שאלה מסקרנת לגבי מעבדים לוחות וזיכרונות... - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה מסקרנת לגבי מעבדים לוחות וזיכרונות...

ישראל ישראל

Recommended Posts

אני מחפש לקנות מחשב במחיר זול וסתם התחלתי לבדוק לגבי לוחות וזיכרונות מחשב למשחקים לא משהו עצבני...

מה ההבדל מבחינת ביצועים בין 2 התדרים של הזיכרונות האלה אם בפועל המעבדים מסוגלים לעבוד עד 2666MHZ לפי הנתונים הטכניים באתר של אינטל?

Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz CL16 שעולה 367 שקל לבין Corsair Value 8GB 2400MHz CL16 שעולה 333 שקל

לגבי ראיתי ביוטיוב גם בדיקות שלהם בין I3 8100 לבין I5 8400 ואין הבדל פרט לטכנולוגייה Intel® Turbo Boost Technology ‡ 2.0 והשאלה כמה היא משפיעה במשחקים ?

לגבי לוחות גם בדקתי בפורומים ויוטיוב וגם שם שוב ההבדל קטן בין הציפסטים חשוב לקחת לוח עם דואל צאנל בזיכרון תמיכה בכמה יותר ערוצים לכרטיס מסך וזה בתכלס ההבדלים השאלה אם יש מה להשקיע או לקחת מעבד ולוח פשוטים או שעדיף להשקיע ולקחת חלקים יקרים בשביל משחקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ההבדל לא היה גדול בין המעבדים  במשחקים  , כי הרבה משחקים  מנצלים בעיקר את  הכרטיס מסך . 
אבל במשימות  אחרות  יש  הבדל ניכר בין המעבדים  .
יש כמה אתרי מבחני ביצועים , חלקם  אמינים  חלקם  לא  ,  אני אוהב  את האתר של  PASSMARK
כי הוא נטו מבוסס  על נתונים  אמיתיים  , כדאי לך  לראות שמה את הדירוגים  לחומרה  .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי האתר שנתת I5 מקבל 2000 נקודות יותר מI3 וההבדל הכספי זה 230 שקל ביניהם השאלה למשחקים אם שווה להשקיע את הסכום הזה?

בזיכרונות גם התדר של 3000 מקבל 15,659 MB/s לעומת תדר 2400 שמקבל 13,337 MB/s זה קריטי במשחקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי מה התקציב הכולל שלך ומה חשוב לך יותר (ביצועים או future proof). אם חשוב לך future proof אז כדאי שתיקח מעבד חזק כדי שהמחשב יהיה רלוונטי בעתיד, וסטיק בודד של 16GB כדאי להשאיר מקום לעוד על הלוח (וכמובן עם 4 סלוטים של זיכרון). כרטיס המסך חשוב לביצועים במשחקים הרבה יותר מזיכרונות ומעבד, ולכן בשביל לקבל את התמורה הכי טובה לכסף מבחינת ביצועים, הכי כדאי להשקיע כמה שיותר בכרטיס מסך וכמה שפחות במעבד וזיכרונות, כאשר משקיעים לפחות במעבד 4 ליבות שלא ייצור צוואר בקבוק, וזיכרונות 8GB לא משנה באיזה מהירות.

אגב, כל הלוחות של הדורות העכשויים תומכים ב- dual channel.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משווה מעבד 4 ליבות למעבד 6 ליבות. אז נכון שעכשיו לא תראה הבדל אבל בעתיד כאשר התוכנה תבקש יותר משאבים, ה-i3 יתחיל "להיחנק" ראשון.

מהירות זיכרון פחות קריטית במעבדי .

במעבדים של יש יותר חשיבות.

