מחשב ל NAS - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב ל NAS

yigael_o

Recommended Posts

היי,

רוצה NAS.

שוקל בין 3 אפשרויות שונות:

1. לקנות NAS.

2. לקחת מחשב ישן (בחינם) ולהפוך ל NAS.

3. לקנות מחשב חדש (זול ככל האפשר) ולהפוך ל NAS.

אני מברר פה בקשר לאופציה השלישית בעצם.

כמה צריך לעלות מחשב, הזול ביותר האפשרי? אני כמובן לא מכליל את עלות הדיסקים. אותם אני ארכוש בנפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שיעבוד ברשת כמו NAS רגיל.

מבחינתי זה רק אומר כרטיס רשת אחד ואחרי ההתקנה (עוד לא ביררתי איזה כדאי להתקין) אין אפילו צורך במסך.

למעט מקום לדיסקים וכרטיס מה אני בכלל עוד צריך?

לא תכננתי על RAID חומרתי. רק בתוכנה אם אחליט להפעיל בשלב מאוחר יותר.

יש משהו ש NAS צריך ולא חשבתי עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכולך לקחת embeded עם מעבד Celeron J.

זה טווח המחירים שלהם: https://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?N=100007623 600035108&IsNodeId=1&Submit=ENE

מעבר לזה, עם ספק כח ומארז שיתאים לאחסן את הדיסקים הקשיחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yigael_o

היי,

רוצה NAS.

שוקל בין 3 אפשרויות שונות:

1. לקנות NAS.

2. לקחת מחשב ישן (בחינם) ולהפוך ל NAS.

3. לקנות מחשב חדש (זול ככל האפשר) ולהפוך ל NAS.

אני מברר פה בקשר לאופציה השלישית בעצם.

כמה צריך לעלות מחשב, הזול ביותר האפשרי? אני כמובן לא מכליל את עלות הדיסקים. אותם אני ארכוש בנפרד.

כמה דיסקים ה NAS אמור לתמוך ?

מחשב בסיסי עם 6 חיבורי SATA  אחד לדיסק ו 5 למערך הדיסקים:

ביחד עם ההתקן הזה לשליפה מהירה של עד 5 דיקסים:

https://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=BPN-DE350SS-BL

plonter_logo.png
הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

[table]

[tr][td]CM8068403378112.jpg[/td]
[td]מעבדים - Socket LGA1151v2
CM8068403378112 - Intel

שלוש שנים אחריות[/td]
[td]כמות: 1
₪197/193[/td]
[/tr]

[tr][td]GA-B360M-D2V.jpg[/td]
[td]לוחות אם - LGA1151v2
GA-B360M-D2V - Gigabyte

שלוש שנים אחריות[/td]
₪347/340[/td]
[/tr]

[tr][td]SP008GBLFU240B02.jpg[/td]
[td]זכרונות - - לנייח
SP008GBLFU240B02-PC - Silicon Power

אחריות לכל החיים[/td]
₪341/334[/td]
[/tr]

[tr][td]X1-T.jpg[/td]
[td]מארזי מחשב - ATX מארז
X1-T - Antec

שלוש שנים אחריות[/td]
₪180/176[/td]
[/tr]

[tr][td]BP450S.jpg[/td]
[td]ספקי כח - ATX
BP450S - Antec

שלוש שנים אחריות[/td]
₪147/144[/td]
[/tr]

[tr][td]AC-ALP-11-1156-775.jpg[/td]
[td]פתרונות קרור - מאווררים למעבדים
UCACO-AP111-GBB01SI - Arctic

שלוש שנים אחריות - בקניה עם מחשב חדש בלבד[/td]
₪41/40[/td]
[/tr]

[/table]

1253.00 / 1228

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=138641

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון בלקנות מכשיר NAS (ולמעשה מדובר בשרת קבצים/מדיה קטן לכל דבר ועניין)  כמו Synology, QNAP ודומיהם הוא שבסך הכל אתה מקבל מכשיר מוכן וקומפקטי במחיר משתלם יחסית ובטוח חוסך בכאב ראש. אם תנסה לבנות מפרט דומה, ואני בעיקר מתכוון למארז קטן עם מפרצים לדיסקים שמאפשרים החלפה חמה (או סתם גישה נוחה בלי לפרק הכל) וריכיבים שייכנסו בו תגיע כנראה למחיר דומה אם לא גבוה יותר. החסרון הוא שאתה די כבול לחומרה ולתוכנה קנייניות. אם התקלקל הלוח או ספק הכוח אתה לא יכול פשוט לגשת לחנות מחשבים (פיזית או מקוונת) ולקנות רכיב חלופי.

את גישת השימוש ברכיבי מחשב רגילים למטרת NAS אני באופן אישי הכי פחות אוהב. זאת בדרך כלל האפשרות הזולה ביותר מבחינה כספית אבל שקלול התמורות פה הוא באמינות ונוחות השימוש (כולל שיקולי מקום).

הגישה השלישית היא לבנות NAS המבוסס על מערכת ההפעלה FreeNAS. אפשר להתקין אותה גם על חומרה "רגילה" אבל מומלץ לבסס אותה על חומרת שרת. היתרונות כאן הם שימוש במערכת הקבצים ZFS שעדיפה על כל פתרון RAID תוכנתי, כולל זה שבלינוקס, אבל עבור מערכת הקבצים הזאת מומלץ לעבוד עם ECC מה שמסיט את כל הפלטפורמה לכייון חומרה לשרתים. יתרון נוסף הוא שאתה לא כבול לחומרה או תוכנה קנייניות ויש גמישות רבה בבניית והגדרת המערכת, אבל המחיר הוא שזה בדרך כלל הפתרון היקר ביותר וכלצההצקנה ותחזוקה הן על המשתמש.

למשתמש הממוצע שמחפש פתרון שרת קבצים/מדיה מרכזי לבית/משרד קטן ואין לו רצון, כוונה או זמן להתעסק בתחזוקתו אני ממליץ לרוב על קניית NAS Appliance כמו Synology או QNAP. זה הפתרון הכי משתלם, אמין מספיק ושכרוך בו כאב הראש הקטן ביותר (לפחות עד שמשהו מתקלקל).

למי שרוצה יותר שליטה או צריך פתרון קצת יותר מורכב שיכול לגדול עם הצרכים ביתר קלות, אני לרוב ממליץ על FreeNAS.

בניית NAS מחומרה צרכנית רגילה מתאימה לדעתי בעיקר למי שעושה את זה בשביל ההרפתקה והלימוד (ובייחוד אם יש כבר חומרה ישנה סבירה שאפשר להשמיש למטרה הזאת) ושאמינות שרידות המידע אומהביצועים הם לא בעדיפות ראשונה. אני אישית לא רואה בזה פתרון אמין לטווח הארוך, אלא אם מדובר במכשיר שישמש בעיקר כשרת Plex/מוזיקה ולא כשרת גיבוי/קבצים מרכזי (מסדי נתונים, דיסקים וירטואלים של מכונות וירטואליות וכיוצא בזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...