המלצה לאל פסק למחשב שעובד רוב היום. - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לאל פסק למחשב שעובד רוב היום.

chnon

Recommended Posts

זה מפרט המחשב כשהזיכרון הוא כפול 2. בנוסף גם יש כרטיס מסך GTX 10502G ומסך 27 אינץ' של מדגם Dell SE2717HR 27 Full HD.
היה לי את האל פסק PRD 650 של אדוויס שבקושי סחב את המערכת הזאת ואחרי שנתיים כמובן שהסוללה התקלקלה ולא מצליחה לשמור על המחשב דולק כשיש הפסקת חשמל. אציין רק כשגם שעבד היה לעיתים לא מצליח לעמוד בעומס וכדי שהמחשב יידלק הייתי צריך לנתק את המסך מהאל פסק ולחבר אותו ישירות לחשמל. מחפש אל פסק חזק ואמין שידע לעמוד בעומס הזה. 
תקציב- עד 1000 ש"ח. אם רלוונטי, אז גם יש לא מעט גיימינג.

תודה.

1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכמה זמן אתה צריך שהאל פסק יחזיק את המחשב בנפילת מתח?

שתי סדרות שאני ממליץ אליהן למשתמש ביתי/משרד ביתי/משרד קטן הן:

• Aviem Pro (מותג ישראלי. מיוצר בסין). מכשיר אמין למדי (אבל אני לא מכיר את גרסת ה-Plus אם כי רוב הסיכויים שהיא שוות ערך. אני לא הכי אוהב אל פסק עם צג כי זה עוד רכיב אלקטרוני שעלול להתקלקל עם הזמן ולא תמיד אפשר לכבות אותות והתאורה עלולה להפריע כשהחדר חשוך) עם מצברים שאפשר להחליף בקלות יחסית. יש לקחת בחשבון שדגם ה-2000VA מגיע עם מאוורר וזה קצת מרעיש, אבל אין לך צורך בהספק כזה.
  • Eaton 5E (חברה אוסטרלית. מיוצר בדרום-מזרח אסיה) – זמינה בארץ כמעט בכל חנות מחשבים. עוד סדרת מכשירים פשוטה ואמינה. שוות ערך ל-Aviem Pro ולהפך מבחינת אמינות ואיכות בנייה. עם זאת, בנקודת הזמן הנוכחית אני מעדיף אותה משתי סיבות: 1) המכשיר עצמו קטן יותר פיזית (לפחות עד הדגם בהספק 850VA); ו-2) הבקר של המכשיר מזוהה על-ידי 10 וחוסך את הצורך בתוכנת צד-שלישי. אתה מקבל חיווי של מד סוללה בדיוק כמו במחשב ויכול לקבל את קריאת רמת הטעינה הנוכחית ולהגדיר מתי המחשב ייכנס למצב שינה/יכובה כשהוא עובד על ישירות מתוך הגדרות צריכת החשמל של מערכת ההפעלה. מאוד נוח לדעת.

שתי הסדרות מגיעות עם שנתיים אחריות, שזה די הנהוג בפלח השוק הזה.

עוד מותג אל פסק מומלץ הוא APC. מכשירים בהחלט טובים בסדרות השוות ערך ומעלה לאלו שהוזכרו כאן, רק שהם יקרים יותר ומשתמשים במצברים קנייניים ולא זולים מה שהופך אותם לפחות משתלמים לצרכן הביתי הממוצע שלא זקוק להם ספציפית (כדי לגבות NAS של Synology לדוגמה). באביאם או Eaton אפשר להשתמש כמעט בכל מצבר 12 וולט, 7 או 9 אמפר-שעה (זוג מצברים) שתמצא (אבל גם פה יש איכויות שונות).

לגבי המצברים באופן כללי: הם מחזיקים בממוצע שנתיים עד שלוש לכל היותר בכל מכשירי האל פסק מסוג זה. חשוב שהמכשיר ייתן חיווי כשהמצברים חלשים. אביאם ו-Eaton עושים את זה בעקרון, רק שאי אפשר ממש לסמוך על זה במאה אחוז ולכן מומלץ לבצע בדיקה יזומה פעם בחודש בערך על-ידי ניתוק האל פסק מהשקע בקיר.

עוד שיקול הוא שהחלפת מצברים לאל פסק מהקטגוריה הזאת היא עניין של 300 ₪ לערך, ואם להתעלם לרגע משיקולי הגנת הסביבה, כשמדובר במכשיר שעלותו די דומה למחיר החלפת המצבר יש לא מעט היגיון בקניית מכשיר חדש וככה לקבל גם עוד שנתיים אחריות על הדרך. ככל שהאל פסק יקר יותר ככה כדאיות החלפת המצברים (לפחות פעם במהלך חייו) גדלה (אבל מנקודה מסוימת זה כבר לא נכון כי הספק גדול יותר משמעותו גם יותר מצברים או מצברים יקרים יותר).