וגם תלוי לפי הרזולוציה. לא הייתי מרכיב מפרט עם 2133MHz לרזולוציה מעל 1080P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע כרגע אני החלטתי לקחת באילת את החלקים האלה:

מעבד Intel i5 8400 2.8Ghz 9MB Cache s1151v2 עולה 650 שקל
זיכרון Vengeance LPX 8GB 3000MHz CL16 עולה 376 שקל
מארז Dark Fleet DF500 ATX Tower עולה 255 שקל

אני בודק לגבי עד 100 שקל ולגבי לוח מה יותר מתאים למערכת הזאת לגבי כרטיס מסך זה אני קונה יד שנייה שאקבל את החלקים של המחשב מאילת קודם זה יותר חשוב לי וכן זה מחשב למשחקים...

והחלטתי לקחת I5 דור 8 וזכירון 8GB זה רק למשחקים זה צריך להספיק לדעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@מאור.ד

א. אל תהיה מקובע בהכרח על מעבד של אינטל - יכול להיות שדווקא מעבד של יהיה עדיף עבורך מבחינת יחס הביצועים לעלות. תבדוק מבחני ביצועים למשחקים שבהם אתה מתכנן לשחק ותראה איזה מעבד עדיף עבורך.

ב. אם ההפרש במחיר בין מהיר יותר לאחד איטי יותר הוא קטן, אז ברור שעדיף לקחת את הזיכרון המהיר יותר.

ג. אני חושב שעדיף להשקיע בזיכרון בנפח של 16GB פשוט בכדי לחסוך את השידרוג בעתיד (ואיתו את האפשרות של בעיית תאימות עם הזיכרון הקיים).

אם הייתי צריך להציע עכשיו שילוש למטרות משחקים במטרה לחסוך כמה שיותר כסף, כנראה שהייתי ממליץ על שילוש כזה:

This Specification Created @ www.tms.co.il - Professional and Reliable Computers Chain Stores

CPU:
AMD Ryzen 5 2600 Processor Box (Gen 2)
    Qty: 1 - Price: ₪ 867
Motherboards:
Gigabyte GA-AB350-Gaming 3
    Qty: 1 - Price: ₪ 446
RAM Memory:
Corsair DDR 4 16G(8GX2) 3000 CL16 Vengeance LPX Black CMK8GX4M1D3000C16
    Qty: 1 - Price: ₪ 760
Total: ₪ 2073
Will Compete with every offer or specifications in the Forums.
The Prices are including VAT and for Credit card up to 12 equal payments.
https://www.tms.co.il/28653

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להשוות פרטים יבשים וציונים שלא נותנים שום אינדיקציה לא יעזורו לגבש החלטה, ואני מצטט אותך "לפי האתר שנתת I5 מקבל 2000 נקודות יותר מI3 וההבדל הכספי זה 230 שקל ביניהם השאלה למשחקים אם שווה להשקיע את הסכום הזה?".

רוצה לדעת איך זה בא ע"י ביטוי בביצועים במשחקים? חפש אז בנצ'ים שמדברים ב-FPS במשחקים, ואז תוכל להחליט בעצמך אם X FPS שווים Y ש"ח במשחקים שאתה מתכוון לשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

נראה שהייתי ממליץ על שילוש כזה

צ'יפסט 350 מצריך עדכון ביוס לתמיכה בריזן 2. תקן אותי אם אני טועה. לכן אם הוא לא קונה מחנות עם הרכבה אז עדיף את ה-450.

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD Ryzen 5 2600X Processor Box (Gen 2)
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 975
לוחות אם:
Gigabyte GA-B450M DS3H
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 371
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 16G(8GX2) 3000 CL16 Vengeance LPX Black CMK8GX4M1D3000C16
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 760
סה"כ: ₪ 2106
מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/28712

ולדעתי עדיף 2600X. במשחקים הוא רץ על 4.0GHz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם הייתי ממליץ על , ו 16GB . בכל מקרה.
אם OC ידני לזיכרון בא בחשבון, אפשר לחסוך עוד איזה 150-200 שקל וללכת על 2133 CL13 שאצלי רצים על 3GHZ CL16. אלו צ'יפים של מיקרון. מדיווחים באינטרנט הם בדרך כלל מגיעים אפילו קצת יותר רחוק. אבל בעצם הבחור אמר שהוא מבין במחשבים. אז לא משנה :smiley:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...