בימים ההם בזמן הזה: היום לפני 12 שנה קרה משהו נהדר ל-ATI - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בימים ההם בזמן הזה: היום לפני 12 שנה קרה משהו נהדר ל-ATI

djelectric

Recommended Posts

קצת חפירה במדור בימים ההם בזמן הזה של HWZONE, שכבר מרשה לעצמו להתגאות בגילו המופלג:

https://hwzone.co.il/main-computers/כרטיסי-ה-radeon-החדשים-של-ati/

אני זוכר את רמת הקנאה שהייתה לי לבעלי X1950 למיניהם. איזו הדגמה של עוצמה אדירה של ATI:

168.jpg

בין מתחריו של סדרת כרטיסי המסך האלה עמדו Geforce 7800GT ולאחר מכן 8600GT . ב-ATI יצרו יכולת לרסק את התחרות באלימות וללא רחמים.

סופה המר של סדרת X1950 הגיעה כאשר החלו לצאת כותרים שמבקשים תמיכה ב-Shader Model 3.0. משחקים פשוטים שפשוט חסמו סדרה עוצמתית. 8600GT החלשלוש כלל את מפתח הכניסה והשומר נתן להכנס למועדון. 

קישור למדור בימים ההם בזמן הזה:

https://hwzone.co.il/onthisday/

לעיתים כדאי להכנס בשביל קצת נוסטלגיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על הזמן. זמנים סופר נוסטלגיים.שנים יקרות לגיימינג.

אני לא זוכר איזה כרטיס היה לי אחרי ה RIVA TNT, Voodoo 3 אבל היה לי משהו של ATI

ובנוסף גם ג'יפורסים GTS \ MX \ GT עברתי יותר מידי . גם 9800XT היה לי.

גם 6800GT היה לי ( זוכר שרציתי כרטיס חזק ל FC1 בזמנו, שהיה מהפכני ).

ומשם ל -> 4850, 5870 ואז בשנים האחרונות די חד-צדדי עם הירוקים.

תודה על הנוסטלגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בימים שכרטיס היי אנד היה עולה 1500 שקל... והשיפור בין כל דור היה באמת גדול.. שהיתה תחרות שכל חברה זרקה כל מה שהיא יכולה בלי לחשוב הרבה.

המונופול הזה של אנוידיה בימינו, פשוט רע. אם היתה להם תחרות אמיתית, לא היינו רואים מחירים גבוהים כאלה. יש להם פשוט פריווילגיה כי הם מתחרים בעצמם פשוט בדור הקודם, ושולטים על המחירים שלו גם. מסדרים את ההשקות של כל הדגמים ואת המחירים שלהם ככה שהמלאי של הדור הישן יתחסל. ובטח גם חושבים קדימה, שלא יתקדמו יותר מדי בדור הזה, כי יהיה קשה לא לאכזב בדור של אחרי. הכל מחושב מסורס ומגעיל. סתם כי זה יכניס להם יותר כסף ככה. או ש יחזרו בענק עוד שנה, או שאינטל ייכנסו. מישהו חייב לשבור את המונופול הרע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובהמשך לדברייך הנכונים, אני שואל

איך ולמה ?

מה הסיבה למצב הזה ?

מה, כל הגאונים התקבצו לחברה אחת ?

הניהול של נווידיה היה מושלם לאורך השנים ושל AMD  בדיוק הפוך ?

איך שתי חברות באותו תחום מגיעות לפערים כאלה ?

וזה רע במישור הצרכני, אבל כמו בגלדיאטורים - לא הגיע הזמן להוריד את האגודל  למטה עבור ?

שאחרים יכנסו לתחום ויצליחו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה סיבות:

-אין רגולציה על כספים ומימונים שמועברים מיצרניות חומרה למפתחי תוכנה.

-אין רגולציה על שמירת יחס ביצועים למחיר הוגן בין דורות

-אין רגולציה על מה "ביצועים" בכלל אומר

-ליבת G80 שבאה ב-2007 היא באמת ובתמים המצאה גאונית של אותה תקופה. זו ליבה ששיגרה את קדימה למסלול של הצלחה

- רכישת ATi של . יש רבים שטוענים שהמהלך הזה הרג לחלוטין כל פוטנציאל של ATI להפוך למובילה בשוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע בוודאות, אני מנחש שהסיבה העיקרית היא כסף, NVIDIA משקיעה יותר כסף וזה גם יכול להתבטא באיכות האנשים למשל. הניהול שלה נכון אם אתה חושב על האינטרסים שלה. כנראה שמי שמנהל שם את העניינים יודע מה הוא עושה. אבל בלי קשר לזה, זה פשוט מגעיל. להם אכפת רק מהשווי שלהם כחברה ולא משום דבר אחר. אני מניח שגם , אבל זה הרבה יותר מסובך, נדמה לי שהם מתעסקים הרבה יותר במעבדים מאשר כרטיסי המסך, לראייה כל ה שאין ספק שהשקיעו בו הרבה משאבים. אולי באמת הם מתכננים משהו עוד שנה, כאילו, יש להם תכניות. 7NM אני חושב, משהו חדש לגמרי. אולי גם שם הם יביאו איזה טריק כמו ה RT, או פשוט יעתיקו אותו... או שבכלל לא. יכול להיות שבכלל הם יפשלו. אין לי מושג. נחכה ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TU104 זו לא חרב שיצר נפח לשדא הקרב כי אין שדא קרב. החרב הזאת לא תראה דם, היא בעיקר תתלה על הקיר ליופי.

