השקת ה-GeForce RTX 2080 Ti - עדכונים בזמן אמת - עמוד 32 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השקת ה-GeForce RTX 2080 Ti - עדכונים בזמן אמת

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 595
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כן.. אני זוכר את ה MSRP של 1070 שפורסם בתחילת הדרך.

אני אשמח למצוא כמויות גדולות של אנשים שקנו אותו במחיר כזה. אני יודע, כי אני למזלי קניתי ב 1700 ש"ח כמחיר סופי בחודש הראשון של ההשקה.

אז היו בעיות עם הכורים, היום יש בעיות עם עודפים. ככה או ככה התמחור..

מקולקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל על כל התקופה. המחירים לא חזרו ל MSRP. אני מדבר על מחירים שהיום אתה רואה ביד שנייה בישראל, או באמאמזון.

כרטיסים כמו ה gaming\acx\strix, עלו מאות שקלים יותר באמאזון. אפילו גירסאות ה FE. בארץ ? אלף ומעלה. 

אנחנו לא משקללים פה למיניהם. מדבר על מחירי פרסום של החברה, בזמן ההשקה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף,

ומזכיר לכולנו, ש- MSRP של 1070 הוא בכלל 380$ בעת ההשקה אי שם באמצע 2016.

ומתי זכינו לרכוש כרטיסי 1070 במחיר MSRP שלהם, מתי שהוא, בין ההשקה בקיץ 2016 ועד עתה אוגוסט 2018 ?

האמת היא, שרק עכשיו באוגוסט 2018 היה מחיר שכזה למשך ימים בודדים בלבד באמזון, אבל מאז המלאי של דגם

הכרטיס הזה אזל והמחיר שוב חזר ל- 400$.

תכלס עד עתה ועדיין לא זכינו להוזלות מחיר של MSRP (ומטה ממנו) עבור דגם 1070.

רק בדגם 1080ti יש לנו מחיר שטח באמזון זול כדי 630-650$, שהוא ממש מתחת ל- MSRP.

אבל ככל שידי משגת, זה הדגם היחידי שנמכר עתה מתחת ל- MSRP, ואין עוד דגם אחר בליין של סדרה 10,

שעונה על ההגדרה הזו (בהנחה שלא פספסתי משהו).

והנה לנו שוק מוצף בכרטיסי דור 10, גם חדש וגם משומש, ומעליו מציק עוד דור חדש שמושק בימים אלו - דור 20,

ועדיין לא נהנים אנו הצרכים ממחיר ראוי, כמו שהיה מקובל בתעשיה בעבר בתקופות כאלו.

זה הכל מתחיל ונגמר בגלל המונופול ששולט בשוק בתחום זה. זו הבעיה האמיתית, אם לשים עליה את האצבע,

ולא נוכל להתחמק מכך - אנחנו הפרה וחולבים אותנו עד הסוף, נרצה או שלא נרצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני שוב שואל, במידה והכרטיסים החדשים של דרך TSMC יצליחו להגיעה לתדרים של קרי סביב ה1900 בטורבו, האם הם יצליחו לתת פייט? לא מדבר על כתר הביצועים אלא על פלח השוק הנימכר ביותר.

לדעתי התדרים וטכנולוגיית הייצור הגבילו מאוד את הVEGA וזה מה שדפק אותו, גם עלות הHBM + עלייה בצריכת בעת עלייה בתדר גמרו אותו, אם היה מצליח  לעבןד סביב ה1800+ MHZ בלי בעיה אז היה לנו תחרות בשוק, אבל מצד שני בכל מיקרה הכל נימכר למינינג אז עדיין לא ממש היינו מרויחים מזה חחח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

ואני שוב שואל, במידה והכרטיסים החדשים של AMD דרך TSMC יצליחו להגיעה לתדרים של Pascal קרי סביב ה1900 בטורבו, האם הם יצליחו לתת פייט? לא מדבר על כתר הביצועים אלא על פלח השוק הנימכר ביותר.

לדעתי התדרים וטכנולוגיית הייצור הגבילו מאוד את הVEGA וזה מה שדפק אותו, גם עלות הHBM + עלייה בצריכת בעת עלייה בתדר גמרו אותו, אם היה מצליח  לעבןד סביב ה1800+ MHZ בלי בעיה אז היה לנו תחרות בשוק, אבל מצד שני בכל מיקרה הכל נימכר למינינג אז עדיין לא ממש היינו מרויחים מזה חחח.

תשכח מזה ש- יהווה אלטרנטיבה ל NV בסגמנט העליון. לא מאמין להם ולא מאמין שזה יקרה בשנים בקרובות.
AMD בתור "מסורת" מייצרים כרטיסים בארכיטקטורות לא יעילות שמאוד מגבילות אותם בתדרים ו OC. זה בניגוד גמור ל NV.
אבל בטווח הנורמלי של 2060GTX/680RX יש למה לקווה לטוב מבחינת עלות\תועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שאנו מדווחים (מהמעט שדווח ברחבי הרשת), הטענה היא ש- מקדימה את נוידיאה במעבר ל- 7nm ,

ולכן היא אמורה להוציא את כרטיסי המסך שלה בליטוגראפיה הזו קודם.

