שאלה מסקרנת לגבי מעבדים לוחות וזיכרונות... - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה מסקרנת לגבי מעבדים לוחות וזיכרונות...

ישראל ישראל

Recommended Posts

כן אני מבין מה אתם אומרים אבל שכחתם שלא תמכרת את כל החלקים של המחשב בכל מקרה סתם שיעמם לי בדקתי עלויות של חלקים חדשים אותם חלקים שיש לו במחשב זה העלויות שלהם בכל מקרה:

זיכרון 700
לוח 215
מעבד 800
קירור 260
מארז  365
ספק 235
כרטיס מסך סביב 400 שקל
קשיח 240
ססדי 225

הגענו לסכום של 3450 שקל נגיד למחשב כזה חדש (חוץ מכרטיס מסך כי תימכרתי לפי יד שנייה).

אז אם הוא דורש 1700 שקל לא מוכן להוריד שקל עוד זה יוצא בדיוק חצי מחיר אפשר להגיד...

אבל כלול הרבה רכיבים קירור מים SSD קשיח לוח אם מעבד זיכרון 16GB כרטיס מסך סבבה סביר ספק ומארז זה מחשב סביר למשחקים ראיתי גרועים ממנו בהרבה ב1700 שקל אם אקנה חדש זה אולי יהיה לוח מעבד זיכרון מארז וספק וקשיח במקרה הטוב...זאת אומרת אני צריך כסף לכרטיס מסך SSD ועוד כסף לתוספת בשביל שיהיה 16 גיגה אז נכון אני אקבל משהו כמו 10-15% ביצועים במעבד כניראה במשחקים משהו כמו 2-3FPS בתנאי שיהיה לי מינימום GTX1070 ואילך סדרות מתקדמות הכוונה שגם ככה אני לא יצליח לגרד מעל 2000 שקל למחשב כי אין לי מאיפה...

ב-2000 שקל אפשר אולי לבנות מערכת אבל בלי כרטיס מסך למשחקים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של smalul

איך בדיוק? שים לב שהמפרט הנ"ל כולל גם מארז, ספק כח, קירור מים, דיסק קשיח ומערכת הפעלה מקורית.

ב-1700 אפשר יהיה רק לקנות שילוש מקביל המבוסס על מעבד ה Core i3-8100, זיכרון בנפח 16GB ואולי גם מארז. זה לא כולל את שאר הרכיבים שציינתי וכמובן לא כולל כרטיס מסך שמקביל בביצועיו, פחות או יותר, ל GTX 1060.

הוא אמר שהוא רוצה להחליף כרטיס מסך. אז התכוונתי שאם הוא קונה את המערכת הזאת ב1700 שח ולא משתמש בכרטיס המסך, כבר עדיף לקנות מערכת חדשה ללא כרטיס מסך ובאותו מחיר ניתן לקבל את אותה התמורה מלבד 16 ג'יגה ראם, שיהיו 8 ג'יגה. בקירור מים אין צורך, מיותר לגמרי לדעתי. לגבי וינדוס אתה צודק. בוא נגיד שב- 2300 שח אפשר לקבל מערכת זהה בביצועים כולל הזיכרון וחלונות 10 מקורי. ללא כרטיס מסך וללא נוזלי. רק שיקח את זה בחשבון, ושבמערכת חדשה יהיו לו אופציות שדרוג יותר נרחבות בעתיד, בעיקר למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת הכי זולה שהצלחתי להרכיב שביצועיה יהיו דומים ושכוללת רכיבים שדומים לאלו במחשב שמוצע למכירה ב-1700 ש"ח:

This Specification Created @ www.tms.co.il - Professional and Reliable Computers Chain Stores

CPU:
AMD Ryzen 3 2200G With Radeon RX Vega 8 Box
    Qty: 1 - Price: ₪ 462
Motherboards:
Gigabyte GA-AB350M-DS2
    Qty: 1 - Price: ₪ 270
RAM Memory:
DDR 4 16GB (2X8G) / 2666 TSP (Korea) - With New PC
    Qty: 1 - Price: ₪ 604
Cases:
Corsair Carbide Air 240 Arctic White High Airflow Cube
    Qty: 1 - Price: ₪ 420
Power Supplies:
Antec BP450PS 450W PSU
    Qty: 1 - Price: ₪ 190
Solid State Drives (SSD):
Kingston SSD 240GB A400 7mm 2.5" SATA III
    Qty: 1 - Price: ₪ 247
Hard Drives (HDD):
Hitachi HDD 1.0TB 7200 32MB SATA2 Ultrastar A7K2000 3.5
    Qty: 1 - Price: ₪ 181
Total: ₪ 2375
Will Compete with every offer or specifications in the Forums.
The Prices are including VAT and for Credit card up to 12 equal payments.
https://www.tms.co.il/30535

הערות:

א המחשב הזה לא כולל כרטיס מסך (יש גרפית מובנית במעבד), מים (נעשה שימוש בקירור הסטוק של המעבד) ומערכת הפעלה.

