שאלה מסקרנת לגבי מעבדים לוחות וזיכרונות... - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה מסקרנת לגבי מעבדים לוחות וזיכרונות...

ישראל ישראל

Recommended Posts

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא אמרתי שאני מבין גדול במחשבים, אני מבין קצת מאנשים שאין להם ידע, להבין מה החומרה נותנת ביחס למחיר דברים בסיסים קצת מעל אחרים, אני לא כל היום שקוע באינטרנט ובפורומים בשביל לדעת שזיכרון Corsair 2133 CL13 יכול להגיע לתדר של 3.0HZ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה לגבי מעבד אין לי הרבה אופציות יש I5 8400 I5 8500 I5 8600 כאשר ההבדל זה 100-200 הרץ לכל היותר  בין אחד לשני

וכאשר במעבד I5 8600 יש את הפיצרים האלה:

Intel® Trusted Execution Technology ‡ Yes

Intel® Stable Image Platform Program (SIPP): Yes

Intel® TSX-NI: Yes

Intel® vPro™ Technology ‡ Yes
Intel® Hyper-Threading 

שהאמת אין לי מושג מה זה אומר הבנתי קצת מגוגל שחלק קשורים לביצוע משימות מהר יותר, וחלק לגבי של קבצים או משהו כזה...

ההבדל בין I5 8400 לבין I5 8600 הוא 150 שקל אני לא יודע אם חשוב או צריך את התוספות האלה במעבד למחשב של משחקים אשמח אם יוכלו להסביר לי מה זה אומר???

לגבי מעבדי רייזן 3 יורד כי שוב פעם 4 ליבות 4תהליכים.

אז נישאר רק רייזן 5 דור 2 כי בדור 1 יש 4 ליבות 8 תהליכים

אז ברייזן 5 דור 2 יש 6 ליבות 12 תהליכים שזה דגמים 2600 ו2600X שההבדל במחיר זה 760 לעמת 837 שקל תופסת של 120 שקל על 200-300GHZ שאפשר לעשות את זה דרך הלוח בהמהרה קלה יש מלא מדריכים באינטרנט לביצוע OC אז לא חושב שאסתבך עם זה...

לגבי ברור שאני מעדיף לקחת עם MHZ יותר גבוהה

אני קונה באילת ואין שם הרבה אפשרויות זה או Corsair Value 8GB 2400MHz CL16 שעולה 333 שקל

או ללכת על Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz CL16 שעולה 367 שקל

לכן החלטתי ללכת על האופצייה של 367 שקל ואם יהיה אפשרות להגדיל MHZ אני יעשה את זה...ואם לא אז 3000MHZ זה גם טוב...

יש גם דגם HyperX FURY Black 1x8GB 3200MHz CL18 שעולה 414 שקל.

יש לכם המלצה מה יותר עדיף לקנות מבחינת זיכרון?

אין לי בעיה בתכלס לקנות מאמזון אם זה יותר זול מאילת אני לא נעול על אילת פשוט ביחס לארץ אני מעדיף להביא מאילת השבוע את הכל...

השאלות הן כאלה:

ללכת על I5 8400 או 5 2600? או מה אתם הייתם לוקחים?

זיכרון ללכת על 2400/3000/3200 ואיזה חברה עדיף מה אתם הייתם בוחרים?

שוב פעם אין לי בעיה להזמין מאמזון או לקנות באילת מה יותר עדיף מבחינת חומרה?

אני בתכלס רוצה את המחשב רק למשחקים חדשים כי הישן שלי חלש כבר לא מפעיל כלום.

ממה שראיתי ביוטיוב יש מלא אנשים שקונים גם רייזן 3 1200 עושים OC ומפעילים משחקים על 100+- FPS ובמעבדי רייזן 5 זה קופץ רק ל150+- FPS...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של מאור.ד

ההבדל בין I5 8400 לבין I5 8600 הוא 150 שקל אני לא יודע אם חשוב או צריך את התוספות האלה במעבד למחשב של משחקים

השוואה של תכונות המעבדים i5-8500, i5-8400 ו i5-8600 מהאתר של אינטל:

https://ark.intel.com/compare/129937,129939,126687

שלושת המעבדים האלו הם בעלי 6 ליבות פיזיות בלי HT, כך שלמטרות משחקים ההבדל העיקרי הוא בתדר העבודה (הרגיל והטורבו). אתה צריך להחליט איזה מעבד משתלם לך יותר (האם משתלם לך להשקיע יותר כסף בשביל לקבל תוספת של 100-300MHz).

