ביצועים של Samsung 970 Evo חלשים מאוד, עצות? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביצועים של Samsung 970 Evo חלשים מאוד, עצות?

TheDrag0n

Recommended Posts

אהלן, רכשתי מאמזון את ה-SSD חיבור M.2 הנ"ל ומיד הרכבתי אותו על המחשב ופירמטתי.
כאשר ביצעתי בדיקת ביצועים עם AS הופתעתי לגלות ביצועים ירודים מאוד, ואני תוהה מדוע זה קורה? האם הלוח אם שלי הוא מה שמגביל את הביצועים?
בדף היצרן של הלוח אם רשום M.2 for SSDs drives with up to 10 Gb/s data transfer

מפרט:
לוח אם - Gigabyte Z97-D3H-CF
מעבד - i7 4790
זיכרון - G.Skill 8GBx2
כרטיס מסך - R9 280
כוננים קשיחים:
Samsung 850 EVO 120GB
Samsung 970 EVO 500GB
ועוד כונן 1T של WD.

ביוס מעודכן לגירסא הכי אחרונה F9.

מערכת הפעלה: Win10 1803(April) Pro x64

ביצועים:
לפני התקנת Magician 
1364593972_as-ssd-benchSamsungSSD9708.6.201811-34-09PM.png.853edc838883591f4ff9e270c4dd22c9.png

אחרי התקנת Magician 
1264757798_as-ssd-benchSamsungSSD97008_07.1801-08-46PM.png.a236cd465835916925c994c41c39de3a.png

עצות? אולי הגדרות ביוס? 
תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של ariel007

האם היתקנת את הדרייבר של סמסונג ל-NVME?

https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/download/tools/

אכן, גם את הדרייבר וגם את ה"קוסם" שלהם (שמשום מה, התוצאה ירדה אפילו עוד טיפה לאחר ההתקנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

תשים לב ש 10 Gb/s.

1190 MB/s.

בשביל הבדיקה תנתק את כל הדיסקים שאתה לא חייב ותחבר את המסך לכרטיס המובנה.

לא 1250? ולמה לעבור לכרטיס המובנה? סורי שאני נדחף לדיון, סקרנת אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

תמחק את Samsung Magician. כפי הנראה זה לא עושה ל-SSD שלך טוב.

חוץ מזה בתמונה הראשונה הביצועים נראים סבבה.

תודה על התשובה.

מהסתכלות על ביצועים של הכונן הזה, אנשים מגיעים לתוצאות קריאה וכתיבה של 2500-3000MB. מה אני מפספס פה?

מפרטים לא רחוקים משלי, ואפילו לפעמים פחות ממה שיש לי.

הרצתי את אותה בדיקה בלפטופ שלי, XPS 15 עם כונן ssd 1T של , והתוצאות היו כמעט פי 2 ממה שפרסמתי פה בפוסט המקורי.

אשמח לדעת מדוע זה קורה?

הנה עוד דוגמא לבדיקת ביצועים שעשיתי באתר userbenchmark.com, והגרף מראה את שלו ביחס לאיפה שאני עומד:

2.thumb.png.2ba008aae3b9c3c93a92ce75d0429c88.png

והנה תמונה של היכולות המקסימליות של הכונן: זאת אומרת שהתוצאה שלי מהווה כ-20% מהיכולות של הכונן.

