עזרה בנושא Boot - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בנושא Boot

2Fluffy4U

Recommended Posts

שלום חברים, אשמח לעזרתכם:

שדרגתי מארז וקירור מעבד ולצורך זה מן הסתם ניתקתי כונן ssd (מערכת הפעלה) וכונן hdd. כעת כשחיברתי אותם מחדש - המחשב לא מוכן להיכנס ל - Boot. אני נכנס דרך usb boot של win 10 לקומנד פרומפט ורואה שהקבצים קיימים ושני הכוננים עם המידע עליהם. מבחינת הגדרות משום מה נראה שהווינדוס מזהה אותם כ - MBR אבל נראה לי לא כל כך הגיוני.. כמו כן כשאני מנסה לעשות אקטיבציה לכונן באמצעות diskpart הוא לא מאפשר לי ורושם הודעה שזה לא אפשרי כיוון שזה MBR. ניסיתי להגדיר על legacy - אין רושם לשינוי כלשהו.. ניסיתי להגדיר UEFI - גם לא משפיע.. אשמח לעזרתכם!!! תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

לא הבנתי.

למה שלא תעשה boot repair  או startup  repair 

ממדיית ההתקנה של החלונות ?

לא בהכרח הבעיה, אבל החזרת את כבלי sata

של הכוננים לאותם פורטים בלוח אם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הושא של ACTIVE בימינו ממש לא ברור לי. זה לא כל כך מעניין אותי ולכן לא חקרתי לעומק. לא נתקךתי בשום בעיה עם ה ACTIVE בשנים האחרונות

הנה אצלי הבוט הוא מ C שאיננו אקטיבי, אבל 2 מחיצות שונות מ C מוגדרות כפעילות.

Untitled.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה חברים,

אני מנסה לעשות repair אבל זה לא מאפשר לי - זה נותן לי הודעת שגיאה בגלל סוג המחיצות, ואני לא מעוניין לפרמט אף כונן כרגע כשאני יודע שהמידע אכן קיים והכונן כנראה תקין. לגבי כבלי sata, אני לא יודע לאיזה פורטים היו מחוברים קודם ולכן יש סיכוי גבוה מאד שהם לא חוברו שוב באותה צורה. לא ניסיתי להעביר את הבקר - מכיר שצריך להיות על AHCI וזו ההגדרה הקיימת.. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 2Fluffy4U

אני לא יודע לאיזה פורטים היו מחוברים קודם ולכן יש סיכוי גבוה מאד שהם לא חוברו שוב באותה צורה

תתחיל מזה  :)

לא צריך לשחק עם הקשיח, פשוט תוציא אותו.

ואת כבל ה - SATA  של ה - תתחיל לדלק בין הפורטים

עד שזה יעלה .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של andralamusya

סתם שאלה.. ניסית להעביר את הבקר בין IDE ל AHCI לRAID?

RAID זה בדיוק AHCI .  למעשה ממליצים להגדיר תמיד RAID גם כשאיננו כלל בשימוש.

לשואל: תעלה תמונה של "ניהול הדיסקים" לפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

RAID זה בדיוק AHCI .  למעשה אינטל ממליצים להגדיר תמיד RAID גם כשאיננו כלל בשימוש.

יש לוחות עם יותר מבקר אחד ולהגדיר רייד לא תמיד מאפשר התקנת כשאין מערך כזה.
לפעמים אפילו תחת בקר בודד של , נגיד ב Z77G41

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 2Fluffy4U

תודה חברים,

אני מנסה לעשות repair אבל זה לא מאפשר לי - זה נותן לי הודעת שגיאה בגלל סוג המחיצות, ואני לא מעוניין לפרמט אף כונן כרגע כשאני יודע שהמידע אכן קיים והכונן כנראה תקין. לגבי כבלי sata, אני לא יודע לאיזה פורטים היו מחוברים קודם ולכן יש סיכוי גבוה מאד שהם לא חוברו שוב באותה צורה. לא ניסיתי להעביר את הבקר - מכיר שצריך להיות על AHCI וזו ההגדרה הקיימת.. 

