GTX 1070 פרגמטי לשימוש ובמחיר ראוי - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GTX 1070 פרגמטי לשימוש ובמחיר ראוי

nec_000

Recommended Posts

**עריכה**

כלקח מההערות שבאו לאחר פוסט זה (בהמשך השרשור) מחלק מן החברים, הובן כי ישנו כורח בהבאת הקדמה לנושא,

אז הנה היא. יודגש כי שרשור זה מדבר על שני תנאים מקדימים שצריך להביאם כרקע - מדובר על:

א. רכש של כרטיס מסך חדש בלבד, ללא דיון על חלופת שוק המשומשים שנדונה אצלנו בשרשורים אחרים.

ב. על מקרה שבו נדרשים אנו לרכוש כרטיס כאן ועכשיו, ואין באפשרותנו להמתין להשקתו של הדור הבא של כרטיסים,

שצפוי לקרות בחודשים הקרובים (או ברבעון הבא).

להלן הפוסט הפותח את השרור,

כולנו מכירים את זה:

כמה שהכרטיס נוצץ יותר, גדול יותר, מרשים יותר, מכיל גוף מסיבי ומאווררים (יותר משניתן לספור), ככה הרי טוב יותר. האמנם ?

אז זהו שלא בהכרח. 

לרוב מדובר ב- marketing , כך שאין בין המראה החיצוני המרשים והמנופח ככל שיהיה לכרטיס,

כל משמעות תורמת מבחינה פרקטית מעשית לביצועיו.

כמו כן ידוע שישנם שהם יעילים אנרגטית:

בקושי מייצרים חום, בקושי צורכים חשמל, והם עדיין חזקים מאד מבחינה שימושית פרקטית.

אחד מהם היא סדרת GTX1070 - מוצר מקליבר 150watt, שנחשב לצנוע יחסית במונחים תרמיים של כרטיס מסך.

יש כרטיסי GTX1070 בשוק אשר ממקסמים את הביצוע של המוצר ביחס להספק התרמי שלו, ולכן מספקים עבורו בדיוק את כמות

הקירור והגודל שהוא צריך, ולא את מה שהוא לא צריך. על הדרך מרוויחים גם את עלותו הסופית לצרכן שהיא זולה יותר, כמו גם רווח

נוסף בדמות הגמשתו הפיסית תוך התאמתו להכנס בכל מארז מחשב, גם אם אינו מגזרת המארזים הענקיים.

זהו אולי אחד מכרטיסי ה- GTX 1070 "הכי נכונים" לרכישה כרגע, עבור צרכנים עם ידע וכאלו שקונים עם הראש ולא עם מראה עיניים:

https://www.amazon.com/ZOTAC-GeForce-Compact-Graphics-ZT-P10700G-10M/dp/B01LLAJ8PU/ref=sr_1_4?s=pc&ie=UTF8&qid=1531224146&sr=1-4&keywords=gtx+1070&dpID=51PMo96-TiL&preST=_SX300_QL70_&dpSrc=srch

רק 1825 ש"ח - חדש בניילונים עם אחריות - מגיע אלינו עם שליח עד הבית (מחיר סופי הכל כולל הכל, כולל משלוח ומע"מ).

**503 דולרים מתורגמים לשקלים כאמור ל- 1825 ש"ח. 

גלגלו מטה (מתחת לתמונה מאמזון), ישנה שם סקירה מקיפה ומעמיקה למוצר זה. הסקירה תלמדנו מדוע הכרטיס מהווה את אחת 

הבחירות היותר נכונות אולי מבין כרטיסי GTX1070 חדשים שיש בשוק, שלא רק שהוא בין הזולים שבהם (הכי זול שיש כרגע 9.7.2018 במלאי באמזון)

אלא שהוא בין הקניות החכמות שבהן.

image.thumb.png.f87fb9922db422d99b3049e2c8a34e92.png

להלן הסקירה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נכתב ב תאריך 12.7.2018

טוב, צריך לומר את האמת ישר לפנים - 

הדיון הזה ובייחוד הכותרת שלו על הפנים.

כל התפיסה היא עובדתית לא נכונה, ולא הייתי

טורח להדגיש זאת, לולא הסכנה שמישהו עוד

עלול להאמין לה.

מה שמר nec_000  טוען - לא נכון.

