המלצה למצברים חילופיים לאל פסק אדוויס Advice PRV1000 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצברים חילופיים לאל פסק אדוויס Advice PRV1000

Licht

Recommended Posts

שלום וברכה, 

החלטתי שבמקום לקנות אל פסק חדש במחיר יקר פשוט להחליף את המצברים במחיר הרבה יותר מוזל כפי שראיתי שהרבה ממליצים.

האל פסק שברשותי הוא Advice PRV1000, המצברים שבתוכו הם ACP1275 (ההספק הוא 12V 7.5AH, בקישור ניתן למצוא מפרט מלא שלהם) 

אשמח לשמוע המלצה על מצברים חילופיים (או אם מישהו יודע מאיפה ניתן לקנות אותם מצברים בדיוק) שיתיאמו לדגם זה הן מבחינה של הגודל הפיזי והן מבחינת ההספק וכמובן שיהיו איכותיים. 

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי פשוט ובטוח יהיה לפנות/לקפוץ ל-Advice ולבקש שהם יחליפו את המצברים. אני לא מכיר את הדגם הזה מבפנים ובחלק ממכשירי האל-פסק הזולים לפעמים ההחלפה היא לא הכי ידידותית למשתמש, אבל בהנחה שכן אפשר להחליף את המצברים בקלות, כל מצבר 12 וולט ו-7/9 אמפר אמור (דגש על אמור) להתאים. אם המצברים ממילא לא תקינים והמכשיר  מושבת, אפשר לפתוח את המכשיר ולבדוק בעצמך במה כרוכה ההחלפה ואם המצברים מולחמים למכשיר או שזה חיבור שקע-תקע.

ואחרי שאמרתי את כל זה, עלות החלפת מצברים היא לרוב 300 עד 600 ₪, תלוי במצבריםצץ החלופיים ואם אתה עושה זאת לבד או לא. במחיר הזה יש לך את Eaton 5E 850VA שזה די והותר אם אתה משתמש בו לגיבוי מערכת מחשב ממוצעת (כולל גיימינג) ולא אקזוטית מבחינת צריכת החשמל. תחסוך כאב ראש ועל הדרך תקבל גם מכשיר קטן יותר פיזית ועוד שנתיים אחריות (במכשירי האל-פסק הזולים לא רק המצברים נגמרים, גם האלקטרוניקה הזולה מתבלה מהחום ובעיקר מיישרי הזרם). אני שונא לזרוק מכשירי אלקטרוניקה ללא סיבה גם משיקולי הגנת הסביבה, אבל ממילא את המצברים הישנים תאלץ לסלק לפסולת (מומלץ לזרוק בתחנה לאיסוף פסולת אלקטרונית שחלק מהעיריות מציבות בערים ויש גם עמדות של מ.א.י בתחנות דלק ובחנויות שונות) אז כך שכבר אין הבדל גדול מדי מהבחינה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

וואו,תחסוך 100 שקל .....

יותר בכיוון של 300 ש"ח ואולי אפילו יותר מבחינת לקנות אל פסק בהספק דומה, כי אתה צודק, אם ההפרש היה 100 שקל בהחלט הייתי קונה חדש וזהו...

נ.ב. בשביל מה הציניות ?  

ציטוט של About:blank

הכי פשוט והטוח יהיה לפנות/לקפוץ ל-Advice ולבקש שהם יחליפו את המצברים. אני לא מכיר את הדגם הזה מבפנים ובחלק ממכשירימהאל-פסק הזולים לפעמים ההחלפה היא לא הכימידידותית למשתמש, אבל בהנחה שכן אפדרנלהחליף את המצבריםצברלות כל מצבר 12 וולט ו-7/9 אמפר אמור (דגש על אמור) להתאים. אם המצברים ממילא לא תקינים והיכשיר  מושבת, אפשר לפתוח את המכשיר ולבדוק בעצמך במה כרוכה ההחלפה ואם המצברים מולחמים למכשיר או שזה חיבור שקע-תקע.

ואחרי שאמרתי את כל זה, עלות החלפת מצברים היא לרוב 300 עד 600 ₪, תלוי במצבריםצהחלופיים ואם אתה עושה זאת לבד או לא. במחיר הזה יש. לך את ה-Eaton 5E 850Va שזה די והותר אם אתה משתמש בו לגיבוי מערכת מחשב ממוצעת (כולל גיימינג) ולא אקזוטית מבחינת צריכת החשמל. תיסוך כאב ראש ועל הדרך תקבל גם מכשיר קטן מותר פיזית ועוד שנתיים אחריות (במכשירי האל-פסק הזולים לאנרק המצברים נגמרים, גם האלקטרוניקה הזולה מתבלה מהחום ובעיקר מיישרי הזרם). אני שונא חזרוק מכשירי אלקטרוניקה ללא סיבה גם משיקולי הגנת הסביבה, אבל ממילא את המצברים הישנים תאלץ לסלק לפסולת (מומלץ לזרוק בתחנה לאיסוף פסולת אלקטרונית שחלק מהעיריות מציבות בערים ויש גם עמדות של מ.א.י בתחנות דלק ובחנויות שונות) אז כך שכבר אין הבדל גדול מדי מהבחינה הזאת.

