אז מה נדפק לי במחשב, כרטיס מסך, כונן קשיח אולי לוח אם? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מה נדפק לי במחשב, כרטיס מסך, כונן קשיח אולי לוח אם?

zoyaniv

Recommended Posts

שלום, 

בזמן משחק לא כבד, המחשב נתקע אבל סמן העכבר המשיך לזוז. 

אחרי זה עושה ריסטרט ושוב המחשב נתקע. 

מאז מנסה לעשות ריסטרט ואז קורה כל פעם משהו אחר: 

ברוב המקרים - שומע את המאווררים וכו' נדלקים, אבל אין שום תצוגה על המסך אפילו לא התחלה של בוט או ביוס, המקלדת גם לא מקבלת מתח. 

לפעמים מקבל תצוגה של התחלת בוט ונכנס לביוס - שזה קורה לפעמים רואה שם את כונן המערכת ולפעמים לא. שרואה אותו לפעמים משתנה סדר האתחול של הכוננים והוא שני ואז שמסדר ומפעיל שוב קורה שוב את כל מה שמתואר למעלה. 

פעמיים כן הצלחתי להיכנס לווינדוס אבל אז שוב המחשב מת והמסך שחור. 

מה זה לדעתכם? 

הלוח אם והמעבד ישנים (i7 דור ראשון) 

כרטיס מסך נווידיה 660

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסק קשיח לא, כיוון שלפעמים אין בכלל post וזה לא קשור לקשיח. תחליף כרטיס מסך, תחזק את כל החיבורים ותבדוק שוב. תוציא את הסוללה של לוח האם לכמה דקות ונסה שוב. עלייך לסנן רכיב רכיב עם הפעלה מינימלית של הציוד הנדרש על משטח עבודה, סטיק אחד בכל פעם.

אם זה באמת דור ראשון יש מצב שהלוח כבר לא תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי עוד כמה דברים: 

הצלחתי לעשות בדירה לכוננים ולזיכרון, יצא תקין. 

הוצאתי כרטיס ישן שהיה מחובר ל pcie ולא היה בשימוש והעברתי את הכוננים לחיבורי sata אחרים. 

אני מצליח לעשות בוט והווינדוס עולה, אחרי ממש דקה או שתיים המחשב קורס לא משנה אם אני משתמש במשהו או לא. שהמחשב עושה ריסטרט הוא לא מוצא את הכונן מערכת (ssd) והוא לא מופיע בביוס, אחרי שאני עושה עוד אתחול הכונן כן מופיע והווינדוס עולה, ואז מתחיל שוב המעגל שהוא קורס תוך דקה או שתים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב ישן, האם ניסית לנקות אותו? לבצע ריענון למשחה הטרמית למעבד? לאפס את הביוס?
במידה והמחשב מתוחזק טוב, בדיקת הזיכרון שביצעת, ביצעת אותו תחת הבדיקה של הווינדוס או של memtest86?
ניסית להעלות את המחשב עם סטיק יחיד של זיכרון? תנסה כל פעם סטיק אחר + את הסטיקים במקומות אחרים ייתכן וגם יציאה הלכה.
ההשערה שלו שזה אבל יכול להיות גם קבלים שהתנפחו בלוח או בספק כוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספקים לרוב מתחילים להראות בלאי אחרי השנה החמישית עד העשירית. שיהיה איכותי ככל שיהיה, זו מגבלת הטכנולוגיה עקב מפגעי הזמן.
לא אומר שצריך ללכת ולזרוק כסף על ספק חדש אבל שווה לבדוק עם ספק אחר
את בדיקת הזיכרון תבצע דרך memtest86, זה יקח כעיקרון 8-16 שעות בדיקה וזה יעשה לא בתוך הווינדוס.
קשה להצביע על משהו.. כי במשך חיי נתקלתי באותה הבעיה שאתה מציין אבל כל פעם משהו אחר אם זה ספק\לוח\כרטיסי זיכרון\סלוטי זיכרון\אפילו הארדיסקים כגון הברקודה הבעייתיים (7200.12) או של WD בסדרה הכחולה
תתחיל לבודד את הבעיה, תשאל את עצמך האם הבעיה צצה לאחר הניקוי או שזה משהו טרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עשיתי בדיקה עם memtest 86, עברו 19 שעות בערך ו 17 מחזורי בדיקה, הייתה רק שגיאת אחת אז מניח שזאת לא הבעיה.

מה נשאר אז, ספק, לוח או מעבד? 

איך זה משפיע על זיהוי הגורם, העובדה שהמחשב עבד 19 שעות בבדיקת ולא קרס, אבל אם מעלה אותו רגיל הוא קורס תוך דקות? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...