ולא יעזרו 3000 מילים של פרשנות ועריכה

וכן התכוונתי ולא הובנתי ושאר ירקות.

זה פשוט לא נכון.

אין שום טעם ושום הגיון לקנות את הכרטיס הזה

במחיר הזה. כל כך פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יקר.

לא במטרה להרוג את הדיון אלא לתת נקודת מבט נוספת.

1070 הופך ללא כ"כ רלוונטי אלא אם כן אפשרי למצוא אותו באיזור חיוג של 1500 ש"ח עם אחריות. ואני יסביר מדוע בתור מישהו

שיש לו את הכרטיס - העיסקה קצת משאירה טעם חמוץ.

1. עדיף למצוא דיל של 1070Ti כלשהו*. הכרטיס הנ"ל יותר קרוב להיות 1080 במהירות סטוק מאשר להיות 1070 מומהר. זה הופך את ה 1070

לקצת לא רלוונטי. אם מוצאים 1070Ti קצת מומהר.. זה 1080 פשוט במחיר נמוך יותר.

2. יש לי את אחד מהדגמים הכי טובים ( אם לא הכי ) של 1070. מדובר ב msi x שבקלות אני ממהיר אותו מעבר למה שקיבלתי

מהמפעל ושומר על טמפרטורות נמוכות מאוד. הכרטיס חרישי והבלאי של הואווררים לא קיים מתחת ל 60 מעלות. טרם ראיתי טמפרטורה

גבוהה מ 71-72 מעלות במאמץ של משחקים מודרניים, הגדרות מלאות, פילטרים - וזה עם OC יחסית מכובד. לנקודה החשובה :

רכשתי את הכרטיס הזה לפני שנתיים בפחות כסף. נסיבות העולם ( כורים, אינעל **** שלהם וכו' ) גררו קפיצות גבוהות. 

האם זו סיבה להגדיר את המחיר הזה לכרטיס של זוטאק - עסקה טובה ? לדעתי - לא ולא. עדיף יד שנייה, מחיר נמוך יותר - ועם אחריות ליום אפור.

מעבר לפינה יש סטוקים של כרטיסים ויש אנשים שיתחילו לזרוק את הכרטיסים האלה לשוק יד שנייה לאור השקות מתקרבות.

העסקה הזו לצערי, הינה עסקה "מתפשרת ופושרת" בהגדרתה.. הייתי נזהר מלקנות 1070 עכשיו שיש את כל הדברים שפירטתי

קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים...

1. מי קונה כרטיס מסך חדש ממש לפני יציאה של דור חדש?

2. אם כבר לקנות עכשיו חדש, לא רואה סיבה ללכת על ה 1070 כשב 30 דולר יותר אפשר להביא TI.

3. יותר טוב מעולם לא הזיק לאף כרטיס.

4. המחיר בשקלים הוא יותר יקר. יש עמלת המרה של עוד 3 אחוז בדרך כלל. (או יותר אם אתה בוחר לשלם בשקלים דרך אמאזון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי כי החברס קצת התבלבלו היום, כנראה שהחום עושה את שלו,

או כך לפחות עושה רושם לפי שלל התגובות הלא רלוונטיות וחבל.

ההצעה הנסובה בשרשור זה, היא למי שמחפש חדש, כך שאת סוגיית "התמורה העדיפה במשומשים"

לא היה צריך כלל להזכיר. סוגיה זו הרי מוכרת לכולנו - לרבות לכותב שורות אלו שכידוע לכל, תמיד

ממליץ לצרכנים ולחובבים אל כוון רכש משומש בכדי למקסם את התמורה לכסף, באם הם מסתדרים

עם שוק המשומשים כמובן.

אך היות ושרשור פרטני זה נפתח במגמת "מה אם קונים חדש", עולה השאלה הבאה:

האם קניית דגם 1070 ספציפי זה שמוזכר מעלה - מתאימה או לא ?

בין כרטיסי 1070 החדשים, התשובה מוסברת לעיל:

שלדעת כותב שורות אלו, כנראה מבין כרטיסי 1070 החדשים הוא מהווה את אחת האופציות המועדפות,

בשל מחירו והסיבה שמעליו - שאין ערך הנדסי ממשי בכרטיסים מנופחי גוף ומאווררים מסדרת

1070 צנועת ההספק התרמי.

