המלצה לפלאפון "נקי" - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לפלאפון "נקי"

דימה ש

Recommended Posts

היי ה- one שלי מתחיל להראות סימני גסיסה אחרי 3 שנים. קודם היה לי 4 גם כמה שנים מעולות. מחפש טלפון בסגנון - עם מע' הפעלה כמה שיותר נקיה, אפשרות קלה ל-root וביצועים נקיים ומהירים.

אשמח להמלצות!

בנוסף חשוב לי: טובה, איכות בניה מעולה ועמידות (גוף ללא פלסטיק זול),  סבירה+

אני לא בטוח לגבי תקציב (אזור 1500 זה ריאלי?) או לגבי קניה בארץ\בחו"ל.

תודה חברים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הoneplus 6 נשמע לי כמו אופציה טובה. אולי גם כמה מהטלפונים החדשים של (ה7 plus לדוגמה) יתאימו בזכות מערכת ההפעלה הנקייה, ואם ביצועים לא מאוד חשובים לך אלא אתה רק מחפש ביצועים בינוניים אז הA1 זו אופציה טובה  וזולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Xiaomi Note 5 64GB/4G מתחיל בארץ מ789ש"ח ובאילת מתחיל מ739ש"ח...

כמובן עם מתאם חלופי/תואם

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=985343

הביצועים שלו משמעותית גבוהים מXiaomi Note 4 כנ"ל לגבי האיכות של המצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-A2 אמור כנראה לצאת בחודש הקרוב (הדגם יצא כבר במזרח), המחליף של ה-A1 עם נקי וחומרה מודרנית וחזקה יותר. הטלפונים של סוני הם עם קרוב מאוד לנקי אבל המחירים שלהם לא תמיד תחרותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן משמח שהם הגיעו ארצה, אך לצערי מחירם לא הגיוני כלל. 

מחירו של 6.1 בעולם אחרי מסים נע בין 1100-1200₪, מחיר התחלתי של 1400₪ משמעו "מס יורוקום" של 200₪ יותר. 

אני באמת לא רואה איך הם יתחרו בשיאומים פה, אפילו שרובם גם נמכרים פה ביוקר ביחס למחירים האמיתי. יש לנוקיה ערך מוסף על פניהם ששווה לשלמו, אבל כשהם נמכרים במחירם האמיתי.

אני חושב שאחרי ביטול המסים מצד המדינה רואים היטב שבמחירים החזיריים פה אשמים רק היבואנים. 

אגב לנוקיה אם איני טועה מדיניות תמחור אחיד, יתכן שאפשר להתלונן אצלם על תוספת 50$ ל MSRP ע"י יורוקום, יש מצב שזה יטופל (קלוש מאוד כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

"מס יורוקום" של 200₪ יותר.

שכרגע הוא יחסית הגיוני כי זה יבוא ראשוני למדינה ואין ליבואן שום בטוחות שהטלפונים הללו יהיו פופולריים פה, בנוסף לעלויות פרסום והעובדה שגם היבואן צריך להרוויח. אם הטלפונים יצליחו בארץ אז כנראה נראה אותם מיובאים ביבוא מקביל במחירים נמוכים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו לא יבוא ראשוני.

יורוקום מייצגים את בארץ מאז ומקדם, וגם את HMD גלובל. עוד בסוף עידן הישנה (כאשר הטלפונים הפשוטים יוצרו ע"י HMD ברישיון ואאלט הסמארטפונים היו בידי מייקרוסופט), עובר בתקופה שכל חטיבת הסלולר בנוקיה היתה בידי מייקרוסופט (יש כמה פשוטים שכתוב מאחורי הסוללה מייקרוסופט למרות שכנראה בפועל יוצרו ע"י HMD), וגם הטלפונים החדשים יותר כגון 3310 3G. 

