ייעוץ לקניית מחשב - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לקניית מחשב

David Hadar

Recommended Posts

שלום. במסגרת עבודתי אני עובד עם תוכנה כבדה של שוק ההון. תוכנה זו היא תוכנת אלגוריתם העושה מחקרים רחבי היקף על מניות לאורך ההיסטוריה שלהם.  אני עובד במסך 1 עם לפחות 4 לשוניות שונים. פתוחים בו זמנית   אמרו לי מפתחי התוכנה שאני כאמור עובד איתה, שדרישות המינימום מהמחשב זה מחשב  עם מעבד i5. וכמובן שככל שהמחשב יהיה יותר חזק, המחקר יהיה יותר מהיר. השאלה שלי היא איזה מפרט של מחשב אתם ממליצים לי ? לדוגמא הבנתי שיש מעבד i5 במהירות 3.6G, או לקחת מעבד i7 עם מהירות 3.2G , כרטיס מסך מובנה או לא? . יש לציין שלא מעניין אותי משחקים או צפייה בסרטי וכדומה, אני צריך את המחשב לצורך עבודתי גרידא. אשמח אם תתנו לי מפרט מדויק העונה על הדרישות שלי בסביבות כ-3,500  ש"ח.

תודה רבה, דוד הדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע שעדיף לך , המקביל ל I5 חזק פי שניים כמעט לענייני מולטיטאסקינג. אלא אם התוכנה שאתה עובד איתה ספציפית "מעדיפה" . תברר.

כרטיס מסך מובנה יספיק, אלא אם התוכנה שלך דורשת אחרת. מה שלא נראה לי. מצד שני כרטיס מובנה לא קיים ב המדובר. רק באינטל.

האם דרוש נפח אחסון גדול? או שאפשר להסתפק ב בנפח חצי טרה בלבד? הוא יהיה הרבה יותר מהיר.

בקשר לזיכרון - גם כדאי לברר מה דרישות התוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

אין מעבד מקביל של AMD לi5 שחזק פי 2.

גם לא משהו שקרוב לזה, בסטוק ליבה של אינטל קצת חזקה יותר והxfr שנותן יותר ליבות וירטואליות משפר כ20%.

ה 2600 מגיע עם עוד 6 ליבות וירטואליות לעומת ה 8600. הגזמתי עם הפי 2, התכוונתי ל 50 אחוז יותר. בכל מקרה יש פער משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהשוואה של הr5 2600 לi5 8500 בלי המהרות האינטל בליבה בודדת עדיף במקצת כשכל הליבות במאץ הAMD מקבל בוסט של עוד כ10-40% מה שיוצא שבמאמץ רציף על כל הליבות יוצא יתרון של כ10-30%, זה ברוב המקרים, מן הסתם יש מקרים של קצת יותר וקצת פחות.

לטובת האינטל הוא פחות תלוי בזכרון מהיר לפעולה מיטבית.

לטובת הוא פתוח להמהרה.

בקיצור גם ההגדרה של 50% לא נכונה להבנתי (לפי מבחנים).

אלה יותר של 20-30%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסתכל על תוצאות CINEBENCH R15, ליבה בודדת יתרון קל לאינטל, אבל קרוב ל 50 אחוז ייתרון ל כשכל הליבות פועלות.

ברור לי שזה בנצ' סינטטי, אבל עדיין אחד שמנצל יפה את הליבות. השאלה היא אם התוכנה של מר בחור יודעת לנצל את זה גם.

חוץ מזה אתה צודק לגמרי בנוגע לזיכרון, זה גם אמור להיות שיקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

סליחה משניכם, אבל אולי תיאותו לתת מפרט ( על פי השקפתכם )

ואת הפילפולים של מה וכמה תמשיכו לאחר מכן ?  :)

סתם לזרוק מפרטים מה הטעם? תן לבחור לענות על השאלות כדי שנוכל לבנות לו מפרט שיתאים בצורה הכי טובה.

חוץ מזה, מה מונע ממך לתת מפרט בעצמך במקום להספים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך להנ"ל, לאחר בירור אני צריך מחשב חזק מהיר ושקט מאוד. רב הפעילות לא מתבצעת על המחשב אלא בענן. ככל שהמחשב יהיה חזק יותר, המחקר יהיה יותר מהיר. נתונים להתחלת המפרט: מעבד i7 8700, 16GB, עלות - בסביבות 5000 ש"ח. תודה על ההיענות 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...