תודה על התגובה המפורטת. 

הייתי שמח באמת לעשות זאת דרך אדוויס עצמם אבל לקפוץ אליהם/שילוח יעשה את כל העניין כבר ללא שווה בגלל המיקום שלי והעלויות. 

לגבי ההחלפה עצמה חבר שמתעסק טיפה בחשמלאות פתח את האל פסק וההחלפה היא באמת עניין של רגע, הוא גם אמר לי שהוא יכול להשיג לי מצברים אבל העדפתי לשאול פה אם יש מישהו בעל ניסיון שיודע על מצברים ספציפיים שטובים לאל פסק.. 

לגבי העלות מצאתי מצברים שנראים מתאימים ויעלו בערך פחות מ-300 ש"ח כולל משלוח (בלי משלוח זה פחות מ-250) אז מבחינת עלות היה באמת שווה לקנות את האל פסק שציינת כי המחיר שלו הוא באזור הזה וככה לקבל חדש עם אחריות העניין הוא שהייתי מאוד שמח שהאל פסק יחזיק לי גם את המחשב, גם את האינטרנט וגם את המסך לכמה דקות ואת זה קיבלתי באל פסק של אדוויס בגלל שהוא 1000VA, השאלה אם אני אצליח לקבל את זה גם באל פסק של 850VA, אני אכתוב את מפרט המחשב ואת המסך אולי זה יתן אינדיקציה ותוכלו להגיד לי אם יש סיכוי שהאיטון יחזיק את זה...

ושוב תודה רבה לכל המגיבים בפורום הנהדר הזה על העזרה! 

Intel i5 8500

Arctic Freezer 12

Gigabyte B360M D2V

Corsair Vengeance LPX 2x8GB 2400Mhz  CL14

Crucial MX500 250GB

Seagate 3TB BarraCuda

SeaSonic FOCUS 450W 80+ Gold

ויכול להיות שאני אוסיף לו גם כרטיס מסך ישן שקיים אצלי במחשב הישן (לא יודע אם הוא עדיף מהכרטיס און בורד של ...)

GeForce GTX 650 Ti

מחובר למסך P2414H

והנתב של האינטרנט הוא פשוט מאוד של סלקום/נטויז'ן

עריכה:

הצלחתי לתפוס את אדוויס בטלפון והעלות של החלפה אצלם היא באזור ה-450 לא כולל שילוח (או נסיעות אם אני אחליט להגיע לשם) ככה שזה כבר באמת לא שווה, אמרו לי שיש אופציה לשלוח אלי את המצברים והעלות היא טיפה פחות מ-350 כולל משלוח, אז המחיר של המצברים המקוריים טיפה יותר יקר ממה שקיוותי אבל עדיין אם הייתי הולך על הספק כזה זה עדיין חיסכון של כ-300 ש"ח השאלה אם אני באמת צריך את ההספק הזה... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אפשר להחליף מצברים יחסית בזול ובקלות זה כמעט תמיד עדיף. רק תשתדל לוודא שהם סבירים מבחינת איכות.

אל פסק של 850VA מספק בוואט באזור ה-480W. מערכת כמו שלך, כולל מסך וכרטיס גרפי עדכני, לא צורכת יותר מ-350W וזה כשמדובר בעומס מלא (כלומר גיימינג שסוחט הכל מהמערכת). כך שאל-פסק של 850VA הוא די והותר. ההסתייגות היחידה היא אם אתה זקוק לאל-פסק כדי להמשיך לעבוד עם המחשב זמן ממושך אחרי שנפל החשמל. אם כל מה שאתה מחפש זה מספיק זמן כדי לכבות את המחשב או להמתין כמה דקות עד שאולי יחזור החשמל, אין לך צורך ביותר מזה. עוד בונוס קטן של ה-Eaton הוא שהבקר שלו מזוהה על ידי והוא מופיע לך כמו (כמו בלפטופ). זה אומר שאתה יכול לשלוט על התנהגות המערכת לפי אחוז הסוללה (מצב שינה, כיבוי) ישירות מתוך מערכת ההפעלה בלי תוכנות Java צד-שלישי. בדיוק כמו בלפטופופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

אנסח את עצמי מחדש :

כל ה"מסביב" לא מצדיק

את ההפרש בין קניית חדש 

להחלפת מצברים.

זה בדיוק כמו הסיפור של מדפסות זולות והדיו שלהן.

שטויות. יש בפנים מצברים סטנדרטיים שעולים 120 ש"ח בחנויות. צריך לקחת בחשבון שזו פעולה מסוכנת מחינה בטיחותית אם אתה לא יודע מה אתה עושה.

