שדרוג מסך 1440p 60HZ ל 144hz ו27 מול 32" - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מסך 1440p 60HZ ל 144hz ו27 מול 32"

Monopoly

Recommended Posts

אהלן
כרגע עם מסך u2515h - Ips, 25", 1440p - 60hz 8ms
רואים מעולה - חד וצבעים מצויינים
אך הוא איטי לגיימינג ולפעמים קצת קטן כאשר רוצים לראות את האויב מרחוק

אני רוצה לעבור למסך עם 144hz וכמובן גם 1440p.

מבחינת מפרט נכון להיום אני עם i7 6700k @ 4.6 + GTX 1070

*אני כנראה אשדרג את הכ.מסך בהמשך גם כן ל 1080Ti או RTX2070 במידה ויהיה צורך מבחינת FPS.

משחק ו Forza למיניהם.

אין מצב שאני עובר לפאנל TN והתקציב (2500 ומטה)  לא ממש מאפשר למצוא מסך IPS נורמלי
חיפשתי מסכי 27" ונתקלתי לבסוף במסכי 32" עם פאנל - פשרה טובה בין מהירות לאיכות צפייה
להפתעתי- הם זולים יותר ממסכי 27"!! גם בארץ וגם באמזון
הדגם שהכי התחברתי אליו הוא ViewSonic XG3240C

https://www.wellcom.co.il/index.php?route=product/product&product_id=17330

ויש גם וריאציה עם סטנד פשוט יותר ב300₪ פחות(!!) ViewSonic VX3258-2KC-MHD

https://www.wellcom.co.il/index.php?route=product/product&product_id=17711

המחירים מעולים ואפילו זולים מעט לעומת אמזון!

השאלה העיקרית היא האם מסך כזה גדול (31.5) לא יראה לי מאד לא חד ביחס ל25" שיש לי כרגע עם אותה רזולוציה? מפחד לחזור לרמה של 1080p..
והוא גם מעוקל וזה משהו שאני לא סגור עליו
האם כדאי לחפש מסך 27" ? איפה אפשר למצוא מסך דומה במחיר עם אותם נתונים?
לא רואה סיבה להוסיף 500₪+ כדי לקבל מסך קטן יותר!

עוד דבר: ממה שהבנתי אינו חובה וכנראה שלא אחווה tearing באותה רמה כמו שאני אחווה על 60hz, האם אני טועה?
כרגע משחק עם v-sync on על 60fps קבוע.

תודה!! שבוע טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Monopoly

כרגע משחק עם v-sync on על 60fps קבוע.

אז זאת הטעות שלך. תבטל את זה במיידי. זה מוסיף דיליי.

אם ה-Tearing מפריע תעבור ל-Window Mode.

לגבי המסך, זאת כנראה טעות. 32" 144Hz לא יעלה 2,100 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפאנל ב-ViewSonic הוא MVA ולא (הטעות במידע שבאתר). אני דווקא מחבב פאנל VA. שחורים קצת יותר עמוקים מ-, הצבעים עדיין מוצגים ברמת דיוק מספקת כמעט לכל שימוש וזוויות הצפייה זהות באופן מעשי. החסרון היחסי של פאנל הוא חוסר אחידות בבהירות בין אזורים שונים במסך אבל אם הפאנל טוב זה לא באמת בא לידי ביטוי. בשימוש כללי מקבלים חוויית שימוש זהה בין MVA ל-IPS/PLS.

רק שצריך לנסות לדלות מידע לגבי ה-Input lag של הדגם הזה ספציפית. הפאנל לכשלעצמו לא מעיד מה יכול להיות ה-Input lag. אני רואה שהמסך משווק כמיועד לגיימינג אז אני מקווה שאפשר להניח מזה שהיצרן דאג ל-Input lag מתאים.

לגבי מסך קעור וצפיפות הפיקסלים, זה מאוד סובייקטיבי ודי בלתי-אפשרי לתת לך תשובה. זה גם תלוי במרחק ישיבה מהמסך.

בחישוב מתמטי פשוט מקבלים שצפיפות וגודל הפיקסלים זהים בין מסך 24" ברזולוציית 1080p ומסך 32 אינץ' ברזולוציית 1440p. אבל הנתון המספרי הזה לא מספר בהכרח את כל הסיפור.

לדעתי האישית 32 אינץ' הוא גודל קצת מוזר למסך מחשב. קצת גדול מדי לרזולוציה של 1440p ועדיין קצת קטן מדי לרזולוציה של מבלי להידרש לשינוי ה-DPI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

לגבי מסך קעור וצפיפות הפיקסלים, זה מאוד סובייקטיבי ודי בלתי-אפשרי לתת לך תשובה. זה גם תלוי במרחק ישיבה מהמסך.

בחישוב מתמטי פשוט מקבלים שצפיפות וגודל הפיקסלים זהים בין מסך 24" ברזולוציית 1080p ומסך 32 אינץ' ברזולוציית 1440p. אבל הנתון המספרי הזה לא מספר בהכרח את כל הסיפור.

לדעתי האישית 32 אינץ' הוא גודל קצת מוזר למסך מחשב. קצת גדול מדי לרזולוציה של 1440p ועדיין קצת קטן מדי לרזולוציה של 4k מבלי להידרש לשינוי ה-DPI.

