שדרוג כ.מסך למפרט ישן - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג כ.מסך למפרט ישן

yoeleli

Recommended Posts

היי חברים,

אני משתמש במחשב ישן (5-6 שנים), שקיבלתי ממכר שכבר אין לו שימוש בו.

זה המפרט:

ספויילר

Motherboard: Advantech AIMB-580

CPU: Intel i7-860, 2933 MHz

GPU: PALIT GeForce® GTX 660 (2048MB GDDR5)

PSU: Antec EA-500D

Memory: 2x 2GB, 2x 4GB (all 1333MHZ)

Storage: 2x KingDian 240GB , 1x WD 240GB HDD

Chassis: Advantech Micro ATX IPC-5122

נכון לעכשיו אני חייל, אני אוהב לשחק פה ושם אבל אין לי כרגע כסף \ סיבה מספקת לרכישת מחשב חדש.

מה שכן, ראיתי באינטרנט שאפשר לרכוש כ.מסך יותר עדכני מיד שניה, ולשפר משמעותית את הביצועים עד כדי שמשחקים ירוצו בצורה שהיא בסדר, מבלי ליצור יותר מידי צוואר בקבוק.

ממה שקראתי עד כה, האפוציה הכי טובה מבחינת כסף\ביצעים תהיה GTX960 4GB  או R9 380 4GB. (אם יש אופציה יותר טובה, אשמח לשמוע! :P )

אז,

-מי מאלה הוא הבחירה היותר טובה?

-האם הספק כוח מספק לכרטיסים האלו?

-האם זה יתאים במארז הקטנטן הזה, ובמידה ולא, האם אוכל להעביר את הלוח אם למארז יותר גדול שארכוש? (במידה וכן, על איזה תמליצו?)

-תובנות או מחשבות נוספות?

תודה רבה, יואל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר שהמחשב בין 8-9 שנים.

gtx 960 יהיה חזק בכ30-40%.

לא ממש מצדיק שדרוג.

4GB זה חנוק למשחקים בימינו.

מה הרזולוציה של המסך?

gtx 970 זה המקסימום שהייתי שם למחשב כזה, תנסה משומש, גם איתו סביר שיהיה צוואר בקבוק, אבל יהיה שיפור משמעותי.

מבחינת הספק gtx 960/970 לוקחים בסביבות הכרטיס הנוכחי שלך.

מה הספק?

במידה והוא מרכישת המחשב זה מתחיל להיות גבולי.

יש לך פה ביצועים יחסיים.

https://www.techpowerup.com/gpudb/895/geforce-gtx-660

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

סביר שהמחשב בין 8-9 שנים.

gtx 960 יהיה חזק בכ30-40%.

לא ממש מצדיק שדרוג.

4GB זה חנוק למשחקים בימינו.

מה הרזולוציה של המסך?

gtx 970 זה המקסימום שהייתי שם למחשב כזה, תנסה משומש, גם איתו סביר שיהיה צוואר בקבוק, אבל יהיה שיפור משמעותי.

מבחינת הספק gtx 960/970 לוקחים בסביבות הכרטיס הנוכחי שלך.

מה הספק?

במידה והוא מרכישת המחשב זה מתחיל להיות גבולי.

יש לך פה ביצועים יחסיים.

https://www.techpowerup.com/gpudb/895/geforce-gtx-660

הספק? כתבתי. EA-500D.

זה ספק של 500W.

כמו כן, מישהו גם הציע לי לשקול אחד מהשניים:

R9 290x או 780ti 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משחק במשחקים כמו

Titanfall 2, Battlefield1, Assassins Creed, Shadow of war..

משחקים בסגנון.

רזולוציה 1080P (טיפה פחות, אבל זה הכיוון)

התחלתי להסתכל ונראה גם שזה יהיה קצת צפוף, ויכול להיות שאצטרך לרכוש כרטיס קטן כמו 1050ti או לחילופין להחליף מארז, מה שאולי יפתור את הבעיה.