למחשב כמו שלך, ובהנחה שברגע שנופל החשמל אתה מעוניין בעיקר בכיבוי סדור של המערכת או להמשיך להשתמש בה בהספק מינימלי, דגם בהספק 600W/1000VA או  480W/850 יספיק. כמובן,  ככל שההספק גדול יותר ככה תוכל להמשיך לעבוד עם המערכת בצריכת הספק נתונה זמן ארוך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה. בגדול פחות משנה לי אורך הזמן שהאל פסק יחזיק כשהמחשב עובר נפילת מתח, יותר משנה לי שהסוללה שלו  תחייה כמה שיותר זמן ע"י זה שיבצע פשוט כיבוי מסודר למחשב ויחזיק את המחשב שלי בלי בעיה - בניגוד לאל ספק הקודם שהיה לי שלעיתים אפילו לא היה נותן לי להדליק את המחשב.
האתון נשמע לא רע מהתיאור שלך. איך האל פסק הזה? הוא באמת 1500 V כמו שהוא מוצהר?
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=903258

במידה והוא מתאים למערכת שלי אלך לרכוש אותו אפילו היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אין טעם לקנות כמה שיותר חזק. כמו שהמומחה פה אמר, יש למצבר אורך חיים אז זה לא משנה אם תקח עכשיו את היקר יותר או לא.

600W יספיק.

כן, אבל הבעיה שהPRD 650 שהיה לי קודם לעיתים בקושי היה מחזיק את המחשב+המסך ולא היה נדלק אם לא הייתי מנתק את המסך מהאל ספק. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האל פסק הישן שלך כנראה לא היה תקין לגמרי. מדובר באל פסק מסוג Line Interactive, מה שאומר שבשגרה הוא לא מזין את המערכת בכוח המצברים. ברגע שנופל החשמל מתבצע מיתוג מהיר והוא עובר לספק חשמל בכוח המצברים.

אם האל פסק לא החזיק את המחשב ברמת הלהדליק אותו, ככל הנראה המעגל הישמלי לא היה תקין לגמרי.

בכל מקרה, האל פסק של ה-1500VA יתאים, אבל כמו שאמר Jabberwock – זה מיותר ולדעתי חבל על הכסף. כמו כן, למכשירי אל פסק בהספקים כאלה יש בדרך כלל מאוורר לקירור וזה הופך לדעתי לחסרון כשלא באמת זקוקים להספק כזה כגיבוי. גם אם אתה מעדיף לקחת מרווח ביטחון כדי שתוכל לעבוד עם המחשב 20-40 דקות בהפסקת חשמל, אל פסק של 1000VA הוא די והותר למערכת כמו שלך. הספק גדול מהנחוץ לא יאריך את חיי המצברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת בודדת אחת, גם במפרט High End, למעט אם מדובר בתצורה אקזוטית, לא צריכה יותר מאל פסק בהספק 1000VA/600W וגם זה כולל בתוכו טווח ביטחון לא מבוטל (כולל התחשבות בירידה ההדרגתית בביצועי המצברים לאורך תקופה של כשלוש שנים ואת העובדה שספק כוח Active PFC ימשוך קצת יותר חשמל בגלל ניצולת נמוכה יותר כי מכשירי האל פסק האלה מוציאים גל מרובע ולא גל סינוס נקי).

הספק האל פסק הכי משתלם עבור רוב מערכות הגיימינג הוא 850VA/480W כי בסך הכל רוצים שהמערכת לא תקרוס אם נופל החשמל בבדיוק בשיא עומס הגיימינג ושיהיו כמה דקות כדי לבצע כיבוי מסודר. 1000VA זה כבר למי שרוצה להמשיך להשתמש במערכת ("עבודה משרדית") זמן ממושך יחסית גם במהלך הפסקת חשמל או למערכת עם כמה מסכים ו/או כמה כרטיסים גרפיים זללנים.

מערכות של יותר מ-1000VA הן כבר כניסה לפתרונות גיבוי המיועדים ליותר מעמדת עבודה אחת באמצעות אל פסק בודד.

האם לקנות אל פסק של 1500VA תהיה טעות? לא מבחינה טכנית כי הוא כמובן מתאים ויעבוד. האם יש בו צורך אמיתי? לא; ולדעתי חבל על הכסף. בשביל השקט הנפשי ומרווח תמרון לגדול אולי בעתיד אל פסק בהספק 1000VA יהיה פתרון טוב ומשתלם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, קיבלתי ואני יורד לאל ספק עם מתח נמוך יותר. איך זה? 
https://ksp.co.il/?uin=27459&select=.1116..226..2578.

