LG G6 ישראלי: לקנות או לא לקנות? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

LG G6 ישראלי: לקנות או לא לקנות?

herorevolver

Recommended Posts

נכבדי פורום יקרים שלום,

הG4 שלי הגיע לסוף ימיו ורציתי להחליפו בטלפון נקי מבולשיט בטווח מחיר 1000-1500 ש"ח, מחקר קצר הביא אותי לG6, והרי מס' שאלות בנושא:

1. אני מבין שרק H870 אירופאי הוא unlockable. בדיקה של הIMEI במכשיר שעמדתי לקנות הראה שהמכשיר ישראלי, אני לא יודע אם זה נחשב אירופאי או ניתן לunlock. השאלה היא האם אני יכול לעשות unlock למכשיר כזה? זה דיל ברייקר בשבילי.
  2. הG4 שלי מת בטרם זמנו מבעיית , זאת הייתה בעיה מוכרת במכשיר, השאלה היא האם יש "בעיות מוכרות" כאלה בLG G6? אני עדיין לא בטוח אם אני משקיע עוד 100 ש"ח באחריות יבואן רשמי.
  3. יכול להיות שאני טועה כל הזמן הזה ואני יכול להשיג טלפון יותר טוב וunlockable במחיר דומה? אם למישהו יש רעיון טוב יותר אשמח לשמוע.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה אתה מגדיר כ"נקי"? המכשירים של אינם נקי. 

2. אני לא חושב ש G6 משתלם כיום, מדובר במכשיר די ישן למרות שהוא כביכול רק דור אחד אחורנית, כלומר בפועל הוא מקביל למכשירי 2016. בטווח המחירים הזה ישנם דגמי הביניים של 2018 ומכשירי הדגל של 2017, אני חושב שמכשירי 835 כגון נוקיה 8, Mi6 וכדומה יהיו משתלמים. 

3. מה אתה מגדיר Unlockable? שניתן לפתיחה מנעילה לרשת סלולרית? נעילה גיאוגרפית? או פתיחת Bootloader? עם שני הסוגים הראשונים לא הייתי מתעסק אלא קונה רק דגם שברור שיעבוד כראוי ללא פתיחות. פתיחת בוטלואדר מהווה בעיה כיום, כמדומני שגוגל מאלצת חברות שמקבלות את עדכוני האבטחה השוטפים לא לאפשר פתיחה. (אין לי מענה ספציפי).

4. אחרי הבעיות הללו לא הייתי נוגע ב גם במקל. מה תעזור לך אחריות לתקלה שתארע אחרי תומה? אני לא יודע אם הבעיה קיימת באותה שכיחות אבל חיפוש G6 Sudden Death מעלה תוצאות. 

5. אם Unlockable כוונתך לפתיחת Bootloader, בכל חברה שהיא הדבר כולל הסרת אחריות, רשמית או לא. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

1. מה אתה מגדיר כ"נקי"? המכשירים של LG אינם אנדרואיד נקי. 

2. אני לא חושב ש G6 משתלם כיום, מדובר במכשיר די ישן למרות שהוא כביכול רק דור אחד אחורנית, כלומר בפועל הוא מקביל למכשירי 2016. בטווח המחירים הזה ישנם דגמי הביניים של 2018 ומכשירי הדגל של 2017, אני חושב שמכשירי Snapdragon 835 כגון נוקיה 8, Xiaomi Mi6 וכדומה יהיו משתלמים. 

3. מה אתה מגדיר Unlockable? שניתן לפתיחה מנעילה לרשת סלולרית? נעילה גיאוגרפית? או פתיחת Bootloader? עם שני הסוגים הראשונים לא הייתי מתעסק אלא קונה רק דגם שברור שיעבוד כראוי ללא פתיחות. פתיחת בוטלואדר מהווה בעיה כיום, כמדומני שגוגל מאלצת חברות שמקבלות את עדכוני האבטחה השוטפים לא לאפשר פתיחה. (אין לי מענה ספציפי).

4. אחרי הבעיות הללו לא הייתי נוגע ב LG גם במקל. מה תעזור לך אחריות לתקלה שתארע אחרי תומה? אני לא יודע אם הבעיה קיימת באותה שכיחות אבל חיפוש LG G6 Sudden Death מעלה תוצאות. 

5. אם Unlockable כוונתך לפתיחת Bootloader, בכל חברה שהיא הדבר כולל הסרת אחריות, רשמית או לא. 