בשלב הראשון מצוין במקורות שזה יהיה שעובר כווץ מ- 14 ל- 7 ננו מטר.

בהתחלה מדברים על כרטיסי הדגל לסגמנט המקצועי, מה שנקרא frontier, ואחרי זה יבואו הגרסאות לשוק הביתי.

לגבי הגרסה המקצועית (שתושק כאמור ראשונה) - ההתייחסות ברשת היתה לרבעון האחרון של שנת 2018.

וזה גם דיווח (להבנתי) רשמי של , כך שבהחלט ניתן לבנות עליו.

וההנחה (כרגע זו רק הנחה) היא שסביבות רבעון לאחר מכן, קרי רבעון ראשון 2019, ישיקו את הגרסא הביתית.

נניח לרגע שאלו התנאים, אזי אנו נשאל את השאלה - מה זה אומר כווץ ל- 7 ננו מטר ?

המשמעות יכולה להיות למשל - הרחבתו של לרוחב, באופן לינארי.

למשל, להכפיל את כמות הטרנזיטורים בדיוק פי 2 ולקבל כרטיס בעל הספק של פי 2 ביצוע "סדר גודל גס".

בפועל זה אמור להיות קצת יותר מפי 2 - בשל השיפור שמושג בתדר הריצה, בזכות המעבר לליטוגרפיה החדשה.

אבל לצורך ההנחה כרגע, אנו נניח הנחה לחומרא של רק פי 2.

עכשיו,

אנחנו יודעים שווגה הנוכחי מקביל בביצועיו לבערך GTX1070Ti (או כמעט GTX1080).

קרי שאם vega דור שני (ב- 7 ננו מטר כאמור), יצליח לספק בערך פי 2 הספק מהדור הראשון, אז בדיקה מהירה בגרף

מראה לנו, שהוא יהיה מהיר סביבות פי 1.5 מ- 1080Ti. שזה בהחלט הולך להיות משהו שמתמודד (על פי כל ההדלפות)

מול ביצועו של 2080Ti ברנדור מסורתי של rasterization.

האם הנחות אלו, שהן יחסית סבירות וראציונאליות - they make sense, יכולות להתממש בסבירות ראויה ?

להערכתי כן. אך רק ימים יגידו ואין מנוס מאשר להמתין כחצי שנה על מנת להתבדות או אחרת.

אך אם הן כן יתממשו, אז בהחלט בתמונה. לפחות עד שנוידיאה גם היא תעבור ל- 7 ננו מטר ותזנק קדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק מה שדברתי עליו.

והיות ונוידיאה תקעה יתד על 1200$ ל- gtx2080Ti, והיות והנני מעריך שווגה דור 2 יהיה ברמת ביצועים

שמתחרה מולו (לא ב- RT אלא רק ברסטריזציה),

אזי יש ל- AMD מרווח תמרון לא מבוטל לשחק עימו. נגיד לתמחר את הצעצוע שלהם ב- 999$ ?

קרי יחתכו את התחרות הירוקה בכ- 20% ויתנו משהו שווה ערך ביצועי, לפחות בכל מה שלא קשור ל- RT

(שהוא ממילא עדיין בחיתוליו כרגע בדורו הראשון, וכנראה לא יהיה מעניין יותר מדי את השוק).

אז בהחלט אפשרי שתחרות כלשהי על הסגמנט העליון תחזור לזירה, ולא תתקיים רק בסגמנט הביניים

איפה שהיא כיום (RX580 מול GTX1060).

עכשיו בואו רגע נמשיך עם ההנחות שלנו, שמתבססות על ראציונאל בסיסי בריא ותו לא (אז במלוא הזהירות כמו שאומרים)

כך שאם כרטיס הדגל של יעלה כ- 1000$ ויתחרה מול gtx2080Ti, אפשר לקוות שגרסת ה- Light

(מה שנקרא כיום 56) תיתן סביבות משהו כמו 90% מהכושר הביצועי הזה, ותתומחר משמעותית זול יותר.

700-800$ בהחלט נשמע לי אחלא מחיר, וזה משהו שאמור להיות מהיר יותר מ- 2080 הרגיל אבל לעלות בערך כמוהו. 

כבר מתחיל להיות מעניין, לא ? :)

אני לעונה החדשה הזו הולך להזמין מנוי למקומות טובים ביציעה התחתון - ישר מול ספסל הקבוצות,

היות שנראה לי הולך להיות מעניין בעוד חצי שנה. מאד מעניין ואולי אפילו קצת מפתיע.

דור 7 ננו מטר הולך להיות קפיצת מדרגה רצינית בביצועים, יותר מהפער של היעילות/נצילות שקיים בין נוידיאה ל- .

קרי שגם הפתרון הטכנולוגי של (שהוא נחות), אך כשזה נהנה מיתרון 7 ננו מטר (על פני 12 של נוידיאה),

הולך לעשות לנוידיאה צרות ואתגר לא פשוט.

