מפת הדרכים המפתיעה: AMD ללא כרטיסי מסך חדשים לגיימינג בשנת 2018? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפת הדרכים המפתיעה: AMD ללא כרטיסי מסך חדשים לגיימינג בשנת 2018?

yonatan.mendelson

Recommended Posts

כרטיס שמתחמם פחות נוטה להחזיק מעמד יותר זמן.

חוץ מזה בוודאי שאני מרגיש את זה , לא מעט אויר חם זמן נזרק מהמחשב בזמן מאמץ וזה מורגש במיוחד בחדרים שלא מאוורים כמו צריך , למשל ממדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי טענתך הראשונה, זו אינה נכונה מבחינה הנדסית.

לשבב asic אין בלאי - לא ברמות הנסובות בהקשר זה, וכרטיסי מסך לא הולכים לעולמם (מתי שהולכים) בגלל "החום" שבו עובד השבב עצמו. 

והרי ששם ההבדל בחום, בשבב.

יתרה על כך חום אינו מפריע (עבור המקומות שבהם הוא רלוונטי באלקטרוניקה) אלא הפרשים תרמיים וזמן ההתייצבות (מה שנקרא שוק תרמי).

שנית, אינני בטוח בכלל שיש פער, שכן אפשרי שהגוף קירור המשודך ל- RX580 הוא בעל נידוף תרמי עדיף, המפצה על הפער

ביצור התרמיקה של השבב, כך שבתוצאה הסופית השבב עצמו אינו חם יותר.

מה שהנני מעלה עתה זו טענה שלא הזכרנו קודם. קודם ישר יצאנו (אתה ואנכי - זהו חטא משותף) מתוך נקודת הנחה דיפולטית,

שהשבב של חם יותר.  אך זו הנחה שדורשת ראיה לפני שבכלל מעלים אותה וודאי תסכים.

עכשיו,

לגבי יכולת לאבחן פער תרמי הנפלט מגוף המארז, להערכתי הזהירה אינך יכול לאבחנו, לפחות לא בפער הקטן שבין כרטיס

עם TDP סביבות 150w לכרטיס אחר עם סביבות 100w.  

והייתי עורך ניסוי מבחן עוור לברר האם הנך מסוגל לאבחן זאת ברמת מובהקות נדרשת.

בכדי להיום מסוגל לאבחן פער תרמי מורגש בידנו הנפלט מן המארז, כנראה שהיינו נדרשים לכרטיס רציני יותר עם 250-300w

סדר גודל, ולהשוותו עם הכרטיס 100 או 150w. זו כבר הכפלה תרמית שכנראה תהיה מורגשת. 

אך מן הצד השני הנני תמהה משהו - מה אתה בכלל יושב ליד האגזוז של המארז מלכתחילה ?

האם גם במכוניתך הנך נוטה לתפוס את המושב שמחובר לאגזוז, נו זה מאחורה שקשור לרכב בחוטים,

תוך שנושם ישירות את אדי הפליטה של המנוע ?

לא ?

אתה באמת לא עושה זאת ?

כל הכבוד - פעלת בשכל.

נסה לאמץ את אותה גישה גם בנוגע למחשבך - אל תשב עם גופך הרגיש לחום, ישירות מול האגזוז של המחשב 🤔

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

אין לי מושג למה התכוונת בתגובה האחרונה לכן קשה לי להגיב.. AMD מאוד רלוונטיים בשכבות הבינוניות,

לא יודע מה אנשים רואים\לא רואים.. אם הם ינטשו ויתנו עדיפות נמוכה לזה - רק אנחנו נפסיד.

ההתעלמות* מהכול בתגובה הקודמת שלי, זה משתי החברות. כדי שיהיה פשוט יותר להראות שאם שמים 580

מול 1060 - אנחנו בתחרות לגמרי. המחירים שלהם לא רחוקים בכלל. זה אותה שכבה.

