הסיבה מדוע (אני) עובד עם Vsync off - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסיבה מדוע (אני) עובד עם Vsync off

nec_000

Recommended Posts

מוסברת יפה על ידי hardwareunboxed - תהנו:

שיטות מודרניות יותר של נוידיאה ו- באות להקל במשהו את בעיית ה- latency (מוסבר מעלה על ידי hardwareunboxed)

כאשר במקרה של קוראים לכך enhanced sync. ההסבר לשיטה נמצא כאן:

https://www.techspot.com/news/75212-amd-unveils-enhanced-sync-adrenaline-v-1772.html

https://gaming.radeon.com/en/radeon-software-17-7-2-introducing-enhanced-sync/

ומאז שנסיתי אותה - חייב להודות שעברתי לעבוד עימה, מרגיש כמעט אותו הדבר שזה כבר היה שווה את זה.

**תקציר מנהלים בדקה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שה Enhanced Sync עובד רק עם RX4XX או RX5XX ומעלה (אלא אם שינו את זה, לא נראה לי)

גם ה Fast Sync עובד רק אם כרטיסים של NVIDIA מסדרת 1XXX ומעלה. אממה, הוא גם עובד עם הGTX670 שלי עם שינוי תכנתי קל. כעת עובד רק איתו. מעניין אם תהיה אפשרות לעשות זאת גם על כרטיסי הGCN של , כי תאורטית אין סיבה שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל תורת הגיימינג התחרותי עובדת על מיקסום כמות הפריימים במנוע בשביל תגובתיות. זאת הסיבה שאני משחק Overwatch על הגדרות Low ובשימוש מסך 144HZ ללא הגבלת פריימים. זו הסיבה ששחקני CS עושים זאת כבר מעל ל-15 שנה, וסירבו לעבור לדורות הראשונים של מסכי ה-LCD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

חבל שה Enhanced Sync עובד רק עם RX4XX או RX5XX ומעלה (אלא אם שינו את זה, לא נראה לי)

גם ה Fast Sync עובד רק אם כרטיסים של NVIDIA מסדרת 1XXX ומעלה. אממה, הוא גם עובד עם הGTX670 שלי עם שינוי תכנתי קל. כעת עובד רק איתו. מעניין אם תהיה אפשרות לעשות זאת גם על כרטיסי הGCN של AMD, כי תאורטית אין סיבה שלא.

עובד עם הכל מ GCN ומעלה.

אמנם בדרייבר הראשון שהם שחררו זה תמך רק בסדרת 400 ומעלה כפי שרשמת,

אבל מגרסא 17.12.1 זה כבר תומך בכל GCN-ים גם, קרי מכרטיסים HD7970 שהושקו בדצמבר 2011 ואילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

עובד עם הכל מ GCN ומעלה.

אמנם בדרייבר הראשון שהם שחררו זה תמך רק בסדרת 400 ומעלה כפי שרשמת,

אבל מגרסא 17.12.1 זה כבר תומך בכל GCN-ים גם, קרי מכרטיסים HD7970 שהושקו בדצמבר 2011 ואילך.

חדשות מעולות! אז עכשיו רק מפגרים מאחור עם הFast Sync שלהם. אכן מהלך מבורך על ידי AMD!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מסתכם בסופו של דבר מנקודת מבט שלי בסוג המשחקים. הפתרון המיושן של vsync עובד בסדר גמור ועושה את העבודה

ברוב המקרים. יש יוצאי דופן.

בגדול אין בעיה עם vsync עד שמגיעים למשחקים תחרותיים. למשל לקחת את Overwatch כדוגמא טובה :

המשחק לא כבד במיוחד, תחרותי והכי חשוב - First Person Shooter. כל הפרמטרים מציגים משחק קלאסי לבדיקה

של כל נושא הפריימים הגבוהים ו vsync.

אני כבר עונה\שתיים לא משחק, כי הגעתי לקצה היכולת ( כמעט 4000 ) ומיציתי את המשחק. אני עם מסך 60. 

לא הייתי מסוגל לשחק בו עם vsync. אבל כן עם fps cap ללא vsync. 

מי שמעוניין לבדוק מה כרגע אמרתי - 

שיתקין את המשחק ויפעיל אותו עם vsync וישחק שניים שלושה משחקים. לאחר מכן שיבטל את ה vsync ויפעיל פשוט fps limiter.

ואז שיחזור - ויעדכן לגבי ההבדל, שהוא משמעותי. בליזארד כהרגלה עשתה עבודה מצוינת והמשחק זז ומגיב מעולה שמבטלים את

ה vsync אבל מעוניינים לשמור על קצב פריימים זהה למסך. זה ממש לא המצב בכל המשחקים.. אפילו PUBG ומשחקים המוניים

עד היום לא עושים עבודה חלקה ש vsync פועל ושם אפשר אולי לראות יתרון בפתרונות של AMD\NV.

שמדובר בסינגלים, לא יעזור.. vsync זה פתרון סביר וכל הפתרונות שיצאו בשנים האחרונות לא מציגים משהו כל כך משמעותי.

זה תופס מאוד שמדובר במשחקי מולטי שלא פועלים בצורה חלקה עם vsync, ויש כאלה בשוק. יש גם כאלה שעובדים בסדר

עם vsync.

אמרתי יותר מידי פעמים vsync.

שבוע טוב והרבה פריימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אכן דברים נכונים,

זה הכל שאלה של איפה אנחנו צריכים low latency ואיפה לא.

במשחק כדוגמתו של witcher אין לכך כל משמעות, מה גם שיהיה מאד קשה לשים לב לכך. 

כמו כן קריעת התמונה במשחק זה מאד מציקה ומורגשת, זה משחק קולנועי.

במשחק מאד מהיר first person shooter כמו מצד שני, ה- latency משמעותי ודווקא שם לקריעת התמונה

בקושי ישנה משמעות, או שבכלל שמים לב אליה בגלל המהירות על המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

כמו כן קריעת התמונה במשחק זה מאד מציקה ומורגשת, זה משחק קולנועי.

מבחינתי קריעות תמונה זה בלתי נסבל. לא בגדר מציק, אלא בגדר לא שחיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...