חסימת פרסומות באתרים - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חסימת פרסומות באתרים

jackhammer

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני משתמש בכרום בגרסא הכי עדכנית שלו.

לפי מה שאני זוכר, אחד השינויים הגדולים לפני כמה שבועות היה חסימה של סרטונים שמנגנים אוטומטי ושלל פרסומות "מוגזמות" שמשתלטות על המסך או מקפיצות כל מיני טאבים מוזרים....

הדבר הזה מופעל כבר? בYNET למשל (אחד האתר עם הפרסומות הכי אגרסיביות ומציקות שאני מכיר) כל הזמן יש סרטונים שמנגנים אוטומטית.

המשתמש צריך לעשות משהו כדי לחסום את ההתנהגות הזאת או שזה פועל לבד?

אשמח לעזרה כדי לעצור את התופעה הביריונית הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק בהגדרות אם הפונקציה פעילה

Settings > Advanced > Content Settings  > Ads

יחד עם זאת, אמנם לא ביצעתי בדיקות מקיפות אבל לחוסם םרסומות הזה יש כמה חולשות מובנות בעיקר לגבי האופן שבו נקבע מה יחסם ומה לא. מראש הוא בנוי לחסום רק אלמנטים שמפרים תקני פרסום נאותים, אבל לפחות כרגע כל המנגנון הזה לא בדיוק עקבי או בשל באופן מלא – בטח באתרים בארץ.

לדעתי, עדיין מומלץ להשתמש בחוסם פרסומות צד-שלישי. אתה בטח כבר מכיר, אבל אני ממליץ על uBlock (עם רשימת הפילטרים לאתרים בישראל). הוא חוסם יותר מרק פרסומות ובניגוד לחוסמי פרסומות אחרים לא מזריק CSS כדי להסתיר את הפרסומת, אלא חוסם את בקשת ה-HTTP שנשלחת לשרתים. כמו כן, קל מאוד להוסיף אתרים מהימנים לרשימה הלבנה. אני משתדל לא לחסום פרסומות באתרים שפרסום מהווה מקור הכנסה מרכזי עבורם ובתנאי שהם מכבדים את המשתמשים ומשלבים פרסומות בצורה סבירה שאינה יוצרת מפגע (בדרך כלל בלוגים או םורומים שמנוהלים על-ידי קהילה בלי גוף מסחרי גדול מאחוריהם).

לפורטלי חדשות בארץ לא הייתי ממליץ להיכנס בלי חוסמי פרסומות ו/או סקריפטים מסוימים (בעיקר XSS למניעת הזרקת קוד זדוני משרת צד-שלישי לאתר שבו מבקר המשתמש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הכרתי את החוסם הספציפי הזה.

השתמשתי באד בלוק ואד בלוק פלוס. הם באמת ממש מכבידים על המעבד והזכרון.

תודה הורדתי את מה שהמלצת.

לגבי ההגדרה במיקום Settings > Advanced > Content Settings  > Ads

לא הבנתי אם צריך להפעיל את הTOGGLE או לכבות אותו. זה קצת לא ברור.

כי כרגע הוא כבוי כי הבנתי שאני מבטל את האפשרות להציג פרסומות.

אם אני מדליק את ההגדרה זה מפעיל את החסימה או מאפשר לפרסומות לקפוץ? חחחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jackhammer

נתי אם צריך להפעיל את הTOGGLE או לכבות אותו. זה קצת לא ברור.

כי כרגע הוא כבוי כי הבנתי שאני מבטל את האפשרות להציג פרסומות.

אם אני מדליק את ההגדרה זה מפעיל את החסימה או מאפשר לפרסומות לקפוץ? חחחחח

אתה צודק. זה באמת מבלבל, אבל אם אני לא טועה הבנת נכון. האפשרות צריכה להיות כבויה כדי שהחוסם יפעל. מוצגיםצשם סוגי התוכן שהדפגפן ואם מזיזים את המתג למצב פעיל זה למעשה מאזר להציג פרסומת ללא שימוש בחוסם הפרסומות המובנה.

uBlock Origin פותח על-ידי אותו מפתח של ההרחבה HTTP Switchboard ובמידה רבה הוא גרסה יותר מלאה וידידותית למשתמש שלה. בגלל שעקרון הפעולה הוא חסימת הבקשות שנשלחות לשרתים ולא רק הסתרת הפרסומת מבחינה חזותית, אפשר להשתנש בהרחבה לחסימת כל מיני סקריפטים. כברירת מחדל פועלת שם חסימה של סקריפטים למעקב שמפעילים אתרים שונים וכאלה. אני ממליץ להעיף מבט בהגדרות כדי להבין קצת יותר מה uBO מסוגל לעשות. כדי להבין או לשלוט טוב יותר על מה שנחסם, אני ממליץ להפעיל Dynamic Filtering, גם אם רק לשם הצצה, על-ידי מעבר למצב משתמש מתקדם.

ציטוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז הורדתי את התוסף ועדיין סרטונים בYNET מנגנים לבד כשהעמוד נטען.

ניסיתי גם לעשות את המדריך הזה.

https://geekswipe.net/technology/computing/disable-autoplay-videos-firefox-chrome/

אותו דבר....

איך אין אפשרות לחסום את הדבר הפולשני הזה?? זה פשוט בריונות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי באיך הסרטון מוצג ואם זה מטרד או משהו שאתה מעוניין בו רק לא רוצה שינגן אוטומטית.

uBO הוא כלי עם פוטנציאל עוצמתי אבל לפעמים המשמעות היא שצאיך להגדיר דברים ידנית.

תעבור על המידע כאן (או תחפש מידע על uBO וחסימת ניגון אוטומטי) ואולי תצליח ליצור פתרון לבעיה (דרך אגב, הפעלת ברשימת הפילטרים ב-uBO את רשימת האתרים בישראל? כברירת מחדלתהיא לא מסומנת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני מעדכן בהגדרות UBlock אתרים (כגון האתר הזה) שעליהם אין להפעיל חסימת פרסומות.

ראיתי שם לשונית WhiteList והוספתי את HWZONE - אך עדיין אני מקבל הודעה מ HWZONE

שחוסם הפרסומות מופעל וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...