ציטוט של מאור.ד

אז נישאר רק רייזן 5 דור 2 כי בדור 1 יש 4 ליבות 8 תהליכים

לא נכון - יש את מעבד ה 5 1600 מהדור הראשון שהוא בעל 6 ליבות פיזיות ו-12 לוגיות. כמובן שעדיף לקנות מעבד מהדור השני כי ביצועי בודדת של מעבד כזה קצת יותר טובים.

אי רק אעיר שמספר ליבות לוגיות גדול יותר אינו בהכרח אומר שהביצועים במשחקים יהיו עדיפים - זה תלוי בביצועים של בודדת וכמובן ביישום/משחק עצמו.

ציטוט של מאור.ד

אני קונה באילת ואין שם הרבה אפשרויות זה או Corsair Value 8GB DDR4 2400MHz CL16 שעולה 333 שקל

או ללכת על Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000MHz CL16 שעולה 367 שקל

לכן החלטתי ללכת על האופצייה של 367 שקל ואם יהיה אפשרות להגדיל MHZ אני יעשה את זה...ואם לא אז 3000MHZ זה גם טוב...

יש גם דגם HyperX FURY Black 1x8GB DDR4 3200MHz CL18 שעולה 414 שקל.

יש לכם המלצה מה יותר עדיף לקנות מבחינת זיכרון?

ציטוט של מאור.ד

זיכרון ללכת על 2400/3000/3200 ואיזה חברה עדיף מה אתם הייתם בוחרים?

אני הייתי הולך על ה Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz CL16 שעולה 367 שקל מכמה סיבות:

א. ההפרש במחיר לעומת שעובד ב 2400MHz הוא יחסית זניח (כ-30 ש"ח).

ב. סביר להניח שלפחות בחלק מהמשחקים תקבל ביצועים קצת יותר טובים (במעבדי ההשפעה יותר גדולה לעומת מעבדי אינטל).

ג. בעתיד סביר להניח שיהיה יותר קל למכור שעובד בתדר של 3000MHz לעומת שעובד בתדר של 2400MHz.

מבחינת החברה - זה לא ממש משנה כל עוד אתה קונה של חברה מוכרת עם אחריות לכל החיים.

ציטוט של מאור.ד

אני בתכלס רוצה את המחשב רק למשחקים חדשים כי הישן שלי חלש כבר לא מפעיל כלום.

אני מקווה שברור לך שלמטרות משחקים ההשפעה של כרטיס המסך על הביצועים היא בד"כ הרבה יותר משמעותית מאשר ההשפעה של המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל אין טעם לקנות רייזן 5 1600 שעולה כמו רייזן 5 2600 מבחינת מחיר באילת....

אז מה שנישאר כמו שאמרתי זה מה עדיף רייזן 5 2600 או I5 8400.

לגבי זיכרון היה פה בחור שכתב שקנה  Corsair 2133 CL13 והצליח להמהיר אותו ל3000 אם אני לא טועה חיפשתי על זה בכל ולא מצאתי יש לך מושג אם זה בר ביצוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של מאור.ד

מה עדיף רייזן 5 2600 או אינטל I5 8400.

השאלה היא מה עדיף בשבילך, ועליה רק אתה יכול לענות. אתה צריך לבדוק מבחני ביצועים עבור המשחקים בהם אתה מעוניין לשחק ולראות איזה מעבד ייתן לך ביצועים טובים יותר. כמו כן אתה תצטרך לשקלל את העלות של המעבד ביחד עם הלוח ביחס לביצועים ואז להחליט מה הכי משתלם עבורך.

אני אישית כנראה הייתי הולך על ה 5 2600, אבל לי יש את השיקולים שלי.

ציטוט של מאור.ד

לגבי זיכרון היה פה בחור שכתב שקנה  Corsair 2133 CL13 והצליח להמהיר אותו ל3000 אם אני לא טועה חיפשתי על זה בכל גוגל ולא מצאתי יש לך מושג אם זה בר ביצוע?

