שידרוג מ-Dell 2209WA - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג מ-Dell 2209WA

Jabberwock

Recommended Posts

ציטוט של YarYar

האינפוט לאג לא מושפע בעיקר מקצב הרענון? אולי אתה מתכוון לכמה זמן לוקח לפיקסל לעבור מצבע לצבע, שזה בעצם זמן תגובה..

לא ולא.

input lag (כשמו כן הוא) זה הזמן (הלאג) מהרגע שהמסך מקבל אות (input) ועד לרגע שהוא מגיב ומציג את מה שאמור להציג על הצג.

ציטוט של YarYar

הנקודה שלי שכל חברה מודדת בצורה שלה, ולך תוכיח אחרת...

זה נכון לגבי response time, אבל ב- input lag יש אופן מאוד ברור וחד משמעי איך צריך לבדוק. והממצאים שכתבתי למעלה (6MS) הם לא נתונים שהחברה מספקת, אלא נתונים שנבדקו ע"י סוקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רק לוודא שאנחנו על אותו קו:

הסמסונג המדובר הוא: Samsung C24FG73FQM

ה-MSI הוא: MSI OPTIX MAG24C

שניהם כמעט אותו מחיר. שניהם אותו פאנל.

רק שבסמסונג יש Quantum Dot, שגורם לו להגיע לנגודיות של 2,000-2,400. לעומת ה-1,300 של .

בשונה מה-MSI שהגאמה היא 2.3, בסמסונג אפשר לשנות ל-2.2.

אבל בסמסונג יש מריחות...? לפי כמה ביקורות באמזון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

לא ולא.

input lag (כשמו כן הוא) זה הזמן (הלאג) מהרגע שהמסך מקבל אות (input) ועד לרגע שהוא מגיב ומציג את מה שאמור להציג על הצג.

זה נכון לגבי response time, אבל ב- input lag יש אופן מאוד ברור וחד משמעי איך צריך לבדוק. והממצאים שכתבתי למעלה (6MS) הם לא נתונים שהחברה מספקת, אלא נתונים שנבדקו ע"י סוקרים.

נו, ובמסכי 60HZ הוא יהיה גבוה לעומת מסכי 144HZ, ואם אני לא טועה זה הדבר בערך היחידי שמשפיע.. אולי במסכים מסויימים יש כאלו שקצת יותר או פחות, לא יודע בוודאות. אבל ההבדל הגדול הוא לפי הקצב רענון... יותר פריימים בשניה פחות דיליי.

לפי דעתי זמן תגובה 5MS ו 6MS ההבדל הוא פשוט זניח אז גם ככה אין מה לייחס להם חשיבות. לכל פאנל יש את המאפיינים שלו, וכל עוד אין איזו טכנולוגיה חדשנית (ולפי הידוע לי אין) אז גם זמן התגובה יהיה צפוי מראש.. TN יהיה מהיר, VA פחות ו קרוב אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שואל אותי, כל אחד מהם יהיה מעולה. זה אותו פאנל, הם אמורים להיות מאוד דומים. משווקים את הקוואנטום דוט יפה, אולי באמת יש בזה משהו. בלי קשר אני הייתי הולך על הסמסונג. לא יודע לגבי מריחות, סביר שאם באחד אין גם בשני אין. אותו פאנל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

נו, ובמסכי 60HZ הוא יהיה גבוה לעומת מסכי 144HZ, ואם אני לא טועה זה הדבר בערך היחידי שמשפיע.. אולי במסכים מסויימים יש כאלו שקצת יותר או פחות, לא יודע בוודאות. אבל ההבדל הגדול הוא לפי הקצב רענון... יותר פריימים בשניה פחות דיליי.

קצב רענון אולי ישפיע מעט על ה- input lag, אבל זה לא כלכך קשור. יכול להיות מסך 60Hz עם 6MS ומסך 144Hz עם 20MS. כן אפשר להגיד שיש השפעה, כמו שגם לזמן תגובה יש השפעה על input lag. הלאג הזה תלוי בעוד המון דברים בקיצור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא גם יהיה תלוי בעכבר שיש לך וכו'. העניין הוא שאם אינני טועה במסכים של היום הזמן שלוקח למסך לעבד את התמונה הוא מינימלי וזניח וגם פחות או יותר זהה, לעומת שאר המשתנים כמו למשל קצב הרענון של המסך. שחוץ ממנו גם יש עוד משתנים שלא פחות משמעותיים ובכלל לא קשורים למסך. ככה שזה פשוט נהיה בכלל זניח לחלוטין. לא יכול להיות בכלל פיזית מסך 60HZ עם אינפוט לאג של 6MS. בין פריים לפריים יש יותר. כדי להמחיש את קו המחשבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא הבנתי מה ההבדלים.