אגב, אני זוכר שקניתי לפני שנתיים את הPRD650 באותו סכום. זה רק אני  או שהמחירים של האל ספקים ירדו או שאין קשר בין גודל ההספק/מתח לבין עלותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שזכור לי יש  ל-5E 1100i מאוורר. אני לא ממש זוכר עד כמה הוא מרעיש, אבל בטוח לא מאוד. אם המאוורר מפריע (רעש, ניקיון, רכיב מכני שיצטרך החלפה במוקדם או במאוחר) אז אולי כדאי ללכת על הדגם Aviem Pro 1000VA. אם המאוורר לא מפריע, לך על ללכת על ה-Eaton.

המחיר של ה-PRD650 קצת מופרז לדעתי. הוא מגיע עם אחריות ארוכה יותר וזה בטח מגולם במחיר, אבל היא לא כוללת את המצברים אז לדעתי התמורה כאן מוטלת בספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאוורר לא מפריע לי כ"כ. שתי שאלות אחרונה ברשותך לפני שאני אבצע את הרכישה כנראה מחר(את הEaton):
א. רשמת בהודעה הראשונה שהווינדוס 10 מזהה מיד את ההתקן. כלומר, אין צורך בעוד התקנה של תוכנה חיצונית כדי שהאל פסק יעבוד?
ב. אני מניח שאחרי שנתיים הסוללה במכשיר הזה גם תצטרך החלפה. ידוע לך אם היבואן או מי שאחראי על התיקונים/אחריות של החברה הזאת עבור הלקוחות את פעולת ההחלפה בעת רכישת חדשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. ברגע שאתה מחבר את הכבל האל פסק מזוהה כסוללה.

האמת היא שהזיכרון שלי יקצת מעורפל לגבי הפרטים בדגם ה-1100i אז אני מקווה שאני לא מטעה (נניח בקר שונה בסדרות של ה-1000 ומעלה). בכל מקרה, Eaton מספקיםצתוכנת ניטור ובקרה משלהם כך שגם אם נוא לא יזוהה אוטומטית יש פתרון.

אני לא בטוח מי היבואן ואיזה שירות הוא נותן, או אם חלק מהמכשירים מגיעיםצבייבוא מקביל. ממליץ לברר את נודא השירות מול החנות (שיבררומבשבילך מול הייבואן או שתברר לבד).

החלפת המצבר היא פשוטה למדי. לשם המחשה ניסיתי לחפש סרטון או מדריך עם תמונות אבל כל מה שמצאתי הוא עבור דגם ה-650VA שמשתמש בייחידת מצבר אחת. נדמה לי שיש בדגם 1100i שני מצברים ואז צריך לחבר אותם גם אחד לשני לפנימהחיבור לאל פסק עצמו.  אבל מדובר בניתוק וחיבור תקעים. תצלם איך הכל נראה לפני  הפירוק ותחבר הכל באופן זהה בחזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. ברגע שאתה מחבר את הכבל האל פסק מזוהה כסוללה.

האמת היא שהזיכרון שלי קצת מעורפל לגבי הפרטים המדויקים בדגם ה-1100i אז אני מקווה שאני לא מטעה (נניח בקר שונה בסדרות של ה-1000 ומעלה). בכל מקרה, Eaton מספקים תוכנת ניטור ובקרה משלהם כך שגם אם הוא לא יזוהה אוטומטית יש פתרון.

אני לא בטוח מי היבואן שאיתו עובדות חנויות המחשבים ואיזה שירות הוא נותן, או אם חלק מהמכשירים לא מגיעים בייבוא מקביל. ממליץ לברר את נושא השירות מול החנות (שיבררו בשבילך מול הייבואן או שייתנו לך את נפרטים של הייבואן שאיתו הם עובדים).

החלפת המצבר היא פשוטה למדי. לשם המחשה ניסיתי לחפש סרטון או מדריך עם תמונות אבל כל מה שמצאתי הוא עבור דגם ה-650VA שמשתמש ביחידת מצבר אחת. אני די בטוח שיש בדגם 1100i שני מצברים ואז צריך גם לחבר אותם אחד לשני לפני החיבור לאל פסק עצמו.  אבל מדובר בניתוק וחיבור מחברי שקע-תקע כך שרק צריך לעבוד מסודר. לא מדובר בהלחמות או דברים מסוג זה. תצלם איך הכל נראה לפני  הפירוק ותחבר הכל באופן זהה בחזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...