i3 2100 - עד כמה מגביל היום? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i3 2100 - עד כמה מגביל היום?

Rockstatement10

Recommended Posts

יש במחשב שלי את המעבד הזה... 

כעקרון לא מרגיש צורך ממשי לשדרג, אך עד כמה הוא מגביל היום? בכל הנוגע למשחקים ולשימוש רגיל במחשב.. מולטיטאסקינג נגיד וכמה תוכנות בודדות לא משהו כבד מדי..

לא מעט משחקים עובדים אצלי אחלה, רב המשחקים נשענים על כרטיס המסך וזה קריטי יותר לא? יש לי HD 7970 שהוא די טוב..

אם אני מחליף למעבדים החדשים זה באמת הבדל תהומי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין תשובה חד-משמעית כי זה תלוי בלא מעט משתנים, ובהם איזה משחקים, באיזו רזולוציה והגדרות ומה מוגדר מולטיטאסקינג.

במשחקים הכרטיס הגרפי יותר חשוב מהמעבד, אבל עד כמה המעבד עלול להגביל את השבב הגרפי זאת שאלה של המשחק, הרזולוציה והציפיות שלך המשתמש מרמת הגרפיקה. אם אתה לא מרגיש צורך להחליף – הרי שזאת התשובה. כשכבר לא תסתפק בביצועים שהחומרה המוכחית מאפשרת במשחקים, תדע שהגיע הזמן לעבור לםלטפורמה עדכנית יותר.

בהנחה שמולטיטאסקינג הוא דפדפן, יוטיוב, אולי איזה Word או משהו כזה ברקע ולא תוכנות לעריכת וידאו, גרפיקה, מודלים מתמטיים – אז המעבד שלך מספיק בהחלט. לשימושים כאלה יותר חשוב שיהיה מספיק זיכרון וגם (שייתכן שכבר יש לך) תורם לחוויית השימוש הרבה יותר מהמעבד.

על הנייר יש הבדלים משמעותיים, בעיקר מספר ליבות, בין מעבדי Ryzen והדור השמיני של למעבד דור שני כמו שלך. בפועל, בעבודה משרדית רגילה אין לזה משמעות ובמשחקים כאמור זה מאוד תלוי במשחק, ברזולוציה ובהגדרות (כשבגדול רוב המשחקים עדיין מרוויחים יותר מ-IPC, כלומר ביצועי בודדת, מאשר מריבוי ליבות). מכיוון שאתה לא מרגיש מגבלה כלשהי במשחקים שבהם אתה משחק כיום, אין לדעתי סיבה טכנית להחליף פלטפורמה.

עקרונית אתה גם יכול לשדרג בזול יחסית למעבד מרובע ליבות כמו i5-2500 או אפילו i7-2600 (מיד שנייה כמובן) וככה לאפשר למחשב להריץ קצת יותר טוב משחקים שמרוויחים משהו מארבע ליבות, אבל לאור הנתונים שסיפקת לא יודע אם יש לך באמת צורך הכרחי בכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

מצטער על המענה המאוחר יחסית..

הרזולוציה שלי היא QHD, הגדרות בינוניות סביר להניח תלוי במשחק עצמו.. הייתי רוצה חווית משחק טובה יותר אין ספק..

מה שכן המשחקים מאוד חדים עם רזולוציה שכזו.

ולשדרג למעבד שכן תואם בלוח שלי זה לא רלוונטי עבורי, אם כבר אני קונה אז אני קונה הכל חדש..

תכננתי האמת אולי לקנות מחשב חדש ב-2019 שהבנתי ששם יהיה הבדל די משמעותי כשייצא 7nm.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

אין תשובה חד-משמעית כי זה תלוי בלא מעט משתנים, ובהם איזה משחקים, באיזו רזולוציה והגדרות ומה מוגדר מולטיטאסקינג.

במשחקים הכרטיס הגרפי יותר חשוב מהמעבד, אבל עד כמה המעבד עלול להגביל את השבב הגרפי זאת שאלה של המשחק, הרזולוציה והציפיות שלך המשתמש מרמת הגרפיקה. אם אתה לא מרגיש צורך להחליף – הרי שזאת התשובה. כשכבר לא תסתפק בביצועים שהחומרה המוכחית מאפשרת במשחקים, תדע שהגיע הזמן לעבור לםלטפורמה עדכנית יותר.