1+3.) התכוונתי לunlockable bootloader, חשובה לי ביותר האפשרות להשיג גישה לroot והתקנה של גירסאות לא רשמיות. אני יודע שLG לא מגיע עם נקי אבל בכוונתי להחליף את מערכת ההפעלה בגירסאות שהם יותר נקיות מהבולשיט שמתלווה למערכות הפעלה כאלה ויותר אפשרות לשלוט במערכת הפעלה ולהסיר דברים שלא קורצים לי.

ע"פ רוב, לדגמים אירופאיים (ודגם אמריקאי אחד) של G6 יש unlockable bootloader.

5.) טוב לדעת.

2+4.) תודה על הטיפים, אני בודק את העניין כעת. חשוב להגיד שהאפשרות "לפתוח" את התוכנה לוקחת אצלי עדיפות מעל חומרה (דבר שפוסל את הנוקיה דיי אוטומטית).

תודה רבה על התשובה המעמיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דייקתי מספיק בתשובתי הקודמת, יש טלפונים בודדים הניתנים לפתיחה ללא הסרת האחריות, ועוד כמה שהדבר אפשרי ע"י קוד שקבלתו מהיצרן מסירה את האחריות. 

רשימה מ 2017: 

https://android.gadgethacks.com/how-to/list-phones-with-unlockable-bootloaders-0179751/

קצת יותר מעודכנת: 

https://android.gadgethacks.com/how-to/5-best-phones-for-rooting-modding-0175988/

2017 אך מפורטת יותר: 

https://www.androidcentral.com/best-phone-rooting-and-modding

כפי שאתה רואה מדובר ברשימה מצומצמת ביותר של מכשירים שיצאו בעיקר ב 2016 או הוכרזו ב 2016 ונמכרו ב 2017 וכמעט ולא מ 2018. לדעתי בשנה הבאה כבר לא יהיו כלל כאלו. גוגל נלחמת ברומים הלא רשמיים בדרכים שונות, שתיים מהן: אי אפשרות הפעלת שרותי גוגל ברום לא רשמי ללא קבלת אישור פרטני למכשיר (ואף אחד לא מבטיח עד מתי הדבר יהיה אפשרי), ומניעה מחברות השותפות לקבלת עדכוני שונים לאפשר פתיחה. מדוע בפיקסלים הדבר כן אפשרי? נשגב מבינתי. 

הערות לרשימות הנ"ל: 

יש מכשירים שאמנם ניתן לעשות להם רוט או אפילו פתיחה אבל בפועל מעבר להתקנת TWRP לצרכי גיבוי אין של רומים למכשיר. 

כדאי לבדוק האם בעדכוני התוכנה האחרונים האפשרות לא נחסמה. 

לדעתי OnePlus 5T או Pixel 2 הם המכשירים היחידים ששווים קניה למטרה זו היות והפתיחה לא מסירה את האחריות. יכול להיות שזה המצב גם לגבי 5 הישן יותר או 6 החדש, לא בדקתי אפשרויות פתיחה והיצע רומים. 

מצד שני, המכשירים הללו גם כך מגיעים עם נקי מאוד כך שהתועלת מרומים אלטרנטיביים לא גדולה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף לדיון, הנני גם בעל מכשיר G4 שכבר מת והספיק לקוח לתחייה שעלתה לי סביבות ה-450 שקל.

כמו מקים הדיון גם אני מחפש טלפון עם נקייה כמה שיותר, בלי BLOATWARE.

וכן מחפש מעבד חזק כי ה-G4 תמיד איכשהו מתחמם ואפילו מגיע למצב של רתיחה.

מקווה שזה יהיה דיון פורה.

ועכשיו שוב לענייננו. לא יודע אם זה יהיה צעד חכם לקנות שוב . לאור מקרי העבר.

לא נראה לי שזה יהיה צעד נכון לעשות רוט למכשיר חדש. עדיף כבר לקנות משהו טוב עם נקייה שלא נצטרך את זה.

למיטב הבנתי הולכת להוציא טלפון חדש? עם נקייה. אולי שווה בדיקה.

מה אתם מציעים? יש "חיה" כזאת עם כל הפרמטרים שציינתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

לא דייקתי מספיק בתשובתי הקודמת, יש טלפונים בודדים הניתנים לפתיחה ללא הסרת האחריות, ועוד כמה שהדבר אפשרי ע"י קוד שקבלתו מהיצרן מסירה את האחריות. 

...

מצד שני, המכשירים הללו גם כך מגיעים עם אנדרואיד נקי מאוד כך שהתועלת מרומים אלטרנטיביים לא גדולה. 

