יעוץ לגבי המשך לימודים - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעוץ לגבי המשך לימודים

benn

Recommended Posts

אהלן חברים,

אני צריך יעוץ לגבי המשך החיים שלי,

קצת רקע עלי:

אני לקראת גיל שלושים, לא עשיתי צבא בגלל פטור (בעיות ..) 

אני מתעסק בתחום המחשבים כעשור, רוב הזמן הייתי עצמאי, כשנה וחצי לפני 4-5 שנים עבדתי כשכיר.

כיום בתור עצמאי, אני מתעסק יותר עם חברות קטנות \ אנשים פרטיים.

לאחרונה קצת נמאס לי כי אני עובד המון, ויחסית השכר שלי לא כזה גבוה אם אני משווה לחבריי שעשו את אותה הדרך כשכירים..

הלימודים שעברתי במהלך החיים:

-.

-מנהל Mcitp Enterprise

לפני כ-8 שנים סיימתי את הקורס של ,

ולפני כ-6 שנים סיימתי את הקורס של ניהול .

אני שוקל עכשיו ברצינות לעשות איזשהו קורס באבטחת מידע חשבתי על כיוון של CISO

המטרה העיקרית שלי היא לנסות להתברג בתעשיית ה IT ולא להפסיד את הזמן שלי בתור תומך HD (בגלל שאין לי נסיון בחברות גדולות..)

אני חושב שדי פירטתי את הבעיה שלי,

אשמח מאוד אם מישהו יוכל לסייע לי, כי אני ממש אובד עצות..

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

אין מישהו מהחברות הקטנות\לקוחות שאתה עובד איתם שיכול לסדר לך ראיון עבודה למשרה התחלתית באבטחת מידע?

זה לא נשמע מדהים וכנראה תעשה פחות ממה שאתה עושה עכשיו, אבל כדי להתברג לתעשייה הזאת צריך או ניסיון מהצבא או קשרים (באופן כללי, ברור שתמיד יש חריגים).

הקורס עצמו לא יתן לך עבודה, הסדר הוא הפוך, אתה מתחיל לעבוד ולאט לאט יתחילו לשלוח אותך לכל מיני קורסי העשרה (שאותם סיכוי טוב שתקבל במימון החברה שבה תעבוד, אפילו ישלמו לך על הזמן שאתה לומד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של BenderTheOffender

אין מישהו מהחברות הקטנות\לקוחות שאתה עובד איתם שיכול לסדר לך ראיון עבודה למשרה התחלתית באבטחת מידע?

לצערי, לא שאני מכיר..

זה לא נשמע מדהים וכנראה תעשה פחות ממה שאתה עושה עכשיו, אבל כדי להתברג לתעשייה הזאת צריך או ניסיון מהצבא או קשרים (באופן כללי, ברור שתמיד יש חריגים).

הקורס עצמו לא יתן לך עבודה, הסדר הוא הפוך, אתה מתחיל לעבוד ולאט לאט יתחילו לשלוח אותך לכל מיני קורסי העשרה (שאותם סיכוי טוב שתקבל במימון החברה שבה תעבוד, אפילו ישלמו לך על הזמן שאתה לומד)

אוקיי תודה,

הבעיה שאין לי אפילו מאיפה להתחיל.

מה אתה ממליץ להתחיל לחפש עכשיו, עבודה כמנהל רשתות? 

אני באמת מבולבל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתחיל מזה שאין לי תשובה טובה.

כמה קווי מחשבה שאפשר לנסות לפתח:

1. להתחיל להספים את קורות החיים שלך לכל משרות הQA, מוקדי ניטור פרצות בזמן אמת (חפש SOC בגוגל, זה ספציפית אחלה כניסה לסייבר, אני לא יודע מה מלמדים בקורס טכנאי אבל משער שפרוטוקולי העברה שונים כן כלולים אז זה יהיה פלוס לטובתך), SYSADMIN (יהיה הכי קרוב להסמכות שיש לך כרגע) או DEVOPS

2. עכשיו כשאתה יודע שצריך מישהו ש"ימשוך" אותך לתחום התוכנה תתחיל לקחת צעדים בהתאם. אם לבן של הדוד של הכלב מצד סבא יש חבר שעובד בחברת סייבר ויכול לסדר לך ראיון אז הצלחת. חפש את האנשים האלה, תתחיל לברר. בדוק יהיה מישהו שמכיר מישהו שיכול לעזור.

3. תפתח פרופיל LinkedIn אם לא קיים לך כזה, ככל שתהיה חשיפה של השם שלך ליותר מקומות אתה מגדיל סיכויים.

פייסבוק גם כן כלי חזק, רק צריך להגיע לקבוצות הנכונות.

4. תתחיל לרענן את הידע ברשתות, תלמד סקריפטינג, PYTHON יהיה רלוונטי אם אתה מכוון לסייבר, תעשה פרוייקטים קטנים כדי שיהיה לך מה להראות וכדי שתהיה סיבה שיזמנו אותך לראיון ולא סטודנט מדמ"ח שנה ב.

כל אלה לא מתנגשים אחד עם השני, ולא אמורים לקחת יותר מידי זמן משגרת היום יום שלך (למעט 4).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על הזמן שהקדשת לי, זה ממש לא מובן מאליו..

1. האמת שכשעבדתי כשכיר לפני כמה שנים עבדתי בחברת ולקראת הסוף שיבצו אותי ב-QA והאמת שלא כ"כ התחברתי לזה. (והאמת שזו אחת הסיבות שנמאס לי לעבוד שם..)

לגבי SOC אני בספק אם יש לי מספיק ידע להכנס לזה כרגע.

וגם לגבי DEVOPS כי אני זוכר שלפני כחצי שנה בדקתי את הנושא, וצריך ידע בסיסי בתכנות. ואין לי כזה, ולצערי אני לא כ"כ נמשך לזה.. 

לגבי SYSADMIN אני גם כן לא יודע אם יקבלו אותי כי החברות שעבדתי איתם עד עכשיו זה יותר עסקים קטנים, ואני לא יודע עד כמה הנסיון הזה שיש לי יכול להיות רלוונטי בשביל SYSADMIN..

2-3. אני ינסה להבין איך כל הרשתות החברתיות יכולות לעזור (אפילו שאני שונא את זה.. אבל אם אין ברירה אני ינסה לחפור קצת בנושא)

4.אתה צודק, בלי קשר אני צריך לרענן את הידע שלי ברשתות, התעסקתי עם זה מעט מאוד בזמן האחרון.

כשאתה אומר סקריפטינג הכוונה היא ל-Powershell? 

אני באמת ינסה ללכת לכיוון ה- PYTHON כי גם בשביל DEVOPS זכור לי שצריך את זה כדרישות סף.

ועל איזה סוג של פרוייקטים אתה יכול להציע? כדי שיהיה לי קצת כיוון?

תודה על כל העיצות המועילות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...