בהנחה שמולטיטאסקינג הוא דפדפן, יוטיוב, אולי איזה Word או משהו כזה ברקע ולא תוכנות לעריכת וידאו, גרפיקה, מודלים מתמטיים – אז המעבד שלך מספיק בהחלט. לשימושים כאלה יותר חשוב שיהיה מספיק זיכרון RAM וגם SSD (שייתכן שכבר יש לך) תורם לחוויית השימוש הרבה יותר מהמעבד.

על הנייר יש הבדלים משמעותיים, בעיקר מספר ליבות, בין מעבדי Ryzen והדור השמיני של Intel למעבד דור שני כמו שלך. בפועל, בעבודה משרדית רגילה אין לזה משמעות ובמשחקים כאמור זה מאוד תלוי במשחק, ברזולוציה ובהגדרות (כשבגדול רוב המשחקים עדיין מרוויחים יותר מ-IPC, כלומר ביצועי ליבה בודדת, מאשר מריבוי ליבות). מכיוון שאתה לא מרגיש מגבלה כלשהי במשחקים שבהם אתה משחק כיום, אין לדעתי סיבה טכנית להחליף פלטפורמה.

עקרונית אתה גם יכול לשדרג בזול יחסית למעבד מרובע ליבות כמו i5-2500 או אפילו i7-2600 (מיד שנייה כמובן) וככה לאפשר למחשב להריץ קצת יותר טוב משחקים שמרוויחים משהו מארבע ליבות, אבל לאור הנתונים שסיפקת לא יודע אם יש לך באמת צורך הכרחי בכך.

אז מה דעתך או דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יהיה בעתיד אי אפשר לדעת. מפות דרכים ונתונים טכניים יבשים הם חסרי משמעות. גם אם הכל יתקיים כמצופה לא צפויה קפיצת מדרגה של שנות דור לעומת דור המעבדים העדכני. ממילא במשחקים הכרטיס הגרפי יותר חשוב. ההמלצה שלי היא תמיד חשדרג רק כשיש סיבה ולא סתם. אם אתה מסתדר עם המערכת הקיימת, אין סיבה לשדרג. תחרה ותראה מה יצא בשנה הברה ותקבל אז החלטה. אם אתה מרגיש שכבר הגיע הזמן, אז תקנה פלטפורמה עדכנית (כי ציינת שאינך מעוניין לשדרג את המעבד הקיים) והיא תחזיק לך יפה מאוד מספר שנים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, אבל בתכלס יש הבדל עצום בין החדשים לשלי נכון?

למשל יש משחקים שאצלי עובדים בסדר ואצל אחי שיש לו מחשב חדש עובדים אפילו יותר טוב.. ואני כבר מרגיש שהמחשב זקן פה.. או שזה בכלל לא קשור אליו למרות שלא נראה לי..

למשל פיפא 2019, אם אני שם על ההגדרות הכי גבוהות המשחק לא עובד פיקס כל כך... סתם דוגמה..

ומבחינת ביצועים כלליים של המחשב, הוא סבבה, אבל הייתי רוצה גם יותר מהיר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל גדול (אבל תלוי בין איזה דגמי מעבדים משווים) בעיקר על הנייר. בפועל כאמור זה תלוי שימוש. במשחקים זה תלוי במשחק, בהגדרות והכרטיס הגרפי. אני לא מומחה במשחקים, אבל עד כמה שידוע לי משחק כמו הוא לא תובעני במיוחד מבחינת דרישות חומרה, בטח בכל הנוגע למעבד, ומערכת כמו שלך בהחלט אמורה להריץ אותו.

בעבודה שוטפת (פתיחת קבצים וכאלה. אני מניח שלזה התכוונת כשאמרת שאתה רוצה היצועים כלליים יותר מהירים) לא תרגיש בהבדל. אם אין לך , שדרוג מכונן קשיח ל- יאיץ לך את התגובתיות הכללית של המערכת ואת זמני הטעינה של מערכת ההפעלה ומשחקים.

אם אתה מחפש יותר ביצועים במשחקים אז אולי יש מקום לשדרג (ואולי גם כרטיס גרפי, שוב – תלוי במשחקים). במקרה כזה אני בעד לקנות את המערכת המשתלמת ביותר בזמן נתון (למעט מקרים של השקה קרובה מאוד בטווח של עד לחודש) ולא להמתיןתכי תמיד יהיה משהו חדש באופק שאולי כדאי לחכות לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...