ב. אין לראות במפרט הזה המלצה - הוא נועד להוות דוגמא בלבד. אם זה היה מחשב עבורי, אני הייתי משנה בו כמה וכמה רכיבים (בפרט - לוח האם, ספק הכח וכונן ה SSD).

ציטוט של --- The King ---

מערכת חדשה יהיו לו אופציות שדרוג יותר נרחבות בעתיד, בעיקר למעבד.

היתרון של מערכת מחשב חדשה הוא גם באחריות מלאה על הרכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:facepalm:

איך דומה ומה דומה. כנראה הבאת דוגמה שלא נכנסת להיגיון הפשוט.

מובנה / GTX970 ?

מה זה הספק הזה? על גדר ג'נרי...

לא כל כך מובנת ההשוואה. אם התכוונת להראות מחשב עם מפרט מינימום אז הבאנדל הזה:

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=101075

של מארז + ספק, מאוד משתלם.

SSD מחליף לזה:

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=17285

ו-HDD מחליף לזה:

https://www.tms.co.il/hdwd110uzsva

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

איך דומה ומה דומה. כנראה הבאת דוגמה שלא נכנסת להיגיון הפשוט.

מובנה / GTX970 ?

מה זה הספק הזה? על גדר ג'נרי...

טוב, אני אנסה להסביר לך.

קודם כל כתבתי במפורש:

ציטוט של smalul

המחשב הזה לא כולל כרטיס מסך (יש ליבה גרפית מובנית במעבד), קירור מים (נעשה שימוש בקירור הסטוק של המעבד) ומערכת הפעלה.

הנה מה שפותח הדיון כתב:

ציטוט של maor daniel

מה אתם אומרים חבר הציע לי את כל החלקים האלה מחשב עובד קומפלט מוכן ב1700 שקל זה המפרט:

מעבד: i5 6400
קירור למעבד: Corsair h45 קירור מים! 
לוח אם: ASUS h110 m
זיכרון: 16gb (8×2 ) DDR4 2133mhz של חברת kingston
כרטיס מסך: gtx 970 Gigabyte גרסת המיני 
מארז : Corsair carbide air 240 בצבע לבן עם חלון
ספק כוח: 450w של Antec לא סגור על הדגם המדויק 
דיסקים: 240gb SSD של kingston
1tb Wd blue
וויינדווס 10 מקורי+ מדבקה של הרישיון.

בחרתי את הרכיבים הכי דומים והכי זולים שקרובים לאלו הרשומים כאן, כמו המארז, ספק הכח וכונן ה , כאשר עבור אלו שהדגם המדוייק שלהם לא ידוע בחרתי את הדגם הכי זול בעל תכונות דומות.

ציטוט של Jabberwock

לא כל כך מובנת ההשוואה. אם התכוונת להראות מחשב עם מפרט מינימום אז הבאנדל הזה:

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=101075

של מארז + ספק, מאוד משתלם.

SSD מחליף לזה:

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=17285

ו-HDD מחליף לזה:

https://www.tms.co.il/hdwd110uzsva

טוב, זה נחמד שאתה מציע שיפורים למפרט שפרסמתי, אבל שוב - שים לב שכתבתי במפורש:

ציטוט של smalul

אין לראות במפרט הזה המלצה - הוא נועד להוות דוגמא בלבד. אם זה היה מחשב עבורי, אני הייתי משנה בו כמה וכמה רכיבים (בפרט - לוח האם, ספק הכח וכונן ה SSD).

כמובן שיכלתי לבנות מפרט הרבה יותר טוב - זה לא העניין כאן. אני לא הייתי ממליץ לאיש לקנות את המפרט הנ"ל בדיוק כפי שפורסם.