ההערה השניה שנזרקה לחלל האויר והיא "לגבי המועד" - שהנה לנו עוד מעט השקה של דור חדש ...

ונכון, החברה המשופשפים שיש להם סבלנות ועם מה לעבוד בנתיים במחשבם הנוכחי, עבורם זהו

בהחלט לא מועד טוב לרכוש חדש מדגם 1070.  אך האם חידשתם משהו בהערתכם זו ?

שהרי דברנו על כך רבות בפורום בחודש-חודשיים האחרונים. כך שגם הערה זו אינה רלוונטית לחלוטין

לשרשור **פרטני זה** .

שרשור זה איפה מדבר על שני מקרים וכנראה שהיה צריך לחדד אותם כהקדמה לפוסט הפותח

(כהפקת לקחים הדבר הוסף כבר בפוסט הפותח באמצעות עריכה מקדימה אליו)

א. על רכש של חדש בלבד.

ב. על מה אם צריך לקנות כאן ועכשיו.

למשל מצב שבו שאין מחשב, נגיד יש אירוע מתנה לילד והוא רוצה מחשב הרי היום, לא בעוד כמה חודשים.

למשל בר מצווה. המתנה תמסר למי שיש ספק בכך, לילד בהגיעו לגיל 13 - לא בגיל 13 ורבע...

וזה בדיוק המקרה של אבא שיקנה לילד שלו מחשב היום, ויבחר מבין הכרטיסים החדשים בחנות את

החלופה המועדפת עליו. משום שמתנה הוא קונה לבן שלו - היא מתנה של **מוצר חדש** .

בינהם יקנה (נגיד) כרטיס מקליבר 1070 (שזה הדיון לפנינו) או את הדגם שנסוב בשרשור זה,

או 1070 אחר.  

**תודה לחברים בשם האבא שקונה לבנו מתנת בר מצווה ביום 9.7.2018 ,

ובא להתייעץ עימנו - איזה 1070 חדש לקנות לו מבין שלל הדגמים שיש כרגע בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא, שגם לאבא שמחפש לקנות מחשב לילד שבדיוק חגג בר מצווה, יש אופציות טובות יותר, באמאזון.

זה שאין ערך לקירור עדיף - נניח ואתה צודק אז מה המסקנה - מה שמשנה זה המחיר. אז... פשוט אפשר לומר קחו מה שהכי זול. הרי כל כרטיס בשוק יוצא עם שאמור להספיק בשבילו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^בדיוק yaryar - הערתך נכונה.

יש באמזון (בתאוריה) רק כרטיס 1070 אחד שהוא יותר זול מזה שהוצע בשרשור, מדגם armor (הבסיסי)

שעולה 20$ פחות, שזה משהו כמו 85 שקל פחות אחר מיסים ומשלוח ואם אפשר לחסוך אותם עדיף כמובן.

ואכן הייתי ממליץ עליו, אלא ש....

אין אותו במלאי כרגע והוא ב back order 🤔

עכשיו אני אבא, יש לי מתנה להגיש לבן/לבת בעוד שלושה שבועות ואני מתארגן החל מהיום, מה לעשות

אדם אחראי שלא רוצה חלילה לפספס את האירוע בלי מתנה ביד.

נניח שהתקציב והתכנון שלי הוא על מוצר מקליבר 1070, אז אני בעקבות השרשור והסקירה מעלה,

מבין שכנראה מוטב לי לרכוש את ה- 1070 שהוצג לנו כי הוא עושה אותו הדבר כמו כל 1070 אחר,

והוא הכי זול שיש כרגע. 

**אין 1070 אחר (חדש) יותר זול כרגע באמזון, אתה מוזמן לבדוק אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני התייחסתי לזה: https://www.amazon.com/ZOTAC-Graphics-IceStorm-Backplate-ZT-P10710G-10P/dp/B076S4RT1J/ref=sr_1_9?s=electronics&ie=UTF8&qid=1531232061&sr=1-9&keywords=1070

פער של 30 דולר בשביל הבדל ביצועים דיי משמעותי. וזאת במקרה גם אותו יצרן ואותו גוף . זה הופך את ה 1070 הספציפי שעליו פתחת את הדיון להיות לא רלוונטי.

