ספק ומארז למחשב AMD 2990WX - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק ומארז למחשב AMD 2990WX

eitan1980

Recommended Posts

שלום לכולם, 
כבר פתחתי אשכול בייעוץ לקניית מחשב  אך ההיענות מעטה יחסית כך שפותח כאן אשכול חדש בהתייחסות אך ורק לספק כוח ומארז. 

המפרט עוד לא הושלם סופית - 

מעבד - 2990WX  - שימו לב - זה מעבד חם !  זה 250W .

קירור - נוזלי  - מערכת סגורה . כיון שמעבד כזה חם , הקירור אוויר (נגיד ניקוטה המפלצתי) לא יתמודד היטב כמו נוזלי. חשוב לי לציין כי זה פרמטר חשוב לבחירת מארז.

לוח אם - כרגע שוקל X399--PRO-CARBON-AC  (אבל יש עוד 3 דגמים וזה לדיון אחר בפורום +לוחות אם) .

זיכרון - 16GB  (גם כאן יש אצלי קצת בעייתיות של תאימות הזיכרון ללוח אם, אך כאמור לדיון אחר).
2 דיסקים של M2 .

דיסק חיצוני שמתחבר בUSB3  . 

כמה שאלות 
1 .  - 750W זה מספיק
      אם כן - הכיוון שלי זה ללכת על EVGA SuperNOVA 750 G3, 80 Plus Gold 750W, Fully Modular,  מה דעתכם? 

2. מארז  : 
    באמת שיש מגוון שלם של . הרצון שלי והשאיפה זה להגיע למחשב שקט ככל האפשר. ידוע ומובן לי שבעת מאמץ גדול כגון רינדור - יהיה קצת רועש  , אזי הרצון שלי להגיע מקסימום שקט (אך לא על חשבון התחממות יתר של המעבד/שאר הרכיבים) .

יש כמה , ויש הבדל משמעותי במחירים (שכאן אני לא מבין למה כל כך הבדל משמעותי, זה בסך הכל מארז) .

ארשום כאן כמה שעלו בחכתי אך אשמח לשמוע מה באמת אתם ממליצים לי ומדוע לבחור במארז הזה. 

antac P8

Fractal Design Meshify C Blackout

Antec P110 Silent Mid Tower

Fractal Design Define R5 Black
Fractal Design Define S Black

Be Quiet! SILENT BASE 800 BLACK

בכבוד רב, איתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום.

לפני כל ההמלצות, יש כמה פרטים החסרים לי כדי לענות על שאלותיך: 1)סוג כרטיס המסך אשר ישולב במערכת הנ''ל?

2)איזה נוזלי(ישפיע על המלצת המארז)?\

3)למרות המים... מתוכנן OC למעבד? לכרטיס המסך?

4)מסגרת תקציב מסוימת?

5)כרגע לוח האם שציינת מתאימה למארזים התומכים בתקן ATX. תציין את שאר דגמי לוחות האם שהינך מתלבט ביניהן כדי שאוכל לדעת מה הגודל שלהן(יכול להשפיע על בחירת המארז).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כרטיס מסך - בהתחלה (בחודשיים-4 חודשים הראשונים ) יהיה GTX 970.

אחר כך מתוכנן בוודאות כמעט מושלמת לעבור ל p2000 .  (האופציה השניה היא לעבור לP4000  אבל זה כבר נראה בהמשך ) .
בשבוע הבא יוצאים חדשים , ביניהם קאודרו , ואולי דווקא אחד מהסדרה הזאת אקח. 

2. איזה נוזלי?? לא הבנתי את השאלה. 

3. המעבד עצמו חם .   בכדי לעשות OC רציני צריך גם ממש רציני וזה כבר לא בתחום של מערכת נוזלי סגור אלא CUSTOM  . אני לא בכיוון הזה.

תראה את הגרף הבא :

image.png.043b8e8b89e1f5f21102d758aa98a37f.png

אני לוקח מים סגור ולא AIR רק בגלל סיבה של נוחות . שיהיה לי נוח להגיע לחריצים של הזכרונות במידה וארצה להוסיף . 

4.  תקציב למארז + קירור - סדר גודל של 1300 שקלים. 

5.  הדגמים שהיו על הפרק
GA-X399-Designare-EX

- X399---7

ASUS PRIME X399-A TR4, X399, DDR4

בנתיים בחרתי :
X399-gaming-PRO-CARBON-AC     בעיקר מהסיבה שהרבה יוטיוברים השתמשו בו. 

לגבי קירור - שמתי עין בנתיים על  H115I Corsair .

המארז - Be Quiet! SILENT BASE 800 BLACK    זה בנתיים מה שאני שוקל לקחת.
ספק כוח - 
850W RMx Series™ RM850x (2018) — 80PLUS® Gold Certified Fully Modular PSU
מקווה שזה יספיק לצרכים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eitan1980

1. כרטיס מסך - בהתחלה (בחודשיים-4 חודשים הראשונים ) יהיה GTX 970.

אחר כך מתוכנן בוודאות כמעט מושלמת לעבור ל p2000 .  (האופציה השניה היא לעבור לP4000  אבל זה כבר נראה בהמשך ) .
בשבוע הבא יוצאים כרטיסי מסך חדשים , ביניהם קאודרו , ואולי דווקא אחד מהסדרה הזאת אקח. 

