מחשב לרינדור - יצירת סרטונים/אנימציה (15K-16K) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לרינדור - יצירת סרטונים/אנימציה (15K-16K)

eitan1980

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 10-12 אלף שקלים

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? כן 

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?רק אם ממש חייבים - אחרוג במידת הצורך

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?   בניית מודלים  , לימוד יצירת אנימציה /סרטונים 

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). 3dsMax,after effect , photoshop ,premiere   -
    בתקופה של שנה/שנתיים הקרובות -  בעיקר לצורכי לימוד עריכת אנימציה/סרטונים והתמקצעות  בזה. 
    אחר כך -המחשב יהפוך ל"מבצעי" - כלומר לצורך פרנסה. כלומר ישודרדג במידת הצורך

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: לא מיועד לגיימינג.

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). -  בתוך התחלה - מסך רגיל של FHD. בעתיד אם יהיה צורך - ישודרג.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. צריך מקלדת ועכבר סטנדרטי  . 

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? יש דיסק קשיח גדול (2TB) חיצוני - מחובר בUSB3  .  שם יושב כל האינפורמציה. 

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? שיהיה שקט  . ציון - 7-8.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? אני אישית לא כל כך יודע לעשות OC . במידה ואפשרי בקלות ובמידה ולא מקצר את אורך החיים של המחשב ובמידה ונותן שיפור בביצועים במעלה מ10-20 אחוז אז כן.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. 
     שאלה שאני ממש מתחבט איתה - חשבתי באילת אבל לא בטוח שבכלל יהיה שם המעבד שאני רוצה(מדבר על חנויות IVORY/KSP) ,  
     אופציה אחרת - להזמין בארה"ב, יש מישהו שיהיה בארה"ב בתחילת ספטמבר לכמה ימים , אבל לא יודע אם הרעיון כדאי.
     ואופציה האחרונה שעל הפרק זה באזור המרכז כגון plonter/tms/wellcom . 

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? חודש הקרוב  (בעיקרון רצוי כמה שיותר בהקדם.  סובל דיחוי של חודש אבל באמת רוצה כבר לקנות ) .

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? חשוב לשמור על אופק שדרוג כי אכן רוצה בעתיד לשדרג במידת הצורך.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

הערות אישיות שלי :
שלום לכולם ,

לפני 3 חודשים   התייעצתי כאן עם הח'ברה וייעצו לי "תחכה כי אוטוטו יצאו חדשים". אז חיכיתי והנה אנחנו ממש כמה ימים לפני השקת ה2990WX.

אני מעתיק מהדיון הקודם את מה שכתבתי, פשוט מחייה את הדיון מחדש. 
בימים אלו נחתה עלי משימה - לקנות מחשב לאשתי וכאן ח'ברה - אסור לפשל :) . 

מה היא בסך הכל רוצה? שהכל יעבוד חלק! 
היא מתעסקת לרוב ב3ds max   ועכשיו רוצה להתמקצע בנושא אנימציות וסרטונים. 
אני מודע  לכך שיש כאלה שאומרים - בשביל ללמוד לא צריך מחשב מפלצת.... אבל וכאן אבל גדול - בכדי ללמוד באופן נוח צריך שהרינדור יהיה מהיר ככל האפשר כיוון שאם היא תחכה הרבה זמן לתוצאות הרינדור - ההתקדמות שלה בלמידה ארוכה מאד... ומעוניינים להקטין ככל האפשר.
יש לזכור - זה לא מחשב לצורכי עבודה  - כלומר לא צריך להפוך אותו כיום למפלצת אדירה כי זה overkill . הרזלוציה היא FHD סך הכל. מריצה רינדורים לרוב בלילה (ובבוקר למחרת רואה את התוצאות).

כיוון שעובדת המון עם רינדורים ב3dsMax(מבוסס CPU ולא GPU)  אז צריך כמה שיותר ט'ראדים.  כן, היא עובדת עם VRAY. 

אז לבנתיים חשבתי על"  AMD RYZEN Threadripper 2990WX 3.2Ghz TR4 "  - כיוון שזה עם 32 ליבות ו64 ט'ראדים . 
יש עוד 2 מעבדים - i9 7960X    וגם i9 7980Ex   הם עולים הרבה יותר ונראה לי שהתמורה כבר לא כזה מצדיק. 

הערה קטנה לגבי מעבד - מעבדי Xeon  - זה כבר ממש מעבדים לשרתים  - אם כיום היה צריך עמדת עבודה - כנראה שהייתי צריך לקחת מעבד מהסוג הזה. הם פשוט יקרים להחריד... 

לגבי דיסק קשיח פנימי -  הבנתי שM.2 הוא מהיר  ומבין שרצוי שיהיו לי 2 דיסקים , אחד לאפליקציות והשניה ששם יבוצע הרינדור.

לוח אם - כאן אני מתלבט לגמרי. מבין שזה צריך לתמוך בAMD . יש מגוון גדול של לוחות אם.  אני יודע שרוצה לתמוך לשידרוגים . אם יהיה OC אז צריך לתמוך בזה .

