חווית קניה - פיסי אונליין / pc-online.co.il - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חווית קניה - פיסי אונליין / pc-online.co.il

Jabberwock

Recommended Posts

רכשתי שבוע שעבר מחשב נייד E480. המוצר הגיע עם שליח תוך 4 ימי עסקים.

אריזת המוצר נראתה מקורית. עם מדבקת אדומה שמראה שלא נעשה במוצר שימוש.

מכיוון שהמוצר בא ללא וינדוס נאלצתי להתקין אותו בעצמי.

בהתקנה בחרתי שלא לשים קוד. והמשכתי בהתקנה.

הכל טוב ויפה עד שבאתי לשים קוד חדש כדי להפעיל את הוינדוס. (אחרי שלב ההתקנה)

לכאורה, כבר ישב שם קוד. לא יודע איך הגיע לשם קוד אם בחרתי בהתקנה שלא לשים אחד.

אבל הוינדוס רשם שיש קוד, ושהוא לא חוקי/לא טוב.

ניסיתי לשים קוד אחר שכן עובד אבל גם אז הוינדוס לא נתן לי, היה קוד שגיאה.

אחרי כמה שיטוטים באינטרנט, הצלחתי למחוק את הקוד הקיים מהוינדוס ע"י 2 פקודות ב-CMD.

ואחרי שעשיתי את זה, לבסוף הצלחתי לשים את הקוד שברשותי.

את המחשב קניתי עם הרחבת אחריות ל-3 שנים. לכן רציתי לבדוק באתר של האם האחריות עודכנה.

ושם גיליתי להפתעתי שתאריך התחלת האחריות החל ב-2018-07-05.

1628253611_.thumb.PNG.7e08ba35c4030772aa286725ca4a942c.PNG

קצת מוזר. גם רשום "דיפו" ?

מקריאת ביקורות בפייסבוק, היו 10 ביקורות רעות שאומרות שהם מוכרים מחשבים משומשים.

בכל מקרה, בנתיים אין לי בעיות עם המחשב. אצטרך רק לברר אם הם מקיימים את הבטחתם בקשר לאחריות.

המוכר אמר לי שתוך 30 יום זה צריך להתעדכן. נקווה לטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מוזר ? כן.

מפתיע ? לא ממש.

לא בטוח שהנייד משומש, בעצם אתה יכול לבדוק

כמה זמן "דולק" הכונן, שעות הפעלה שלו וזה אולי ייתן אינדיקציה.

מה להגיד ? WELCOME TO ISRAEL

בכל מקרה, תתחדש !

מצפים לחוות דעת על הנייד עצמו ....   :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כמעט/כנראה.

כונן C כרגע 25GB בשימוש.

Power Cycles גבוה לשימוש שעשיתי איתו.

קצת על המחשב: מכיוון שזה ראשון שלי, אני עדיין קצת מתרגל למסך הקטן. אבל רואים שהוא איכותי.

התרגלתי למסכי מט. וכאן המסך הזה עושה את העבודה.

המסך נותן תמונה חדה, אך קרה. הוספת בהירות מוסיפה רק מין בוהק בעוצמות הבינוניות ומעלה. ולא מוסיפה יותר מדי. למרות שהוא יכול להגיע לבהירות חזקה ומסנוורת מדי לטעמי.

מחשב דיי זריז, התקנתי עליו וינדוס 10 פרו 1803.

צפייה בנטפליקס לא מזיזה לו. המעבד בשימוש של 15% כשהוא רץ על 1GHz. מנוע גרפי על 30%.

עדכנתי לו גם ביוס מ-1.12 ל-1.19.

רואים שמצבי החיסכון בחשמל עובדים ללא דופי.

דרייברים עודכנו אוטומטית. רק דרייבר אחד הייתי צריך ללכת לניהול ולעשות חיפוש אוטומטי שהוינדוס יוריד אותו.

כרטיס הקול שלו בנוני למדי, לא עפתי עליו.

הגימור של המחשב רגיש לסימנים, הטביעות אצבע נשארות.

כובד המחשב סביר.

מחשב סולידי.

מקלדת טובה.

כרטיס זריז וחזק.

סך הכל מחשב שנועד לעבודה, בדיוק לצרכים שלי.

בהצלחה לכל מי שמתלבט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרחבת האחריות למחשבי נעשית דרך CPM. החנות/קמעונאי רק עושה את זה בשבילך ואפשר לעשות את זה גם עצמאית מול CPM. קיבלת קבלה/אישור כחשהו על הרחבת האחכיות?  תוקף האחריות מתעדכן בדרך כלל תוך ימים עד שבועיים ככה, אבל מומלץ לעקוב ולוודא.

