לוח אם בביקורת: Asus STRIX X470-F הוא הבחירה הנכונה ל-Ryzen 2? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם בביקורת: Asus STRIX X470-F הוא הבחירה הנכונה ל-Ryzen 2?

djelectric

Recommended Posts

אני אף פעם לא הבנתי מה יש להשקיע סכום כזה על . אלא אם אתה לא מוגבל בתקציב.

הלוח נהדר הכל טוב ויפה, אבל בוא... לוח שיעלה חצי יעשה את אותה עבודה כנראה גם בשביל אלה שאין להם בעיה להשקיע... ויהיה בעל אותן יכולות ותמיכת (חוץ מ PBO)

לפחות נכון להיום. 

אבל בלי קשר אחלה ביקורת, סחתיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה לגבי הכתבה בנוגע לערכת השבבים X470:

ציטוט

על ערכת השבבים X470 של AMD
ערכת שבבים זאת נולדה כדי להחליף את X370 הקודמת לה. היא מביאה תמיכה בתכונות כמו או CrossFireX לשילוב של מספר במערך משולב. כמו כן, לרוב תמצאו בלוחות האם הללו מגוון חיבורים גדול יותר לאמצעי הרחבה ואחסון שונים.

מכאן משתמע שערכת השבבים X370 לא תומכת במערך של כרטיסי מסך וזה לא נכון. למעשה גם מבחינת מגוון החיבורים נראה ששתי ערכות השבבים הנ"ל מספקות בדיוק את אותו מספר החיבורים, כאשר ההבדל הוא שה X470 תומכת בטכנולוגיית ה StoreMI storage acceleration.

image.thumb.png.f08f8ab3e1a80653c5f52722ca504688.png

קישור לעמוד ערכות השבבים באתר של AMD.

בנוגע ללוח האם עצמו - אם הייתי משקיע סכום של מעל 900 ש"ח בלוח האם הייתי מצפה שיהיו עליו כפתורי הדלקה, אתחול ואיפוס ביוס מובנים, מייצבי מתח שתומכים בזרם של 60 אמפר, צג LED המציג את מצב האתחול ואם אפשר - בקר מובנה המאפשר לעדכן את הביוס/UEFI ללא צורך במעבד או בזיכרון. על לוח האם הספציפי הזה אני לא חושב שהייתי משלם יותר מ-700 ש"ח. רק לצורך הבהרה - זוהי דעתי האישית בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתה ניגודיות בהשוואה ל-X370 :)

לגבי המשפט בסוף - אני אמנם מסכים אבל לצערי הסטנדרטים השתנו אצל כולם ללא יוצא מן הכלל. אתה לא תמצא את התכונות הללו גם אצל האחרות ולכן מה שמקבלים בלוח הזה הפך לסוג של סטנדרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד מהימים שהיו מאווררים בגודל של אגודל בזמנו נתנו מענה אקטיבי לקירור איזור ה chipset, אני עם .

לא פוזל ליצרניות אחרות כי בחיים לא נתקלתי בלוח אם שיצר לי חסימה או בעיות עם OC. הלוחות שלהם תמיד אסתטיים לעין מבחינתי.

לשמחתי לא יצא לי לנצל אחריות או לקבור . בנוגע למחיר - לרוב אני פוזל קצת דרומה לאיזור ה 700-750 ש"ח שמדובר בלוחות

של והם נותנים לי מענה מספיק טוב ל OC.

SLI\CF נראה* כמו סוס מת. 

ממליץ למי שמסתדר בצורה סבירה עם המערכת שלו ושוקל להמתין לדור השני ( האמיתי ) של רייזן.

תודה על הביקורת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

לא הייתה ניגודיות בהשוואה ל-X370

אז כנראה שלא הבנתי נכון את הפסקה שכתבת. אני הבנתי אותה  כך:

...ערכת השבבים X470 ... נולדה כדי להחליף את X370... מביאה תמיכה בתכונות כמו או CrossFireX... לרוב תמצאו בלוחות האם הללו מגוון חיבורים גדול יותר...

רק שיהיה ברור - לא התכוונתי לפגוע חלילה, אלא פשוט להעמיד דברים על דיוקם. אם אני לא הבנתי נכון את הפסקה, יכול להיות שגם קוראים אחרים לא הבינו אותה נכון. 

ציטוט של djelectric

לגבי המשפט בסוף - אני אמנם מסכים אבל לצערי הסטנדרטים השתנו אצל כולם ללא יוצא מן הכלל. אתה לא תמצא את התכונות הללו גם אצל האחרות ולכן מה שמקבלים בלוח הזה הפך לסוג של סטנדרט.

בקיצור, מוכרים לוח שנראה כמו לוח High End אבל למעשה אין בו תכונות שמייחדות אותו ביחס ללוחות אם פשוטים וזולים יותר. למעשה אני לא רואה סיבה מדוע יש להעדיף את הלוח הזה לעומת לוח זול יותר בכ-200 ש"ח כמו ה PRIME X370-PRO (גם כן של Asus), אלא אם כן ממש חייבים חיבור M.2 שני (שעובד אגב ב PCI-E 3.0 X2 ולא ב X4 כמו הראשון) או תכונות זניחות אחרות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החודש שידרגתי ל2700X ביחד ם לוח X470 PRIME PRO כי לא מצאתי סיבה טובה להוסיך ללוח הזה מלבד המראה, האם עשיתי טעות? OC ואפליקציות לא מעניינים אותי ממש, רק רציתי לוח יציב לעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...