לגבי זיכרון - 16GB בתור התחלה . אם אראה שהמחשב מתחיל להיחנק בגלל שאין זיכרון - אז נוסיף ל32GB .   רצוי שיהיה סלוט אחד של 16GB . אני חשבתי על :

HyperX FURY Black 16GB DDR4 3200MHz CL18

לגבי כרטיס מסך - ווואו - זאת שאלת המיליון כי ממש קשה לי לבחור . מצד אחד -זהו אחד הרכיבים הכי יקרים במחשב . מצד שני לא רוצה אוברקיל לצרכים שצריכה כיום  . 

כיוון שהדרישה שלה "יעבוד חלק" אני מבין שרצוי שאשתמש בקאודרו ולא ג'יפורס.  אני יודע בוודאות שגם ג'יפורס יעבוד אבל וכאן זה חשוב להדגיש- 

אני רוצה שיעבוד חלק ויודע שקאודרו זהו כרטיס מקצועי שכל הדרייברים נכתבו במיוחד למשימות שהיא עוסקת (כלומר לא למשחקי מחשב או VR) . 

כיוון שיש מבחר - חשבתי על P2000 . 

אולי אולי - ורק אתם תוכלו לומר לי האם חייב לעבור ל"p4000"    .  

הסצנות שהיא עוסקת זה לא נראה לי כאלו כבדים  . אני יכול לומר שעם כרטיס 970 שיש לי מבחינת תנועה כאשר היא ממדלת - עובד חלק (ולי יש מעבד 2600k i7).

לגבי ספק כוח - אין לי מושג - נראה לי מינימום 600W ומקסימום 700W  . 

לגבי קירור - לא יודע מה לקחת  ,אשמח אם תשאלו אותי שאלות ולפי התשובות שלי תוכלו להמליץ לי. 

לגבי מארז  = הכי אידיאלי - שיהיה נורמלי . שיהיה מארז טוב בסך הכל. יש איכותיים עם הרבה איוורור , נגד אבק, סידור נוח וכו'... 

אז בקצרה - מהם הרכיבים שאני צריך?
1. מעבד - (כנראה שזה יהיה 2990WX אלא אם תיהיה הפתעה לא נעימה שיתגלה בימים הראשונים של ההשקה ויגידו שזה "חרא של מעבד") 

2. גוף איכותי . 

3. לוח אם   , אין הרבה מבחר במידה ושזה למעבד 2990WX בישראל, אז מה הייתם ממליצים לי?

4. זיכרונות - צריך סלוט אחד של 16GB בשביל התחלה , מהירות כפי שממולץ על ידי המעבד/לוח אם. 

5. מודולרי GOLD איכותי . השאלה שלי כמה WATT צריך לקחת...?
6. דיסק M.2 לאפליקציות ומערכת הפעלה - מה אתם ממליצים? והאם 500 ג'יגה זה מספיק או לקחת מראש טרה? 

7. דיסק נוסף של M.2 עבור רינדור - מה אתם ממליצים? והאם 500 גי'גה מספיק או לקחת מראש טרה? 
8. מארז .

בנתיים - אל תכניסו לעלות המחשב את הכרטיס מסך. כרגע יש לי 970 , בהמשך אקנה P2000  בשביל שקט נפשי (התאימות לתוכנה).
כי בהמשך אצטרך לקנות :
א. מסך
ב. כ.מסך.

המון תודה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רק דבר אחד - חשוב להבין שה-2990WX יעלה באיזור 8500 שקלים (במידה ותזמין מאמאזון למשל) או באיזור 7500 שקלים אם תקנה בחו"ל מקומית, כך שאם התקציב הוא 12K למעשה ישארו 3500-4500 שקלים - תקציב שהוא מאוד קשה ולא כל כך ריאלי לשאר המערכת. אם אתה בונה על המעבד הביתי המתקדם ביותר שקיים, תכין תקציב של כ-15-16K שקלים.

שוב - לעניות דעתי מדובר מעט בהגזמה למחשב ביתי, גם אם הוא משמש לפרנסה. מעבדי 16 ליבות כמו 1950X או 2950X יעשו עבודה פנטסטית ויחסכו אלפי שקלים בהתחלה.

אם עד עכשיו הסתדרת עם מעבד שיכולת בזול להחליף לפני 4 שנים ולקבל כמעט פי 2 כח עיבוד, כנראה שהדרישה לעיבוד זריז יותר היא לא בהולה במידה קולוסאלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז השאלות הפתוחות בנתיים :

1. גוף קירור  מים  סגור איכותי שמתאים לתושבת של 2990WX אשר נמכר בארץ .

2. לוח אם  - לפי איך שאני רואה, המון השתמשו בלוח אם MSI-X399--PRO-CARBON-AC  , לפי הבנתי הכי טוב ויכול לעמוד בעומסים הנדרשים, נכון? או שאתם ממליצים לי על אחר?

3. זיכרונות - צריך סלוט אחד של 16GB בשביל התחלה , מהירות כפי שממולץ על ידי המעבד/לוח אם.  השאלה שלי - האם אפשרי לשים סלוט אחד של 16GB או מחוייב לשים 2 סלוטים? ואם כן , איזה דגם לקחת? 

