השקת ה-GeForce RTX 2080 Ti - עדכונים בזמן אמת - עמוד 33 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השקת ה-GeForce RTX 2080 Ti - עדכונים בזמן אמת

djelectric

Recommended Posts

בואו נראה קצת מה ההדלפות וההערכות של דור שני ב- 7nm הולכים להיות:

א. אז ליטוגרפיה 7nm זה כבר הבנו

ב. רוחב פס HBM כפול של 4096 סיביות במקום 2048 (קרי 4 מגדלים במקום 2 כיום)

שעובדים מהר יותר ולכן רוחב הפס לעומת דור ווגה הנוכחי - לא רק יוכפל אלא יגדל פי 2.5...

ג. בנפח 16 או 32GB בהתאם לכמות הקומות ששמו במגדלים. כנראה 32 ל- frontier ו- 16 לגרסה הביתית

ד. גודל של כ- 336mm רבועים סדר גודל גס (לעומת 470 כיום)

ה. 8192 ליבות במקום 4096 בווגה הנוכחי, שזו הכפלה של פי 2 רק ברובד החישובים

ו. שפור תדר ריצה של כ- 20-30% סדר גודל גס' משמע העלאת ביצועים של שוב, פי 2.5 לעומת דור ווגה הנוכחי

ז. ומשכך כ- 20TeraFlops הספק

שזה בקצור נמרץ, משהו חזק יותר מ- RTX2080Ti בכ- 25%.

ככל שאני עובר על ההדלפות, אני מתרשם שהכרטיס הזה בעת השקתו הולך להיות החזק בעולם באותו רגע,

וחזק מ- 2080Ti, לפחות כל עוד נוידיאה לא השיקה עדיין את 7nm שלה אשר לבטח ישנה את התמונה מקצה לקצה.

צרכנים לדבר הכי מהיר וחזק בעולם - regardless אם הם צריכים אותו, תמיד יש בנמצא, ו/או מוכנים לשלם עליו כמעט כל

סכום שיבקשו. על הטריגר הזה הרי בנתה נוידיאה משך שנים, את אחד ממקורות הכנסתה הגדולים והרווחיים ביותר שלה.

להיות תמיד בראש ולקטוף את מתח הרווחים החמדני ביותר שהיא יכולה לו. אז כנראה שהפעם רוצה גם...

אני שוב חוזר,

השקת 7nm בשנה הקרובה הולכת לרנדר את כל הסחורה שיש כיום בשוק, פחות או יותר, לאשפתות מבחינת שווי שוק

במשומשים (וגם מה שיוותר עדיין על המדפים בחנויות חדש - יאלץ להמכר בהרבה הרבה פחות).

אנו בהחלט בתקופה סופר מרתקת ומיוחדת של רגע לפני זנוק אדיר בסגמנט ההאצה הגרפית.

אז מחד הלוחות עולים על גדותם בכרטיסי דור 10 משומשים (חזקים) במחירים מאד אטרקטיביים וקורצים לשדרוג

של החובבים בקהילה, אך מצד שני, מי שיקנה היום כרטיס שכזה אפילו שהוא רוכש במחיר אטרקטיבי,

שיהיה מוכן לכך נפשית, שתוך חצי שנה עד שנה ככל הנראה ובמלוא הזהירות הנדרשת, הוא הולך לראות את הכרטיס

שלו מתיישן מאד מהר.

אז האם לרכוש כיום gtx1070 משומש באלפיה, או 1080ti משומש ב- 1800 ש"ח זה כדאי, לאור זאת שאחרי השקת

7nm המחירים יחתכו לחצי ?

שאלה מעניינת אשר כל אחד ישיב עליה כלפי עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 595
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של nec_000

**אגב, אני ממש לא בטוח ש HBM יקר יותר למימוש, באותו רוחב פס ונפח - לעומת GDDR6.

יתרה על כך, אין אף נתון עסקי תעשייתי מדווח ברשת, שכך הדבר.

