מאלמוניות לרשימת רבי המכר: כונן ה-SSD הכי משתלם שתוכלו למצוא כיום - מבצעים והנחות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאלמוניות לרשימת רבי המכר: כונן ה-SSD הכי משתלם שתוכלו למצוא כיום

yonatan.mendelson

Recommended Posts

קחו רק בחשבון, אורך חיים מוגבל בשל העדר רכיב buffer מסוג DRAM. לכן כל הכתיבות הן ישירות ל- buffer הראשי מסוג SLC. זה בסדר ככונן ביתי/משרדי סטנדרטיים/המוניים, אך לעבודה אינטנסיבית עם הרבה כתיבות, המוצר ישחק מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

קחו רק בחשבון, אורך חיים מוגבל בשל העדר רכיב buffer מסוג DRAM. לכן כל הכתיבות הן ישירות ל- buffer הראשי מסוג SLC. זה בסדר ככונן ביתי/משרדי סטנדרטיים/המוניים, אך לעבודה אינטנסיבית עם הרבה כתיבות, המוצר ישחק מהר.

שימוש ב-HMB אמור משמעותית לעזור, כמו כן גם דירוג השרידות של השבבים עצמם גבוה למדי. אם אני צריך לשער, אני משער שבשימוש סטנדרטי של כונן כזה יתנהג דומה 5 שנים לפחות לפני שנראה שחיקה. זה גם כונן עם 32GB שמורים ל-over-provisioning בדיוק למטרה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החשש שלי הוא ברכיב ה- SLC שמשמש כ- buffer. לפי הנתונים שלהם מדובר בכתיבה אליו כדי 13 אלף פעמים (עד תום חייו = גמר אחריות מוצר). האם יחזיק זאת ? שאלה מעניינת. מצד שני, בשמוש ביתי/משרדי שאינו משהו חריג, לא מוכר מצב שכותבים כל כך הרבה לכונן - כדי מחצית מנפחו מדי יום. אז כנראה שהנתון הזה הוא תאורטי וזה נכון, בפרקטיקה לא מגיעים אליו. יש לשים לב, שמי שרוכש כונן זה בתור מכונה שמבצעת הרבה וירטואליזציה או swap-זציה, או שרת כלשהו עם IO לא מבוטל, הכונן הזה לא יתאים וימות מהר מאד. זה הדגש שנובע מהנושא, לא להתרגש אם מיועד לשימושים צנועים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא חדש, יש באליאקספרס כבר הרבה זמן כוננים סיניים עלומים במחירים האלו. הבעיה איתם הוא הבקר שמתאבד באחוזים גבוהים יחסית למוצרים מוכרחם. מקווה שזה לא המצב כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף גם ל- ag43 שכתב כאן, כי מדובר בחברה סינית עלומה ובלתי מוכרת. קרי לא מותג בינלאומי עם מוניטין.

המשמעות היא ברמה ההנדסית, שהמוצר לא עבר הנדסה ברמה גבוהה ולא בקרת איכות יצור ברמה ראויה.

בפרקטיקה זה אומר באגים בעבודה, ואורך חיים קצר יותר.

המחיר מפתה ללא ספק, סביב 300 ש"ח לנפח של חצי טרה במקום סביבות 500 שח.

כל אחד יעשה את השקולים שלו.

אם שואלים את nec הקטן מה הוא חושב, אז הוא מעדיף לשלם יותר יקר היום, במטרה להבטיח שנים רבות של הנאה

מהמוצר ללא בעיות ובאגים מעצבנים, ולכן שווה לתפיסתו לשלם 500 שח ולא 300. כל אחד הכיס שלו כל אחד ושקוליו.

לי אין מספיק נסיון של שנים עם מוצרים ממן זה כדי לומר בהסתברות גבוהה, מה יקרה למוצר אחרי X זמן שמוש,

אך ההגיון ההנדסי שלי אומר שכנראה לא יהיה מוצלח הנושא, בהסתכלות על קבוצה גדולה של כוננים שדוגמים

אותה לאורך זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בורד רפרנס שפותח עם . כל מה שהסינים עשו זה לארוז יפה ולשווק. 