2. איזה קירור נוזלי?? לא הבנתי את השאלה. 

3. המעבד עצמו חם .   בכדי לעשות OC רציני צריך גם ממש קירור רציני וזה כבר לא בתחום של מערכת קירור נוזלי סגור אלא CUSTOM  . אני לא בכיוון הזה.

תראה את הגרף הבא :

image.png.043b8e8b89e1f5f21102d758aa98a37f.png

אני לוקח קירור מים סגור ולא AIR רק בגלל סיבה של נוחות . שיהיה לי נוח להגיע לחריצים של הזכרונות במידה וארצה להוסיף . 

4.  תקציב למארז + - סדר גודל של 1300 שקלים. 

5.  הדגמים שהיו על הפרק
GA-X399-Designare-EX

- X399-AORUS-gaming-7

ASUS PRIME X399-A TR4, AMD X399, DDR4

בנתיים בחרתי :
X399-gaming-PRO-CARBON-AC     בעיקר מהסיבה שהרבה יוטיוברים השתמשו בו. 

לגבי קירור - שמתי עין בנתיים על  H115I Corsair .

המארז - Be Quiet! SILENT BASE 800 BLACK    זה בנתיים מה שאני שוקל לקחת.
ספק כוח - 
850W RMx Series™ RM850x (2018) — 80PLUS® Gold Certified Fully Modular PSU
מקווה שזה יספיק לצרכים שלי.

1)RMx 850W יהיה די והותר לGTX970 וכרטיס P2000/4000(כמובן שקיימים ספקים נוספים שהם מצוינים, אולם זה ספק מעולה ויתאים למחשב). כאשר ימכר כרטיס הQUADRO החדש תבדוק מהי צריכת החשמל שלו ואיזה חיבורים מהספק הוא דורש(אם בכלל).

* אני ראיתי שהספק הנ''ל של נמכר בארץ עם 5 שנות אחריות. אתה יכול לשקול לרכוש את הSEASONIC PRIME ULTRA GOLD 850W(ספק מצוין באותה איכות כמו הRMx 850W) אשר מגיע עם 7 שנות אחריות: https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=25087

2)שאלתי לגבי סוג המים כדי לדעת איזה רדיאטור יהיה שם(משפיע על בחירת המארז). אתייחס לקירור המים בסעיף בחירת המארז.

3)2 הדגמים הראשונים של לוחות האם הן בתקן ATX. הדגם השלישי בתקן E-ATX(אגיע לזה בהמשך כאשר תתבצע בחירת המארז).

4) Be Quiet! SILENT BASE 800 BLACK מתאים ללוח שבחרת בינתיים: X399-gaming-PRO-CARBON-AC(המארז גם מתאים ל2 הלוחות הראשונות שבחרת. הלוח השלישית ASUS PRIME X399-A TR4 אינה מתאימה למארז הזה). נוסף על כך, המארז מתאים לקירור המים של H115i אשר בעל רדיאטור בגודל 280מ''מ. הייתי מציע לך להוסיף לBASE 800 את המאוורר הבא: NF-A14 PWM 1500RPM.  אופציה נוספת שאני מציע לך לשקול היא לבחור במארז H440. שני המארזים מגיעים פחות או יותר לאותה רמה של דציבלים(כמובן הכוונה היא כשהחומרה זהה ב2 המארזים). גם הBASE 800 טוב מאוד וגם הH440. H440 כמו הBASE 800 אינו מתאים ללוח האם האחרונה שרשמת(ASUS PRIME X399-A TR4), לשאר הוא מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" הייתי מציע לך להוסיף לBASE 800 את המאוורר הבא: NF-A14 PWM1500RPM.  

למארז הזה יש 3 מאווררים .
לקירור המעבד - יש 2 מאווררים.
רציתי לשאול - לאן אני מוסיף את המאוורר נוקטואה ?  האם זה במקום ה3 מאווררים שהמארז מספק?

ואם זה במקום - האם אתה מציע לקנות 3 מאווררים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eitan1980

" הייתי מציע לך להוסיף לBASE 800 את המאוורר הבא: NF-A14 PWM1500RPM.  

למארז הזה יש 3 מאווררים .
לקירור המעבד - יש 2 מאווררים.
רציתי לשאול - לאן אני מוסיף את המאוורר נוקטואה ?  האם זה במקום ה3 מאווררים שהמארז מספק?

ואם זה במקום - האם אתה מציע לקנות 3 מאווררים ?

טעות שלי, התכוונתי למאוורר הזה: https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=17617

זה בנוסף ל3 שכלולים במארז. הייתי מציע להוסיף בצד את המאוורר.

*יש בדלת של המארז פלטה ריבועית השוכנת בתוך דלת המארז והיא תוררמת בהפחתת הרעש. אם תוציא אותה, תוכל להתקין את המאוורר.

*המאוורר נחשב למאוורר שאינו רועש(כמובן שקיים רעש מסויים, אולם הוא נחשב בין השקטים). לכן תחליט אם שווה לך להוציא את הפלטה כדי לפגוע קצת בשקט לטובת זרימת אוויר(שוב, לא חובה להוסיף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...