המספרים חסויים אבל  GN אסף נתונים דרך קשרים שלו בתעשיה ועשה על זה 2 כתבות.

בריאשונה הוא משווה מחירים של HBM2 ל (ועל הדרך גם מסביר בקטנה למה זה לא כל כך פשוט להחליף זיכרון), זה יוצא 175$ לעומת 70$ של ל 8 גיגה זיכרון

בכתבה השניה הוא אומר שמחיר של DDR6 הוא בערך 20% יותר מ .

ככה שיש עדין לפחות 100$ הבדל בגלל השימוש ב .

https://www.gamersnexus.net/guides/3032-vega-56-cost-of-hbm2-and-necessity-to-use-it

https://www.youtube.com/watch?v=s65jU3r6iUI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^גם אם ישנו פער של 100$ עבור מרכיב הזכרון בכרטיס, עדיין הפער קטן דיו ונבלע במוצר שעולה כ- 1000$ לצרכן.

לא הייתי מתרגש מכך יותר מדי. מתח הרווחים בתחום הוא אדיר, היצרן מרוויח לעיתים מעל 100% מהעלות התפעולית שלו.

קרי שיש מרווח תמרון רחב בנושא.

בנתיים כמו שזה נראה זה אכן HBM, בהחלט מעניין, לקרוא מה זה דור שני. אב טיפוס הוצג עוד ביוני.

יש כבר יצור שבבים רציף לקראת הרכבת הכרטיסים:

https://www.anandtech.com/show/12910/amd-demos-7nm-vega-radeon-instinct-shipping-2018

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח בכלום, שכן לפעמים גם כשיש לכאורה תחרות, היות ומדובר בדואופול, אז לא נדיר ששני היצרנים מבצעים

מה שנקרא שמירה על תמחור גבוהה כדי שכולם יהנו ממתח רווחים מקסימלי. אחד חותך את השני בקטנה ככה, כדי שלא

לזעזע את השוק ולא לייצר מלחמת מחירים כזו, ששני הצדדים מפסידים בה ביחד. אז הוא מתמחר קצת פחות מהשני, אבל רק קצת.

שזה מחד לא יראה תאום מחירים, אבל יהיה מספיק קרוב בכדי שלא להוות שקול משמעותי בבחירתו של הלקוח - איזה מוצר לרכוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMD מדפיפים מקשקשים בונים סיפורים מראים גרפים נהדרים ובסופו של מוצר נוכלים כישלון כם מוצר מאכזב שמגיע מאוחר מדי. ככה זה בשנים האחרונות ולכן הם על הקרשים ועדין מנסים להתאושש מול מה שיש ל NV להציג. ככה גם ימשיך להיות.
אין מה להאמין להם- הם איבדו את כל החבל שעמד לזכותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Amd כבר לא תתחרה על כתר הביצועים לפחות לא בקרוב.

הדרך היחידה שאני רואה אותם מצליחים להתחרות על כתר הביצועים זה אם הם יבצעו scaling מוצלח למערכים מרובי ואז יהיה להם game changer ביד.

כי כיום ו crossfire הם על הפנים לגיימינג,  וזה מתחבר לשמועות על דור הבא של שכיל כפולה על לוח בודד.

אם לא תסגור את הפער בשנה וחצי הקרובות אני חושב שהם יהיו בבעיה, ברגע שאינטל תכנס למרוץ ואם אכן אינטל הפעם תצליח לשחרר מוצר תחרותי (ואני מניח שהפעם הם גם יצליחו, כי הם לא יכולים להרשות לעצמם להפסיד), אז התחרות תהיה קשה יותר ואנחנו נראה שיחרורים תכופים יותר של כרטיסים גראפיים מצד NV ו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMD לא הראו יכולות מרשימות בכל מה שקשור בלתת פייט. הקאמבק שלהם היה מאוד לא רלוונטי.

כרטיסי 570\580 היו כמעט זהים ל 470\480.

כרטיסי ... טוב אין בכלל מה לדבר, יצאו שנה וחצי אחרי 1070\1080.