3.png.fc2e1ab0b7ebb8b894332435cac16225.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ברור שהלוח פה מגביל את הביצועים, לפי היצרן כנראה שמחבר ה-M2 בלוח מקבל רק שני ערוצי pcie ולא 4 כמו בלוחות חדשים יותר ואז יותר מבערך 1200MB/s אתה לא יכול לקבל אפילו בתאוריה. כיוון שגם לזה אתה לא ממש מתקרב אז יכול להיות שבלוח הזה ה-M2 גם לא מחובר ישירות למעבד אלא מנותב דרך ה-chipset מה שעוד יותר מגביל אותו או סתם שבגלל שזה דגם ישן מתקופה שבה M2 כמעט ולא היה בשימוש והדגמים מאותה תקופה לא הגיעו אז למהירויות כאלו גבוהות אז חסרות אופטימיזציות שהופיעו בחומרה חדשה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוצאות תקינות, סה"כ הם שחקו עם הקאש, זו לא קריאה אמיתית. גם עם HDD מכאני הגעתי ל3000Mb\s
וכל הבדיקת שהיצרניות עושות זה כשההתקן אינו מכיל את המערכת הפעלה עליו ובנוסף הם טוענים עד למהירות מסויימת ולא קובעים רף קבוע, וכל זה מבלי להזכיר את מבחן השטח שככל שהנפח גדל כך המהירות גדלה ואת סטיית המהירות שדי רחוקה מהנייר
יש לך 2 כוננים של EVO, תפרסם את התוצאות של שניהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

תבדוק את הנתוני SMART שלו.

בלחיצה על SMART ב"קוסם" זה מה שקיבלתי: (אין לי מושג מה זה אומר)

dsBuffer.jpg.ddadcedf81dcd07514b5e7cd5165d2a7.jpg

ציטוט של etal

קודם כל ברור שהלוח פה מגביל את הביצועים, לפי היצרן כנראה שמחבר ה-M2 בלוח מקבל רק שני ערוצי pcie ולא 4 כמו בלוחות חדשים יותר ואז יותר מבערך 1200MB/s אתה לא יכול לקבל אפילו בתאוריה. כיוון שגם לזה אתה לא ממש מתקרב אז יכול להיות שבלוח הזה ה-M2 גם לא מחובר ישירות למעבד אלא מנותב דרך ה-chipset מה שעוד יותר מגביל אותו או סתם שבגלל שזה דגם ישן מתקופה שבה M2 כמעט ולא היה בשימוש והדגמים מאותה תקופה לא הגיעו אז למהירויות כאלו גבוהות אז חסרות אופטימיזציות שהופיעו בחומרה חדשה יותר.

קלעת בול. פניתי לתמיכה של בצ'אט, ונאמר לי שזה בגלל שהחיבור הוא PCIe Gen 2x2 והכונן דורש 3x4 כדי להגיע למהירויות הדרושות.

לצערי, ההוצאה הכספית לא הייתה שווה את זה, למרות כל ה"מחקרים" שעשיתי לפני הרכישה לא עליתי על הבעיה שיש לי כרגע 😕

ציטוט של andralamusya

התוצאות תקינות, סה"כ הם שחקו עם הקאש, זו לא קריאה אמיתית. גם עם HDD מכאני הגעתי ל3000Mb\s

סתם בשביל הספורט, התוצאות של ה-850EVO שלי היו דיי זהות למה שקיבלתי פה. אם זה באמת ככה, למה אנשים משדרגים?

תודה רבה לכולכם על התשובות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדר"כ בכל אופן בפורום לא ממליצים לשדרג כונן ssd כל עוד לא חסר נפח, לרוב האנשים ברוב השימושים ההבדל לא יהיה מורגש או בהבדל כזה ששווה שדרוג, עבור מערכת חדשה ההבדלים במחיר קטנים לכן לרוב מומלץ כונן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

משדרגים? אני לא. עדיין עם ה-Crucial MX100 שלי.

אם יש מבצעים טובים, כמו בפריימ דיי שהיה 300 שקל הנחה אז למה לא.

בכל מקרה זה ידוע שהסמסונג יקרים.

משיטוט (נואש) ברחבי האינטרנט, נתקלתי בפוסט הבא

ובו ישנה תגובה (Best Answer בצבע ירוק) שיש המלצה על M2 PCIe SSD - PCIe 3.0 4-Lane Adapter

שבעצם יעניק לי PCIe 3x4. או מתאמים כאלה ואחרים למיניהם.

מה דעתך בנושא? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...