מה הייתם ממליצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שלא יהיה שדרוג גדול, הכרטיס שלך אמור להספיק כדי להריץ אותם על LOW בצורה חלקה. מצד שני המעבד מאוד ישן, ואני מניח שהוא יגביל לפחות חלק מהמשחקים. במיוחד אם מדובר במולטיפלייר עם הרבה שחקנים. הבעיה שכשהמעבד מגביל אז אין יותר מדי מה לעשות, וזה מאוד פוגע במשחקיות. 

הייתי חוסך את הכסף לטובת מערכת חדשה בעתיד היותר קרוב מאשר רחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

אני חושב שלא יהיה שדרוג גדול, הכרטיס שלך אמור להספיק כדי להריץ אותם על LOW בצורה חלקה. מצד שני המעבד מאוד ישן, ואני מניח שהוא יגביל לפחות חלק מהמשחקים. במיוחד אם מדובר במולטיפלייר עם הרבה שחקנים. הבעיה שכשהמעבד מגביל אז אין יותר מדי מה לעשות, וזה מאוד פוגע במשחקיות. 

הייתי חוסך את הכסף לטובת מערכת חדשה בעתיד היותר קרוב מאשר רחוק.

אתה צודק שלרוב זה מספיק בשביל להריץ על LOW, אך במשחקים כבבדים יחסית (לדוגמא Assassing creed: Syndicate), על ההגדרות הכי נמוכות אני מקבל FPS סביר לכל היותר, אם לא מתחת לסביר כשהמסך עמוס בגרפיקה.

האם שדרוג כזה לא יכול לתת לי להשתמש במחשב הזה בצורה סבירה עוד שנה-שנתיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי איזה סטנדרטים יש לך. יכול להיות גם שדווקא המעבד מגביל אותך, בדקת שזה אכן הכרטיס? 

אני חושב שהכרטיס שיש לך עכשיו מתאים ברמתו למעבד, ואם תשדרג אותו תיצור צוואר בקבוק וחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

תלוי איזה סטנדרטים יש לך. יכול להיות גם שדווקא המעבד מגביל אותך, בדקת שזה אכן הכרטיס? 

אני חושב שהכרטיס שיש לך עכשיו מתאים ברמתו למעבד, ואם תשדרג אותו תיצור צוואר בקבוק וחבל.

תראה, לא ערכתי איזשהן בדיקות מקצועיות, אבל בשימוש בHUD של AFTERBURNER, ראיתי שלרוב המעבד לא עובר נניח את ה50%, כשהכרטיס מסך כמעט תמיך ב90-100% ניצול.

גם מחיפוש ברחבי האינטרנט ראיתי שזה דווקא נפוץ לשים כרטיסים יותר חדשים, אפילו עם המעבד הזה. (השיא שראיתי היה מישהו שהרכיב GTX 1070 עם אותו מעבד - מוגזם לדעתי :P )

הבנתי שבמידה ויהיה צוואר בקבוק, הוא יהיה בסביבות ה10% (נתון שאמרו לי, לא יודע על מה הוא מבוסס).

האם אתה משוכנע שבאמת לא יהיה הפרש משמעותי בביצועים?

(אופציה נוספת שהתחלתי לשקול היא לקנות נניח GTX970 MINI יד שניה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אני משוכנע? לא. אין לי דרך לדעת. מה שאני כן יודע שיש לי GTX960 4GB שמריץ למשל על הגדרות כמעט מקסימליות את BF1 במחשב החדש שלי ולא נופל מ 60FPS לעולם, ובמחשב הישן עם I5 2500 ו 8 ג'יגה ראם המולטיפלייר לא היה שחיק, גם על ההגדרות הכי נמוכות. 

מצד שני לפי מה שאתה אומר על זה שהמעבד לא עובר את ה 50% הכרטיס אכן מגביל אותך. אצלי המעבד היה על 100% תמיד. במקרה הזה אם תחליף כרטיס בטוח יהיה שיפור גדול. השאלה אם זה בכותר ספציפי או גם בשאר. אם זה ככה גם בשאר, וואלה שווה לך לשדרג את הכרטיס פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...