מחפש אמצעי גיבוי אמין ארוך טווח - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש אמצעי גיבוי אמין ארוך טווח

orit yaniv

Recommended Posts

שלום
יש לי שני כוננים חיצונים של 6 ו 5 שנים בהתאמה רק לשם שמירת מידע אישי כמו סרטונים משפחתיים ותמונות
אני לא יודע עם זה הזמן לקנות אחד חדש , למרות שהם רוב הזמן בארון ללא שימוש
בדקתי אותם עם Crystal Disk Info והם במצב טוב , כונן נייח של 2T  כלומר  3.5 אינטש וכונן 1T של 2.5 אינטש , כמות המידע מגיע  כמעט ל 1T ,
בנוסף לכוננים יש לי איחסון במדיה של תקליטורים בני 8-7 שנים וקלטות MINI-DV של מצלמת .
אני מחפש לקנות כונן חיצוני אמין או אמצעי אמין אחר ואולי לדעתכם אין צורך בזה כעט .
תודה
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אין אמצעי אמין לחלוטין.

לכן הפתרון הוא ריבוי העתקים והרחקתם זה מזה

עד כדי ערים שונות.

אכן כדאי מידי פעם "לחלץ עצמות" ולבדוק את מצבם של הכוננים,

למרות שזה לא מבטיח דבר וחצי דבר.

הייתי אומר שתחפש כונן חיצוני אבל עם חיבור TIPE C כדי

שלפחות יהיה עדכני ככל האפשר לעתי לבוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף להמלצתו של askme. אין לחסוך בגיבוי חומר שחשוב לך.

לגבי עיתוי: מחירי האחסון זוחלים כל הזמן מטה. מבחינה טכנולוגית לגבי דיסקים קשיחים אין טיעון בעד עיכוב הקנייה: לא צפוי חידוש טכנולוגי מהפכני בקרוב.

קבע את העיתוי לפי מציאת איזה וקניית הדיסק בהנחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה , בהחלט אני  מתכוון לקנות כונן  חיצוני נייד  של 4T  מחברה מוכרת WD  וכונן אחד להעביר למקום אחר כפי  שהמליצו לי  "לא להחזיק את כל הביצים בסל אחד,  או באותו מדף או אצטבה,"  אני לא סומך   כלל  בדיסקים  DVD ומידה טובה כמו   MINI-DV בקלטות לא קיימת ...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוסיף לעצות שלפניי את עצת האבחנה בין סוגי החומרים שאת/ה מגבה.

מי שקונה כונני ‏‎4 TB ושואל על גיבוי אמין וארוך טווח - כנראה מגזים בחשיבות שהוא מייחס לרוב הגיבוי שלו. אני מנחש שרוב הנפח הזה הוא לתוכן וידאו - הזללן הגדול ביותר של נפח אצל רוב האנשים. בהנחה שאינך מחזיק את העותק היחיד של פנינה קולנועית נדירה - מדובר בחומר אשר את רובו תוכל לשחזר אם יאבד לך. במצב כזה אפשר להסתפק באמינות "סבירה": שתי מדיות לגיבוי, נאמר כל אחת מהן של יצרן אחר, עם עותק בודד של כל קובץ על כל כונן - ואחת לכמה שנים החלף את כונן הגיבוי הישן בכונן גיבוי חדש.

בחומרים החשובים באמת - חיבורים שחיברת, דוא"ל, סריקות של מסמכים רשמיים, אישיות ומשפחתיות - אפשר "להשקיע" יותר: מספר עותקים על כל כונן; אולי אפילו לחשוב על מערכות קבצים עם יתירות המתאימות יותר לגיבוי; יותר עותקים; אולי יותר גיוון במדיות הגיבוי; גיוון גיאוגרפי וכולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי לכל קובץ במחשב יש לכל הפחות עוד עותק נוסף בהרדיסק נפרד - וזה לא משנה אם מדובר במסמכים, מדיה "משפחתית", או מדיה "שאפשר להשיג מחדש" (כבר הייתי בסרט הזה, no pun intended.. זה לא תמיד כזה פשוט כמו שזה נשמע ברגע שמדובר בחומרים ישנים יחסית).

קובץ שקיים לו רק עותק אחד = תתייחס אליו כאילו כבר איבדת אותו. אתה יכול מחר בבוקר לקום וללא הודעה מוקדמת הוא כבר לא יהיה קיים.

קח את זה בחשבון אם אתה שוקל לדחות קניה של כונן שעולה כמה מאות שקלים בשביל לחכות לאיזה שיתן לך 50 שקל הנחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

אני משתמש בגיבוי בענן של BACKBLAZE.

אני חושש שגיבוי לכונן תמיד חשוף ל2 סכנות -

1.סכנה פיזית - אם יש שריפה או גניבה - במידה והוא יגנב או ינזק ביחד עם המחשב שלי - לא עשיתי כלום.

2.סכנה של וירוס או תוכנת כופר - מפאת חשש שהוא יושפע כאשר הוא מחובר למחשב שלי (במידה והמחשב שלי הושפע).

לכן אני לא שולל גיבוי בדיסק חיצוני אך ממליץ בחום על גיבוי בענן.

יתכן שיש פתרונות זולים יותר ממה שאני משתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של digitalseeker

אני משתמש בגיבוי בענן של ...

לא תודה, אני לא רוצה לשתף את הנתונים שלי עם כל מיני חברות, ועם סוכנויות הביון ומי שלא יהיה עוד. אני לא שולל את היתרונות של גיבוי בענן אם אתה מוכן להקריב את פרטיותך, אבל - לא בשבילי.

(כן, אני יודע שאפשר לגבות מוצפן לכן גם במקרה שלי הענן לא נשלל לגמרי.)

לגבי הסכנה הפיזית - לשם כך מגבים בשני מקומות רחוקים זה מזה.

לגבי סכנת הוירוס / תוכנת הכופר - זה לא רלבנטי לגיבוי. אלו לא מגיעים למדיית הגיבוי שלי (או לפחות - מגיעים לכל היותר לגיבוי מסוים ולא לגיבוי שלפניו.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של digitalseeker

אני משתמש בגיבוי בענן של BACKBLAZE.

אני חושש שגיבוי לכונן תמיד חשוף ל2 סכנות -

הי

אני משתמש בשירות של onedrive - אשמח אם תעמוד על ההבדלים אם ידוע לך

בגדול הבנתי שהשירות שלהם הוא פר מחשב ואינו מוגבל בנפח

האם יש גישת FTP? האם ניתן למפות ככונן במחשב (זה נדרש לי עבור כמה יישומים)

האם האם מוגבלים סוגי הקבצים (אם למשל אני רוצה לגבות את תיקיית המדיה שלי - המכילה וקבצי מוזיקה)

האם בעת הגיבוי "מתמשך" או Ondemand?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...