סדרת E היא הסדרה העסקית התקציבית, ולמרות שמדובר במכשירים טובים לכשלעצמם מבחינת המפרט ואיכות הבנייה, הם לא ברמת Enterprise (קרי ארגונים גדולים) כמו סדרת T. יש מעט עיגול פינות ברמת החומרים והעמידות הפיזית וחסרות תכונות מסוימות שמיועדות לסביבת מחשוב בארגון (שברוב המקרים לא רלוונטיות למשתמש ביתי/עסקי קטן כך שלוותר עליהן ולשלם פחות זה די הגיוני).

יש גם שתי סוגיות שצריך לקחת בחשבון כשמדובר בלנובו: 1) למרות ששורשי המותג Thinkpad נמצאים ב-IBM, כיום (וכבר לפחות עשור) אין לו קשר ל-IBM ברמת התיכון ומדובר במותג סיני לכל דבר ועניין. לאו דווקא ברמת החומרה או הגימור, שם לנובו בונים על ומנסים לשמר את המוניטין שצבר המותג תחת IBM, אלא יותר ברמת השירות והתוכנה. יש למשל חשדות לכאורה לשתילת כלי ריגול ברמת הקושחה (למעשה Rootkit) ומסיבה זאת חלק מהממשלות והתאגידים במערב אוסרים על השימוש במותג בתוך הארגון. היה גם את מקרה ה-Superfish ועוד כמה עניינים הנוגעים לחששות לגבי הדברים המגיעים מובנים במערכת הנפעלה. בגלל שהתקנת מערכת חדשה ונקייה ממקור אמין, זה לא רלוונטי לגביך אבל לא כולם טורחים לעשות את זה אם המחשב מגיע כבר עם מערכת הפעלה. ואז יש את נושא האחריות, ועבור סדרת E האחריות מטופלת יותר כמו מוצר צרכני ולא עסקי (בניגוד לסדרה T) וזה קצת חבל. בארץ נותן האחריות הוא CPM שהדעות לגביו חלוקות (טעות: האחריות לסדרה הזאת ניתנת על-ידי , ראו ההערה של Askme בהמשך) ומניסיוני עם בארץ רוב ספקי השירות הם בעייתיים במקצת (מיקור חוץ וכל היוצא בזה) כך שאני לא יודע אם זה חסרון באופן יחסי.

לדעתי בתור מחשב עסקי-תקציבי סדרת Latitude של נותנת תמורה משתלמת יותר באותה רמת מחיר פחות או יותר אם משקללים שירות (כולל עדכוני קושחה ותמיכה תוכנתית) ואחריות מורחבת (היא מגיעה מראש עם 3 שנות אחריות שמן הסתם מגולמות במחיר). בארץ כמו בארץ לפעמים עושים קצת בעיות שלא בצדק, אבל פנייה למוקד השירות של באירופה מסדרת הכל מהר מאוד ובלי כאב ראש. כמובן שצריך להשוות כל מפרט לגופו ולא באיזו מסקנה מוחלטת ואני בטח לא טוען שעשית טעות עם כי מדובר במחשב טוב מכל הבחינות. רק מנסה לספק תמונה מעט רחבה יותר (אבל אני משוחד כי אני לא ממש מעריץ של האופן שבו מחשבי מופצים בארץ ושל היצרן באופן כללי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחזור ולהדגיש שה- E480 הוא מחשב בסדר גמור מכל בחינה. לא ניסיתי לטעון שזאת טעות לקנות , רק להעלות מספר סוגיות.

דגם מקביל ושווה ערך מבחינת מפרט (לא ציינת מהומהמפרט המלא אז אני יוצא מנקודת הנחה שמדובר במפרט הבסיסי, אך ללא מערכת הפעלה) ואיכות בנייה מסדרת Latitude הוא ה-5490 (הקישור הוא סתם המקור הראשון שמצאתי. אני בטוח שיש אותו גם במקומות נוספים).

עריכה: רק לרפרנס כללי, מבנה מספר הדגם בסדרת Latitude הוא כזה:

• הספרה הראשונה מציינת את הסדרה: 3000, 5000 או 7000 שהן רמת הכניסה, סדרת הביניים וסדרת הפרמיום, בהתאמה.
  • הספרה השנייה מציינת את גודל המסך. 4 הוא מסך 14 אינץ', 5 הוא מסך 15 אינץ' ו-7 הוא מסך 17 אינץ'.
  • שתי הספרות האחרונות מייצגות את הדור בתוך הסדרה. דגם 5490 ירש את 5480 (אותה רמת מפרט רק עם עדכון למעבד, כונן וכיוצא בזה).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...