הראשון לקפוץ לבריכת 7 ננו מטר, הוא הראשון להנות מיתרון יחסי קשה לגישור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אופטימי. ה מאד מיקר את הכרטיסים.

לא מאמין שהם יצליחו לתת מחירים תחרותים לניודיה. בדיוק כמו שקרה בדור הנוכחי.

ברגע שתיהיה תחרות אמיתית נוידיה יחתכו מחירים.

השערה שלי היא שעד שהם ישקו את הכרטיסים לשוק הביתי ועד שהם יגעו לחניות נוידיה כבר תיהיה במרחק של חודשים בודדים מכרטיסים 7NM משלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי טענת lompy,

מי בכלל אומר שהם יעבדו עם HBM בדור ווגה השני ?

שהרי להחליף את הבקר הנוכחי בווגה, ולשים במקומו בקר , זה העניין הכי פחות מורכב בפיתוח ,

ואם הם יגיעו למסקנה ש- HBM זו טעות שיש לתקנה, אז יעברו ל- .

לגבי זה שברגע שנוידיאה גם תקפוץ ל- 7 ננו מטר אז העסק יפתח מחדש, פה בהחלט אני מסכים, כך שהיתרון של

AMD להיות ראשונה ב 7nm, בהחלט הולך להיות יתרון קצר ימים, וזו גם הערכתי. פה אנו חושבים זהה.

אבל עדיין, להיות כמה חודשים עם יתרון כזה על פני נוידיאה, זהו בהחלט משהו שאנו כצרכנים נשמח שיקרה,

משום שהדבר ידרבן את התחרות, את ההתקדמות הטכנולוגית, ואת המרוץ אחר המחיר.

רק רווח לצרכן.

לגבי טענת amit14,

אם אני בנעליים של , ואם אני יודע שזה המצב, שאני הולך להפיל בומבה ב- 7nm, אני הולך לשמור על זה בסוד.

גם כדי שלא לגרום לנוידאה לדעת זאת ולזרז אותם ל- 7nm מצידם (וכך לחרבן לי את ההפתעה),

וגם כי יש כרגע מלאים בעולם של הדור הנוכחי (לרבות שלי), אז למה לי להרוס את המכירות שלהם ?

הרי גם אני רוצה להפטר מהמלאי של ושל ווגה דור ראשון.

תכלס, רק מקרים סופר יחודיים ודי לא שכיחים, הם כאלו שכדאי לספר לשוק מה הולך להיות חצי שנה קדימה,

מקרים שרק אני נהנה מכך, בעוד שהתחרות שלי נפגעת מכך. אך תנאי השוק כיום, אינם מתאימים למקרה כזה.

אגב, למיטב הערכתי הסבירה וההגיונית, שנת 2019 הולכת לסמן בגדול את הקפיצה ל- 7nm משתי היצרניות,

והולכת לאפשר הכפלה בכוח הביצועי, לעומת המוכר לנו כיום בדור 14/16 ננו מטר,

ומשכך, כל כרטיסי המסך שיש כיום בשוק מסדרות 900 ו- 1000 של נוידיאה, הולכים להחתך לרצפה בשוק

המשומשים - אבל ממש להחתך עם גרזן. תוך שנה (או קצת פחות מכך), ביצועי 7nm של נוידיאה הולכים להיות

1080ti כפול 2 סדר גודל גס. אז תהיו מוכנים לכך.

אה, ומי שהדיוט דיו שלא לקרוא את תמונת המפה הזו כבר היום, ולכן הולך לרכוש דור הראשון במחיר

שערורייתי בעליל כמו למשל 1200$, או 6000 ש"ח בישראל, הולך מה זה להצטער עוד מעט....

הכרטיס שלו יהיה שווה במשומשים (בתוך שנה או פחות מרגע שקנה) - טיירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

מי בכלל אומר שהם יעבדו עם HBM ?

להחליך את הבקר הנוכחי בווגה ולשים במקומו בקר GDDR6 זה העניין הכי פחות מורכב בפיתוח שבב, ואם הם יגיעו למסקנה ש- HBM

זו טעות שיש לקנה, אז יעברו ל GDDR6.

זה מה שכתוב בכתבה וחוץ מזה המעבד פותח בראש ובראשונה בשביל השוק העיסקי איפה שיש יש יתרון ל HBM2 , אני לא מאמין שהם ישקיעו זמן וכסף בבקר בשביל השוק הביתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין המימוש של בקר הזכרון (והאכיטקטורה של הזכרון), רלוונטים במיוחד לתוצאה הסופית במקרה דנן.

המעבד רואה , ורוחב פס גישה אליו. איך הדבר ממומש, בין שזה HBM או GDDR,

מבחינתו של ה GPU זו קופסא שחורה ולמעשה הי נוח.

**אגב, אני ממש לא בטוח ש HBM יקר יותר למימוש, באותו רוחב פס ונפח - לעומת .

יתרה על כך, אין אף נתון עסקי תעשייתי מדווח ברשת, שכך הדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...