התגובה שלך פגעה לי בול

אני כבר שבוע יותר חוקר ומתעסק בלמצוא הגדרות sync למיניהם מאשר משחק.. 

מה דעתכם על p279q?

בסטארט פיסי נמכר כרגע ב3190₪ ואמרו שהם נוהגים לפתוח את המסך במעמד הקניה ולבדוק backbleed/פיקסלים מתים.

זה יותר ממה שתכננתי להוציא ..

אבל אולי הסכום יתגמד לעומת התסכול ללא vrr.

בזאפ הוא קיבל כוכב אחד גם על הנ"ל וגם על צבעים לא טובים מה שקצת גורם לי לחשוש, שכן זה משהו שקשה לראות בכמה דק' בחנות ובארץ סביר להניח שלא יתנו לבטל את העסקה.

אני עדיין מתלבט, אני קורא הרבה שtearing כמעט ולא מורגש ב100-144hz לעומת 60. 

@--- The King ---

לצערי אין לי חברים/קרובי משפחה עם ציוד גיימינג high end

@Jabberwock

אתה גם צודק, יש מצב שהציפיה לקבל משהו מטורף אחרי הוצאה כזאת תתגלה כאכזבה כי בסה"כ רוב הזמן אני בסדר עם ה v-sync והפריימים על 60 fps ברזל..

מצד שני יש דילים ממש טובים ויכול להשתדרג בכ150 דולר ל 1080ti ולהיות futureproof גם אם לא ממש להנות מעוד Fps (vsync on)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך גם את הדגמים האלה שדי זהים מבחינת נתונים טכניים לאסוס, מיצרנים אחרים:

Acer XB271HU bmiprz

ViewSonic XG2703-GS

AOC AG271QG

אם כולם באותו מחיר הייתי בוחר ב- ואחריו ב- viewsonic. חפש גם באמזון ובאמזון גרמניה ואנגליה. אולי תמצא אחד מהם במחיר טוב יותר מבארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

יש לך גם את הדגמים האלה שדי זהים מבחינת נתונים טכניים לאסוס, מיצרנים אחרים

מכיר, בדקתי.. לא משתלם מאמזון, יותר יקר ובמיוחד שזה מקצר את האחריות משלוש שנים לשנה/שנתיים והתעסקות עם משלוחים במידת הצורך 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...