שידרוג מ-Dell 2209WA - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג מ-Dell 2209WA

Jabberwock

Recommended Posts

ציטוט של Jabberwock

אז ה-2209WA שלי ממש טרנטה. עם INPUT LAG של 20ms אני מפספס פריים וחצי...?

אתה לא מפספס פריים וחצי, אתה אולי רואה על המסך דיליי (לאג) של פריים וחצי. אתה עדיין רואה 60FPS פשוט ב- 2 פריימים אחורה.

ציטוט של YarYar

אז איך תסביר שעד שיתחלף פריים יעברו יותר מ 4 מילי שניות?

עכשיו הבנתי. זה בדיוק מה שהסברתי פה:

ציטוט של --- The King ---

משהו אחד אתם מפספסים. זה מקסימום 6.94MS (מה שאומר שבממוצע, קצב הרענון יעכב את הלאג בכ- 3.5MS). אם עיבוד התמונה הסתיים בדיוק בזמן שהפריים צריך להתחלף, אז קצב הרענון לא יגביל את ה- input lag של אותו פריים. דבר נוסף, input lag מודדים כממוצע של הרבה פריימים. לא פריים אחד ולא שניים. לכן, גם אם מסך מרענן תמונה כל X מילי שניות, וה- input lag שלו הוא Y מילי שניות, יכול בהחלט להיות מצב שבו Y קטן מ- X.

במילים אחרות:

הפריים מתחלף באופן קבוע בערך כל 16 מילי שניות. זה לא אומר בהכרח שכל פריים יתעכב ב- 16MS. מסך "חכם" יידע למזער את העיכוב שנגרם עקב קצב הרענון, ויידע לסיים לעבד את התמונה בדיוק כשהפריים מתחלף או ממש לפני כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של --- The King ---

אתה לא מפספס פריים וחצי, אתה אולי רואה על המסך דיליי (לאג) של פריים וחצי. אתה עדיין רואה 60FPS פשוט ב- 2 פריימים אחורה.

עכשיו הבנתי. זה בדיוק מה שהסברתי פה:

במילים אחרות:

הפריים מתחלף באופן קבוע בערך כל 16 מילי שניות. זה לא אומר בהכרח שכל פריים יתעכב ב- 16MS. מסך "חכם" יידע למזער את העיכוב שנגרם עקב קצב הרענון, ויידע לסיים לעבד את התמונה בדיוק כשהפריים מתחלף או ממש לפני כן.

קודם כל תודה על ההסבר, כן שלחתי את התגובה אחרי ששלחת את שלך בלי ששמתי לב אלא רק אחר כך. בכל מקרה...

כשאתה לצורך העניין משחק ונועל את ה FPS לקצב קבוע - אז הקצב הוא אמור להיות קבוע... ושהוא יושב בול עם המסך ככה שאם אתה על 60HZ יהיו 60 פריימים שישלחו בשניה, ובצורה האופטימלית ביניהם פרק זמן שווה בדיוק. אז פשוט לפי ההגיון שלי זה עובד קצת אחרת אני מניח.

ציטוט של askme

תחסוך את המאמץ, קינג.

זה כבר לא מעניין אותו.

תגיד יא עלוקה, מה אתה רוצה ממני? אני עשיתי לך משהו? לך חפש לך משהו יותר מעניין לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

כשאתה לצורך העניין משחק ונועל את ה FPS לקצב קבוע - אז הקצב הוא אמור להיות קבוע... ושהוא יושב בול עם המסך ככה שאם אתה על 60HZ יהיו 60 פריימים שישלחו בשניה, ובצורה האופטימלית ביניהם פרק זמן שווה בדיוק. אז פשוט לפי ההגיון שלי זה עובד קצת אחרת אני מניח.

אמת. בגלל זה לא נועלים FPS. ידוע ש- V-sync גורם ל- input lag גבוה וזו בדיו הסיבה למה לא כדאי לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

v-sync זה נעילת FPS לפי קצב הרענון של המסך. נעילת FPS גם ללא v-sync תגדיל את ה- input lag. זה לא משנה. אבל אם כיף לך והכל טוב אז אחלה.

כמו שאמרת קודם לגבי הלאג שנגרם מעוד דברים כמו מקלדת ועכבר בהחלט נכון. אם אתה לא משקיע בציוד גיימינג כדי למזער לאגים למינהם, אז הכמה מילי שניות האלה כנראה לא מה שיעשה את ההבדל. גם ככה בטח הלאג גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VSYNC מוסיף לך עוד פריימים לרנדר לפני מה שאתה רואה על המסך. אם אני פשוט נועל את ה FPS אז לא. אני מרגיש את התוספת דיליי אם ה VSYNC מופעל.

עריכה: תאורטית אפילו חשבתי פעם לעצמי מה יקרה אם אגביל ל 120FPS במקום ל 60. זה אמור עדיין להוריד את הזמן תגובה בתאוריה, אבל כמובן לא שווה את זה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז המסך הגיע לפני שעתיים, אז נעשה ביקורת התרשמות קלה. :)

קודם כל נתחיל בזה שקצב הרענון המוגדל הוא מוחשי, הן בסתם גלישה באינטרנט והן במשחקים.

במשחקים זה מורגש בעיקר שמכוונים את הכוונת לראש תוך-כדי שהכוונת כבר על גוף האויב. וגם התגובתיות שלי השתפרה. מצליח לקלוט הרבה יותר מידע בתזוזות השחקנים.