4. ספק כוח מודולרי GOLD איכותי . השאלה שלי כמה WATT צריך לקחת...?  מה אתם ממליצים? 

5. מארז  - מארז שקט ככל האפשר ומאוורר ככל האפשר.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eitan1980

1. גוף קירור  מים  סגור איכותי שמתאים לתושבת של 2990WX אשר נמכר בארץ .

תראה.

עד שהמומחים יתפנו, לפי הבדיקות שנעשו לשני המעבדים,

כלוממר זה שאתה רוצה לקנות והחלש יותר, 2950X,

יוצא שהפער ישנו בין השניים, אבל תמורה למחיר היא מעבד ה"חלש" יותר .

אולי כדאי לעשות חושבים מחדש.

זה לא מקרין על כל שאר הרכיבים, אבל יכול לחסוך לך לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

cinebenchM.jpg

לפי הבנתי - 
ההבדל בביצועים (למטרת הרינדור) הוא באזור ה35%-40% בין 2 המעבדים .
שזה לא מעט , כלומר בפועל יותר מהר באופן משמעותי (בלי , ואם עושים המרה יש גידול נוסף כמובן). 
כיום  - המעבד הכי מהיר למשימות האלו - לדעתי הינו 2990WX .  
אין יכולת היום לשלב שני מעבדי  2090X אשר יעקפו את 2990WXX (שלא לדבר על הסיבוך מבחינת חלוקת משימות, , וכו'...) 

ואם הינך אומר שזה לא מקרין על שאר הרכיבים , אזי מחכה (בסבלנות כמובן) לשמוע איזה רכיבים לקחת. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן באתר ידיעה בנושא ....

בכל מקרה - 

Threadripper 2 price

The new Threadripper CPUs are competitively priced. The top specced 2990WX’s $1799 (roughly £1400) RRP puts it well below Intel’s i9-7980XE which only has 18 cores and costs $1999 (roughly £1480).

Below it the 2970WX will retail for $1299 (roughly £1000). The prosumer/enthusiast-focused Threadripper 2950X will set you back $899 (roughly £700) and the lowest end 2920X, $649 (roughly £500).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eitan1980

זהו, המעבד הושק, מלא ביקורות ובנצ'מארקים יש על המעבד 2990WX . 

מקפיץ את הפוסט מתוך תקווה שעכשיו יש יותר "מידע" בכדי להענות לשאלותיי. 

עצור בנאדם...! חכה. לא חארם על הכסף!

חבר יקר, כפי שכתבתי בעבר. התעשייה בתחום נוטשת את ה-CPU לטובת רנדר בעזרת GPU.

אפשר לקרוא לזה גם מיזוג כוח, כלומר GPU+CPU.

שורה תחתונה תשקיע בכרטיס 1080TI, אפילו 2 עם זה לא מספיק לך, מעבד 6~8 ליבות. וזהו! כל מה שאתה צריך-

זה Vray 3.6/5 RT. מעבד TR לא משתלם לרנדרינג, אם אתה תרנדר על ה-GPU.

ההבדלים בביצועים אדירים, כמעט בזמן אמת.

בנוסף לזה, הפער באיכות הרנדר בין ה-GPU למעבד השתווה תודות למיזוג CPU+GPU.

להלם כמה דוגמאות:

שמור על הכסף שלך, אל תתלהב מבנצ'מרק יבשים, המגמה היא לכיוון ה-GPU.

לילה טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כזה חדמשמעי.

לא מדובר רק בווי ריי. יש גם תוכנות אדובי ובטח סינמה 4.

בכל מקרה, קצת באמת  old school  להציע 1080ti שבוע לפני יציאת 

כרטיסי נווידיה  חדשים.

זאת סיבה נוספת למה 2950x מספיק.

התדר שלו גבוה יותר מה - 2990 מצד אחד, וכמות ליבות מספיקה

מצד שני. יש הבדלים, אבל הם לא תהומיים בין השניים.

בקשר למה ש - urib אמר , זה נכון ולא ממש חדש.

אמנם במערכת אולטימטיבית יהיה 2990  וזוג נווידיה קוואדרו החדשים,

אבל במציאות, ובייחוד לשנתיים הקרובות, ללימודים תספיק מערכת צנועה בהרבה,

כפי שכבר אמרתי בדיון הקודם.

כי זה תחום שיש בו כל הזמן שינויים, ואם אתה רוצה להיות בטופ, אין לזה סוף.

יוצאות תוכנות רינדור חדשות ו / או נוספות תכונות חדשות לאלו הקיימות.

החומרה לא עוצרת  מלהתפתח  ובכלל, טירוף מוחלט ובעיקר יקר.

עם כל הכבוד, אישתך לא תהיה ( לפחות בהתחלה )  סטודיו שעושה הכל מהכל.

אז ללימוד והתרשמות ולהחלטה מה עדיף לה בתחום ועל מה לשים דגש,

אין צורך במערכת יקרה והכי מעודכנת.

משהו בפחות מחצי התקציב הנוכחי יעשה את העבודה.

עוד שנתיים , תחליטו מה הכיוון המקצועי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...