לגבי הinput lag מסתבר שזה פאנל שהרבה חברות משתמשות בו כולל דגם של ולפי ביקורות באינטרנט המסך טוב

אני יושב יחסית קרוב
וכן אני גם חושב שהמסך הזה טיפה גדול מצד אחד

מצד שני למה להוסיף עוד כסף בשביל מסך יותר קטן?! [27]

יש איזושהי חנות בארץ שמציגה מסכי גיימינג? הפעם היחידה שנתקלתי ב"תצוגה" של מסך 144HZ היה בתערוכת גיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Monopoly

אני גם חושב שהמסך הזה טיפה גדול מצד אחד

מצד שני למה להוסיף עוד כסף בשביל מסך יותר קטן?! [27]

לדעתי זאת קצת טעות להסתכל על זה ככה. אתה לא משלם על הגודל הפיזי של המסך אלא על צפיפות הפיקסלים (יחס בין רזולוציה לגודל). פעם נאלצתי לעבוד תקופה קצרה עם מסך 32 אינץ ברזולוציה של 1080p (של , לא זוכר את הדגם המדויק) וזה היה קצת לא נוח. חזרה ל-27 אינץ' ברזולוציה של 1440p בהחלט  הייתה שיפור בכל היבט של השימוש למרות שהמסך קטן יותר.

במסך 27 תקבל צפיפות פיקסלים גבוהה בשיעור של 18.5% לערך לעומת מסך 32 ברזולוציה זהה. זה לא הפרש זניח.

לדעתי מסך 27 הוא הגודל האידאלי לרזולוציה של 1440p. מצד שני, אני לא יודע כמה שיפור זה יהיה לעומת ה2515H בכל הנוגע לגודל האלמנטים על המסך. מדובר בהבדל של 8% לערך בגודל ובצפיפות הפיקסלים. זה מורגש, אבל לא חושב שמשנה מהותית את חוויית השימוש. זה מאוד סובייקטיבי.

לא חושב שיש מסכים כאלה בתצוגה בחנויות וגם אם היו קצת קשה להתרשם ככה.

מסך 32 אינץ' לא יהיה גרוע, אבל ציינת שאתה לא רוצה לחזור לחדות תמונה של מסך 1080p (אני מניח בגודל 24) ומכאן ההסתייגות המסוימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

מסך 32 אינץ' לא יהיה גרוע, אבל ציינת שאתה לא רוצה לחזור לחדות תמונה של מסך 1080p (אני מניח בגודל 24) ומכאן ההסתייגות המסוימת.

על איזה מסך 27" היית ממליץ?

ומה לגבי הg-sync, האמת באמת אפשר להסתדר בלעדיו מבחינת tearing ?

אגב הנה ביקורות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא גיימר אז אני לא יודע לענות על השאלה לגבי .

אני גם לא הכי בקי במסכי 144Hz וייתכן שהתקציב שלך לא מספיק בשביל מסך שהוא גם 27 אינץ', גם פאנל שאינו TN וגם 144Hz.

אולי ל-Jabberwock שמכיר את הנושא טוב יותר ממני יהיה רעיון מתאים. אני מתייג כאן גם את @--- The King --- שמכיר את התחום טוב ממני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע לך ללכת על מסך 27 ברזולוציה 1440p (כמו שיש לך עכשיו). כמו שנאמר כבר, מסך 32 אינץ ברזולוציה כזאת לא ייראה מדהים בגלל ppi נמוך. בטח אם אתה רגיל לצפיפות של 1440p על מסך 25 אינץ מהמסך שיש לך כרגע.

רק כדי לסבר לך את האוזן:

אתה היום עובד על 117.5 PPI .

מסך 27" באותה רזולוציה יהיה 108.8 PPI שלדעתי הרבה יותר נוח. זה יתבטא בעיקר בקריאה אבל גם לגיימינג.

מסך 32" באותה רזולוציה יהיה 91.8 PPI, שזה בדיוק כמו מסך 24" ברזולוציה 1080P.

לגבי , אין מה לדבר על זה בתקציב שלך בכלל.

ולגבי הסטנד שחשבת לחסוך עליו 300 ש"ח, לא כדאי לדעתי. זה מהדברים שלא הייתי חוסך עליהם. לדעתי אפשר למצוא גם אופציות טובות יותר עם סטנד מתכוונן. אם תרצה אוכל לחפש לך. רק תגיד על איזה מאפיינים אתה נסגר בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתלבטות הראשונה היא לגבי הG-sync ו 144HZ - שנכון להיום עם ה 1070 אני אקבל סביבות 90-100Fps בממוצע

אני משחק היום [מאז ומתמיד] עם v-sync על 60HZ כי Tearing פשוט מחרפן אותי - אני מאד OCD בדברים האלה, לא כלכך הבנתי האם הTearing במצב דומה על מסך 144 ו 60hz או לא.

התלבטות שניה לגבי זה שהמסך 32 הוא מעוקל ולא ישר

לגבי ה PPI אני חושב שאחיה עם זה,

במיוחד שכרגע אני בוינדוס ודפדפן עם DPI של 110% ולא 100% לכן זה יוצא שאני לא בדיוק קורא טקסט עם 117.5PPI [תקנו אותי אם אני טועה]

וכן כנראה שווה להשקיע עוד 300 שח לגבי הסטנד למרות שבשולחן הנוכחי שלי - אין לי הרבה מרווח לשחק עם הסטנד גם ככה

מצרף תמונה של המרחב עבודה רק כדי שתקבלו פרופורציה למרות שהוא עתיד להשתנות בשנה הקרובה..

136.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שהתרגלת לפאנל איכותי עם דיוק צבעים גבוה.

ומצד שני אם אתה מבחין בקריעות תמונה זה אומר שיש לך עין מאוד חדה ומהירה.

אומנם ב-144Hz יהיו הרבה פחות קריעות תמונה, אבל בלי אי אפשר להבטיח שלא יהיו ביכלל. וגם תלוי כמה העין שלך חדה.

את v-sync הייתי פוסל על הסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...