דילמה לגבי דור 9 אינטל ו z390 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דילמה לגבי דור 9 אינטל ו z390

dog

Recommended Posts

עומד לבנות נייח חדש.

תכננתי לרכוש מעבד i78700k ולוח תואם.
בימים האחרונים יש מידע ברשת על כך שמעבדי דור 9 של עומדים לצאת לשוק בסביבות תחילת אוקטובר השנה.
כנל לוחות חדשים עם צ'יפסט  .

היות וכרגע יש לי מחשב עובד טוב( שמתוכנן לעבור לבתי) אני בדילמה אם להמתין עוד קצת וללכת על החדשים הנל.
אגב, מהמעט שקראתי דור 9 במעבדי i7 למשל לא ממש מביא מהפיכה.
ככל הנראה יהיה עם 8 ליבות אך מצד שני תהיה ירידה בthreads מ 12 ל 8.
וגם כנראה יהיה ללא הייפרטרדינג.
כך שלא ברור איזה טריידאוף יתקבל כאן.
אני יכול כמובן להמתין , לקרוא ביקורות ולהחליט בהתאם.

ממה שהבנתי הלוחות עם הצ'יפ יגיעו עם שדרוג לעומת z370 בעיקר בנושא שילוב הויי פיי המובנה והבלוטוס, מהסוג שיש כרגע בלוחות כמו  h370 ודומיהם.

כאן יש קצת מידע.

https://wccftech.com/intel-9th-gen-coffee-lake-s-cpu-z390-platform-launch-1st-october/

שאלה נוספת.
אאלט, המהירות המרבית של הזכרונות, ללא , נקבעת על ידי הלוח. ( או שאני טועה והמעבד קובע את זה).
לא ברור מה היא תהיה בלוחות החדשים הנל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. צריך לדעת למה המחשב ישמש - לעבודה משרדית, למשחקים, לעריכה גרפית וכד' לפני שיהיה אפשר לקבוע איזה מעבד מתאים לך.

ב. השיפור בביצועים, לפחות ברמה של ליבה בודדת, אמור להיות יחסית קטן לעומת הדור הקודם (בדומה לשיפור בין כל דור וקודמו במעבדי בשנים האחרונות).

ג. האם בדור התשיעי של מעבדי יהיו בעלי 8 ליבות פיזיות? אולי - שום דבר לא בטוח עד שהמעבדים האלו ישוחרו לשוק. האם יהיו בעלי 6 ליבות פיזיות? סביר להניח שכן, היות ובדור הנוכחי קיימים מעבדים כאלו. האם מעבד בעל 8 ליביות פיזיות וללא HT יהיה עדיף על מעבד בעל 6 ליבות פיזיות עם HT (בעל 12 ליבות לוגיות)? אני לא יודע - כפי שכתבת, עדיף יהיה להמתין לביקורות ולראות איזה מעבד יהיה עדיף לשימושים שלך.

ד. תדר הזיכרון במחשב מודרני נקבע למינימום מבין שלושת הערכים הבאים:

• התדר המקסימלי בו הזיכרון מסוגל לעבוד (לפי נתוני ה SPD או ה XMP שלו).
  • תדר הזיכרון המקסימלי בו תומך בקר הזיכרון (שנמצא בתוך המעבד).
  • תדר הזיכרון המקסימלי בו תומך לוח האם.

כל זה, כמובן, כאשר מדובר על מצב בו לא ממהירים את תדר הזיכרון.

אגב, במעבדי הדור השמיני של בקר הזיכרון תומך בתדר מקסימלי של 2666MHz. הפעלה של הזיכרון בתדר גבוה יותר נחשבת, טכנית, להמהרה של בקר הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

בקיצור, כמו ששנינו מסכימים צריך להמתין עוד קצת ולראות מה ייצא.
נכון, בכל דור לאחרונה השיפורים שוליים.
היתרון בלוחוןת z370 שהם נותנים את הטוב מהשניים, הפיצ'רים החדשים שיצאו בלוחת h370, דברים שמצאו חן בעיני, עם האפשרות להמהרה במידה ואחליט לעשות זאת.
אגב, יש נתונים כבר, אם כי לא רשמיים.