קצב רענון - ב-144Hz יהיה 6.94ms. זאת אומרת שהפריים יתעדכן בקירוב כל 7ms.

אבל יש את העניין של input lag - בעצם הזמן שלוקח למסך לעבד את הבקשה של הכרטיס מסך לשינוי פריים במסך. תחשוב עליו כזמן עיכוב (offset time).

אם אני לא טועה בסמסונג זה 6.4ms

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

הוא גם יהיה תלוי בעכבר שיש לך וכו'.

הוא לא, כי input lag הוא לא הזמן מהרגע שלחצת על העכבר, אלא הזמן מהרגע שהמסך קיבל את האות. לעכבר שלך יש "output lag" משלו, שידוע בשם אחר (response time).

ציטוט של YarYar

העניין הוא שאם אינני טועה במסכים של היום הזמן שלוקח למסך לעבד את התמונה הוא מינימלי וזניח וגם פחות או יותר זהה, לעומת שאר המשתנים כמו למשל קצב הרענון של המסך.

אתה בהחלט טועה. input lag הוא הדבר הראשון שיעניין במסך שלו. מעבר לכך, יש מסכים עם input lag של 30MS ואף יותר מזה. ותאמין או לא, הבדל של 6MS לעומת 30MS הוא מאוד משמעותי וחשוב. הרבה יותר מההבדל בין 60Hz ל- 144Hz.

ציטוט של YarYar

לא יכול להיות בכלל פיזית מסך 60HZ עם אינפוט לאג של 6MS. בין פריים לפריים יש יותר. כדי להמחיש את קו המחשבה.

אתה טועה. הנה יש גם מסך 60Hz עם 4MS:

lag2.jpg

רפרנס:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2414h.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

קצב רענון - ב-144Hz יהיה 6.94ms. זאת אומרת שהפריים יתעדכן בקירוב כל 7ms.

משהו אחד אתם מפספסים. זה מקסימום 6.94MS (מה שאומר שבממוצע, קצב הרענון יעכב את הלאג בכ- 3.5MS). אם עיבוד התמונה הסתיים בדיוק בזמן שהפריים צריך להתחלף, אז קצב הרענון לא יגביל את ה- input lag של אותו פריים. דבר נוסף, input lag מודדים כממוצע של הרבה פריימים. לא פריים אחד ולא שניים. לכן, גם אם מסך מרענן תמונה כל X מילי שניות, וה- input lag שלו הוא Y מילי שניות, יכול בהחלט להיות מצב שבו Y קטן מ- X.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך תסביר שעד שיתחלף פריים יעברו יותר מ 4 מילי שניות?

אלא אם בכלל אין קשר לקצב רענון. וזה נמדד בצורה אחרת. שזה גם לא מה שאמרת קודם. בקיצור משהו כאן מוזר לי, סורי. אולי בהגדרה של זה.

לא זלזלתי ואמרתי שאין הבדל בין 5 ל 30 MS, ברור שיש. אבל אני עדיין עומד על דעתי שכל מסך חדש היום מבית טוב, יהיה לו INPUT LAG נמוך וכנראה זניח.

פעם זה היה הרבה יותר קריטי בוא נגיד את זה ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עיבוד התמונה הסתיים בדיוק בזמן שהפריים צריך להתחלף, אז קצב הרענון לא יגביל את ה- input lag של אותו פריים.

נפלא.

אז ה-2209WA שלי ממש טרנטה. עם INPUT LAG של 20ms אני מפספס פריים וחצי...? ורק ניגודיות של 700.

עכשיו נשאר להחליט מה עדיף, הסמסונג או ה-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שלא הבנתי את השאלה שלך ומה לא הבנת. על איזה מסך אתה מדבר עם ה- 4 מילי שניות? אסביר בשמחה.

הדל שקישרת אליו בטבלה והגבת עליו קודם. באמת שלא משנה אבל, אין לי חשק להתעמק בזה יותר מדי כרגע... יש לי הרגשה גם שהאינפוט לאג של הסמסונג וה לפחות יהיה כמעט זהה. שזה מה שמשנה בתכלס. אפשר להגיד זה אותו מסך בצורה קצת שונה. קח מה בא לך פשוט, שניהם טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...