לעניות דעתי הכרטיס שאתה מדבר עליו במחיר הזה הוא סביר, ביחס עלות תועלת, לא משהו מיוחד. והטענה שלך לגבי זה שהוא הכי זול כי הקירור שלו הכי חלש אבל זה בעצם מספיק - זה דיי מובן מאליו. זה לא שהוא "סופר פרגמטי ובמחיר מעולה", סך הכל עוד אופציה בין היתר.

עריכה - עוד אופציה, קצת יותר יקרה - https://www.amazon.com/ZOTAC-ZT-P10800C-10P-IceStorm-Wraparound-Ultra-wide/dp/B01GCAVRSU/ref=sr_1_26?s=electronics&ie=UTF8&qid=1531232574&sr=1-26&keywords=1070+ti

דווקא מבחינת עלות תועלת ה 1070 שאתה מציע פשוט לא שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^תגובה מצוינת שעושה עניין ומקום למחשבה ותודה לך yaryar. 

מצאנו איפה בעזרתך שיש שני כרטיסים נוספים קרובים יחסית בגזרת המחיר והם מאותה סדרה של ,

דגם 1070ti ב- 450$, ודגם 1080 ב- 490$.

כאשר הכרטיס שאנו דברנו עליו בהשוואה הוא 1070 ב- 420$.

ברמה העקרונית 1070ti ו- 1080 מאד קרובים בביצועיהם כדי מרחק של 3% בממוצע גס

(מסקנה ממבחן מקיף שערך סטיב מ- hardware unboxed).

לכן נתייחס כרגע בבחינת הנושא ל- 1070ti לעומת ה - 1070 הרגיל, שכן זה מייצג לבדו לא רע בכלל

את הנושא ואפשר לדלג (כרגע) על ה- 1080 (שעוד נחזור אליו בסוף הפוסט).

הביצועים איפה ש- 1070ti מציג בפרקטיקה מעל 1070 הרגיל הם משהו כמו עוד 10-13% סדר גודל גס.

כאשר נתבונן במחיר המבוקש, זה יוצא 450$ לעומת 420$ והוא תוספת של כ- 7%.

המסקנה היא שתמורת עוד 7% מחיר נקבל תוספת של כ- 10-13% ביצועים.

זאת אומרת שהתמורה במושגי "יחידת ביצוע לכסף" אכן עדיפה בחלופה הראשונה שהבאת לדגם 1070ti.

אלא אם...

האבא שקונה את המוצר יודע, שהבן עובד על מסך 1080P ב- 60hz, כך שהתוספת ביצועים הזו שמקנה

ה- 1070ti מעל ל- 1070 הרגיל, לא ממש תבוא ליידי ביטוי ברזולוציה והתדר המוזכרים.

במקרה שכזה למרות שהקניה של 1070ti לכאורה משתלמת יותר, לא בטוח שהמקרה שלו יהיה רלוונטי

לאותו אבא וילד.

אך מנגד אם מדובר במסך 1440p/4k - או לחלופין שהוא בכל זאת 1080P אך עם תדר רענון גבוהה

כמו למשל 144hz, אזי בהחלט ישנה כדאיות להוסיף את ה- 30$ (7%) ולבחור דווקא בכרטיס 1070Ti

תוך קבלת תוספת של 10-13% לביצועים. התוספת במחיר במקרה דנן בהחלט תנוצל על מסכים שכאלו.

ובחזרה לדיון על ה- 1080 שעומד כרגע בצד קצת מאוכזב מאיתנו על שזנחנו אותו,

הוא כאמור דורש עוד 40$ נוספים מעל ל- 1070Ti, (כ- 490$ לעומת 450$) כאשר לפי מבדקיו של סטיב

(מוזכרים מעלה) הפער הביצועי הוא רק בגודל 3% ממוצע גס. לכן במקרה זה מוטב לנו לעצור בדגם 1070Ti

ולוותר על דגם 1080 (ולחסוך על הדרך 40$ לפני מס שגם זה כסף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

**אין 1070 אחר (חדש) יותר זול כרגע באמזון, אתה מוזמן לבדוק אותי.

אז כל השרשור זה תלוי בזמינות ובמחיר של מוצר כזה או אחר במלאי באמזון ביום הספציפי שבו פורסם השרשור? :huh:

לי אישית הדבר הכי חשוב בקירור (מעבר להיותו עובד בצורה שהחומרה לא תישרף) זה השקט שלו. אני יודע שהZotac עם הIceStorm חרישיים ביותר, אבל אני לא בטוח לגבי הZotac Mini.