יכול להיות שהבוט היה ממוקם על הארדיסק אחר והוא לא מצליח לגשת אליו, כעיקרון דיסק של ומשם תיקון יכולים לפעמים לסדר את הבעיות האלה במידה והתיקון בהרצת בוט ישיר להארדיסק לא עובדת.

בנוגע לשאלתי למה AHCI\RAID\IDE לפעמים הביוסים כדיפולט שונים וכשמותקנת על AHCI וזה משתנה לRAID\IDE או להיפך IDE לAHCI\RAID המחשב לא יוכל לתקן את עצמו או להעלות את עצמו.

נתקלתי גם בבעיה שהמעבד לא היה ממוקם טוב בתוך התושבת שגרם לבעיות בעליה או ל IGPU לסרב לעבוד

תפרק הכל, תרכיב הכל, תריץ בשלל קומבינציות של סידור סאטה ותקווה לטוב

אם בכל זאת כלום לא עוזר, תריץ CD LIVE, תגבה את התוכן להארדיסק אחר ותפרמט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

RAID זה בדיוק AHCI .  למעשה אינטל ממליצים להגדיר תמיד RAID גם כשאיננו כלל בשימוש.

יש לוחות עם יותר מבקר אחד ולהגדיר רייד לא תמיד מאפשר התקנת כשאין מערך כזה.
לפעמים אפילו תחת בקר בודד של , נגיד ב Z77G41

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה חברים, 

מעדכן שהבעיה נפתרה - אבל בלי שבאמת מבין למה, 

לאחר שניסיתי להפעיל Boot מכל חיבור SATA ל - וזה לא עבד, חיברתי את כל שלושת הכוננים שהיו לי מחוברים לפני הפירוק (כונן OS, כונן נוסף וכונן HDD). באופן מפתיע - כשכל שלושת הכוננים מחוברים - ה - BOOT עובד. לאחר מכן ולצרכי סידור כבלים - ניסיתי להפעיל רק בקונפיגורציה של OS ו - HDD בלבד וללא ה- SSD הנוסף - והמחשב לא עלה.. 

מאד משונה ואני מאד תוהה למה זה ככה, קראתי איפשהו שאומרים שכאשר עושים שדרוג ל - WIN10 אז ייתכן והוא שמר רכיבי BOOT בכוננים האחרים... בכל מקרה - אם אי פעם ארצה לשדרג כונן כלשהו או לשדרג - אדאג קודם לגבות את המידע על הכוננים בלי קשר.. 

תודה רבה על העזרה ועל העצות! :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע על פניו שהמערכת עובדת במצב legacy , כלומר המחיצה היא mbr ולא gpt. בעתיד ייתכן ולא תוכל להפעיל את אם תוציא את אחד הכוננים או שהוא יתקלקל, כי יש לך קצת בלגן בקבצי הבוט. בחלונות יש כלי מובנה להעביר את כל המערכת מ-legacy ל- uefi, כך שרק כונן המערכת יוכל להיות מחובר והוא עדיין ימצא עליו את קובץ ההפעלה ישירות מהביוס. זו גם השיטה החדשה והאמינה יותר להעלות את המערכת.

תשקול זאת, אם לא עכשיו אז בעתיד. בשורת הפקודה כמנהל יהיה עליך לרשום MBR2GPT , ואז, ללא מחיקה של כלום, המערכת תנייד את עצמה.

אגב, לוודא סופית באיזה מצב אתה נמצא, תוכל תמיד להריץ hwinfo64 ובצד ימין למטה יהיה רשום לך בדיוק איך מצב הבוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאר רק את הכונן שעליו מחובר וחבר אותו לפורט ( על לוח האם.

העזר בקישור  לשימוש בפקודה  BOOREC,

תגדיר בביוס שהבוט יהיה מהכונן הזה,ושלום על .

https://www.thewindowsclub.com/repair-master-boot-record-mbr-windows

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...