מפת הדרכים המפתיעה: AMD ללא כרטיסי מסך חדשים לגיימינג בשנת 2018? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפת הדרכים המפתיעה: AMD ללא כרטיסי מסך חדשים לגיימינג בשנת 2018?

yonatan.mendelson

Recommended Posts

מפתיע שבחברה אחת יש שתי חטיבות כל כך "מנוגדות":

האחת שמשנה את כללי המשחק ויוצרת תחרות, והשנייה שממשיכה להיות נגררת וכושלת, שמספקת מוצרים פחות טובים במחירים מופרכים.

הייתי מצפה שהם יצליחו (אפילו אם רק קצת בתור התחלה) להעביר את המצוינות שלהם (תרבות ארגונית או איך שתקרא לכך)

מתחום המעבדים אל חטיבת המעבדים הגרפיים, אפילו אם אין קשר טכנולוגי ישיר בין שתיהן.

בינתיים נראה שהפער בין שתי החטיבות הללו רק מתרחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת לא מפתיע , מה אפשר לצפות מחברה שהוציאה כבר 5 סדרות כרטיסים שמבוססות על אותה .

פשוט אין לה שום קלפים בשרוול. למרות ארכיטקטורה ש vega דווקא די מוצלחת ,ההימור על זיכרון היתה פשוט טעות.

הכרטיסים שלה נותנים ביצועים פחות טובים במחירים יותר גבוהים ואני לא רואה אותם סוגרים את הפער בטווח הנראה לעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף להם ככה.
שיתמקדו במה שהם טובים.
שוק ה GPU למחשב האישי נכון שיהייה בעדיפות שלישית עבורם, הרבה אחרי CPU בו הם עושים שינוי משמעותי ועולם הקונסולות בו הם שולטים.
רק לנו זה לא טוב. אבל הם חברה עסקית ולא חייבת לנו דבר ממש כשם שאנו לא חייבים להם.
long live NV hegemony

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב שזה שחור לבן. הם לא נותנים תחרות טובה מספיק בגלל הדיליי שלהם, ההחלטות שלהם.

אין להם שום מענה בשכבה הגבוהה, יש להם מענה מוגבל בכרטיסים הנמוכים - זה נכון.

אם נתעלם רגע מזה, אגב ואני הראשון שמצדיק קניית NV היום בגלל הסיבות שלמעלה.. אז בקיצור,

נחזור רגע לכרטיס כמו 580 או 480 עם צד שלישי.. הם לא פחות טובים מ 1060. כן יש יתרונות\חסרונות

בכל בחירה - אבל בשוק הבינוני תחרותיים בביצועים.

אם מישהו היום שוקל לרכוש 1060 או 580, שמתעלמים מהכול..( השקות מתקרבות, מחירים וכו' וכו' ) אני הייתי ממליץ

לו 580 אל מול ה 1060. זה כן איפשהו - תחרות בשבילנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מתעלמים ממחיר..אז אין בכלל דיון.. ;)
ולקנות מוצר כדי שיהיה איזשהו סיכוי לחברה לייצר עבורך תחרות זו החלטה צרכנית גרועה. 
אתה מכניס שיקול של "אולי מתישהו יקרה א' ב' ג' שיצדיק את התקווה שלי שבגללה בחרתי במוצר".
לדעתי זה לא בסיס נכון לצרכן הממוצע לקנות על פיו אלא אם אתה מעוניין להתאכזב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני כצרכן בוחר היום בין שניהם, אני מעדיף עד* 580. מעל זה, יש כבר 1070Ti ואז מעבר ל

1080Ti. שם אין תחרות ראויה.

נראה שאתה לא מבין את הכוונה שלי. רחוק מזה, אני תומך בקניית המוצרים הטובים ביותר עבורי ( אני עם 1070 כבר שנתיים ).

אין לי מושג למה התכוונת בתגובה האחרונה לכן קשה לי להגיב.. מאוד רלוונטיים בשכבות הבינוניות,

לא יודע מה אנשים רואים\לא רואים.. אם הם ינטשו ויתנו עדיפות נמוכה לזה - רק אנחנו נפסיד.

ההתעלמות* מהכול בתגובה הקודמת שלי, זה משתי החברות. כדי שיהיה פשוט יותר להראות שאם שמים 580

מול 1060 - אנחנו בתחרות לגמרי. המחירים שלהם לא רחוקים בכלל. זה אותה שכבה.

אז מה עדיף - שהם לא יעשו כלום השנה ? או שנניח, ישקיעו מאמצים ויתנו לקהל של השכבות האלה ( 580, 1060 )

עוד כרטיסים שסוחטים אותם עד המיץ עם עוד קצת ביצועים\שפצורים - ונניח במחירים מאוד אטרקטיביים ?