המהרה של רכיב היא קודם כל עניין של מזל - יכול להיות ש"תיפול" על רכיב שיוצר מסיליקון איכותי במיוחד ותוכל להמהירו לתדרים גבוהים בצורה משמעותית אבל גם ייתכן שיקרה בדיוק ההיפך ולא משנה מה תעשה לא תצליח להמהיר את הרכיב כלל. בנוסף היא לא עניין של סתם קביעת הגדרות בביוס אלא יש צורך בהרה ניסוי וטעייה והרצת מבחני ביצועים וזה יכול לקחת הרבה מאד זמן (אני מדבר על שעות ואולי אף על ימים). חוץ מכל זה, אם אתה מתכנן להגדיל את המתח לרכיב קח בחשבון שהדבר כנראה יגרום לביטול האחריות עליו ושאתה יכול לגרום לו נזק בלתי הפיך.

לאחר שהבהרתי לך את כל זה, אתה צריך להחליט אם משתלם לך לקנות רכיב מהיר יותר (במקרה הזה - זיכרון) או לקנות רכיב זול יותר ואז לנסות להמהירו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אין לי תקציב ל-16GB כרגע,

אני יכול לקנות את החלקים מאמזון או KSP אילת כי בדרך כלל שם הכי זול,

מבחינת על איזה מותג היית הולך של 8GB בסטיק בודד כמובן...

לגבי המעבד שאמרת, תראה אני יומים בודק סירטונים ביוטיוב על השוואות ההבדל בין אינטל לAMD זה הבדל של גג 10-15FPS וזה לכרטיסים כגון GTX1060 ומעלה וגם ככה התקציב שלי לא יעבור את GTX1060 אז בAMD אני מרוויח רק את הOC למעבד ולזיכרון אז כניראה אלך על רייזן 2600 שאמרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של מאור.ד

מבחינת זיכרון על איזה מותג היית הולך של 8GB בסטיק בודד כמובן...

ציטוט של smalul

מבחינת החברה - זה לא ממש משנה כל עוד אתה קונה זיכרון של חברה מוכרת עם אחריות לכל החיים.

יש להעיר כי במידה ומדובר במעבד של ההשפעה גם של תדר הזיכרון וגם של השימוש בערוץ כפול גדולה יותר לעומת מעבדי אינטל (הסיבה היא שבחלק מהמקרים התקשורת בין הליבות במעבדי נעשית דרך הזיכרון).

ציטוט של מאור.ד

אני יומים בודק סירטונים ביוטיוב על השוואות ההבדל בין לAMD זה הבדל של גג 10-15FPS וזה לכרטיסים כגון GTX1060

אם המחיר של השילוש זהה בשני המקרים אבל מעבד נותן לך ביצועים עדיפים כמובן שמומלץ שתקנה מעבד כזה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של מאור.ד

בAMD אני מרוויח רק את הOC למעבד ולזיכרון אז כניראה אלך על AMD רייזן 2600 שאמרת.

אז אתה רוצה מפרט מקסימום ביצועים-מינימום מחיר. יש לזה שם.

אתה קונה גם כרטיס מסך?

מרכיב לבד את המחשב?

לדעתי תחשוב בכיוון של:

Ryzen 5 2600 Box

Motherboard b450m

RAM 3000MHz

GPU 580

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אז אתה רוצה מפרט מקסימום ביצועים-מינימום מחיר. יש לזה שם.

אתה קונה גם כרטיס מסך?

מרכיב לבד את המחשב?

לדעתי תחשוב בכיוון של:

Ryzen 5 2600 Box

Motherboard b450m

RAM DDR4 3000MHz

GPU 580

אני מבין את הכוונה שלך מה שאני קצת תקוע איתו זה המחשב אם לקחת מעבד 1200 ולעשות לו OC,

או לקחת מעבד 2600 אני לא יודע באיזה מקום יש אמינות לגבי המידע שהם מספקים

כל הסירטונים שאני רואה יש סך הכל הבדל של 10-15FPS בין 2 המעבדים האלה אפילו גם בינם לבין I5 8400/8500 בכל המשחקים שיש...