זה לא שאני מאמין שאין שם ב את היכולות להראות שרירים ולהיות רלוונטיים בשוק, פשוט כל דבר לוקח זמן..

הם מפגרים מאחורה בצורה עיקבית.

אם מעכשיו* ( זמן RTX ) אנחנו מתחילים תקופה כמו שהייתה שיצאו i7 הראשונים, והעשור הבא הוא של בלבד,

אז אוי ואבוי לנו.

תוכניות מגירה ודיבורים זה נחמד, אני מקווה שהתשובה של לדור הבא של NV לא תגיע עוד שנתיים. זו הבעיה שלי איתם.

אני כן הולך לרכוש שילוש של בדור המעבדים הבא. כרטיס מסך ? הלוואי. שיזרקו עצם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אין המימוש של בקר הזכרון (והאכיטקטורה של הזכרון), רלוונטים במיוחד לתוצאה הסופית במקרה דנן.

המעבד רואה זכרון, ורוחב פס גישה אליו. איך הדבר ממומש, בין שזה HBM או GDDR,

מבחינתו של ה GPU זו קופסא שחורה ולמעשה הי נוח.

**אגב, אני ממש לא בטוח ש HBM יקר יותר למימוש, באותו רוחב פס ונפח - לעומת GDDR6.

יתרה על כך, אין אף נתון עסקי תעשייתי מדווח ברשת, שכך הדבר.

סליחה ברשותך רק תיקון קל.

מה שאתה אומר היה נכון אולי לפני 10 שנים כשבקר הזכרון היה מחוץ ל-CPU\GPU.

כיום בקר הזכרון הוא חלק בלתי נפרד מהליבה ושינוי בסוג הזכרון מצריך שינוי ארכיטקטוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, סוג בקר הזיכרון הוא חלק אינטגרלי מארכיטקטורת ליבה. יש מודיפיקציות קלות שאפשר לעשות (כמו ו-GDDR5X אבל בקר HBM זה סיפור אחר)

עריכה: חשוב לדעת שכן אפשר לקחת את אותה ארכיטקטורה ולעצב אותה קלות מחדש כדי לתמוך בזיכרונות מסוג אחר. כך יש VEGA שפועלת היום מ-HBM לעומת VEGA שמוטמעת במעבדי שעובדת ישירות מול DDR4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

בהתחלה מדברים על כרטיסי הדגל לסגמנט המקצועי, מה שנקרא vega frontier, ואחרי זה יבואו הגרסאות לשוק הביתי.

לגבי הגרסה המקצועית (שתושק כאמור ראשונה) - ההתייחסות ברשת היתה לרבעון האחרון של שנת 2018.

וזה גם דיווח (להבנתי) רשמי של AMD , כך שבהחלט ניתן לבנות עליו.

וההנחה (כרגע זו רק הנחה) היא שסביבות רבעון לאחר מכן, קרי רבעון ראשון 2019, ישיקו את הגרסא הביתית.

קראתי את כל הדיווחים, לא מצאתי בשום מקום התייחסות רישמית למאיצים לשוק הביתי. כרגע נראה ש מתמקדת אך ורק בשוק המקצועי ואין מהם אפילו שביב מידע לגבי מה עומד לצאת בשנה ומשהו הקרובות לשוק הביתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת? עכשיו שאני חושב על זה, אין סיבה לAMD לזרז את כרטיסי המסך לגיימרים מאחר ושוק המיינינג הציף את כל יד2 במחירי ריצפה, פארטנרים של NV תקועים עם מלאי ענקי של דור הפסקל שחייבים להיפטר מימנו במחירי ריצפה, בקיצור זה לא הזמן לימכור כרטיסים מהדור החדש כי הם לא ימכרו באותו הקצב כמו לפני עידן המיינינג.

לכן עדיף להפנות את כל הסיליקונים לשוק המקצועי וליגבות מחירי פרימיום על כרטיסים כפולי .

