מחשב - שרת DC - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב - שרת DC

125Live

Recommended Posts

שלום,

אשמח לקבל עזרה בהרכבת מחשב / המלצה לשרת מוכן שישמש כ- Domain Controller (קטן יחסית - עד 15 משתמשים).

התקציב גמיש - עדיפות לא להגזים אלא לקנות מחשב בסיסי, יציב ואמין ש"יספק את הסחורה" בעלות מינימלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MichMan, אולי אתה צודק אבל השאלה איך זה מתבטא מבחינה כספית - אני מחפש פתרון לא יקר.

multicore, אני לא יודע איך לענות על השאלה, אשמח לחידוד. בסופו של דבר מדובר בשרת לעסק קטן שהמטרה היא לנהל דרכו את הדומיין ואת המדפסות.

אם יש פתרון אחר שיענה על הצורך הזה, אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול לקחת רגיל, להתקין אליו VMWARE ולגבות את המכונה הוירטאלית שרצה שם בגיבוי יומי.

בגלל ש ל- אין שרידות ברמת הדיסק קשיח, תצטרך לסמוך על הגיבוי היומי הזה במקרה של כשל של דיסק קשיח במחשב.

באותו נושא, למה לא לעבוד ב Office365 ? ושהמדפסת תהיה מוגדרת בכל מחשב ? ככה חוסכים בקנית חומרה והתחזוקה שלה ונושא הגיבויים, אבל כבולים לתשלום חודשי קבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של The_MichMan

יכול לקחת PC רגיל, להתקין אליו VMWARE ולגבות את המכונה הוירטאלית שרצה שם בגיבוי יומי.

בגלל ש ל- PC אין שרידות ברמת הדיסק קשיח, תצטרך לסמוך על הגיבוי היומי הזה במקרה של כשל של דיסק קשיח במחשב.

באותו נושא, למה לא לעבוד ב Office365 ? ושהמדפסת תהיה מוגדרת בכל מחשב ? ככה חוסכים בקנית חומרה והתחזוקה שלה ונושא הגיבויים, אבל כבולים לתשלום חודשי קבוע.

אי אפשר לשלב את המדפסות בשרת DC ? סך הכל מדובר ב-3-4 מדפסות.

המטרה שלי שהמדפסות יוגדרו אוטומטית לכל יוזר של משתמש בתוך הדומיין.

אני שואל את עצמי אם בכל עסק יש שרת DC ? אולי יש תצורה אחרת לעבוד במסגרת ארגון קטן, בצורה מסודרת ומבוקרת, מבלי "לסבך את העניינים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה עם מה שאתה מבקש.

אני בסה״כ ציינתי ששירות מסוג זה צריך שרידות מוסיימת במקרה של תקלה כי המחיר של מחשב כזה לא זמין מול מחשב של משתשמ קצה שונה מאוד.

גם לא חייבים שום וירטואליזציה או חיבור לאינטרנט. תקח שני מחשבים, תתקין עליהם מה שצריך ותיצור forest. גם אם אין להם ספק כח/איחסון עם שרידות הם יגבו אחד את השני במתן שירות. חשוב רק שתחבר אותם במקומות שלא תלויים בחיבורי חשמל ורשת.

בכל מחשב קצה תגדיר DNS לשני הDCים שלך וזהו. כל בשאר יעבור ברפליקציה בין שניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחרוג מעט מהכותרת של הפוסט ולבחון חלופות זולות וקלות יותר.

האם יש פתרון פשוט יותר (שלא כרוך בהקמת שרתים עם Server) לניהול משתמשים בארגון קטן ו/או לניהול דומיין עם כ-15 מחשבים.

בנוסף אשמח לדעת איך חברות קטנות מגנות על הרשת הפנימית ? רכישת Firewall ברמת חומרה כרוכה בהשקעה ובהוצאות רבות. השאלה מה הפתרון הזול יותר שיענה על הצורך ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי Firewall  לרוב יש להם מכשיר כגון זה:

http://www.vipsales.co.il/product.asp?aff_a=1&Pid=CPAP-SG620-FW&Cat2Cat1ID=18&Cat2ID=63&aff=Zap&lang=he

של Checkpoint/fortigate

יש לך אפשרות גם ל firewall מתקדם חינמי:

https://www.pfsense.org/download/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DOMAIN=WINDOWS SERVER + WIN PRO.

אתה יכול כמובן לעבוד בתצורה של WORKGROUP ללא דומיין ולחסוך את העלויות האלו. השאלה מה הצרכים של הרשת ועד כמה השליטה חשובה.

לפורטי יש מוצרים נחמדים מאוד במחיר תחרותי. לדעתי אין טעם לקנות בלי UTM BUNDLE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי בכמה אתה רוצה לחפור בפתרונות שהם חושפיים לגמרי מבחינת יישום והגדרות.

אפשר לבנות גם הכל על בסיס Samba וציוד ממריץ BSD כלשהו. פתרונות סגורים נותנים לך מוצרי מדף עם תמיכה וגם המחיר בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 125Live

האם יש פתרון פשוט יותר (שלא כרוך בהקמת שרתים עם Windows Server) לניהול משתמשים בארגון קטן ו/או לניהול דומיין עם כ-15 מחשבים.

כמו ש multicore אפשר להרים DC חינמי שמבוסס על  SAMBA במקום DC מבוסס server.

אפשר להתקין שרת ולהריץ עליו SAMBA , זה יתן לך גם אופציה לשרת קבצים , גם אופציה לשרת מדפסות וגם ניהול משתמשי הרשת (כולל יכולת לקביעת policy על תחנות הקצה).

יש אפילו הפצות לינוקס כמו Zentyal שיש לה גירסת community חינמית או Univention Corporate Server שמגיע גם בגירסת חינמית , שמאפשרות התקנה וקינפוג קל של SAMBA.

אני בכלל לא בטוח שזה שווה את המאמץ , רישיונות Server לארגון קטן עולים כמה מאות דולרים בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית מתחיל לחשוב שהקמת Domain לא שווה את המאמץ.

כשמדובר בחברה של 15-20 עובדים לא יודע עד כמה זה קריטי.

מה שצריך להגביל אני אגביל ב- Local Policy, אם אני ארכוש פיירוואל אני מניח שאפשר לחסום דרכו גישה לאתרים מסויימים.

מה אתם חושבים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...