בקשר להתכנות - סדרת 2017 יובאה לכאן, לא הצלחתי להבין האם רק ביבוא מקביל או גם על ידי יורוקום. שאלתי בשרות לקוחות של מתי סדרת 2018 (ספציפית נוקיה 6.1) תהיה זמינה בארץ הם אמרו שהם לא יכולים לדעת האם ומתי, אבל הם עובדים על כך קשה. 

יש לשער שההפסקה ביבוא נוקיה לארץ היתה בגלל השאלה על עתידה של יורוקום בין שאר נכסי - אלוביץ, וכעת אם איני טועה היא נמכרה לסי-קום מקבוצת ח.י. אלקטרוניקה שמייצגת בארץ קבוצה נכבדה מאוד של חברות. 

להווי ידוע לך שהוצאות יבוא ופרסום יש בכל מדינה, ועם כל זה בכל כדור הארץ המחיר הוא אחיד פחות או יותר, כיוון שה MSRP הוא כמובן לא המחיר שהיצרן נותן ליבואן אלא המחיר הסופי כולל רווח ליצרן וליבואן. לא מקובל שהמחיר לצרכן מגלם את הפחד מאי מכירות, זה נקרא "השקעה" והיבואן לווה קרדיט מהבנק בשביל זה או מנפיק בבורסה. אני לא חושב שלח.י יש בעיות תזרים מה גם שמעשה כזה יהיה מטופש מאוד כי הוא כנראה יגרום לפחות מכירות, כלומר הוא בכל מקרה לא יכסה הפסדים אם יהיו, אם לא יגרום להם במישרין.

לסיכום, זהו בדיוק "מס יבואן" ישראלי חצוף שנהוג פה. מה שהיבואנים לא משכילים להבין שבדיוק זה גורם לאנשים לא לקנות ולמוצרים חדשים לא להכנס לשוק. בינתיים הם מנסים להלחם במכירות באינטרנט. שיהיה להם בהצלחה. מה שהם יגרמו לעצמם הוא שאנשים יקנו נוקיה באינטרנט וינסו לקבל שרות אצלם, אני לא יודע מה מדיניות השרות של נוקיה אבל אם האחריות היא בינלאומית התמחור הוא בוודאי מטופש. הם צריכים לגרום לכך שלא תהיה כדאיות לקניה ברשת, ולא על ידי פגיעה בצרכן אלא על ידי מחיר אחיד.  

ההוכחה הפשוטה ביותר לדברי הוא שכמעט בכל מוצר שהוא המחירים פה גבוהים יותר, הרבה יותר משיעור המס, כפי שהוכיח כמה פעמים שר הכלכלה בעימות שלו מול יבואני הקוסמטיקה. הם פשוט מעלים את אחוז הרווח כי הם יכולים, ומסרבים לוותר עליו גם בתקופה שברור שעם המכירות ברשת זה לא יכול להמשיך. כרגע הנפגעים הם הקמעונאים, במקביל לנסיונות היבואנים לפגוע במכירות ברשת. נחיה ונראה. אני מקווה למען נוקיה (כלומר למעננו הצרכנים) שלמרות זאת הכניסה לארץ תצלח ואולי המחירים ירדו בסופו של דבר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יורוקום נקנתה בידי ח.י, כלומר זו כן יורוקום. 

אתה חושב שאני לא יודע לחפש באיביי? המודלים הסיניים לא משקפים את המחיר במערב. ראשית אלו לא אותם מודלים בדיוק, ושנית המחיר הוא לפני מסים. אין לי טענות ליורוקום שלא השוו את המחיר למודל סיני לפני משלוח ומסים... 

גם 5X נמכר בסין יותר זול ממקבילו המערבי A1 ולאף אחד אין טענות. 

תסנן את החיפוש באיביי לאירופה או ארהב ותראה את המחיר הממוצע למודלים המערביים. 

ביחס ל MSRP במערב (אפילו לא למחיר הממוצע בפועל שכמובן נמוך יותר) עם מסים ומשלוח ההפרש בנוקיה 6.1 הוא בערך 200 שח. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...