בנושא הפאנל, יש טיפה גוון ורדרד כשמסתכלים עליו, באמצע למטה בעיקר. ואם מכוונים מהר במשחק אז יש מריחות. אבל זה לא משהו שפוגע יותר מדי, כי הרי המסך הקודם שלי היה עם קצב רענון נמוך. שימו לב שיש 2 סוגי מריחות, מריחות תמונה שהמוח מייצר, ומריחות תמונה שהמסך מייצר. במסך הקודם הייתי רואה קריעות תמונה ביחד עם מריחות. ופה עם המסך החדש אני מסוגל להוזיז את העכבר ולא לקבל מריחות בתזוזה מהירה יותר מהמסך הקודם. וכשזזים מהר יותר אז נוצרים מריחות. אך אפילו זה יותר טוב ככה, כי המריחות מונעות כאבי ראש. (כן כן, אם מסתכלים על דברים מהר מדי זה מוביל לכאבי ראש).

בקשר לעיקול המסך, העיקול שלו עדין ולא רחב מדי שזה יתרון אבל כן זה משהו שצריך להתרגל אליו.

בנוגע לסטנד, הוא קצת נוטה לי אופקית שמאלה. ניסיתי ליישר ולא צלח.

המסך עצמו יותר נעים לעיניים, פחות מעייף. כנראה שהקודם התאורה האחורית שלו התחילה לרצד ושמתי לב לזה יותר מהר.

במשחק לא הצלחתי לראות אי אילו קריעות תמונה, יכול להיות שלא אבחין ביכלל ביגלל קצב הרענון הגבוה או שאגלה את זה בהמשך זמן תקופת ההסתגלות.

לא הבחנתי בשיפור חדות התמונה מהמסך הקודם אע"פ שהרזולוציה עלתה במקצת. אומנם המסך יותר רחב מהקודם.

יחס 16:9 במקום 16:10 שהייתי רגיל אליו.

כשמסתכלים מהצדדים על המסך הבהירות נחלשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש! מה שאתה חווה זה בעצם ההבדלים בפאנל בין ל . פלוס מינוס. כל אחד והייתרונות שלו, אבל סך הכל שניהם איכותיים, למרות ששונים. מזל שלא הבאת TN, כבר מדמיין את הביקורת שהיית כותב :)

יש לי תחושה שציפית לקפיצה באופן כללי חוץ מהקצב רענון, פשוט היה לך מסך באמת טוב. אבל זה לכשעצמו קפיצה רצינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

יש לי תחושה שציפית לקפיצה באופן כללי חוץ מהקצב רענון

קלעת בול. בסך הכל מסך לא רע. מרוצה שהוא נעים לי לעיניים. הדל הקודם היה עם הארה אחורית מרצדת(קשה להבחין).

אבל אין שיפור גדול, ויש את הקטע עם הגוון הורדרד. אם היה עולה 1,100 ₪ היה יותר הגיוני.

כרגע אני מרגיש שאם הייתי קונה את הסמסונג כנראה הייתה יותר תמורה למחיר. ביגלל שלסמסונג יש את ה-Quantum Dot.

סך הכל אני לא מתבאס רק שלא אמרתי ואוו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, מבאס עד כדי מחרפן שהמסך לא יושב ישר, ונוטה שמאלה. לא רוצה לבאס, אבל יש לי הרגשה שבסמסונג זה לא היה קורה. :lipsrsealed:

העניין של הריצוד, היה לי פעם מסך של (לפני מעל עשור, 19 אינץ' מרובע)

ולעומת מסך שהחליף אותו (DELL 2007WFP האגדי), לפי הזיכרון שלי ה VA היה נראה יותר חלק, כמו להשוות תמונה "מבריק" ל"מט". ב אם תתקרב תראה את הפיקסלים וה"רווח" ביניהם יותר בבירור. ולפעמים זה נראה כאילו זה מרצד אם אתה מתעמק בזה. אבל רק אם אתה קרוב מאוד למסך. מצד שני יכול להיות שהזיכרון שלי דפוק וגורם לי לדמיין והכל שטויות. ואולי גם השתנו דברים מאז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש. 

לגבי המסך 2209WA שהיה אצלי בערך עשור, הוא מדהים לתקופתו. היום כנראה גם קצת מיושן בגלל הרזולוציה, אבל האיכות תמונה

שלו מצוינת גם היום ביחס למסכים בשוק.

אני בכל אופן עובד עם שני מסכים בבית, ה U2414H כאישי, ו EIZO בן איזה 4-5 שנים שמחובר למחשב שמשמש לעבודה מהבית.

קשה לי להסתכל על מסכים אחרים שירודים מדגמי ה U של . כל דבר שיוצא לי להסתכל עליו אצל חברים, בעבודה, נראה לי

מגיע עם צבעים ובהירות "מקולקלים" לעין. נראה לא אמיתי ביחס ל .

קשה לי להבין על איזה מריחות וכדומה אנשים מדברים. אני משחק כל כך הרבה במחשב וגם ב 2209WA בזמנו שיחקתי תחרותי ב 

TF2, Unreal והיום עברתי למשחקים אחרים אומנם, אבל עדיין.. אף פעם לא ראיתי בעיות במשחקים מבחינת המסך, גם המשחקים המהירים ביניהם.

אולי עניין של הרגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...