החטא ועונשו: יצרניות לוחות האם סובלות משכרון הכוח של המעבדים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החטא ועונשו: יצרניות לוחות האם סובלות משכרון הכוח של המעבדים

djelectric

Recommended Posts

אם אתה משתמש במעבד בעל 6 או 8 ליבות, הדברים שמצויינים במאמר פחות רלונטיים בכל מקרה. אין הרבה סיבות להעדיף X99 על פני כששניהם זמינים, או שמה שמפריד בניהם הוא חודש-חודשיים של המתנה בלבד. סיבה יחידה אפשרית שאני יכול לחשוב עליה היא התמודדות עם חום. קל באופן מצחיק לקרר 5820K או 6800K, כמעבדים בעלי מכסה מולחם באמצעות סגסוגת מבוססת אינדיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלילה לא מנסה להשמיץ או לפגוע. אך אתם נוטים לבלבל רבות בכתבות שלכם, בין הספק- בוואט שהיא יחידות עבודה זרם - באמפר ומתח -בוולט. אני לא חזק בנושא מערכות החשמל בלוחות אם, אבל ניכר שיש ערבוב לא מדויק של נתונים (מבחינת יחידות ואט/אמפר/וולט) בכתבה. למשל: אחוז ניצול לא סביר שימדד במונחי זרם (אמפר) אלא במונחי הספק (ואט) כלומר 50% יעילות מסך יכולת העבודה (שוב, ואט) ולא מסך הזרם המקסימלי (אמפר). שלבי יצוב המתח, תפקידם לדאוג לאספקת מתח יציבה ולא אספקת זרם יציבה (מתח=וולט) מערכת הOVER CURRENT PROTECTION נועדה למנוע עודף זרם ולא עודף הספק. לצורך הענין, Watt/volt=amp על כן, 480אמפר שלטענתך יסופקו ממערכת בעלת 16 מייצבי מתח (שעובדים בטור ולא מגדילים את כמות הזרם (להבנתי לפחות)) אמורים לספק 480*12 (נניח ש12וולט היא המסילה שמספקת חשמל למעבד, אבל ניתן לראות בכלות שגם בהכפלה ב3 או 9 או 24 יוצא מספר אסטרונומי) אומרת בעצם שיחידות הייצוב מספקות 5760Watt שלכל הדעות, זה המון. כדאי לדעתי ושוב, מבלי לפגוע או לא להעריך, לשפשף את ההבנה וההבדל בין היחידות הללו (ואט,אמפר,וולט) ולשכתב את הכתבה. בכל מקרה, כמדומני, שהספק כלל חלקי החומרה במערכת מחשב המחוברת לספק כוח, לא יכולה לעבור את כמות ההספק אותו מספק הספק. אבל יתכן שאני טועה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של pooggy

חבל שעדיין לא יודעים לעשות שימוש באנרגיה שנפלטת לצורך קירור.

האנרגיה הלא מנוצלת שנפלטת ממערכות חשמליות, היא לרוב אנרגית חום

יש עקרונות שמאפשרים שימוש באנרגית חום לצורך (כמו עיקרון הפלטייה) או לצורך הענין הפעלת טורבינת קיטור לצורך סיבוב מאורר, אבל זה לא ריאלי..

על מנת להימנע משיחרור חום, יש צורך להעלות את הנצילות של הצרכן החשמלי, לא תמיד זה אפשרי ובכל מקרה, בעולם ריאליסטי, לא ניתן להגיע ל100%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של MuGi

חלילה לא מנסה להשמיץ או לפגוע. אך אתם נוטים לבלבל רבות בכתבות שלכם, בין הספק- בוואט שהיא יחידות עבודה זרם - באמפר ומתח -בוולט. אני לא חזק בנושא מערכות החשמל בלוחות אם, אבל ניכר שיש ערבוב לא מדויק של נתונים (מבחינת יחידות ואט/אמפר/וולט) בכתבה. למשל: אחוז ניצול לא סביר שימדד במונחי זרם (אמפר) אלא במונחי הספק (ואט) כלומר 50% יעילות מסך יכולת העבודה (שוב, ואט) ולא מסך הזרם המקסימלי (אמפר). שלבי יצוב המתח, תפקידם לדאוג לאספקת מתח יציבה ולא אספקת זרם יציבה (מתח=וולט) מערכת הOVER CURRENT PROTECTION נועדה למנוע עודף זרם ולא עודף הספק. לצורך הענין, Watt/volt=amp על כן, 480אמפר שלטענתך יסופקו ממערכת בעלת 16 מייצבי מתח (שעובדים בטור ולא מגדילים את כמות הזרם (להבנתי לפחות)) אמורים לספק 480*12 (נניח ש12וולט היא המסילה שמספקת חשמל למעבד, אבל ניתן לראות בכלות שגם בהכפלה ב3 או 9 או 24 יוצא מספר אסטרונומי) אומרת בעצם שיחידות הייצוב מספקות 5760Watt שלכל הדעות, זה המון. כדאי לדעתי ושוב, מבלי לפגוע או לא להעריך, לשפשף את ההבנה וההבדל בין היחידות הללו (ואט,אמפר,וולט) ולשכתב את הכתבה. בכל מקרה, כמדומני, שהספק כלל חלקי החומרה במערכת מחשב המחוברת לספק כוח, לא יכולה לעבור את כמות ההספק אותו מספק הספק. אבל יתכן שאני טועה

אולי צריך לחדד את נושא מתח פעולת המעבד, כדי שהחישוב באמפר יהיה מעט יותר הגיוני. הוא לא מחושב ב-12V, אלא ב-1.05V לרוב, מה שקרוי VCORE, תלוי במעבד כמובן כי זה זז קצת. קרי 480 אמפר שווים לכ-504 וואט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה מטומטמת אבל אני חייבת תשובה: ביצועים ישירות מקופסא הם על רף המקובל והתקין, עד פה מצויין. כשמגיעים להמהרה.... יש קושי. האם באמת יש מישהו שלוקח 24 או 32 ליבות וממהיר אותם? (ז"א בקטע שיש לו צורך בזה ביום יום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מבטיח שביצועים מהקופסא בכל המקרים של לוחות האם הקיימים יהיו מקובלים ותקינים עם מעבדי 32 ליבות הקרובים. זאת בדיוק הבעיה. יכול מאוד להיות שיהיו מקרים שבהם משתמשים יחזו בשעונים נמוכים מסטוק בתנאים מסויימים.

אלו מעבדי תחנות עבודה - הם מיועדים לעבוד חזק, לכאורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להבנתי פאזות המתח משפרות את יציבות המתח אך מחוברות במקביל (בדומה לחיבור דיודי) ולכן גם מפצלות את צריכת הזרם דרך יותר מפאזה אחת. 

לצורך העניין לא היה ניתן להריץ מעבד שצורך 95W, כ 80 אמפר דרך פאזה בודדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...