אבל מה אני יודע, עוד לא חתמתי על שום חוזה סודיות ועוד לא קיבלתי לידיים. 

הנה כמה דברים שאני כן יודע.

התקציב שחטיבת Intel Graphics מקבלת הוא כנראה מרשים, אך לא עצום. רוצים כנראה לראות תוצאות לפני שיכנס כסף. אחרי שיהיה POC מוצלח כנראה שיהיה תקצוב של כור גרעיני.

AMD RTG כרגע שקועה בפיתוח פלטפורמה לקונסולות וסוני הבאות כמו כן פתרונות לעולם המקצועי, בו לה חלק זערורי לעומת NVIDIA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@YarYar

קצת מפליאה אותי הסלידה בדברייך מההתנהלות העסקית של NV.

לא שאני מרוצה מזה, או אוהב את זה.

אבל זה ה - א'  ב'  העסקי בעולם התחרותי והרווי שיש כיום.

מי שלא אוכל - דינו שיאכל ! כ"כ פשוט ובסיסי שאין יותר פשוט מזה.

כל התארים שקשרת להתנהלותה של  NV נכונים.

אבל זה העולם.

3DFX, BANSHEE ועוד ועוד חברות שלא ישמו את הדברים הבסיסיים

שכתבתי לעיל, מככבות בדיון הנוסטלגי כאן.  😎

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה דברים שיכולים להכניס לאנשים כסף שיגרמו לי לסלוד כשאני חושב עליהם...

איך שהעולם העסקי עובד סבבה, מבין, פשוט לא אוהב את זה. יש דברים שמגעילים בעיני. פעם זה לא היה ככה. בגלל זה היתה תקופה יפה. היתה תחרות, וכל חברה כיוונה כמה שיותר גבוה כדי להשיג עליונות. אם אתה במצב של 50-50 המטרה שלך היא ליצור רוב. ואת זה אתה עושה רק על ידי ביצועים כי יש תחרות. הצד השני דוחף אותך ואתה דוחף אותו כל הזמן. כשאתה מתחרה בדור הישן של עצמך, זה לגמרי מונופול. ואני פשוט נגד מונופולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

TU104 זו לא חרב שיצר נפח לשדא הקרב כי אין שדא קרב. החרב הזאת לא תראה דם, היא בעיקר תתלה על הקיר ליופי.

אבל מה אני יודע, עוד לא חתמתי על שום חוזה סודיות ועוד לא קיבלתי RTX לידיים. 

הנה כמה דברים שאני כן יודע.

התקציב שחטיבת Intel Graphics מקבלת הוא כנראה מרשים, אך לא עצום. רוצים כנראה לראות תוצאות לפני שיכנס כסף. אחרי שיהיה POC מוצלח כנראה שיהיה תקצוב של כור גרעיני.

AMD RTG כרגע שקועה בפיתוח פלטפורמה לקונסולות מיקרוסופט וסוני הבאות כמו כן פתרונות לעולם המקצועי, בו לה חלק זערורי לעומת NVIDIA

אינטל עושה חשבון לתקציב ?

הם רציניים ?

כל בעל מכולת יודע שמי שרוצה להחדיר מוצר חדש לשוק,

צריך בהתחלה להפסיד כמעט את התחתונים ולקוות שברגע אחרון העסק / המוצר 

יתחיל להצדיק את עצמו.

מי שלא מוכן לזה, בסוף מפסיד בוודאות את ההשקעה הזהירה שלו בלי שיהיה לו סיכוי 

אפילו לחלום על רווח.

השקיע מעט והפסיד.

מי שישקיע הרבה יפסיד בהתחלה ויתחיל להרוויח  אחר כך, אם יש לו אורך נשימה.

אי אפשר להילכם מול NV  עם תקציבים של מעבדה בתיכון ( אני מקצין בכוונה ).

NV יעשו לאינטל בדיוק מה שאינטל עשו ל - NV  כשנסיתה לצאת עם המעבד שלה,

כרגע לא זוכר את שמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

יש הרבה דברים שיכולים להכניס לאנשים כסף שיגרמו לי לסלוד כשאני חושב עליהם...

איך שהעולם העסקי עובד סבבה, מבין, פשוט לא אוהב את זה. יש דברים שמגעילים בעיני. פעם זה לא היה ככה. בגלל זה היתה תקופה יפה. היתה תחרות, וכל חברה כיוונה כמה שיותר גבוה כדי להשיג עליונות. אם אתה במצב של 50-50 המטרה שלך היא ליצור רוב. ואת זה אתה עושה רק על ידי ביצועים כי יש תחרות. הצד השני דוחף אותך ואתה דוחף אותו כל הזמן. כשאתה מתחרה בדור הישן של עצמך, זה לגמרי מונופול. ואני פשוט נגד מונופולים.

במילה אחת - צודק.

בשתי מילים - היו זמנים ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...