תודה על העידכון, עצוב שגוגל מערימה קשיים כאלה על תוכנה פתוחה.

ה+1 והגוגל פיקסל יקרים לי מידי, אבל הXiaomi Mi6 מאוד קורץ לי, גם יש לו קהילת רומים תוססת, מסתבר.

ציטוט של Jabberwock

מצטרף לדיון, הנני גם בעל מכשיר G4 שכבר מת והספיק לקוח לתחייה שעלתה לי סביבות ה-450 שקל.

כמו מקים הדיון גם אני מחפש טלפון עם מערכת הפעלה נקייה כמה שיותר, בלי BLOATWARE.

ועכשיו שוב לענייננו. לא יודע אם זה יהיה צעד חכם לקנות שוב LG. לאור מקרי העבר.

לא נראה לי שזה יהיה צעד נכון לעשות רוט למכשיר חדש. עדיף כבר לקנות משהו טוב עם מערכת הפעלה נקייה שלא נצטרך את זה.

למיטב הבנתי גוגל הולכת להוציא טלפון חדש? עם מערכת הפעלה נקייה. אולי שווה בדיקה.

מצטרף לשאלה, למרות שלמטרותיי נראה שהMi6 הוא הבחירה הכדאית בטווח מחיר הצר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אתה בטוח שהסתכלת נכון? המסך שלו דיי קטן. והוא לא כזה זול

הבעיה היא שהפעם האחרונה שהתעדכנתי בחומרה עכשווית של הייתה הפעם האחרונה שקניתי אחד, לפני 4 שנים בערך.

כן, במבט שני המסך שלו קטן מהG6, בגודל ורזולוציה. אם יש לך הצעה יותר טובה אני אשמח לקבל. זכור שאני לא רוצה לחרוג הרבה מ1500 ש"ח, חשובה לי גישת root ומערכת הפעלה נקייה ומותאמת-אישית ככל האפשר ו\או יכולת לעשות bootloader unlock וקהילת רומים פעילה.

אם תמליץ לי על טלפון טוב שעונה על כל הדרישות הנ"ל אהיה אסיר תודה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

כמו מקים הדיון גם אני מחפש טלפון עם מערכת הפעלה נקייה כמה שיותר, בלי BLOATWARE.

ועכשיו שוב לענייננו. לא יודע אם זה יהיה צעד חכם לקנות שוב LG. לאור מקרי העבר.

לא נראה לי שזה יהיה צעד נכון לעשות רוט למכשיר חדש. עדיף כבר לקנות משהו טוב עם מערכת הפעלה נקייה שלא נצטרך את זה.

למיטב הבנתי גוגל הולכת להוציא טלפון חדש? עם מערכת הפעלה נקייה. אולי שווה בדיקה.

מכשיר מתחמם כי המעבד מתאמץ לשלב בו פיזור החום שלו לא יעיל, כלומר אם נקח שני בעלי טכנולוגיית ייצור זהה, המעבד החזק יותר יתחמם יותר.כך שחזק יותר זה לא הפתרון, אם כבר ההפך, מבחינה זו רצוי מעבד מודרני ככך האפשר אך כזה שמוגדר כחסכוני (כגון SD625 המיושן מעט או מחליפיו). 

לא יודע מה בקשר לגוגל. 

אבל ראה לעיל מה שכתבתי, כל המכשירים של נוקיה נקיים, מוטורולה שאני לא אוהב יחסית נקיים, OnePlus לדורותיו, עיין בלינקים לעיל או פשוט גגל Pure Phones 2018

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית יש LG V30 ישראלי עם unlocked bootloader, אבל לא תודות לLG (ישראל לא מקבלת את האפשרות הזאת) אלא באמצעות פרצה. מוכרים מכשירי LG V30 H930 מחודשים באליאקספרס במחירי רצפה - קישור 

באמצעות פרצת הWTF שפותחה בXDA, ניתן יהיה לעשות לו ROOT (יכול להיות שיהיה אפשר גם לפתוח אותו בלי שיטת הWTF, היות ומדובר במכשיר H930) ולהשתמש בו עם עברית והכל (או לשים ROM אחר, מה שבא לכם. בנוגע לשפה העברית, אפשר להוסיף כמו שאני עשיתי עם ROOT וMorelocal). זה אמור לפעול עם H930, H930G וH930DS.

כולל משלוח ומיסים - 1440 ש"ח. בחירה טובה לדעתי (ואני מאוד מרוצה מהV30 שלי, במיוחד עכשיו כשיש לי ROOT ואפשרות להתקין רומים אחרים.