מי שקצת בור בנושא ופחד נולד אצלו כתוצאה מחוסר ידע יוכל למצוא את אותה חומרה כאן:

https://www.amazon.com/Patriot-Memory-PBU480GS25SSDR-Burst-Internal/dp/B07D5BY4CK/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1532035711&sr=8-2&keywords=patriot+480GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשאל זאת כך:

אתה, בכסף שלך, מוכן לקחת את הסכון במטרה לחסוך 200 ש"ח (וקצת ביצועים) ולקנות חצי טרה ?

אני עדיין לא ואעדיף לקנות מספק מוכר מוכח ואמין, כמו או מיקרון למשל.

שהרי מספיקה לי קריסה אחת של המוצר במהלך חייו, המאלצת אותי לשעות על מנת להרים את המחשב מחדש,

כך שהסכון אינו שווה לי את זה. שעה שלי יקרה, כמו גם החומר על הדיסק.

כל אחד והתעדוף שלו, בהתאם לתנאי הסביבה שבהם הוא מתנהל. אין דין צרכן אחד שקול לצרכן אחר וזה צריך להיות מובן לכולנו.

ומשכך למשל עבור המחשב של ביתי, כן הייתי מוכן להמר על המוצר הזה "בשקל תשעים", מתוך הבנה שאם יקרוס,

אין לה שום דבר חשוב או יקר ערך עליו, וממילא הרמתו מחדש די מהירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tאני זה לא דוגמה :) בכסף שלי (זמן) אני מקבל את הדברים האלה לביקורות.

אם לא? הייתי מזמן קונה איזה מיקרון 1100 בנפח 2TB בכלום כסף, ומקסימום שם איזה SX8200 ככונן מערכת מעל וזה הכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק בDOK לא ב מכרתי עשרות כאלה ללקוחות בנפחים של 128/256 כמות ההחזרות היא עצומה הכוננים מתים ולא מזוהים.. הפסקתי למכור אותם אפילו במחיר הזול שלהם אתה גם יכול לבדוק את הביקורות ב NEWEGG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או בקיצור אימרתה של סבתנו היקרה, כי זה הזול בסוף יתגלה כיקר יותר, מתגלת שוב ושוב כנכונה.

לא להתפתות לשמטעס סיני זול ולא מוכח בשוק. 

מוניטין בתחום הנדסי איננו גימיק שווקי שסתם סוחטים עבורו כסף, למחיר יש מאחוריו סיבה הנדסית מוצקה של אמינות, איכות בדיקות

בשלב הפתוח, רמת הפיתוח, רמת היצור, QA לפני שהמוצר נארז בקופסה ונשלח לחנות ועוד... זהו סט שלם של תהליכים שיש להם משמעות כספית.

משלמים על הבקרה והטיב, וזה מוכיח עצמו. ובמגזר המקצועי שבו לכל פשלה של ציוד יש משמעות אדירה במונחי כסף במידה ויש קריסה,

הנושא הזה מקבל חשיבות עליונה, למשל שרת של מערכת תפעולית בארגון גדול והוא קריטי לעבודת הארגון, מספיק שהמערכת קרסה

והלך לפח מידע או יום עבודה או גרוע מכך חלילה כמו איבוד מידע עסקי. 

המשממעות יכולה להיות יקרה אלפי מונים או מיליוני מונים יותר מעלות המכונה שקנו במקור. ולכן קונים רק את המכונה האמינה והמוכחת ביותר

שיש בנמצא, ומקימים מעליה עוד מערכת גיבוי DR למקרה שהראשונה קורסת על מנת להמשיך רציפות עסקית.

אז בבית המשמעות קריטית פחות זה נכון, אבל עדיין, לחסוך 200 ש"ח ביום הרכישה, רק כדי לגלות שבמקום שהכונן יחיה את ה 5-7 שנים

שאנו מצפים ממנו, יחיה נגיד רק 1-2 שנים, הרי שהחסכון שחשבנו שיצרנו התבטל לחלוטין עם אבדן המכונה בטרם עת, דבר שמאלצנו לקנות אחת אחרת חדשה.

זה הזול לא אחת מתברר לימים כנתיב היקר יותר. יש לקחת בחשבון מחיר העסקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...