לעבור מ 60Hz ל 144Hz ולהיפטר מV-sync - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לעבור מ 60Hz ל 144Hz ולהיפטר מV-sync

Monopoly

Recommended Posts

היי חברים

מודה ומתוודא - אני משחק עם v-sync on ב60Hz כבר הרבה שנים, כיום ב 1440p @60fps

אני כבר יודע שאני רוצה לעבור ל144HZ, אבל להשאר ב1440p - המוכר גם כ 2560x1440.

מצאתי מסך שאני מאד רוצה אך הוא ללא g-sync, ואני לא מוכן להתפשר בתקציב [להוסיף כ850 ש"ח] או בפאנל [לעבור ל TN]
כיום ברגע שאני מכבה את ה v-sync מתחיל tearing מטורף שאף אחד לא יוכל להתעלם ממנו

האם המצב יהיה דומה גם ב100+- FPS על מסך 144HZ ולמה אפשר לצפות במצב כזה?
לא ממש ריאלי לבקש 144fps יציב ב 1440P בימינו, אפילו אם אשדרג ל 1080ti - אני כרגע עם 1070

האם כדאי לשדרג את המסך בכלל? האם בגלל ה FreeSync עדיף לרכוש , למרות היותו חלש מה1080Ti?

תודה רבה ודיון פורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם איזה מסך אתה כרגע?

שים לב שאתה משווה מסכים עם פאנלים שונים.

GSync מונע גם stutter.

ב-144hz כמעט ואין קריעות תמונה. ככה שה-gsync הוא יותר למניעת "שיהוקים".

מה המפרט המלא של המחשב?

דבר שני אם אתה על וינדוס 10 תנסה לשחק על "מצב חלון ללא גבולות", זה ימנע tearing.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

עם איזה מסך אתה כרגע? 

dell u2515h
8ms 60hz 1440p

ב-144hz כמעט ואין קריעות תמונה. ככה שה-gsync הוא יותר למניעת "שיהוקים".

קיימת חנות במרכז הארץ שמציגה מסכים כאלה?

נשמע שאין דרך אחרת להחליט בלי לראות במציאות. אני גר בחדרה

מה המפרט המלא של המחשב?

i7 6700k @4.6
Gtx 1070 g1 oc

, 16gb , games on ssd

דבר שני אם אתה על וינדוס 10 תנסה לשחק על "מצב חלון ללא גבולות", זה ימנע tearing.
לא אוהב את זה.. יש משחקים שזה עולה על ה HUD

כרגע משחק ומתנסה עם FastSync כאמור וכל עוד הFPS יציב יחסית [נגיד 50-70] הכל יציב וחלק כמעט לחלוטין,

אני מייצר את הטווח FPS הזה ע"י הגברה של הScaling בBF1 למשל.

אם אני משחק על 100% Scaling אני מקבל 130-70 FPS ואז יש כל מיני שיהוקים כי הטווח מאד גדול ולא יציב כנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שאתה רוצה לעבור למסך 32 אינץ ולהשאר באותה רזולוציה. אבל שים לב שזה שאתה נשאר באותה רזולוציה לא אומר שחדות התמונה תשאר אותו דבר. אתה רוצה לעבור מ25 אינץ ל32 אינץ. תחשוב שאותה כמות פיקסלים מתפרשת על שטח פנים גדול יותר, מה שאומר שחדות התמונה תרד, ומשמעותית.

מה שאתה צריך להשוות זה פרמטר שנקרא PPI שזה per inch, וזה מה שמעיד על חדות התמונה במסך. זה בעצם הרזולוציה ביחס לגודל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@--- The King ---

תודה לא פספסתי את זה

קראתי ביקורות רבות והמסך על פניו נשמע מעולה למעט ה  g-sync

ברור לי שהוא לא יהיה חד כמו הנוכחי אבל אני מאמין שזה גם לא כמו לחזור ל1080p

המסך הנוכחי חד מאד גם אם אני מתקרב אליו ממש (כדי לנסות להבחין בפיקסלים) לכן אני מאמין שיש לי עוד "מרווח" מבחינת ppi.

מסך 27" יהיה עדיף לדעתך?

לא מצאתי דגם ש"עשה לי את זה".

אני כן חושב שה32" למרות החסרונות יתן יתרון עצום בחוויה וגם בspotting של האויב

סוג של "וואו פקטור" 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Monopoly

אבל אני מאמין שזה גם לא כמו לחזור ל1080p

האמת שזה כן. תלוי איך אתה מסתכל על זה.. PPI של מסך 24 אינץ ב- 1080P הוא די זהה ל- PPI של מסך 32 אינץ ב- 1440P. אפילו 32 אינץ ב- 1440P יהיה PPI קצת נמוך יותר.

ציטוט של Monopoly

מסך 27" יהיה עדיף לדעתך?

לדעתי כן.. אני חושב ש- 27 אינץ מושלם ל- 1440P. 

ציטוט של Monopoly

לא מצאתי דגם ש"עשה לי את זה".

אולי אוכל לעזור. מה אתה מחפש במסך? מה חשוב לך? מה השימושים מלבד משחקים? מה התקציב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

האמת שזה כן. תלוי איך אתה מסתכל על זה.. PPI של מסך 24 אינץ ב- 1080P הוא די זהה ל- PPI של מסך 32 אינץ ב- 1440P. אפילו 32 אינץ ב- 1440P יהיה PPI קצת נמוך יותר.