ציטוט של nec_000

עכשיו התגובה עושה עניין ומקום למחשבה ותודה לך yaryar. סוך סוף יש לנו דיון ענייני.

מצאנו איפה בעזרתך שיש שני כרטיסים נוספים קרובים יחסית בגזרת המחיר והם מאותה סדרה של zotac,

דגם 1070ti ב- 450$, ודגם 1080 ב- 490$.

כאשר הכרטיס שאנו דברו עליו בהשואה הוא 1070 ב- 420$.

אוי לא, צדקתי. זה באמת שרשור חפירות על מחירים נקודתיים של באמזון.

אבל מה אני מתפלא, אתה עשית פעם שרשור של 90 אלף עמודים על איזה מחירון של חומרה משומשת שרצית לעשות. טוב, נו, לכל אחד יש פטיש. אני אישית מעדיף... בעצם כדאי שלא אשתף בזה את כל הפורום. :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי את המבחנים שאתה מדבר עליהם, אבל לפי מה שאני זוכר הפער הוא ממש לא 3%. אני כן זוכר שבחלק מהמקרים היה פער גבוה יותר, או פחות, אבל בממוצע הרבה יותר מ 3 אחוז. אין לי זמן כוח ורצון לחפור מעבר בנושא תבין אותי :smiley: 

אתה מדבר כאן על מקרה ספציפי, שגם נניח 1060 היה עושה את העבודה בהרבה פחות כסף, אז למה להביא 1070 מלכתחילה? לא בשביל להראות שאתה טועה או משהו כזה, פשוט כדי להעביר שאין קשר בין מקרים ספציפיים, לפוסט המלצה על כרטיס משתלם, שכן הדבר העיקרי ובעצם היחיד שמשנה הוא יחס עלות תועלת. ויש אופציות טובות יותר, באותו טווח מחירים (100 שקל לפה או לשם, זניח בסכומים כאלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנוחיותך yaryar - המבחן מטה.

תקציר מנהלים:

א. ב-מ-מ-ו-צ-ע 1080 מהיר מ 1070ti ב- 3% בלבד.

ב. במקרה הקיצוני ביותר הצליחו למצוא פער של 6% בלבד, אבל שוב זה מקרה קיצון, לא הממוצע שהוא

המייצג את "סדר פער הגודל" ביצוע שבין הכרטיסים.

הסיבה שהפער נמוך:

בכרטיס 1070Ti לעומת 1080 נעלו רק סגמנט בודד של ליבות, מדובר פה בפער זניח של 2432 לעומת 2560 ליבות.

זהו פער קטן מדי בכדי להשפיע דרמטית על הביצועים, במיוחד כאשר ביתר הרכיבים בשבב שכרוכים בעבוד הסיריאלי

של התמונה, אין פער (ROP, ושות'...)

*עוד נמצא כי היתרון ברוחב פס הזכרון שיש ל- 1080 בעל הזכרון GDDR5x לעומת ה- הרגיל

שיש ב 1070ti, אינו מגיע ליידי ביטוי בשגרה, עד שלא מגיעים למקרי קצוות שמעמיסים את ה- IO

לזכרון - דבר שבא ליידי ביטוי רק בקצוות כמו רזולוציה ושות'... אלמנט שהוא פחות רלוונטי ל- mainstream

ולעבודה השגרתית עם הכרטיס.

צפיה מהנה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי nec_000 אם תוספת הביצועים באחוזים גדולה מהתוספת במחיר, אז הקנייה לכאורה כדאית.

הבעייה היא שהחישוב הזה לא נכון כי תוספת הביצועים היא אמצעי להינות יותר מהמשחק, לא מטרה לכשעצמה,

וההנאה מהמשחק היא סובייקטיבית, ולכן הרבה יותר מורכבת למדידה, אם בכלל זה אפשרי.

ובכלל כולכם טועים. השרשור הזה הוא שרשור של צומי: לקחת מצב עם מגבלות שרירויות, בנקודת זמן ספציפית, ולטעון משהו, כל דבר,

זה במכוון להציב את עצמך כמטרה לאש.

והנה אני גם משתתף בשרשור המיותר הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...