אני אישית לא הייתי קונה טלפון ללא שקע . לפחות לא בעת הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

לי אישית יש LG V30 ישראלי עם unlocked bootloader, אבל לא תודות לLG (ישראל לא מקבלת את האפשרות הזאת) אלא באמצעות פרצה. מוכרים מכשירי LG V30 H930 מחודשים באליאקספרס במחירי רצפה - קישור 

באמצעות פרצת הWTF שפותחה בXDA, ניתן יהיה לעשות לו ROOT (יכול להיות שיהיה אפשר גם לפתוח אותו בלי שיטת הWTF, היות ומדובר במכשיר H930) ולהשתמש בו עם עברית והכל (או לשים ROM אחר, מה שבא לכם. בנוגע לשפה העברית, אפשר להוסיף כמו שאני עשיתי עם ROOT וMorelocal). זה אמור לפעול עם H930, H930G וH930DS. 

כולל משלוח ומיסים - 1440 ש"ח. בחירה טובה לדעתי (ואני מאוד מרוצה מהV30 שלי, במיוחד עכשיו כשיש לי ROOT ואפשרות להתקין רומים אחרים.

אני אישית לא הייתי קונה טלפון ללא שקע אוזניות. לפחות לא בעת הזאת.

תודה על הטיפ, המכשיר נראה סקסי לאללה.

אני מרגיש קצת לא בנוח לקנות טלפון מעלי אקספרס ועוד כזה שפורצים בעזרת exploit, אבל התמיכה של בארץ כבר איכזבה אותי פעם אחת, אז למה לא.

תודה שוב, אני אקנה ביומיים הקרובים, אם יש מתנגדים\הצעות אחרות בבקשה תודיעו לי עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ימח שמם של . כתוב באדום "NO Hebrew language" וזה מזכיר לי שכשקניתי את ה-G4 שלי אחרי עדכון תוכנה אוטומטי נמחקה לי העברית!

כן כן מה שאתם שומעים. לא יכלתי להחזיר את העברית, אבל לא יודע איך מצאתי איזו דרך. לא זוכר אם עשיתי ROOT או לא אבל הייתה תוכנה שכל פעם בהפעלת המכשיר הייתה פועלת לשנות את השפה. ואחרי זה נשרף לי הלוח אם, שילמתי את הקנס וכנראה שמי שהחליף לי את הלוח אם החליף לדגם "ישראלי" עלק, וזה סידר לי את הבעיה עם העברית.

שלא תבין אותי לא נכון, נראה טלפון פצצה. כמעט קניתי. ואז נזכרתי מה קרה לי עם ה-G4.

אז לא יודע, לקנות ולא תהיה לי עברית? או שאני צריך לקנות דגם ספציפי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

ימח שמם של LG. כתוב באדום "NO Hebrew language" וזה מזכיר לי שכשקניתי את ה-G4 שלי אחרי עדכון תוכנה אוטומטי נמחקה לי העברית!

כן כן מה שאתם שומעים. לא יכלתי להחזיר את העברית, אבל לא יודע איך מצאתי איזו דרך. לא זוכר אם עשיתי ROOT או לא אבל הייתה תוכנה שכל פעם בהפעלת המכשיר הייתה פועלת לשנות את השפה. ואחרי זה נשרף לי הלוח אם, שילמתי את הקנס וכנראה שמי שהחליף לי את הלוח אם החליף לדגם "ישראלי" עלק, וזה סידר לי את הבעיה עם העברית.

שלא תבין אותי לא נכון, נראה טלפון פצצה. כמעט קניתי. ואז נזכרתי מה קרה לי עם ה-G4.

אז לא יודע, לקנות ולא תהיה לי עברית? או שאני צריך לקנות דגם ספציפי?

לא נו זה מה שאני אומר לך

גם לי, אחרי התקנת הרום H930 לא היה עברית. אבל עם MORELOCAL שמתי עברית שעובדת קבוע (ותיקון RTL באפשרויות מפתח) באמצעות ROOT (והתוכנה לא צריכה לתקן את זה כל פעם מחדש).

אין לי את האופציה לעברית, אבל בפועל הכל בעברית. במקרה הכי גרוע יהיה אפשר לנסות להתקין את הרום הישראלי עם UP (לא רואה סיבה למה זה לא יפעל, רק תעשו ROOT לפני כן)

פשוט קנה את הH930 הזה, שים לו עברית עם MORELOCAL, תקבע עם ROOT ושלום על . זה מה שיש לי (גם בלי עברית, אבל יש עם MORELOCAL)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...