אם ככה למה בביקורות אומרים שזה לא באמת כך? שואל ברצינות

אולי אוכל לעזור. מה אתה מחפש במסך? 144hz וזמן תגובה נמוך יחסית, צבעים מדויקים עד כמה שניתן- לא Tn בשום אופן וגם Va צריך להיות אחד מוצלח, כמובן זה האידיאלי

מה חשוב לך?

שיתאים לסטאפ מבחינת מידות, שיהיה שדרוג משמעותי למסך הנוכחי מעבר לrefresh rate.

מה השימושים מלבד משחקים?

יוטיוב ושימושי כללי כזה כמו וורד מיילים קניות וכו.. קצת מכל דבר

מה התקציב?

מחפש תמורה טובה לכסף.. לא ממש רוצה להשקיע מעבר ל2400₪ אם יש ברירה

חיפשתי יד שניה אבל לא מצאתי משהו מעניין/רלוונטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Monopoly

אם ככה למה בביקורות אומרים שזה לא באמת כך? שואל ברצינות

א. אל תאמין לכל ביקורת שאתה קורא. חלקן מזוייפות, חלקן נכתבו ע"י אנשים שלא מבינים יותר מדיי ולא בדקו לעומק, ורק חלקם הקטן נכתבו ברצינות ע"י אנשים שבאמת בדקו והשוו.

ב. מעבר לכך, לא יודע. אני יכול לשער כמה סיבות: אולי אתה לא הבנת נכון (?). כי מה שכתבתי זו עובדה. עוד דבר, ביקורות יכולות לתת לך קצת מושג מניסיון והתרשמות של אנשים אחרים. אבל כנראה שרוב האנשים לא רגילים למסך 25 אינץ ברזולציה של 1440P כמוך. זה PPI מאוד גבוה שאתה רגיל אליו. לדעתי רוב האנשים רגילים ל- 24 אינץ ברזולוציה של 1080P, וההשוואה שלהם כנראה נעשית לזה או למה שהם רגילים אליו.

אני חושב שהדרישות שלך גבוהות מדי ביחס לתקציב.

יש את המסך הזה שלדעתי יהיה מושלם בשבילך, אבל קצת יקר מדי:

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=902610

אופציה נוספת להזמנה מאמזון:

https://www.amazon.com/Nixeus-Certified-Adjustable-Ergonomic-NX-EDG27/dp/B071G6MYMW/

יוצא 2640 ש"ח נכון לעכשיו, כולל הכל.

בניואג הוא יוצא 2127 ש"ח כולל הכל:

https://www.newegg.com/global/il/Product/Product.aspx?Item=0JC-00A3-00001

* רק שים לזה שהוא לא כמו שכתוב, אלא AHVA. לא שזה פאנל רע, להפך האמת. אבל רק שתדע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

א. אל תאמין לכל ביקורת שאתה קורא. חלקן מזוייפות, חלקן נכתבו ע"י אנשים שלא מבינים יותר מדיי ולא בדקו לעומק, ורק חלקם הקטן נכתבו ברצינות ע"י אנשים שבאמת בדקו והשוו.

קיבלתי- כבדהו וחשדהו.. אבל הביקורות באמזון גם כן טובות והן לא ממש "biased".

ב. מעבר לכך, לא יודע. אני יכול לשער כמה סיבות: אולי אתה לא הבנת נכון (?). כי מה שכתבתי זו עובדה. עוד דבר, ביקורות יכולות לתת לך קצת מושג מניסיון והתרשמות של אנשים אחרים. אבל כנראה שרוב האנשים לא רגילים למסך 25 אינץ ברזולציה של 1440P כמוך. זה PPI מאוד גבוה שאתה רגיל אליו. לדעתי רוב האנשים רגילים ל- 24 אינץ ברזולוציה של 1080P, וההשוואה שלהם כנראה נעשית לזה או למה שהם רגילים אליו.

אני מבין שהPPI הוא עובדה, אבל תקן אותי אם אני טועה יש "נוסחה" של PPI vs Viewing distance
ז"א עכשיו תוך כדי כותב - אני יכול לצמצם את המרחק שלי מהמסך לחצי ועדיין המסך יהיה מספיק חד לטעמי, ז"א שבמרחק הנורמלי שאני יושב גם אם הPPI יהיה נמוך יותר- זה עדיין סבבה.
להפך, אשמח לקצת יותר גודל... כמו שכתבתי אני מתקשה לזהות אויבים רחוקים ב FPShooters למיניהם עם מפות גדולות.

אני חושב שהדרישות שלך גבוהות מדי ביחס לתקציב.
מבין מה שאתה אומר אבל פספסת נקודה אחת- אני מנסה להבין האם אני "חייב" או לא כדי לקבל את מה שאני מחפש.

וכמה כן צריך לשלם כדי לקבל מסך "מושלם" מכל הבחינות?

*מצאתי את המסך הזה בכ1830 ש"ח שהוא נראה די בסדר ביחס למחיר ולמעט החוסר בGsync

VIOTEK GN27D 27 Inch 1440p 144hz Curved VA Panel

ציטוט של Jabberwock

לא אמור להיות קפיצות כל כך גדולות. יכול להיות שהאוברקלוק למעבד לא יציב

בדקתי- ROCK SOLID @ 4.6Ghz

האמת שחוץ מעדכון ביוס שעשיתי לפני שבוע שבועיים והחזרתי את ההגדרות הישנות לא שיניתי דבר

אני עם הOC הזה כבר מעל שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Monopoly

האמת שחוץ מעדכון ביוס שעשיתי לפני שבוע שבועיים והחזרתי את ההגדרות הישנות לא שיניתי דבר

אני עם הOC הזה כבר מעל שנה.

ניסית לבטל את האוברקלוק ולבדוק האם יש עדיין STUTTER?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...