@about:blank מה עם צורת הסינוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל המכשירים בקטגוריה מוציאים גל מרובע ולכן ספק APFC ימשוך קצת יותר ממה שצריך. אני משקלל את זה בחישוב ההספק. אפשר כמובן לקנות מכשירי Line Interactive שמוציאים גל סינוס נקי אבל הם יקרים יותר (שלא נדבר על מחירם של Online) ולדעתי התמורה למשתמש הביתי הממוצע לא מצדיקה את התוספת מחיר. 

מסכים מאוד עם ההערה בנושא הבטיחות. הייתי צריך להדגיש את מה ש-Askme רמז עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ag43

שטויות.

למה ?

בגלל שאני אומר את זה ?

ואם חלילה ביתו יעלה באש, אתה תהיה אחראי ?

אהה, ציינת את המסוכנות שבדבר.

ומה נכלל ב - 

ציטוט של ag43

אם אתה לא יודע מה אתה עושה.

?  :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות. 

לגבי הסיכון למרות שראיתי איך עושים את זה בסרטונים אני מסכים שזה מסוכן אם לא יודעים מה עושים ולכן את הפתיחה של האל פסק והוצאת המצברים (ואם אני אחליט בסוף להחליף בחדשים) לא אני עשיתי אלא נתתי לחבר שמתעסק עם חשמל ולא עשיתי זאת לבד. 

ציטוט של About:blank

אם אפשר להחליף מצברים יחסית בזול ובקלות זה כמעט תמיד עדיף. רק תשתדל לוודא שהם סבירים מבחינת איכות.

אל פסק של 850VA מספק בוואט באזור ה-480W. מערכת כמו שלך, כולל מסך וכרטיס גרפי עדכני, לא צורכת יותר מ-350W וזה כשמדובר בעומס מלא (כלומר גיימינג שסוחט הכל מהמערכת). כך שאל-פסק של 850VA הוא די והותר. ההסתייגות היחידה היא אם אתה זקוק לאל-פסק כדי להמשיך לעבוד עם המחשב זמן ממושך אחרי שנפל החשמל. אם כל מה שאתה מחפש זה מספיק זמן כדי לכבות את המחשב או להמתין כמה דקות עד שאולי יחזור החשמל, אין לך צורך ביותר מזה. עוד בונוס קטן של ה-Eaton הוא שהבקר שלו מזוהה על ידי Windows והוא מופיע לך כמו סוללה (כמו בלפטופ). זה אומר שאתה יכול לשלוט על התנהגות המערכת לפי אחוז הסוללה (מצב שינה, כיבוי) ישירות מתוך מערכת ההפעלה בלי תוכנות Java צד-שלישי. בדיוק כמו בלפטופופ.

תודה רבה על הפירוט, טיפה סיבכת אותי עכשיו (בקטע טוב) ואני לא יודע מה להחליט... אחשוב על זה עוד טיפה ואז נראה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להגיד לך מה אני הייתי כנראה עושה. אני באופן אישי לא סומך על מכשירי האל-פסק הזולים אחרי תום האחריות. מניסיוני,  אם כי גודל המדגם שלי קטן מכדי לקבוע משהו באופן מדעי, יותר מדי מהם מתים (אלקטרוניקה) זמן לא ארוך (חודש עד שמונה חודשים) מתום האחריות. כבר יצא לי להחליף מצברים במכשירים שמתו חצי שנה לאחר מכן. לכן כשכהפרש בין עלות ההחלפה ועלות מכשיר שווה ערך חדש (מבחינת איכות בנייה ואלקטרונירה) הוא בגדר זניח, אני אמליץ לרוב לקנות מכשיר חדש.

עם זאת, קטגוריית ה-1000VA ומעלה היא גבולית מהבחינה הזאת. נדמה שהמכשירים האלה שורדים קצת יותר טוב לאורך זמן וגם ההשקעה הראשונית בהם קצת יותר משמעותית (600 עד 800 ₪). אם יש לך נכונות וידע להחליף את המצברים/מישהו מהימן שיעשה את זה בשבילך בחינם/תמורת תשר סמלי – הייתי שוקל בחיוב להחליף את המצברים כדי להאריך את חיי המכשיר עוד שנתיים (בתקווה, עם קצת מזל אפילו יותר) וכך גם להחזיר קצת יותר טוב את ההשקעה. בעוד שנתיים-שלוש כשגם המצברים החדשים ילכו, תחליף כבר את כל המכשיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצברים נוטים למות כל כמה שנים ואזי הם מוחלפים, והאל פסק נותן עוד שנים של עבודה. ממליץ על חנות בפתח תקוה בשם אפיק, מחירים סבירים והם עושים לך את ההתקנה במקום, ולא צריך להסתכן

http://www.afik2.com/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ae bd

מצברים נוטים למות כל כמה שנים ואזי הם מוחלפים, והאל פסק נותן עוד שנים של עבודה. ממליץ על חנות בפתח תקוה בשם אפיק, מחירים סבירים והם עושים לך את ההתקנה במקום, ולא צריך להסתכן

http://www.afik2.com/

חשבתי עליהם אבל אני מירושלים ככה שזה פחות רלוונטי בשבילי, תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...