למשל ל i7
base clock of 3.6 GHz and boosts up to 4.9 GHz in single, 4.8 GHz in dual-, 4.7 GHz in four and 4.6 GHz in 6/8 operations.

אם 3 הפרמטרים שציינת יאפשרו מהירות ללא המרה מעל 2666 מגהרץ, זה גם יכול להיות יתרון נחמד.

רק תבהרי לי בבקשה משהו שלא ברור לי.
מס ה thread זה הליבות הלוגיות שדברת עליהם?
האם יש להם השפעה מהותית על ביצועים?

מוזר שהקטינו את מספרם בדור 9.

שאלה נוספת בבקשה.
האם כשהמחשב בעבודה בעומס נמוך המהירות בה יעבוד תהיה זו של אחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של dog

היתרון בלוחוןת Z370 שהם נותנים את הטוב מהשניים, הפיצ'רים החדשים שיצאו בלוחת h370, דברים שמצאו חן בעיני, עם האפשרות להמהרה במידה ואחליט לעשות זאת.

אתה מתכוון ללוחות אם המבוססים על ערכת השבבים Z390 - ה Z370 היא ערכת השבבים ששוחררה ראשונה לתושבת 1151v2 והיא לא כוללת חיבורי 3.1 וכרטיס רשת מובנים.

ציטוט של dog

אגב, יש נתונים כבר, אם כי לא רשמיים.

כל עוד הנתונים לא מגיעים מהיצרן אי אפשר להיות בטוחים לחלוטין שהם מדוייקים.

ציטוט של dog

אם 3 הפרמטרים שציינת יאפשרו מהירות זיכרון ללא המרה מעל 2666 מגהרץ, זה גם יכול להיות יתרון נחמד.

לצורך הבהרה - גם אם בקר הזיכרון המובנה במעבד לא תומך באופן רשמי בתדר גבוה יותר סביר להניח שלא תהיה בעיה להפעיל את הזיכרון בתדר הזה (כל עוד הזיכרון עצמו מסוגל לעבוד בתדר שכזה).

ציטוט של dog

רק תבהרי לי בבקשה משהו שלא ברור לי.
מס ה thread זה הליבות הלוגיות שדברת עליהם?
האם יש להם השפעה מהותית על ביצועים?

מוזר שהקטינו את מספרם בדור 9.

בחלק ממעבדי אינטל קיימת טכנולוגיה בשם hyper threading, או HT בקיצור, הגורמת למערכת ההפעלה לראות כל ליבה פיזית כ-2 ליבות לוגיות (במעבדי הטכנולוגיה המקבילה נקראת SMT). מה שקורה בפועל הוא שניתן להכניס לליבה פיזית אחת (שהיא בעצם מעגל אלקטרוני מאד מורכב) פקודות השייכות לשני תהליכים נפרדים, כך שנראה שיש שתי ליבות ולא אחת. כמובן שהביצועים שמתקבלים הם לא שקולים לאלו של שתי ליבות פיזיות אמיתיות אלא נמוכים יותר.

העניין הוא שיש יישומיים שבהם ניתן לקבל ביצועים טובים יותר כאשר עושים שימוש בטכנולוגיה כזו, אבל מצד שני יש יישומים שהביצועים שלהם דווקא יהיו נמוכים יותר. לכן יכול להיות שעבור יישום מסויים עדיף יהיה לקנות מעבד עם 6 ליבות פיזיות המוצגות כ-12 ליבות לוגיות ואילו עבור יישום אחר יהיה עדיף דווקא מעבד עם 8 ליבות פיזיות ללא טכנולוגיית ה HT (מספר הליבות הלוגיות המוצגות במקרה כזה יהיה גם כן 8).

ציטוט של dog

האם כשהמחשב בעבודה בעומס נמוך המהירות בה יעבוד תהיה זו של ליבה אחת?

למה הכוונה "עומס נמוך"?

אם המעבד לא פעולות חישוב, אז בד"כ ה"מהירות" שלו (למעשה התדר) תקטן במטרה לחסוך אנרגיה.

אם המעבד מריץ רק תהליך אחד בליבה אחת, סביר להניח שהליבה הזו תפעל בתדר הטורבו המקסימלי, שכן המטרה היא תמיד לסיים את ביצוע הפקודות בזמן הקצר ביותר האפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...