תמיד הכרטיס מסך השפיע על הביצועים ולכן בדקתי לגבי התקציב שלי שיכול להיכנס בו רק GTX1060 בלחץ אז מה שאני חושב עליו ביומים הקרובים שיש לי זה אם ללכת על שילוש של  מעבד 1200 או ללכת על שילשול של מעבד 2600 והסיבה היא שאם בעתיד יצאו משחקים שתומכים מעל 4 ליבות אז גם יצאו מעבדים חדשים לפי מה שאני מבין כל שנה+- יוצאים מעבדים חדשים שבדרך כלל לרוב בתקופה הזאת יעבדו על אותו סוקטים גם באינטל גם ולכן אם באמת בשנה הקרובה יצאו באמת משחקים שצריכים תמיכת 6+ ליבות תמיד יהיה אפשר להחליף רק מעבד אבל לפי מה שקורה כרגע בשוק וממה שאני קורא כאן ובעוד פורומים וערוצי זה לא יקרה ב-2-3 שנים הבאות אם אני טועה תתקן אותי?.?. ?

אז בתכלס אם ההבדל בין רייזן 1200 לבין רייזן 2600 כרגע זה רק 10-15FPS במשחקים כי שוב פעם התקציב שלי יכלול רק GTX1060 אז מה הטעם לזרוק 500 שקל על מעבד שאני יכול עוד שנה+ לקנות או אפילו לקנות דגם יותר מתקדם גם אם יעלה 800+- אתה מבין את הכוונה שלי מה אני מתכוון? מה אני מנסה להגיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככלל אצבע, אלא אם כן יש לך מתווה שדרוג מוגדר וברור מראד (כלומר מתי תשדרג רכיב מסוים ואיך התקציב מתחלק ביןצהשלבים השונים), אל תבנה על יכולת לשדרג בעתיד את המעבד (ועל אחת כמה וכמה בצד של אינטל). עד שנוצר פער טכנולוגי מספיק גדול שמצדיק/דורש שדרוג, בכלל לא בטוח שהפלטפורמה הנוכחית תהיה עדיין רלוונטית. AMD לדוגמה הצהירה שתושבת תתמוך במעבדי עד 2020. אם אתה קונה מערכת היום לא סביר שתצטרך לשדרג מעבד עד לסוף שנת 2020, אלא אם כן השימודים שלך פתאום ישתנו לגמרי.

אם רק אפשר, עדיף לך ללכת על ה- 2600 כי הוא הבחירה המאוזנת יותר היום במבט קדימה לתקופת השירות הצפויה של הפלטפורמה. ההפרש במחיר עכשיו לא גדול יותר מאשר המחיר שתשלם עבור קניית מעבד זול יותר היום + מעבד "חזק" יותר כלשהו בעתיד (נניח תקנה Rzen 2600 או 3600 אפילו כיד שנייה בעוד כמה שנים) ועל הדרך תחסוך לעצמך כאב ראש.

כמובן שאם התקציב לא מאפשר אז צריך לעשות פשרות. אבל אם יש אפשרות להקצות תקציב שיכסה את המפרט הנ"ל, זאת האפשרות שתתן לך את התמורה (ביצועים ושקט נפשי) הגבוהה ביותר לאורך חיי הפלטפורמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של מאור.ד

בשוק וממה שאני קורא כאן ובעוד פורומים וערוצי יוטיוב זה לא יקרה ב-2-3 שנים הבאות אם אני טועה תתקן אותי?.?. ?

קודם כל 1200 אתה לא תקנה, מהסיבה שהוא דור קודם.

ציטוט של מאור.ד

אתה מבין את הכוונה שלי מה אני מתכוון? מה אני מנסה להגיד?

נכון שזה לא ישנה עכשיו אבל בזה שאתה קונה את המעבד של ה-6 ליבות אתה מבטיח יותר זמן חיים למערכת שלך.

עם 4 ליבות כנראה שתצטרך לשדרג יותר מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@מאור.ד

בוא נעשה את זה פשוט יותר:

א. האם אתה בונה מחשב חדש לחלוטין או משדרג מחשב קיים?

ב. מהו מפרט המחשב הנוכחי?

ג. אילו רכיבים בדיוק אתה צריך או רוצה לקנות?

ד. מה התקציב הכולל למחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...