עם כבר NV בבעיה שצריכה להיתחרות בעצמה ולהביא סיבה מספיק טובה לגיימרים לוותר על 1080TI במחירי ריצפה שמספיקים למישחקים הקיימים לעומת מחירי הפרימיום של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של se7en

סליחה ברשותך רק תיקון קל.

מה שאתה אומר היה נכון אולי לפני 10 שנים כשבקר הזכרון היה מחוץ ל-CPU\GPU.

כיום בקר הזכרון הוא חלק בלתי נפרד מהליבה ושינוי בסוג הזכרון מצריך שינוי ארכיטקטוני.

בוקר אור מר 7,

טענתי לדבר כך שהמעבד הגראפי "עיוור" לסוג בקר הזכרון שהוטמע, אינה קשורה למיקומו הגיאוגראפי של הבקר,

בין שהוא ספציפית מובנה באופן אחוד ב- asic (השיטה המודרנית) ובין שהוא מוטמע בשבב נפרד ל- asic הראשי

(כפי שהיה מקובל בעבר).

כוונתי היא במישור הלוגי של הנושא, והיא "שלמרכיב החישובי" של המעבד הגראפי, בין שהוא יעבוד באמצעות

בקר מסוג HBM ובין שמסוג GDDR, זה הי נוח ושקוף מבחינתו:

הוא רואה רק נפח ורוחב פס.

כמו כן ראה מתחתיך דבריו של ליאור, שמסביר כי בארכיטקטורה של ווגה, ישנן שתי הטעמות שונות שלה:

פעם אחת באמצעות HBM (כרטיס discrete) ופעם שניה באמצעות DDR (שבב מאוחד עם מעבד CPU).

נראה לי כי כעת הבנת את כוונת המשורר המקורית כהילכתה :)

ולכן בחזרה לדברים שלי - שבאו לפרשן דברים קודמים יותר בדיון (מול אחד חברי הפורום שכחתי מי זה היה),

הסברתי, שאם תראה לנכון לשנות את בקר הזכרון ולעבור מ- HBM ל- , למשל כי תגיע למסקנה

ש- HBM יקר מדי ואינו יעיל במונחי עלות, אזי שאין לה כל בעיה לבצע זאת בתכנון של השבב החדש ווגה 2:

מדובר במקטע בתוך השבב שמחליפים אותו במקטע אחר, והמקטע הזה הוא "בקר הזכרון שבשבב".

יתרה על כך, לרוב המפתחות מתכננות שתי איטרציות של השבב בשלבי הפיתוח, על מנת להיות מסוגלים להתאים 

את היישום בדקה ה- 90 לכל אחת מן השיטות, וכך למזער סכונים ותלות בסוג ספציפי של זכרונות שיש זמינים

בשוק באותה עת.

לראיה, פיתחה את ווגה בשתי השיטות, גם עם HBM וגם עם , והשתמשה בכל אחת מן התצורות לשני

ישומים שונים - האחד והשני כרטיס discrete. כך שההתכנות למעבר בין שתי השיטות היא טריוויאלית וברורה מאליה.

משכך, אם בחרה ב- HBM, עלינו להסיק כי כנראה הוא לא באמת כל כך יותר יקר מ- GDDR ,

ואל לנו לשכוח כי הוא מקנה יתרונות הנדסיים ברובד צריכת החשמל, וגודל היישום הטכני שמאפשר למזער משמעותית

את כל הכרטיס מסך עצמו. כמו גם מתאים הרבה יותר טוב ליישומי laptop .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי אני לא מסכים איתך.

אני מסתמך גם על  GN שהם מאד ריצינים בבדיקות שלהם ויש גם מקורות אחרים.

HBM2 יותר יקר מ GDDR וזאת הסיבה ש לא יכלו להתחרות במחיר של נוידיה.

לדעתי הם לא ישנו את בקר הזיכרון בדיוק מאותה סיבה שהם לא עשו את זה עם הדור הנוכחי , זה דורש יותר מדי מאמץ.

המזל שלהם היה שהכרטיסים שלהם היו מושלמים לכריה אחרת כמעט אף אחד לא היה קונה אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...