אז מה עדיף - שהם לא יעשו כלום השנה ? או שנניח, ישקיעו מאמצים ויתנו לקהל של השכבות האלה ( 580, 1060 )

עוד כרטיסים שסוחטים אותם עד המיץ עם עוד קצת ביצועים\שפצורים - ונניח במחירים מאוד אטרקטיביים ?

זה לא עדיף על כלום ? לתת NV לעשות את שלה ? סתכלו על התמונה מעבר לכיס שלכם.

אם 580 יותר טוב לסוג המשחקים שלך וגם יותר זול אז בכיף להמליץ עליו. 

אני אנסח את הנקודה שלי אחרת:
- אחד השיקולים שלי בבחירת במוצר היא הפוטנציאל שקנייתו תביא לעלייה בתחרותיות בשלב כלשהו כך שבעתיד גם אני ארוויח מזה.
- כשאני קונה מוצר חשוב לי לממש אמת שאני מאמין בה, שיש להסתכל מעבר לצרכיי האישיים ונכון לבצע הקרבה מסויימת של התאמה עבורי תמורת בחירה במוצר שלדעתי נעשה לו או לחברה שמייצרת אותו עוול כלשהו.

2 המשפטים הנ"ל, לדעתי, הן תפיסות מוטעות ולא נכון להתחשב בהם (להכניס אותם למערכת השיקולים) כשצרכן פרטי בא לבחור כרטיס מסך.

אז מה עדיף ש יעשו? אם הם חושבים כלכלית עדיף שימשיכו מה שלראייתי הם עושים: נשארים רק בשוק הביניים לא משקיעים משאבים משמעותיים בחטיבת ה GPU  שלהם (AKA עושים עוד ריפרש לאותה סבירה). זה הצעד הנכון מצידם מאחר ויש להם תחומים אחרים הרבה יותר ריווחים בהם יש להם יתרון מעשי על פני המתחרות ושם נכון להשקיע יותר משאבים.
ואיפה הפער? הטובה הכלכלית שלהם באה נגד האינטרס הצרכני שלנו חובבי ה GPU. זה לא כיף לראות ולשמוע וזה פוגע בתרותיות ואנחנו משלמים את המחיר. אבל זה המצב ואין מה לפתח תקוות או לבוא טענות ל . הם לא עושים את השיקול של מה ייטיב איתך כצרכן GPU. הם פה ע"מ לעמוד בציפיות המשקיעים שלהם ולייצר רווחים והמטרה המרכזית שלהם בתור חברה היא לא לאפשר לך לקנות כרטיס מסך זול יותר. לכן אין טעם שהצרכן יעשה את השיקול של מה ייטיב עם (או כל חברה בינלאומית אחרת).

בתחום הזה- שכל אחד יעשה את השיקול היבש האישי שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000

בגלל שאתה אוהב לצלול לפרטים אז הנה השוואה של GN של 2 הכרטיסים

https://www.youtube.com/watch?v=mIpOx8YUXuU

אתה יכול לדלג לדקה 8 איפה שהוא מראה גרף שהפער בצריכת החשמל בזמן משחק הוא 100 וואט ולא 50 כמו שטענת.

לא רק שהבדל כזה מצריך קניה של ספק חזק ויקר יותר ,זה גם פולט הרבה יותר חום.

ציטוט של nec_000

אך מן הצד השני הנני תמהה משהו - מה אתה בכלל יושב ליד האגזוז של המארז מלכתחילה ?

האם גם במכוניתך הנך נוטה לתפוס את המושב שמחובר לאגזוז, נו זה מאחורה שקשור לרכב בחוטים,

תוך שנושם ישירות את אדי הפליטה של המנוע ?

לא ?

אתה באמת לא עושה זאת ?

כל הכבוד - פעלת בשכל.

נסה לאמץ את אותה גישה גם בנוגע למחשבך - אל תשב עם גופך הרגיש לחום, ישירות מול האגזוז של המחשב 🤔

כנראה שאף פעם לא שיחקת כמה שעות בממד בלי מזגן. החום שנפלט מהמחשב פשוט מעלה את הטמפטורה בחדר.

