האם כדאי לעבור מ-Eset ל-Avast? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לעבור מ-Eset ל-Avast?

radar

Recommended Posts

שלום

פעם האנטיוירוס של Eset היה קליל ואיכותי,

בכמה שנים האחרונות זה נהפך למשהו מגושם מאד וזולל משאבים.

אני שוקל לעבור ל-Avast, האם יש כאן אנשים שמשתמשים באנטיוירוס (או החבילה) שלהם?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול, למשתמש אין ממש צורך בפתרון אנטי-וירוס צד-שלישי.

Windows Defender, ביחד עם SmartScreen, UAC וה-Firewall המובנה מספקים הגנה טובה מאוד נגד חשיפה לקוד זדוני ממקורות אקראיים כגון פרסומות בדפדפן וכאלה.

פתרון צד-שלישי לא יספק באופן מעשי דרגת הגנה גבוהה יותר מפני איומים כאלה.אבל בגלל אופן הפעולה (אנטי וירוסים עובדים למעשה שעובדים בעומק המערכת) הוא יותר פולשני וקיימת סבירות גבוהה יותר לפגיעה בביצועי המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה, כן ולא.

לא מזמן היה לי מחשב שהדיפנדר טחן את ה - CPU  כאילו אין מחר ( בסביבות 50 אחוז ).

אני מדבר באופן קבוע, לא פיקים.

אנטיווירוס באותו מחשב הוריד הכל לרמות סבירות.

לא ממש התעמקתי מי מה ולמה.

אסייג שלא בכל מחשב זה קורה, אז תלוי .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיות בלתי-צפויות וקונפליקטים בלתי-צפויים עם תוכנות או רכיבי חומרה מסוימים הם תמיד בבחינת אפשרות תיאורטית. השאלה הייתה מה עדיף, והתשובה היא שלרוב המשתמשים אין צורך ביותר מכלי האבטחה המובנים במערכת בשילוב היגיון בריא. במקרה שתצורה מסוימת לא עובדת כמצופה או גורמת לבעיות, אז יש מקום לחקור בניסיון לרדת לשורש העניין או לבחון חלופות.

מתן גישה לאנטי וירוס צד-שלישי שפועל כדרייבר רמה נמוכה במערכת הוא סיכון בפני עצמו כי הוא יכול לשמש בעצמו כווקטור התקפה. גם אם התוכנה נחשבת כמהימנה היום, אין לדעת מה יקרה איתה בעתיד (ורוב המשתמשים לא עוקבים באדיקות אחרי חדשות מעולם האבטחה והסייבר). אני באופן אישי גם לא הייתי ממהר להגדיר כלי לשוק הביתי/צרכני כמהימנים במיוחד. לא בדיוק התוכנות באיכות הגבוהה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור.

אכן, לאור ההתקדמות בביצועיו של הדיפנדר המובנה בחלונות 10,

אפשר לומר שהוא אכן מספיק לרוב המכריע של המשתמשים.

וכן שהוא לא פחות טוב / אמין מתוכנות שנשאלה השאלה לגביהם.

לעצם השאלה - עניין של הרגל.

אם אחת מתחילה להיות בעייתית, אפשר בהחלט לנסות את האחרת.

אין הכי טובה והכי לא יודע מה.

את כולן אפשר לעקוף וכולן מתאימות יותר כאן ופחות שם.

תנסה, מה כבר יקרה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

שמי ורד ואני עובדת בESET ישראל, נשמח לעזור לך, אתה יכול לפנות במייל support@eset.co.il

לרוב זלילת משאבים או איטיות לאחר התקנה של ESET תיגרם בעקבות נוכחות של אנטי-וירוס אחר שגורם להתנגשות.

במצב הרגיל שלו, האנטי-וירוס אמור לקחת באזור 50-60 מגה מהזיכרון, וזה יכול לעלות כשמבצעים סריקה מלאה למחשב לאזור ה120.

במידה וגם בלי שרצה סריקה יש מצב של זלילת משאבים ייתכן שיש החרגות מסוימות לתוכנות שמותקנות במחשב שכדאי לעשות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם.

דרך אגב,

עוד לא החלטתי סופית אם לבחור ב-Avast או ESET,

אבל במידה ואבחר באחת החבילות בתשלום של אחת מהחברות הנ"ל (למשל החבילה שכוללת AV+Firewall),

מהי הדרך הכי זולה לקנות את זה?

אני שואל כי לפעמים המחירים באתר של היצרן הם מחירים גבוהים, ויש אתרים אחרים (resellers) שמוכרים רשיונות במחירים יותר טובים..

תודה על המידע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...