WIN7 או WIN10 למחשב ישן(?)\איטי - מה עדיף? - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

WIN7 או WIN10 למחשב ישן(?)\איטי - מה עדיף?

pini k

Recommended Posts

אני לא מסכים עם הטכנאי. כחלק מפיתוח Windows RT שהייתה מיועדת למעבדי ותוכננה במקור ליצור את אותו אקוסיסטם שייצור חוויית שימוש דומה עד זהה בין טלפונים, טאבלטים, מחשבים ניידים ומחשבים שולחניים המריצים – מיקרוסופט השקיעה די הרבה בעבודת ניקיון ואופטימיזציה שלצהקרנל והקוד כדי שהמערכת תוכל לרוץ גם על מכשירים חלשים יותר מבחינת עוצמת עיבוד. בגלל שהמערכות חולקותו בסיס קוד משותף, גרסאות 8 ומעלה הרוויחו מהעניין לא מעט. 10 היא בין מערכות ההפעלה היעילות יותר במשפחה. בהחלט עדיפה על 7 מהבחינה הזאת, כל שכן על חומרה כמו של המחשב המיועד (ממש לא חלשה בשום קנה מידה) ואם לוקחים בחשבון שהתמיכה ב-7 כבר הסתיימה מעשית והיא ממשיכה לקבל רק עדכוני (קריטיים).

אבל... מומלץ לקנות רישיון לגרסת ה-Pro ולא ה-Home שהופכת את המשתמש לשפן ניסיון של מיקרוסופט. אם אין אפשרות לגרסת Pro, הייתי שוקל הפצת לינוקס, כפי שהוצע כאן. כל עוד לא מחובר למישב ציוד היקפי אקזוטי, אחרי ההתקנה וההגדרה הראשוניות שאולי יקחו קצת יותר זמן כי צריך להתרגל ולחפש איפה נמצאים דברים, המערכת פשוט תעבוד. היא ממש לא דורשת יותר תחזוקה מ-, ועל אחת כמה וכמה אם מתקינים הפצה יציבה ונמצאים על ענף עדכון יציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני גם לא הסכמתי עם הטכנאי, רציתי אישוש לכך. תודה.

אני אציע להם את האפשרות של . יש הפצה מומלצת? אובונטו? מינט?

אבל כיוון שהמחשב מיועד לילדים, וזה לא בלתי סביר שלפחות הגדולה כבר השנה תיעזר בו לעבודות... אז אני בספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אובונטו היא ההפצה הכי פחות מאתגרת משתמשים מתחילים 
ודי גדולה ומבוססת  ויציבה  עם עדכונים  שוטפים . 
דביאן לא הכי מאתגרת ,  אבל  יכולה להיות קצת  קשה למשתמשים  מתחילים 
כי יכול להיות  בה  צורך לעשות חיפושים בגוגל לפתרון בעיות  ועבודה עם הטרמינל .  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המחשב הוא רק לדברים בסיסים אז תתקין 10 בשביל החוויה היותר נעימה.

אם הייתה משתמש במחשב לעבודה עם תוכנות מיוחדות אז המעבר לווינדוס 10

הוא רק אם כל התוכנות שבהם אתה משתמש עובדות על מערכת ההפעלה 10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

אני ניסיתי להתקין 10 על מחשב ישן (מ2012 - האישי שלי) והיה לי חוסר בדרייברים מתאימים..

דווקא 7 יותר מתאימה לדעתי, כי ב10 הבעיות עם העדכונים פשוט לא נגמרות.

אני כנראה אעבור אחרי 7 ללינוקס.
10 היא פשוט פאשלה של . הם טעו בכל הקונספט שלה. (מבחינת שיווק ומודל הכנסות / וואטאבר).

*אני מעדיף לשלם 500 שקל בחמש שנים ולא להיות "שפן ניסויים" של .

תוקעים פרסומות באקספלורר, מוציאים הודעות אזהרה שמתקינים אחר וכדומה..

תעודת העניות הכי גדולה של 10 היא שנפח השוק של 7, לא השתנה בשנתיים האחרונות והוא עדיין ב 40%~.

כמובן שזה דעתי האישית..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין איך אפשר להעדיף מערכת ישנה כמו 7 על פני 10.

10 יציבה לחלוטין, מהירה יותר, חדשה יותר, טובה יותר בכל קנה מידה על פני 7.

אני עם 10 עוד מה preview הראשון שלה, כבר אז היא הייתה מדהימה ונתנה שיפור אדיר בכל דבר על פני 7.

תתעדכנו חברה. 10 פה כדי להשאר. אם טוב לכם איתה או לא- תלמדו לקבל אותה.

זה לא שיהיה חדש בעתיד הנראה לעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלונות 10 יצאה לפני 3 שנים, שבמהלכם היא דחפה (יותר נכון : בעטה) משתמשים לעבור ל10.

החל משדרוג חינם וכלה בבעיות בעדכונים של 7 (עד כמה שזכור לי) והצקה של ממש לאלה הנשארים עם 7.

