כמה שווה המחשב שלי כיום? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שווה המחשב שלי כיום?

mMmSaK

Recommended Posts

מפרט פנימי:

מעבד: I7 7700K

קירור: NH-D14

לוחם אם: Z270XP SLI

זיכרון: DDRA4 8*2GB 2400

ספק:  CORDAIR RM750W GOLD MODULAR

כרטיס מסך: GTX 970 FTW 2.0

דיסק קשיח: W.D BLUE 1TB 7200RPM

שני אס.אס.די: MX100 256GB והשני M.4 128GB של אותה חברה

מארז: 330R

ציוד היקפי:

מקלדת: DEATHSTALKER CHROMA EXPERT GAMING

עכבר: MAMBA 16000

פד עכבר: GOLIATHUS

מסך: U2515H ULTRASHARP LED IPS

יש גם של מיקרולאב לא זוכר דגם 

אין בו אף תקלה פשוט אני לא רוצה שהוא יהיה בקרבתי שאני מתחיל ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תשאיל לדוד / בן דוד , נזיר בודהיסטי, תקבור בגינה ....

כי זה אחלה מחשב שיכול לשמש אותך בכיף אפילו לאחר הלימודים, ולעומת זאת,

כיום, לא תקבל תמורה כספית הולמת עבורו, וחבל .... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gico

מה הכוונה "לא רוצה שהוא יהיה בקרבתי שאני מתחיל ללמוד"? מדוע?

איך אפשר להסתדר היום בלי מחשב?

פשוט מאוד. זה מחשב גיימינג. ללימודים לא צריך מחשב גיימינג כזה חזק ויקר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי לא להתפתות למשחקים - זו גם הייתה המחשבה שלי, אבל לשם כך יספיק שיחליף את כרטיס המסך שלו במשהו מעפן.

לגבי "ללימודים לא צריך מחשב גיימינג כזה חזק ויקר" - נכון, אבל במכירתו וקנייה של אחר אתה מפסיד כסף,

אז כשיקול כספי זה לא כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיית רבאק, הבן אדם הגיע לפה לבקש עזרה לקבלת מחיר הוגן שבו הוא יוכל למכור את המחשב שלו.

הוא לא בא להתפלסף פה, לכתוב מאמר בן 10 עמודים שמנמק את רצונו, ולקבל את אישורכם לעשות זאת.

כל כך קשה לענות לו ענייני? אולי דווקא אחרי שישמע באיזה סכום מדובר, יחליט בעצמו לוותר על הרעיון או למצוא אלטרנטיבה אחרת. תשאירו את זה להחלטתו.

וחזרה לנושא, הייתי עוזר לך אילו הייתי בקיא במחירים, אבל בשל העדר מענה כאן, אני יכול להמליץ להכנס לאתרים של חנויות שונות ולהרכיב מפרט זהה. למזלך מדובר במחשב מאוד רלוונטי להיום ולא יהיה קשה למצוא חלקים זהים/מקבילים. כמובן שאחרי זה תראה כמה אתה מוכן להוריד מהמחיר כדי שלאנשים אחרים תהיה סיבה לקנות ממך מחשב יש שניה מדור קודם.

בהצלחה במכירה, ובמיוחד בלימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של holyheat

בחיית רבאק, הבן אדם הגיע לפה לבקש עזרה לקבלת מחיר הוגן שבו הוא יוכל למכור את המחשב שלו.

הוא לא בא להתפלסף פה, לכתוב מאמר בן 10 עמודים שמנמק את רצונו, ולקבל את אישורכם לעשות זאת.

כל כך קשה לענות לו ענייני? אולי דווקא אחרי שישמע באיזה סכום מדובר, יחליט בעצמו לוותר על הרעיון או למצוא אלטרנטיבה אחרת. תשאירו את זה להחלטתו.

וחזרה לנושא, הייתי עוזר לך אילו הייתי בקיא במחירים, אבל בשל העדר מענה כאן, אני יכול להמליץ להכנס לאתרים של חנויות שונות ולהרכיב מפרט זהה. למזלך מדובר במחשב מאוד רלוונטי להיום ולא יהיה קשה למצוא חלקים זהים/מקבילים. כמובן שאחרי זה תראה כמה אתה מוכן להוריד מהמחיר כדי שלאנשים אחרים תהיה סיבה לקנות ממך מחשב יש שניה מדור קודם.