חוץ מזה לפעמים אין מה לעשות, הקונפגוציה של החדר או השולחן היא כזאת שאתה יושב ליד המארז של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל אם אתה מחכה עוד כמה חודשים וקונה כרטיס של אז אתה חוסך על חימום בחורף! למשל הGTX1070 שלי פשוט לא מספק את הסחורה, גם כשאני משחק על ההגדרות הגבוהות ביותר שעות ברציפות. ומה עם קצת פלפל בחיים? להבדיל מהכרטיסים של שחלקם פשוט מסרבים לעלות עם מחשבים מעט יותר "מבוגרים" הכרטיסים של פשוט עובדים... משעמם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי בוקר טוב

האכזבה שלי לפחות מ במהלך השנתיים האלו הייתה מכרטיסי וכל  הסיבות מסביב - ההבטחות, האיחור, ובסופו של דבר - הכרטיסים עצמם ביחס למתחרים שלהם. מילא האיחור האופנתי, אבל הם היו קרובים מידי בביצועים לירוקים שמולם.

בשכבה הבינונית 470 ו 480 היו יופי של כרטיסים. אלו שתפסו בזמן רכישה קיבלו כרטיסים באיזור חיוג של 900-1000 ש"ח

אני מדבר לפני שנה וחצי בערך ? נגיד שכן. כרטיסי 500 היו ריפרש מסוים ? סחטו עוד קצת FPS ? בסדר מקובל גם NV עשו את זה

בעבר.

@omertgm - סוחבת יחד איתה שנים של ניסיון, ידע, הבנה - בתחום המאיצים וכמו שלקח להם זמן לעמוד על הרגליים עם

מוצר כמו , אז כנראה שהזמן יעשה את שלו. אף אחד מאיתנו לא יודע מתי ואם הם יחזרו לתת תחרות קשה ל NV אבל

ההשוואה הפשוטה בין 580 ל 1060 מראה לי היום - שהם באותו מחיר ( כמעט, זה שולי ), 580 מראה יתרון ביצועי ברוב הכותרים

המודרניים וכן הוא יותר חם\זולל חשמל בממוצע של כמה שקלים בודדים בחודש ? לא יודע בדיוק כמה. מי שזה מדאיג אותו,

לעבוד על 60 מעלות לעומת 70 מעלות - שיקנה 1060. אם אתה הולך לכיוון של בדיקה ספציפית של שניים שלוש משחקים, ש 1060

מראה יתרון או שבאמת הם נותנים אותם ביצועים - אז מעולה.. אבל שוב אתה מסתכל על הכיס שלך ועל עצמך, אני דיברתי על

משהו כללי, לא על עצמי או עליך. אני לא רואה מדוע הם צריכים לתת עדיפות נמוכה לשוק המאיצים, הפתרון האפשרי גם יכול להיות

שינויים של בעלי תפקידים, ניתוח אסטרגיות מחדש וכו'. שחקנית מרכזית בקונסולות.. זה דבר מאוד לא מובן מאליו.

@lompy - כן 1060 מצטיין ביעילות. אבל הוא מגיע לך עם פחות ראם וברוב המשחקים ( עם של היום ) - הוא מפגר בביצועים מאחורי

580 בממוצע. לגבי חתימת חום - http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_rx_580_gaming_x_review,6.html

יש פתרונות ששמים לך 580 במאמץ בגיימינג כבד באיזור ה 70 ( שזה מעל ומעבר ). אם אתה בחדר חם, ללא מזגן בישראל - זה בעיה אחרת.. 1060 לא יעזור, בכללי תשדרג את עצמך למזגן ותוכל לשבת שעות על גבי שעות בניחותא.. מניסיון, כי גם אני הייתי מסתדר פעם בלי מזגן. היום אני כבר לא יכול בלי בחודשים של הקיץ אם זה בשעות שאין אוויר.