זה לא עדיף על כלום ? לתת NV לעשות את שלה ? סתכלו על התמונה מעבר לכיס שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומר,

אני מצטרף לדעתו של coch במקרה זה ואפילו בקלות:

שהרי שני הכרטיסים (GTX1060 ו- RX580) הם כרטיסים שקולים במגרש הביצועים ואין ל- GTX1060 איזה שהוא יתרון

המטה את הכף לטובתו, כאשר ל- RX580 יש אפילו עוד 2 ג'יגה (8GB לעומת רק 6GB שיש ל- GTX1060)...

כאשר (כיום) ניתן כבר להשיג RX580  במחיר זול כדי 259$ בלבד מאמזון, אשר מתורגם בשקלים מחיר סופי כולל משלוח

ומע"מ עד אלינו הביתה בישראל לכדי 1140 ש"ח בלבד, באמת שאין אני רואה בעיה להמליץ (לקונים כרטיס בכזה סגמנט

ותקציב), לרכוש דווקא את ה- RX580 שהוא זול יותר מ- GTX1060 מקביל ואינו מקריב בדרך מאומה:

image.thumb.png.02ecba4dc9d8c5cad245e57253180bf8.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

אם אני כצרכן בוחר היום בין שניהם, אני מעדיף AMD עד* 580. מעל זה, יש כבר 1070Ti ואז מעבר ל

1080Ti. שם אין תחרות ראויה.

לא מבין אין הטענה שלך , איזה סיבה יש לקנות RX580 שעולה בממוצע 200-300 שקל יותר מGTX 1060 6G ונותן את אותם ביצועים פלוס מינוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lompy,

לאור הפוסט של חבר פורום nec (ממש פוסט אחד בלבד מעליך - גלגל מעלה וראה) עושה הרושם כי אינך מעודכן במחירי RX580 האקטואליים,

שהם זולים יותר ממחירי GTX1060, וכנראה שהנך מתייחס עדיין (בשגגה) למחירים המנופחים של תקופת בום הכרייה מתחילת השנה.

כרגע RX580 הוא הבחירה העדיפה, עד ש... נוידיאה תספק מוצר מקביל במחיר טוב יותר. הכדור אצלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זה המחיר באמזון , לא בחניות בארץ.

לפי מה שאני רואה בארץ ב 1060 עדין יותר זול.

רוב האנשים קונים בחנות ולא מאמזון.

--עריכה--

עשית קצת חיפוש ודווקא ב KSP ראיתי שמחיר הכרטיס זהה עכשיו ל GTX אבל לא הייתי קונה שם גם אם היו מכוונים לי אקדח לראש.

בכל מקרה גם במצב כזה הייתי מעדיף את ה GTX1060 בגלל צריכת החשמל הנמוכה היותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה ?

50 וואט חסכון חשמל לשעת עבודה - זה מה שישבור אותך ?!

חשב כמה זה במונחי כסף, והכפל בכמות השעות הצפויות בפועל לעבודה עם הכרטיס בשנה, 

וראה כמה זה יוצא. בטל בשישים וזניח לחלוטין.

**הנה חישוב מקל לנוחיותך בכדי לקבל וקטור לאזור חיוג:

גם אם צריך את הכרטיס מדי יום ביומו למשך שעתיים (לא ראלי אבל נראה חישוב לחומרה - עבור ילד בגיל העשרה שדבוק

למחשב הרבה) אנו מדברים פה על כ- 700 שעות בשנה סדר גודל.

שהם כ- 35 קילווט, ובמחיר 55 אגורות לקילווט חשמל, אנחנו מדברים פה על קצת פחות מ- 20 ש"ח בשנה.

*בפרקטיקה צרכנים ב-מ-מ-ו-צ-ע משתמשים במחשב (בעבודה תלת מימדית נטו מאומצת) פחות מ- 700 שעות בשנה.

כך שהחישוב דלעיל הינו חישוב שאכן חוסם את ההערכה מלעיל, ואפילו באמצעותו הגענו לפחות מ- 20 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עכשיו זה שכרטיס אחד עובד נגיד כאשר הליבה שלו על 65 מעלות צלסיוס,

ושני ב- 75 מעלות צלסיוס, וזה רק הכרטיס מרגיש כן - לא אתה באיזה שהוא אופן,

אז זאת הבעיה ?!

מנוע הבערה הפנימית של הרכב שלנו מחמם פי אלפי מונים יותר,

וכך גם כל אחד מצרכני החשמל היותר רציניים בבית, שזה כמעט כולם.

הטעון שכרטיס אחד (שהליבה שלו) מגיע לכמה מעלות צלסיוס יותר גבוה, הוא טעון חסר משמעות.

בדיוק כמו הטעון - שביום העלים של עץ הפיקוס בחצר גינתנו מגיעים לכדי כמה מעלות צלסיוס יותר,

מהעלים של עץ התפוז, ולכן זה מפריע לי נורא (גם לאשתי אגב) שהם קולטים יותר מאנרגיית השמש

ופולטים פחות ממנה בחזרה לסביבה.

מעניין מישהו ?

.....

...

.

למה אף אחד לא עונה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...