צודק אחי תודה רבה. אני כנראה אצטרך להסתדר לבד עם המכירה שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של holyheat

אתה צודק, אבל .....

כל אחד כאן מנסה לעזור כפי הבנתו, ואני

מניח שכל אחד רוצה את טובתו של פותח הדיון.

זה נחמד לומר "תן לו מחיר ושיחליט בעצמו", אבל זה לא תמיד המצב.

ובשפה הכי פשוטה - 

פותח הדיון - רד מזה.

אל תמכור את הציוד שיש לך, כי זה מצב LOSE LOSE מבחינתך.

זה מה שיש לי לומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כל אחד מנסה לעזור"

ועם זאת כל אחד מתעלם לגמרי מהשאלה העיקרית שמופיעה בכותרת.

"זה נחמד לומר "תן לו מחיר ושיחליט בעצמו", אבל זה לא תמיד המצב."

יפה שאתם מחליטים בשבילו, אבל מישהו בגילו יודע לעשות את הבחירות שלו בהתאם לצרכים והיכולות שלו (בהנחה סבירה שלא מדובר פה בילד מחונן בן 16 שמתחיל ללמוד בטכיון).

ומה אם הוא לא יוכל לעמוד בפיתוי ולא לשחק כשיש לו מפלצת גיימינג בהישג יד? זה לא שיקול רציונאלי שאתם יכולים לעשות, אלא רק האדם שמכיר את עצמו. וסבבה אז הוא ימחק את כל המשחקים, אבל ברגע של חולשה יתקין אותם מחדש. מה עשינו בזה?  ולא אל תנסו להקביל את זה לקניית מחשב מחדש כי זה ממש לא אותו דבר.

ואם כבר נכנס לזה, לימודים הרבה יותר חשובים מכמה אלפים בחשבון, ואילו הייתי במצב זהה יכול להיות שהייתי עושה את אותו הדבר.

חוץ מזה שלא רציתי להכנס לזה, אבל לחרוץ חד משמעית ש"לא שווה למכור מחשב כזה" זה ממש לא לעניין.

כל מוצר טכנולוגי, כמה שהוא יותר יקר ככה הוא גם מאבד הרבה יותר ערך. נקח עוד הנחה סבירה שפותח השירשור הולך ללמוד לפחות 3-4 שנים (מדובר ב-2021-2022), זמן שבו המחשב יאבד הרבה מאוד מהמחיר שלו, בזמן שלא יהיה שום שימוש שיצדיק זאת (כמו שתחזיק פרארי רק בשביל שתעמוד בחניה), כי אם הוא יחליט לחזור לשחק בתקופה הזאת אז איבדנו את כל המטרה כאן. כבר עכשיו כרטיס ברמה כמו שלו (1060GTX) עומד אוטוטו לרדת במחיר אחרי ששיגעון הכריה נגמר:

https://hwzone.co.il/main-computers/התחזית-ירידה-של-20-אחוזים-במחיר-כרטיסי-ה/

ולא לדבר על זה שמיד לאחר מכן יצאו כרטיסים יותר חזקים שיורידו את המחיר עוד יותר.

ואם לחזור להנחה הסבירה שהוא ישמיש את המחשב בעוד 3-4 שנים, במחיר שהוא ימכור את המחשב עכשיו הוא יוכל לקנות מחשב חדש ואף משומש עם חומרה וטכנולוגיה הרבה יותר חדשה (7nm, בתור התחלה).

אז למה לשמור מחשב שיזדקן ויצבור סתם אבק, מאשר למכור אותו עכשיו, ולקנות משהו חדש וחזק יותר כשהוא באמת יצטרך (אם בכלל יהיה לו את החשק לחזור לשחק)? בסופו של דבר מחשב זאת לא השקעה, כי הוא לא הולך להרוויח כלום מזה שיהיה לו סתם מחשב בחדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככלל אצבע, תתחיל מ70% ממחירו של מחשב חדש עם חומרה דומה. משם אפשר אפשר רק לרדת.

אם אתה מכיר את עצמך ויודע שלא תוכל להוריד במינון, זו החלטה לגיטית לחלוטין. תקנה שיתאים לצרכים שלך ותשאיר את המסך והרמקולים לעבודה בבית בשילוב מקלדת ועכבר פחות ססגוניים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...