כמובן שהכול תלוי במה אנחנו משחקים רב הזמן. בלי קשר לדיון, אני חושב שחברי פורום פעילים פה יעשו את הבדיקות שלהם

לגבי מה הכי טוב בשבילם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

האכזבה שלי לפחות מ AMD במהלך השנתיים האלו הייתה מכרטיסי vega וכל  הסיבות מסביב - ההבטחות, האיחור, ובסופו של דבר - הכרטיסים עצמם ביחס למתחרים שלהם. מילא האיחור האופנתי, אבל הם היו קרובים מידי בביצועים לירוקים שמולם.

מסכים , אבל הבעיה העיקרית של VEGA זה המחיר. זיכרונות מיקרים את הכרטיס בצורה כזאת שהוא פשוט לא יכול להתחרות עם הכרטיסים של נווידיה. אם ה היה תשובה הולמת אז כבר היינו רואים כרטיסים חדשים מנווידיה לפני שנה.

ציטוט של coch

כן 1060 מצטיין ביעילות. אבל הוא מגיע לך עם פחות ראם וברוב המשחקים ( עם דרייברים של היום ) - הוא מפגר בביצועים מאחורי

580 בממוצע

לא יודע כמה התוספת של באמת עוזרת כאן , אולי אם משחקים ב 2K ואני גם בספק , ב FHD אני די בטוח שזה לא משפיע.

אני  גם לא בטוח שאני מסכים איתך לגבי הביצועים. הנה השוואה של 27 משחקים שעשה סטיב לפני שבועים.

https://www.youtube.com/watch?v=1p9lySsrYcw

יש גרף מסכם ב 6:10 , הוא מצא שה 1060 מהיר ב 3% בממוצע.ואפשר ליראות שזה ממש תלוי איזה משחק משווים.

יש משחקים שה 580 מוביל ויש משחקים שה 1060 מוביל.

לגבי צריכת החשמל , בשורה התחתונה שני - 2 כרטיסים , אותם ביצועים , אותו מחיר (וגם תלוי איפה) , הבדל בצריכת חשמל של 100 וואט.

לא מבין מה יש להתלבט פה.

עוד 100W זה עוד חום שצריך ללכת לאיפה שהוא ,זה הולך לחדר או לתוך המארז ומחמם את מעבד וה VRAM.

כל הוויכוח על כמה זה קריטי הוא לא חשוב, שום דבר טוב לא יכול לצאת מזה שהכרטיס צורך עוד 100 וואט במאמץ , רק רע.

--עריכה--

טוב , בכל זאת מצאתי נקודה לטובת ה 580.

אם יש לך מסך עם FREE SYNC והכרטיסים עולים אותו דבר אז יש הגיון בללכת על ה 580.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMD לא מסוגלים להתחרות ב NV בשוק העליון בלי לקחת הימור גדול על חשבון מוצרים אחרים שלהם ולכן מוטב להם לא לנסות. את זה אני אומר מהבחינה של שמירת התחרותיות. אם הם יקחו סיכון מיותר ויפלו- החברה תקרוס ואז נפסיד הרבה יותר מאשר המצב הנוכחי.
הם כן מסוגלים להתחרות באינטל ב CPU, שולטים לגמרי בקונסולות ללא עוררין ויש להם מוצרים אטרקטיביים בשוק הביניים ומטה.
580 הוא יופי של מוצר ו- 680 שיחליף אותו ויהיה זהה למעט תדרים גם יעשה את העבודה.