חלונות 7, עדייו שולטת בפילוח, לפי:
https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?options={"filter"%3A{"%24and"%3A[{"deviceType"%3A{"%24in"%3A["Desktop%2Flaptop"]}}]}%2C"dateLabel"%3A"Trend"%2C"attributes"%3A"share"%2C"group"%3A"platformVersion"%2C"sort"%3A{"share"%3A-1}%2C"id"%3A"platformsDesktopVersions"%2C"dateInterval"%3A"Monthly"%2C"dateStart"%3A"2017-09"%2C"dateEnd"%3A"2018-08"%2C"segments"%3A"-1000"}

בחלונות 10, הפסידה הכנסות ממשתמשים ביתיים, ועם הקריסה שלה בשוק המובייל.
אני חושב שהיא תחזור למודל הכנסות הישן שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Second Edition

אני חושב שהיא תחזור למודל הכנסות הישן שלה.

סיכוי קלוש כל עוד לא יהיו זעזועים יסודיים ורוחביים בשוק. הלחם והחמאה של היה ועודנו שוק הארגונים הבינוניים והגדולים (מה שמכונה Enterprise).

השוק הצרכני/עסקים קטנים מעולם לא הכניס לחברה כסף כמו המודלים העסקיים שנבנו סביב הענן ומבוססים על נתוני עתק (Big Data). במילים אחרות, המידע שנאסף על המשתמשים וכל צעד ושעל של פעילותם שווה לחברות האלו הרבה (לפעמים במספר סדרי גודל) יותר כסף מכל מודל רישוי מסורתי או אפילו כזה המבוסס על מינוי חודשי/שנתי.

Windows 10 היא בסך הכל הפלטפורמה והשער של מיקרוסופט לאיסוף המידע ולנתב משתמשים אל המערכת האקולוגית שלה. 10 היא כבר לא בראש ובראשונה מסורתית שתפקידה לגשר בין החומרה–לתוכנה עילית–למשתמש. מי יודע אם בעתיד משתמשים לא יידרשו לשלם פרמיה כדי להתקין יישומי Win32 או אם האפשרות הזאת לא תוצע רק בגרסאות ה-Enterprise.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתרה מזו: 

פלח השוק הרחב של 7 שנותר על כנו כנראה עיקרו ארגונים שלא החליפו עדיין לווינדוס 10. רק בזמן שתסתיים התמיכה ללא תשלום והארגונים יאלצו לשקול עלות תמיכה מול שדרוג (ולמעשה מעבר לאחד ממסלולי מודל הרישוי החדש של מייקרוסופט) נראה אם יהיה שינוי. 

אין הרבה ברירות, מייקרוסופט לא באמת מאפשרת המשך המודל הישן, הם מציעים ממתק של הפצות מתגלגלות תמורת תשלום קבוע בסגנון ליסינג, כל ארגון יפרוס את התשלום והעדכונים איך שיבחר וממתי שייאלץ אבל בשנים הקרובות מי שיישאר עם מייקרוסופט יאלץ לבלוע את הגלולה. 

למעשה העולם צועד למודל הזה של התקדמות טכנולוגית רציפה, כלומר מכירת שירותים ולא מוצרים יציבים לתקופות רחוקות. ומי שמממן את זה בפועל הוא צרכני הום שבדקו בשביל מייקרוסופט כמה שנים את המערכת החדשה כדי שתהיה בשלה ויוכלו למכור אותה לארגונים. וכך כנראה יהיה בעתיד, ארגונים יעדכנו בערוץ עדכונים חודשי \ מותאם אישית כנהוג היום, אלא שאלו יהיו גם שדרוגים ולא רק עדכוני תוכנה, שנבדקו קודם לכן בערוץ השוטף על ידי המשתמשים הביתיים. 

השינוי היחיד שנראה הוא אולי קצת ירידה בשרתי לעומת לינוקס או יותר נכון המשך המגמה של קונטיינרים \ למבדה בענן וכו' כדי להמנע מכל הענין הזה של אחזקת שרתים ורשיונות ללא צורך. רק מי שבאמת צריך רשיונות יקנה כי התשלום מתחיל להיות מחושב פר זמן. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

הלפטופ שלי גם ישן וגם חלש מאוד asusx200ma שמשמש בעיקר ללימודים כתיבה וגלישה, מעבד ועוד שילובים איטיים מכאן ומכאן.

היה עליו וינ'10 עד לא מזמן, בלי תוכנות מיותרות ומכבידות והוא עבד כבד למדי.

השבוע שמתי לו וינ'7 ומרגיש שהוא עובד יחסית לעצמו בטורבו.

מי שעובד על מחשב מה שיותר חלש וישן מרגיש את השינויים יותר בגדול, תאמינו לי יש הבדל עצום ואם הייתי קורא את הדיון הזה שבוע לפני הייתי מודד ומעלה זמני סטרט-אפ וזמני תגובה בתוכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מערכת חדשה שהיית מתקין, אם זה , 10 או 7, היו מהירים יותר מ ה10 הנוכחי.

המערכות נסתמות במידע לאט לאט.

ברגע שאתה עושה פרמוט למערכת, ולא משנה איזו, המערכת תהיה מהירה יותר.

תתקין 10 מחדש ותיווכח שהיא מהירה יותר מ 7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

מבחינת נוחות ותאימות 7
מבחינת קלילות ממשק וזמני סוללה טובים יותר 10
בדקתי את הנושא רבות, מדובר על גרסת אולטימייט מול פרו
ואני טוויקים וביטול סרוויסים בשביל להקל על המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...