בקיצור, רציתי להראות ל @maor daniel כמה עולה מפרט חדש, שמקביל עד כמה שניתן לזה שהוא פירסם שאינו כולל כרטיס מסך, מים ומערכת הפעלה מקורית. המטרה הייתה לעזור לו להחליט האם המפרט שהחבר שלו מציע ב-1700 ש"ח משתלם עבורו או לא.

אני מקווה שזה ברור עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על התגובות שלכם,

לגבי אני לא צריך כי אני מתקין עצמאי (רק כתבתי מה הוא נותן).

לגבי מים (סך הכל ניראה יפה לא חשוב לי בתכלס.

מבחינת נתונים טכניים אני יכול לקנות חלקים גם בKSP או אייבורי אילת על בסיס מלאי שיש להם ולחסוך עוד כמה שקלים לשיפורים קטנים...

ההתלבטות שלי בין המערכת ב1700 שקל בלי אחריות זה המחשב שמוכן פלטפורמה סבירה שמגיעה עם וכרטיס GTX970

אז פשוט חשבתי ללכת על מוכן במקום להתחיל לקנות חלקים ולהרכיב את המחשב לבד בשביל לחסוך 300-400 שקל מחיר של חנות כמו TMS RSM פלונטר וכולי וכולי שגם ככה רחוקות ממני אני מאשקלון והם מהמרכז.

ברור שאני מעדיף לקנות חדש אבל השאלה אם עדיף להוציא 1700 שקל על המערכת הנ"ל שכתבתי שמוכנה כבר לעבודה פירמוט ואפשר לשחק להריץ דברים בלי בזבוז זמן,

או לחלופין לקנות מערכת חדשה כמו שsmalul הציע וזה מייקר לי את העיסקה לבערך 2000+ כמובן לא כולל כרטיס מסך עצמאי אלא גרפית מובנית חלשה מאוד שלא תריץ כלום על HIGH אפילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של maor daniel

אז פשוט חשבתי ללכת על מוכן במקום להתחיל לקנות חלקים ולהרכיב את המחשב לבד בשביל לחסוך 300-400 שקל מחיר של חנות כמו TMS RSM פלונטר וכולי וכולי שגם ככה רחוקות ממני אני מאשקלון והם מהמרכז.

א. החנות יכולה להרכיב לך בחינם בד"כ.

ב. יש משלוחים.

ציטוט של maor daniel

ברור שאני מעדיף לקנות חדש אבל השאלה אם עדיף להוציא 1700 שקל על המערכת הנ"ל שכתבתי שמוכנה כבר לעבודה פירמוט ואפשר לשחק להריץ דברים בלי בזבוז זמן,

או לחלופין לקנות מערכת חדשה כמו שסמואל הציע וזה מייקר לי את העיסקה לבערך 2000+ כמובן לא כולל כרטיס מסך עצמאי אלא ליבה גרפית מובנית חלשה מאוד שלא תריץ כלום על HIGH אפילו.

אם תשתמש בGTX970 לדעתי כדאי ללכת על המערכת יד שניה. אם לא תשתמש בו אז כדאי לקנות חדש או לחפש מערכת יד שניה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של maor daniel

ההתלבטות שלי בין המערכת ב1700 שקל בלי אחריות זה המחשב שמוכן פלטפורמה סבירה שמגיעה עם DDR4 וכרטיס GTX970

אין ספק שהמחשב שהוצע לך שווה לפחות 1700 ש"ח כמחשב משומש בלי אחריות.

לדעתי אתה קודם כל צריך לקבוע לעצמך תקציב מקסימלי ודרישות מהמחשב ורק אז תוכל לקבוע האם משתלם לך לקנות מחשב חדש שלם (ומחשב כזה יעלה לך יותר מ-2000 ש"ח אם כוללים גם כרטיס מסך סביר למשחקים).

ציטוט של maor daniel

כמו שסמואל הציע

מי זה סמואל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מעבד I7 6800K

לוח אם X99 Gaming 5

ראם 2 סטיקים של  16GB סך הכל 32GB קיגסטון 2133MHZ

2 קשיחים של 2 טרה היטאצי

ססדי של  GB250 850EVO

קירור מים אזטק 240

צורב DVD

ספק סייסוניק 650W

מארז איכותי לא זוכר את הדגם שלו

כרטיס מסך צריך להוסיף לא מגיע איתו.

מחיר 2700 שקל מה אתם אומרים משתלם?

יש על המחשב אחריות שנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...