אני לא נכנס למלחמות הרפש של איזו חברה יותר חמדנית, עושה מניפולציות, מטעה ומבלבלת את הציבור. הן כולן אותו חרא.
אני גם לא מתיימר לקנות או להמליץ על מוצר כי אולי זה יועיל לתחרותיות בשוק (זו תפיסה לא נכונה של שוק קפיטליסטי). יש כוחות כ"כ הרבה יותר חזקים מקומץ צרכנים עם רצון טוב (ראה כסף וירטואלי) שיכולים לטרוף את כל הקלפים והשיקולים האלטרואיסטיים ברגע.
לכן אני מגיע אובייקטיבי לנושא ויכול להמליץ על או NV באופן פרטני בצורה נקייה משיקולים לא רלוונטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

לא מסוגלים להתחרות ב NV בשוק העליון בלי לקחת הימור גדול על חשבון מוצרים אחרים שלהם ולכן מוטב להם לא לנסות.

הקטע הוא שאני אפילו לא בטוח שהם מסוגלים להתחרות בהם על שוק ה MID.

גם אם כרגע נגיד שה 1060 מתחרה ב 580 , מה יהיה עוד בעוד חודשים-שלושה כשנוידה תוציא כרטיס MID חדש (נגיד 1160) שיהיה עוצמתי כמו ה 1070 למשל אם לא יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

הקטע הוא שאני אפילו לא בטוח שהם מסוגלים להתחרות בהם על שוק ה MID.

גם אם כרגע נגיד שה 1060 מתחרה ב 580 , מה יהיה עוד בעוד חודשים-שלושה כשנוידה תוציא כרטיס MID חדש (נגיד 1160) שיהיה עוצמתי כמו ה 1070 למשל אם לא יותר.

הם יכולים להתחרות בהם עם המחיר ולהציע חבילות אטרקטיביות עם משחקים ושאר גימיקים. הבשלת תהליכי ייצור של 12/14 nm יחד עם דור שלישי של אותה שכל עלויות הפיתוח כוסו מזמן הופך למאוד זול לעומת מה שהיה לפני שנתיים. אבל הכל תלוי בעולם הכסף הוירטואלי (שלפחות בתקופה הזו נרגע וחזר לרמה שפוייה כלשהי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הgtx 1060 מוגדר 120W TDP.

הrx 580 מוגדר 185W TDP.

בכללי רצוי לקרוא ולראות באיזה מצב הTDP מוגדר, במעבדים למשל וAMD לא מגדירים אותו דבר.

מעבר להבדלי טמפ' שמשפיעים על ההלחמות בלוח, קבלים אלקטרוליטים מושפעים מטמפרטורה, הכלל אצבע שכל הורדה של 10 מעלות, מכפילה את אורך חיי הקבל, במידה ושמים קבל איכותי שמוגדר 5000 שעות ב105 מעלות, סביר שהכרטיס לא יתקלקל בגלל הקבל, לא שקבל של 2000 שעות ב85 מעלות בהכרח יתקלקל מהר יותר, זה תלוי גם בזרם שעובר בו, גם בטמפ' וכו', נגיד קבל יעבוד בכ75 מעלות, 5000*2*2*2=40,000 שעות.

קבל של 85/2000 2000*2 4000 שעות.

בקיצור בתכנון טוב של רכיבים וקירור לא צריכה להיות בעיה לעשות כרטיס שישרוד נגיד מעל 5 שנים. מארז מאוורר תמיד עוזר. היתרון של כרטיס שצורך פחות חשמל זה שיותר קל לתכנן כרטיס כזה וסביר שבכללי הכרטיסים יסבלו מפחות בעיות של התחממות, דוגמא קיצונית היתה של ה290 של שבקירור מפוח עשה הרבה בעיות של התחממות והורדת שעון והיה רועש. מאותה סיבה יותר פשוט לעשות כרטיס שקט יותר, ברור שגם שכרטיס של 250W אפשר לעשות שקט, זה דורש יותר אנרגיה מהיצרניות. בקיצור סביר שבממוצע של כל היצרניות הכרטיס עם ההספק הנמוך יותר יהיה שקט יותר, לפעמים גם בקירור מפוח כרטיסים עם הספק נמוך שקטים, במארזים לא מאווררים כראוי כרטיס מפוח עדיף על כרטיס עם שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...