הגדלת זכרון RAM - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדלת זכרון RAM

Nurit Cohen

Recommended Posts

ראשית כל , תודה !!

כאשר שמתי את ה 4G פירקתי את ה קיים, והמחשב לא נדלק, אז הוספתי לסלוט השני את הקיים והדלקתי את המחשב, והוא זיהה רק את הקיים כלומר ה 2G . את ה 4G קיבלתי מאיש שמתעסק במחשבים, ובעצם לא ידעתי מה הוא נתן לי, רק יודעת שזה DDR3

השאלה שלי היא : האם זכרון 4G 1.5V 1600 יעבוד לי?

כי אני רוצה להזמין מאייבורי, ואם לא יתאים אי אפשר להחזיר...:-(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*מה כתוב בהערה שצירפתי לפה ?

היא הופיעה בסוף הקישור שהעלתה , של המחשב שלי

Full availability of 4 GB or more of memory requires a 64-bit operating system. With 32-bit operating systems, the amount of usable memory is dependent upon your configuration, so that above 3 GB all memory may not be available due to system resource requirements. Memory modules support data transfer rates up to 1600 MT/s; actual data rate is determined by the system’s configured processor. See processor specifications for supported memory data rate.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מופיע בכל מקום / אתר.

הרי מערכת הפעלה של 32 ביט מוגבלת לשימוש של עד 4 גיגה זיכרון .

אז מציינים שכדי להשתמש מעבר לאותם 4 גיגה, יש צורך בחלונות 64 ביט.

אבל במקרה שלך, הסטיק של 4 גיגה אפילו בביוס לא זוהה, נכון ? 

לפי מה שאני מבין, הזיכרון שבאייבורי צריך לעבוד.

יותר מזה, כל סלוט יכול להכיל עד 8 גיגה, סה"כ 16 גיגה.

מה שכן, תמתיני עד מחר לעוד דיעות / הארות.

הרי החפירה העיקרית כבר נעשתה !  :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Nurit Cohen

SK Hynix hmt 425u6cfr6a-pb 2G

לפי קובץ ה PDF עבור זיכרון DDR3 שבעמוד הזה באתר של Hynix, אכן מדובר בזיכרון שעובד במתח של 1.35V בתדר 1600MHz עם תיזמונים של 11-11-11.

בנוגע לשילוב זיכרונות העובדים במתחים שונים - זה יכול להיות בעייתי. לכן חשוב לדאוג שכל הזיכרונות במחשב יהיו  מסוגלים לעבוד באותו המתח.

ציטוט של askme

הנה הוא במלוא תפארתו -

https://support.hp.com/my-en/document/c04465455

בהנחה ש @askme מצא את המחשב הנכון באתר של HP, הרי שמדובר כאן בלוח אם בעל שני חריצי הרחבה לזיכרון מסוג וניתן להתקין בו עד 16GB של (נכון שכתוב שהזיכרון המקסימלי הוא 16MB אבל סביר מאד להניח שזו טעות בעמוד הנ"ל וזה אמור להיות 16GB). 

ציטוט של Nurit Cohen

כאשר שמתי את ה 4G פירקתי את ה קיים, והמחשב לא נדלק,

הדבר מעיד על אחת מהאפשרויות הבאות:

א. בעיית תאימות בין מודול הזיכרון הספציפי הזה ולוח האם. במקרה כזה, למעט עדכון ביוס שאולי יעזור, אין יותר מדיי מה לעשות.

ב. מודול הזיכרון הספציפי הזה אינו תקין. יש לנסות מודול אחר.

ג. יש בעיה בחריץ ההרחבה בלוח האם. במקרה כזה שיש לנסות את מודול הזיכרון בחריץ ההרחבה השני.

סביר להניח שמדובר בבעיית תאימות בין מודול הזיכרון והלוח האם. לכן כאשר קונים עבור המחשב, יש לבדוק האם הזיכרון בו מעוניינים נמצא ברשימת הזיכרונות שנבדקו ונמצאו מתאימים לשימוש במחשב הספציפי הנ"ל. אפשר גם לחפש באתרי יצרני הזיכרון את דגם המחשב ולפיו לגלות את דגמי הזיכרון שאמורים להיות תואמים לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב

בוא ננסה להתקדם.

בפאן המעשי, הייתי מציע לך דבר כזה -

תפני לאייבורי / מעבדה שלהם.

תאמרי שאת מעוניינת לקנות למחשב,

אבל לא הצלחת לקבוע ( טוב, זה יותר אני, אבל תדלגי על זה :) )

איזה בדיוק מתאים ללוח אם הקצת מחוץ למקובל שיש במחשב.

תבקשי להביא להם את המחשב ובטח יש להם במעבדה או שניים

שיוכלו לבדוק איתו שהכל עובד ולהמליץ לך מה לקנות.

נכון שזה קצת "לקחת את האמבטיה לאינסטלטור", אבל זה הכי בטוח.

בד"כ החברה שם נחמדים .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודול ה-4GB הזה (קישור לאייבורי) אמור לעבוד. אני כותב אמור כי כשזה מגיע לזיכרון תמיד יש אי ודאות מסוימת אבל על פניו אין שום סיבה טכנית שהזיכרון הזה לא יעבוד כאן. כפי שהציע Askme, לפני הקנייה כדאי לדבר עם אנשי המכירות ולשאול מה עושים במקרה שהזיכרון לא מזוהה? אם התשובה היא שאין מה לעשות הייתי שוקל קנייה במקום אחר.

הייתי גם ממליץ לעדכן (אם קיימת גרסה חדשה) לפני התקנת חדש.

הייתי אולי שוקל להעיף את המודול 2GB ולהחליפו במודול 8GB (כדי חהימנע מבעיות תאימות אפשריות בין שני מודולים וגם כי 8GB זה נפח זיכרון שלא יגביל אותך, אם כי גם 6GB אמורים להספיק לשימושים שתארת) כגון זה של HeprX (קישור ל-KSP) או זה של Kingston (קישור לאייבורי) או כל זיכרון DDR3L (מתח 1.35V) או הץבמתח 1.5V. זה של קינגסטון שבקישור עובד במתח 1.5V מה שעלול להיות בעייתי על לוחות של מחשבי מותג לפלטפורמת (שבדומה ללוחות של מחשבים ניידים הם לעתים רגישים מאוד בשל תיכון מערכת חשמל ואלקטרוניקה מאוד מסוים) אבל אלא אם התחכמו כאן במיוחד (לא סביר), אין סיבה שלא יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...